mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 10:16:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 132   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda  (Prebrano 337681 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1230 : nedelja, 19.01.2014 : 11:33:18 »

Ma joooj, kje so tile naši Junaki bili, ko so stvarniki kuŠkom korajžo delili, a?

Po moje je blo to še pred njihovim rojstvom, potem je pa zmanjkalo korajže Undecided ...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1231 : sobota, 25.01.2014 : 12:13:49 »

Ta rojstni dan sem pa čisto spregledala, ali me pa ni bilo za računalnikom...Jagi draga  Kiss, vse najboljše, pa da ta strah enkrat mine ljubica  Kiss Kiss Kiss. Na še mnogo zdravih in srečnih let, tortica je pa zelo lepa  ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1232 : torek, 28.01.2014 : 12:12:48 »

Hvala še enkrat vsem! Kiss
Prejšnji vikend je scalo kot za stavo, zato je Glinščica odpadla sram, je bil pa zadnji toliko lepši Cheesy. Ker pa je moral biti šef v stalni pripravljenosti v slovenskem omrežju, se je bilo treba spomniti drug cilj. Lipnik je bil najkrajša različica prvotnega načrta, za katerega sta manjkali kaki dve uri dnevne svetlobe (vem, ja, v hribe se hodi zjutraj ... Roll Eyes).

Popoldanski izlet se je v času poznega nedeljskega kosila začel v vasici Zazid, tj. v soseščini zadnje čase medijsko bolj poznane Bezovice (skalni podor s kraškega roba). Od tu pa samo navzgor mimo propadajoče železniške postaje ob progi proti Puli. V štirih urah je celo peljal en vlak skozi dolino; bilo je prav filmsko. Smiley



Do prvovrstne razgledne točke super



Od tu dalje pa izmenično po blatu in snegu proti vrhu, kjer se je Jagi navduševala nad zametom, vsi trije pa nad razgledi in dejstvom, da je čisto zares posijalo sonce.







Na 804 m visokem Lipniku stoji križ, najde pa se tudi vpisna knjiga. Zadnji vpisani je bil Tomažev cimer iz dijaškega doma, ki je bil očitno malo pred nama gor. Grin Sicer pa žive duše nikjer, srečali smo samo en par in eno skupinico Italijanov (njim se pač ne moreš izogniti NIKJER Evil).
Proti JZ se je (poleg očitnih znakov "služba te gleda vedno in povsod" Roll Eyes) videlo do hrvaškega morja. Cheesy



Ob krasnem sončnem zahodu smo se še enkrat ustavili na razgledni točki, s katere se je zdaj lepo videlo tudi viadukt Črni Kal in pristanišče v Kopru (na pomanjšani sliki sta žal nerazpoznavna).








Kam naslednjič, pa še ne vem. Tongue

Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1233 : torek, 28.01.2014 : 12:22:53 »

 Cheesy Cheesy
Selfi je pa najboljši.  Kiss Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1234 : torek, 28.01.2014 : 13:19:17 »

Vaše pohodniške reportaže so pa vedno super! Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1235 : torek, 28.01.2014 : 13:24:14 »

Oooo, za ponovit. Kiss  Mi smo bili lani na Kojniku in Lipniku! Odlična izbira za pomlad ali jesen.  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1236 : torek, 28.01.2014 : 14:39:00 »

 Kiss Kiss Kiss

Ampak, zdaj vem po kom Jagi tako začudeno gleda  Wink. Po šefetu in dokaz je zadnja zelo luštna fotka  Grin ljubezen
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1237 : torek, 28.01.2014 : 14:44:49 »

Kk ste fajn!
Po dolini reke Glinščice sem pa jaz šla dve leti nazaj in je res lepo, sploh, če so temperature takšne, da lahko malo noge not namočiš Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1238 : torek, 28.01.2014 : 14:50:35 »

... dokaz je zadnja zelo luštna fotka ...

Iiiii pa je punči res čist po atiju  ljubezen
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1239 : torek, 28.01.2014 : 14:54:15 »

Iiiii pa je punči res čist po atiju  ljubezen
  Grin Isti izraz na obrazu
res ste lušni, meni vas je tako fajn brati, pa vedno dobim kakšno idejo, kaj je še treba videti.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1240 : torek, 28.01.2014 : 16:36:06 »

 objem. V naslednjem življenju si želim biti vajin pes  ljubezen.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1241 : torek, 28.01.2014 : 16:54:43 »

A deeeej vegi

Po dolini reke Glinščice sem pa jaz šla dve leti nazaj in je res lepo, sploh, če so temperature takšne, da lahko malo noge not namočiš Smiley

Jst sm bla tam samo enkrat s planinskim društvom v 4. razredu OŠ Roll Eyes sram, ko smo šli z mejnega prehoda Krvavi Potok (pri Kozini) skozi Glinščico na Socerb; to je bil tradicionalni pohod Odprta meja po t. i. Stezi prijateljstva, še v časih, ko smo bili Jugoslavija in je bila meja proti Italiji seveda zaprta, edino na tem pohodu niso preverjali prepustnic. In sem bila ful impresionirana (zmatrana pa tudi po 5-ih urah hoje Tongue). No, od takrat že "hodim" v Glinščico, pa jo imam "za vogalom". Saj vemo, kako je to, ane. Undecided

V naslednjem življenju si želim biti vajin pes  ljubezen.

V bistvu tudi jaz zase kar podpišem, če se kje da. Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1242 : sreda, 29.01.2014 : 02:47:38 »

Vau res krasen pohodniški izlet ste imeli, prav zanimivo prebrati in pogledati te lepe slikce...  Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1243 : torek, 18.02.2014 : 17:49:22 »

Ja nič, končno spet en relativno suh vikend. Roll Eyes veselje Nedelja zasedena z družinskimi obveznostmi (to je tisto, ko ti dragi pred odhodom reče, ali ne bi šla raje v dežju na Nanos Grin), ostane sobota. Kam? Razdrto je skrajna meja, više gor je vse sklestil žled, pa voda je povsod sram. Torej nekam proti jugu. Odprem zemljevid in pikiram na sosesko Lipnika izpred 2 tednov. Cool Kam lahko gremo npr. iz Gračišča? Čimdlje! Smiley

Najprej na Lačno, ki je sicer dostopna tudi s severne strani. Kozlovsko razpoloženi lahko splezajo na razgledni stolp



in posnamejo 360° panoramo (dodam naknadno) še za dame, ki raje počakamo spodaj.




(Črni kal, Trst in zadaj Alpe v soncu ...)

Na drugem koncu Lačne, pod skalnim previsom, je naš dežurni kozliček našel nov izziv. Tokrat je šlo navzdol.  Evil



Midve z Jagi sva se medtem raje razgledali naokrog, Fru pa je uživala v valjanju po suhi travi.
Na severni strani sami znani vrhovi: Slavnik, Kojnik, pa že omenjeni Lipnik (vrh je bil tokrat v oblaku).




Proti jugu in vzhodu pa Gračišče, Komare doline in Sočerga. Vse tja dol moramo še priti! Cheesy




Na vzhodnem koncu grebena Lačne smo se spustili v Komare doline, na drugi strani pa seveda spet navzgor Cool. Iz Komarih dolin vodi pot čez Velo grižo do pokopališke cerkvice sv. Kvirika iz 11. stol. in naprej proti vzhodu, naš cilj je bilo Orlovo gnezdo oz. Veli badin neposredno nad mejnim prehodom Sočerga.





Jagi ima zelo rada razgledne točke. Saj to sem verjetno že kdaj napisala. Tongue Vsako priliko izkoristi, da pogleda čez rob ali pa preprosto stoji/sedi in se razgleduje. Kiss ljubezen Kako lepo bi bilo šele v sončnem vremenu!



K spodmolom se je treba spustiti navzdol. Hribi pa taki. Tongue





In končno, veličastni naravni most Cheesy



ter fascinantni Veli badin oz. Orlovo gnezdo, zaščiteno območje, kjer gnezdijo nekatere ogrožene ali pa samo tu živeče vrste ptic, zato je hoja navzgor pod spodmoli prepovedana, v času gnezdenja pa sploh. Nas sta prišla pogledat samo dva skalna golobčka.







Po dobrih štirih urah laganega koracanja smo si privoščili siestico (čakalo nas je še ca. 2.5 h zelo strumnih korakov v nasprotno smer), ki jo je predvsem Jagi izkoristila za dremuckanje (izkušena je že ... izkoristi pavze za lepotni spanec, ker nikoli ne ve, kdaj bo naslednja prilika).





Za nazaj grede smo si prihranili še en cukrček, t. i. bunker.



Za nesojenega pehotnega vojaka se spodobi, da ga stestira Grin





Nam pa ni bilo treba Tongue



Pa srečno 2014 še enkrat Wink.



Nedelja bo menda sončna. super
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1244 : torek, 18.02.2014 : 18:37:45 »

Super reportaža, kot vedno bravo
No, to so tapravi hribi - da je videt morje z njih Wink ljubezen

(prvo sliko sem pa strašno na hitro preskočila, me kar zmrazi ob takih stolpih sram, pametne punce, ki ste spodaj ostale Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 132   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jagoda, Jagi ... pomurska pankerka in njen črni oproda
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines