mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:07:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158578 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nikatd
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #375 : petek, 29.01.2010 : 15:44:12 »

Zmago hvala za info..
Boščka le kje sta?
Logiran
NiNcHa89
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #376 : petek, 29.01.2010 : 16:09:51 »

Jest se tut sprasujem kam jih je uhka dal. Kukr wem doma nima pesjaka,mozn edin da jih je u klet dal. Upam da sta na toplem.... Bom sla pa se u kratkem pogledat,ce jih je sucajn nazaj prpelal k sm iz KG.
Logiran
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #377 : petek, 29.01.2010 : 16:12:44 »

tudi moj oče je potrdil da jiih ni več tam
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #378 : petek, 29.01.2010 : 16:18:52 »

Kako pa sedaj naprej? Dajte aktivirat novinarje, da raziščejo naprej kam sta šla in zakaj. Mi ''navadni državljani'' se lahko vrjetno pod nosom obrišemo za kakršnekoli informacije.
Logiran
MajcY
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #379 : petek, 29.01.2010 : 16:23:07 »

moj oce ostaja v akciji, in ko dobi kakrsnokoli informacijo, mi javi. zaenkrat je vedel povedat samo to, da psov tam ni in nihce okoli nic ne ve kje naj bi bili oz kdo naj bi jih odpeljal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #380 : petek, 29.01.2010 : 16:33:07 »

NiNcHa89, nismo v oštariji in če si že jemlješ pravico pisarit tukaj, boš pisala po slovensko, ali pa sploh ne boš pisala ničesar (beri: bom tvoje zmazke brisala, kot sem jih že, ali ti onemogocila dostop).

Ustavila se je samo ta akcija, sicer pa se bom tudi v naprej poskusila cim bolj angazirati okrog razciscevanja razlag VURSa v tem in ostalih primerih. Glede psov iz te teme pa tezko recem karkoli, dokler se ne ve, kje sta.

Ker je trenutno glede psov in akcije status quo, ponovno objavljam Smetkino vprasanje in srcno upam, da se bo kaksen novinar poigral z njim:

Ne predpisuje posebnih pogojev za posamezno pasemsko vrsto, kot so npr. hrti, pač pa predpisuje, da mora skrbnik živali le-tej zagotoviti:

– bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;

– svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, PASMO, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;

Zanima me, kaj to potem pomeni. Če izhajam iz dejstva, da vemo (upam vsaj), kaj pomeni bivališče, hrana, voda, starost, gibanje ipd., potem sploh ne morem razumeti, da ne vemo, kaj pomeni "pasma". Res me zanima, zakaj ne vemo, kaj pomeni pasma. Ker to ni pretežko za razumet. SSKJ pravi, da je "pasma" tole:

pásma -e ž (a) navadno s prilastkom živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste
vrste: gojil je samo eno pasmo krav; križati različne pasme
konj; okrasna pasma golobov / čistokrvna pasma

♦ agr. osvežiti pasmo izboljšati jo s križanjem znotraj pasme;
prašič mesnate pasme prašič, ki se goji za pridobivanje mesa;
vet. jersey pasma pasma rdeče rjavega goveda, ki daje dosti
mleka z velikim odstotkom tolšče; jorkširska pasma pasma
belega prašiča, ki se uporablja zlasti za vzrejo bekonov; leghorn
pasma pasma lahke kokoši bele barve, ki se goji zaradi jajc;
lipicanska pasma pasma plemenitega (belega) konja za vožnjo
in jahanje

Ker predvidevam, da je zakonodajalec pismen, bi pričakovala, da je tudi tisti, ki ga izvaja. Zgoraj namreč piše, da je pasma: živali iste vrste, ki
se v določenih lastnostih razlikujejo od drugih živali iste vrste. V tem konkretnem primeru torej zakonodajalec očitno priznava, da obstajajo PSI, vendar je razlika med PSOM  hrtom in PSOM novofundlandcem. Zakonodajalec tudi pravi, če izpeljem iz vsega tega, da mora skrbnik zagotoviti tisto, kar nam je upam da jasno, torej bivališče, hrano, gibanje itd. tako, da je za žival ok (če je potreba slučajno, lahko tudi bolj zakompliciram, ni noben problem).

Naj mi nekdo razloži, da se motim in mi razloži tudi, kje, kako in v čem se motim. Če to ni mogoče, sprašujem vse, ki poznajo državno upravo, kako kaznovati odgovorne zaradi njihovega nerazumevanja besede "pasma" in posledičnega neizvajanja veljavne zakonodaje. Res prosim koga, če ve, kako se to naredi, ker ena od naših najbolj znanih odvetniških pisarn ni grozno poceni, pa si ta hip ne morem privoščiti njihove pravne pomoči.

Če tole okoli pasem prav zastopim, bi uradni veterinar, ki bi prav v teh konkretnih bivalnih razmerah dobil dve čivavi, dva kitajska gola psa, dva pinča, dva mopsa, ...., vse oblečene v plašček, jasno da - presodil, da je vse ok in da po zakonu ne more ukrepati?
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #381 : petek, 29.01.2010 : 17:06:39 »

Mogoče popolnoma nesmiselno vendar vseeno: Ali so ti, ki so videli, da psov ni, opazili, če so bila vrata pesjaka ("pesjaka"), odklenjena ali morda vlomljena? To bi morda že bil en pokazatelj, kje bi psa lahko bila oziroma, kdo ju je odpeljal.
Logiran
Kleja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #382 : petek, 29.01.2010 : 17:36:05 »

Jaz sem se malo razgledala okoli in ni znakov vloma, ključavnica OK, pa tudi ne izgleda, da bi se vrata odpirala - glede na sledi v snegu. Po pogovoru z Zmago je danes stanje enako, kot je bilo nekaj dni nazaj. Tudi provizorična hrana je tam - izgleda, da za psa nedosegljiva.
Je pa na enem stiku dveh delov ograje malo nad tlemi odprtina, skozi katero se brez problema splazi človek ali pes.
Toliko o stanju. Ne spoznam se toliko na pravilnike, zato me zanima, če bi sedaj moral lastnik kakorkoli odgovarjati, če ne ve, kje so njegovi psi?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #383 : petek, 29.01.2010 : 17:43:43 »

Ja, ne vem, meni bi bilo logično, da se bi po 20-ih inšpektorskih ogledih VURS moral pozanimati, kaj se je zgodilo s psi ravno zdaj, ko je "počilo" ali?
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #384 : petek, 29.01.2010 : 17:47:00 »

Punce, če mene vprašate, bi v primeru, da je lastniku nekdo ukradel pse, on že zdavnaj "skočil v luft" in alarmiral, če ne drugega vsaj policijo.
Torej - opciji ostajata še dve: ali jih je nekam drugam preselil (upam, da v prijaznejše bivalne prostore) ali pa nista (bog ne daj tega) preživela več noči. Čeprav drugo dvomim.
In ker sami ne moremo (vsaj pravno gledano, nimamo pravice) izvedeti česarkoli, je (po mojem mnenju) edina varianta, da mediji raziskujejo nazaj. Samo obvestit jih je pač potrebno.
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #385 : petek, 29.01.2010 : 17:56:38 »

Punce, če mene vprašate, bi v primeru, da je lastniku nekdo ukradel pse, on že zdavnaj "skočil v luft" in alarmiral, če ne drugega vsaj policijo.
Torej - opciji ostajata še dve: ali jih je nekam drugam preselil (upam, da v prijaznejše bivalne prostore) ali pa nista (bog ne daj tega) preživela več noči. Čeprav drugo dvomim.
In ker sami ne moremo (vsaj pravno gledano, nimamo pravice) izvedeti česarkoli, je (po mojem mnenju) edina varianta, da mediji raziskujejo naprej. Samo obvestit jih je pač potrebno.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #386 : petek, 29.01.2010 : 18:07:26 »

Nekje tukaj sem zasledila, da je psa potrebno privabiti iz tistega kao notranjega dela in malo počakati, da se pokažeta. Je možno da sta omagala v tistem delu pesjaka ali še kaj hujšega, glede na to, da sploh ni sledi da bi se pesjak odpiral. Če po snegu dva psa nekam odpelješ se definitivno poznajo sledi v snegu, ker po luftu od tam nista mogla it. Meni je tole vedno bolj čudno.

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #387 : petek, 29.01.2010 : 18:38:48 »

Se strinjam in sem točno to razmišljala. Če bi psa kdo kam odpeljal, bi se sigurno kje poznale sledi..ali ljudi ali psov.. Je na pesjaku ključavnica še vedno gor? Če ni nobenih sledi odpiranja vrat, potem sta revčka mogoče res notri, pa ne upata/moreta ven Cry
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #388 : petek, 29.01.2010 : 18:41:44 »

Če gre tja novinar, se najbrž lahko splazi v pesjak in pogleda kaj je znotraj zaprtega dela?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #389 : petek, 29.01.2010 : 18:42:50 »

Jaz bom tiki zdaj predala natisnjene letake, pravi, da gre v vsakem primeru jutri gor.
Če ima kdo karšnekoli novejše informacije, naj se javi!
Po luftu psa nista odletela od tam, ali pač?
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines