mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 21:11:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake  (Prebrano 35374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pax
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #90 : sreda, 12.10.2005 : 14:42:32 »

Hranimo ga pa z "našo" hrano, povečini pa z briketi(trenutno mamo Mercatorjeve- a je možno da so ti  nekvalitetni Huh). Kakšen predlog za boljše? :-\lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #91 : četrtek, 13.10.2005 : 09:26:49 »

Ja, ti briketi so med najbolj nekvalitetnimi. Vsebujejo obcutno prevec soli, umetnih ojacevalcev okusa, umetnih barvil in umetnih konzervansov. Tudi sestavine niso najprimernejse (veliko prevec sestavin je rastlinskega izvora).
Za predloge o boljsi hrani pa malo preklikaj forum o prehrani. Mislim, da je tam napisanega dovolj... Tudi to, zakaj nekatere vrste hrane niso primerne, izkusnje nas, ki dolocene hrane uporabljamo, ...
m.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #92 : četrtek, 13.10.2005 : 09:31:42 »

Kaj pa pomeni "našo" hrano? Ker če to pomeni, da dobi ostanke kosila, tudi ni dobro. Ker je taka hrana preveč začinjena, preveč slana, psi nekaterih stvari ne smejo jesti (npr. fižol, preveč čebule...). Za psa se kuha posebej! Mercatorjeva hrana (kot je ze Maja01 povedala) pa je ena najslabših. Med katere spada tudi vsa hrana, ki jo lahko kupiš pri najboljšem sosedu ali na pumpi. Pojdi v specializirano trgovino in tam kupi kvalitetno hrano (cena 15 kg hrane je od 8 tisoč naprej).
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #93 : četrtek, 13.10.2005 : 10:09:51 »

Zelo dobra hrana za dlako je Nutro Choice Lamb & Rice, stane pa 15 kg okrog 12.000,00, a če želiš, da bo dlaka boljša, ni druge, kot da malo več vložiš v prehrano psa (lahko tudi kako drugo  kvalitetno hrano).

Svetujem tudi, da eno žlico lanenih semen na dan  zamešaš v obrok (dobiš jih v DM) in žlico dobrega koruznega olja. Daš lahko tudi 1-2 celi kuhani jajci na teden.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #94 : četrtek, 13.10.2005 : 12:45:01 »

Glede hrane drži kar je bilo napisano, vendar bi bil lahko vzrok tudi kakšen demodex ali kaj podobnega, lahko gre tudi za hormonske motnje,, tako da kot vedno, ne bi bilo slabo pokazati veterinarju. Sploh, če se po spremembi hrane zadeva ne bo začela popravljati.
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #95 : torek, 08.11.2005 : 09:54:33 »

ojla, imam en problemček, in sicer:imam whippeta, izpada mu dlaka, ampak to sploh ni tak problem, čeprav mu nenormalno izpada, samo sem opazila, da mu na zadnjih nogah zadaj pri kolenu oz.pregibu, da mu je čisto izpadla dlaka sicer ne veliko ampak na obeh nogah isto.kaj narediti? mogoče zamenjati hrano?(sedaj ima nutro choice lamb&rice)
samo ne mi prosim takoj veterinarja svetovat, ker se mi zdi da v veliki meri oni samo služijo, potem šele zdravijo, petkrat pregled , učinek pa isti, zato bi prvo sama probala, če je pa pač najboljša rešitev veterinar bova pa pač šla.hvala za odgovore!
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #96 : torek, 08.11.2005 : 11:18:20 »

No, pa še jaz. Moja Žiža bo okoli oči vsak čas gola. Dlaka ji izpada od vsepovsod enako - je pa najbolj grozno videti okoli oči... Hrani dodajam Mising Link - zaenkrat ni nobene spremembe... kaj svetujete?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #97 : torek, 08.11.2005 : 11:32:39 »

Ali ji raste spodaj nova dlaka? Ali uima še kakšne druge, z dlako nepovezane težave - kakršnekoli?
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #98 : torek, 08.11.2005 : 11:46:27 »

Ne zgleda, da bi ji spodaj rastla nova dlaka - okoli oči ji dlaka samo izpada. Praska se po ušesih, vendar ni nič videti. Drugega ni. Preden grem do veta bi rada slišala (oz. prebrala) še vaše mnjenje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #99 : torek, 08.11.2005 : 12:44:41 »

kakšen demodex bi bil prav lahko. Ampak brez pregleda se izak ne da nič reči.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #100 : torek, 08.11.2005 : 12:54:52 »

Kje najdem kaj več o demodexu?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #101 : torek, 08.11.2005 : 12:58:39 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3259.0.html
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #102 : torek, 08.11.2005 : 12:59:45 »

Sem prebrala - hvala Bina! Psica je stara 17 mesecev. Praska se še po ušesih. Naj me skrbi?
Logiran
Rok16
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #103 : sreda, 12.12.2007 : 13:24:45 »

Imam cca. 6 let staro mešanko, katero sem lani vzel iz zavetišča (je sterilizirana). Dlako ima še najbolj podobno dlaki nemškega ovčarja, le da ni tako močna.

Problem je sledeč: dlaka ji zelo izpada. V tednu dni je tepih (v sobi kjer leži) skoraj popolnoma siv. Češem jo na vsake 2-3 dni, hranimo jo samo z briketi. Prej smo jo eno leto hranili z Eukanubo, sedaj jo že drugi mesec hranim s Hills-om, dlaka izpada enako.

Pes je v stanovanju (prej je bil 10 mesecev v keti + garaži), dlaka izpada enakomerno skozi vse leto (ni vezano na letni čas). Zanimivo je, da psica zaradi izpadanja dlake nima na koži nobenih predelov brez nje, praska se občasno.

Hkrati sem ji zadnji mesec začel dajati k briketom še na vsake nekaj dni rumenjak, vendar tudi ni efekta.

Se moram enostavno sprijazniti, da ji dlaka toliko izpada? Vsekakor jo bom peljal še k veteriranju na strokovno mnenje.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #104 : sreda, 12.12.2007 : 16:32:31 »

Rok16... tudi mi imamo doma mešanko med nemškim ovčarjem in dalmaticem. Ima malo daljšo dlako kot jo imajo dalmatinci in malo krajšo kot jo imajo ovčarji. Drugače pa je bolj dalmatincu podobna. Je tudi sterelizirana.
Imamo enak problem, kot ga imate vi...  mi našo češemo do 3-krat NA DAN (že skoraj 11 let), pa nič ne pomaga Undecided. Dlaka ji izpada čez vso leto enako... ko se strese se z nje kar usuje... Mi imamo našo v hiši, no v bistvu ima zase celo predsobo (hodnik), tako da imamo velik problem, ker ima Kara takšno trdo, špičasti dlako, ki se zapiči v blago (recimo na hlače, copate) in se zato posledično prenaša njena dlaka po celi hiši! Pač treba se je na to navadit in spremeniti delovne navade, kar se sesanja tiče... mi sesamo (zaradi nje) vsaki drug dan... pa še njo posesamo, ji zelo paše, je čisto "nora" zasliši zvok sesalca Cheesy  Cheesy...
Edino, kar me čudi je to, od kod ji toliko dlake Shocked, ker tudi naša nima kakšnega predela na telesu brez dlake... prav nasprotno, ima zelo gosto dlako!!!
Po mojem je pač to tako in nima veze, če se boš posvetoval z kakšnim strokovnjakom, ker če ni "bolezenskega" odzadja... ji bo dlaka tako izpadala do konca njenih srečnih dni!
Lp,
Eva
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Izpadanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines