mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:09:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pljuča (pljučnica) in želodec
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pljuča (pljučnica) in želodec  (Prebrano 6468 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« : petek, 15.01.2010 : 23:05:01 »

Imam en velik problem z mojim kuškom, ki sploh nevem kaj naj še storim da mu bo bolje.
Star je eno leto in pred 10 dnevi je začel kašljati, manj je jedel in tudi igriv ni bil več toliko. Šla sva k veterinarju, ki mu je dal antibiotike(injekcijo), ker je sumil na kužni kašelj. Vendar je kuža pokašljeval še naprej. Nasljedni dan sva zopet mogla po injekcijo, nato sva dobila antibiotike (tablete) še za domov. Stanje se je poslabšalo. Pri kašlju se je zelo matral in izkašljeval je tudi peno. Cele noči nisem spala, ker ko je dobil napad je to trajalo cca pol ure. Nato je ves izmučen zaspal. Jaz sem se zbujala in gledala ali sploh še diha. Zjutraj se je vse ponovilo. Zavračal je hrano. Pa sva šla zopet do veterinarja. Slikal ga je 3 krat in ugotovil da ima zasenčena pljuča in otečene bronhije (neki tazga kot bronhitis) in da sumi na plučnico. Dobil je drugo injekcijo in tablete za domov. v avtu je že takoj bruhal, ampak tisto peno ki jo dobi v gobček ko ga slikajo. stanje se ni nič poboljšalo. Res da ponoči ni bruhal, je pa zato zjutraj bruhal tisto malo hrane ki jo je pojedel zvečer, vendar se je ta že razgradila, zato je bruhal obarvano vodo. In zopet v avto in na veterino. Pregled krvi, povečani levkeciti in v inkubator na kisik. dobil je dve drugi injekciji in tablete ranital in venter za domov, ker mu antibijotiki škodijo in zato bruha. Danes sem mu dala ti dve tableti in je mogoče za 1% bolje. Bila sva tudi na injekciji in na kisiku. Ko sva prišla domov sicer kašljal ni je pa zelo stokal, kot da ga fuul boli. Nato se je umril in zaspal. Dala sem mu tudi hrano od Hillsa ki jo je priporočil veterinar in jo je po pregovarjanju celo pojedel. Po teh dveh tabletah naj bi se mu hitro vrnil apetit. Vendar se meni ne zdi da je ravno tako. Zvečer sem ga odpeljala ven, da se polula in ko sva prišls domov(to je bil zelo zelo kratek sprehod-par korakov) je zopet začel stokati. Malo je tudi kašljal vendar ne tako močno kot prejšne dni. Zdaj tako stoka, da jokam zraven njega. Res mi je tako hudo ko ga gledam takega. Sploh nevem kaj naj naredim in kaj je to.
Prosim prosim, če ima kdo podobno izkušnjo naj mi piše, ker sem tako zelo žalostna in zaskrbljena, da se mi bo kar zmešalo. Tako rada bi mu pomagala Cry Cry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : petek, 15.01.2010 : 23:17:34 »

Ko bi ti znala svetovati, bi ti ... Vem, kako je, če bediš pri hudo bolnem psu, pa mu ne moreš pomagati. Vse, kar lahko rečem je, da mislim na vaju in da držim pesti, da se bo obrnilo na bolje.



Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : petek, 15.01.2010 : 23:28:50 »

Zelo mi je žal, res in si želim, da bo tvoj kuža čimprej bolje. Kaj pa veterinar pravi, kako hitro naj bi mu šlo na bolje? Sicer ne vem kako so potekale vse preiskave in vse, ampak če slučajno z delom veterinarja nisi zadovoljna, lahko vedno pokličeš še na druge klinike in pridobiš drugo mnenje ... kaj pa to stokanje od bolečine, kaj pravi veterinar na to?


Držita se, držim pesti, da bo šlo zdaj samo še na bolje.
Logiran
binci
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 16.01.2010 : 09:23:00 »

Hvala vama za spodbudne besede, danes grem zopet k veterinarju in sporočim kaj je rekel. L.P.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : sobota, 16.01.2010 : 09:44:29 »

binci, dobro opravita, držim pesti za vaju!
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 16.01.2010 : 12:16:33 »

Upam, da bo vse ok!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: pljuča (pljučnica) in želodec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines