mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:58:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 55   Dol
Natisni
Avtor Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!  (Prebrano 158570 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #645 : sreda, 03.02.2010 : 09:43:26 »

Pajk, če si že ob prvi prijavi zahtevala, da te obvestijo, kaj so naredili, potem si upravičena do informacije, ko je postopek končan. Zakaj najprej ni pustila obvestila, zdaj ga pa je, pa ne vem. Najbrž vodi postopek v skladu s preiskavo o tem, kdo je lastnik.
Logiran

Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #646 : sreda, 03.02.2010 : 10:21:26 »

Se pravi med samim postopkom nimam pravice vedeti kaj se dogaja in zakaj je prišlo do določenih ukrepov s strani inšpektorice? Sama se nisem pogovarjala z njo, ker je nekdo drug prijavitelj. inšpektorica je še včeraj dopoldne ko smo se slišali rekla, to kar sem že zgoraj napisala. Popoldne ko sem jo klicala ni bila dosegljiva. To je prvi primer, ko sem mislila, da bo nekdo z VURSa stal za lastnimi besedami in celo ukrepal. In očitno sem tokrat nasedla.

kot sem že rekla menim, da sta konstruktivna kritika in debatiranje zelo pomembna. Vem da delam napake in vesela sem da me opozarjate, zaradi mene ni treba izbirati besed, samo imejte v mislih, da ste/smo vsi nekje začeli in nismo se rodili z znanjem.

tu je govora konkretno o dveh primerih zanemarjenih psov, mislim da vsi vemo da je takšnih in drugačnih zgodb ogromno in se ne bo spremenilo dokler se ne bo spremenila garnitura na VURSu z njihovo politiko skupaj. Ker tu ne gre samo za pse in mačke, ampak vprašanja vseh ostalih živali v prehrambeni industriji, za zabavo in oblačila. Dovolj je sedenja pred forumom, odpiranja novih skupin proti VURSu na FB, treba je ukrepat. nekdo je že enkrat predlagal/a, da bi najeli odvetnika in tožili VURS. Da se ne bomo potem spraševali ali je prav odpeljati psa, ker bo pripeljal druge ali ne. Da bo vsak posameznik/ica razmislil/a, če si res želi imeti žival doma.

mogoče še spodnji link (priporčam ogled) http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/switzerland/7120931/Switzerland-to-hold-referendum-on-lawyers-for-animals.html
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #647 : sreda, 03.02.2010 : 10:39:12 »

Sama bi na tvojem mestu poklicala njenega nadrejenega in vprašala kaj se grejo, da vsak dan spreminjajo svoje razpoloženje, prijaznost v aroganco in da v končni fazi lažno zavajajo in dajejo lažne podatke. Prosim, da mi na mail pošlješ prijavo in njeno ime, bom še sama podala prijavo v končni fazi sem bila tam in videla situacijo. Začeli jo bom tudi sami klicat po tem, ko bom podala prijavo s strani društva. Še dobro, da VURS dela v korist živali...še dobro, da jih imamo ane?! Res smo lahko srečni... Lips Sealed
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #648 : sreda, 03.02.2010 : 12:36:22 »

hej,

ravno sem bila pri njima...no en nas je prišel kar pozdravit (svetlejši),  bil je namreč spuščen. Pozdrail je nato pa se vrnil k črnemu. Kaj točno se je zgodilo ne morem zagotovo trditi, veriga ni bila nič poškodovana (np. da bi kuža z močno silo potegnil), lahko da se je sam "iztrgal" ali pa ga je nekdo spustil. imamo tudi posneto. Obvestilo je še vedno tam. gor piše, da se more lastnik zglasiti do danes, srede 3.2.2010, do 17.00.
in kaj sva nrdile s spuščenim kužijem? Privezale sva ga nazaj (ful je zajeb..)-tudi to imava na posnetku. Mislim, da je bilo to najteži narest do sedaj...loh me kritzirate, zarad teh mojih čustvenih izpadaou,ampak jebi... pr teh stvareh pač ne morem ostat mrtva hladna.

Upam, da se ne bomo spravlal na VURS samo preko forumov. Čas je da stopmo skupi in za vselej naredimo spremebo. Ne rečem, da se nismo trudili do sedaj, ampak smo ubrali napačno pot.

In ja, naj berejo. Stojim za vsako besedo, ki sem jo napisala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #649 : sreda, 03.02.2010 : 12:44:56 »

Naj vskocim z nekaj vprasanji, ki se nanasajo na hrte:

- Ima kdo podatek, ali je policija prisla kaj dlje od neposkodovane kljucavnice?
- Se je od kje spet cudezno pojavila predsednica Drustva za pomoc hrtom in pojasnila svoja sobotna videnja ali nevidenja?
- Je uspelo komu razvozljati, kaj pomeni, da sta "psa na varnem", kar sta izjavili v petek tukaj Majcy in kasneje za casopis v podobnem smislu tudi podpredsednica Drustva za pomoc hrtom?
- Je kje kaksen novinar (morda Zurnal), ki bi zadevo mal potipal?
Logiran

habitus
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #650 : sreda, 03.02.2010 : 12:52:48 »

Jaz vem, da je Društvo HRTJI SVET Slovenije danes poslalo Slovenskemu društvu za pomoč hrtom prošnjo za javno pojasnilo njihove izjave za Žurnal in mojpes.net.

Lp, Nina
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #651 : sreda, 03.02.2010 : 13:17:07 »

Ali bi morda vpletli informacijsko pooblaščenko. Ona ima dostop do vseh dokumentov in če ni državna skrivnost, jih mora posredovat tudi zainteresirani strani, oz. to omogočiti
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #652 : sreda, 03.02.2010 : 15:07:55 »

Mene je klical policist, PP Kranjska Gora in vprašal, če ju je kdo k nam pripeljal. Psa sta čipirana ali nista?
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #653 : sreda, 03.02.2010 : 15:38:49 »

Ali bi morda vpletli informacijsko pooblaščenko. Ona ima dostop do vseh dokumentov in če ni državna skrivnost, jih mora posredovat tudi zainteresirani strani, oz. to omogočiti

Sicer ne vem kako  je s tem primerom. Informacijska pooblaščenka ti bo povedala na kateri strani najdeš obrazec in ga izpolniš ter podaš za zahtevo po informaciji javnega značaja.

Imajo tudi zakonski rok v katerem mora inšpekcija odgovoriti ali zavrniti odgovor.
Potem pa dobiš, zapisnik.... v zapisniku so imena ( oz osebni podatki ) izbrisani.... to je vse kar lahko dobiš.
( tako nekako je bilo pri mojem primeru z gradbeno)

Boljša varianta ti je nek fejst drezajoč novinar in pa mediji.
To je edina stvar na katero trzajo.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #654 : sreda, 03.02.2010 : 19:55:51 »

To je pa ena žalost  sram
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #655 : četrtek, 04.02.2010 : 07:24:52 »

Še eno pismo je prišlo iz Prve klinike.

Spoštovana!
Ponovno se vam oglašamo v zvezi z žalostnim primerom iz Kranjske Gore.
Po posnetkih in vašem opisu je očitno, da sta psa zanemarjena in pogoji
v katerih živita niso primerni za to, kot tudi ne za marsikatero drugo
pasmo. Na posnetku je razvidno tudi, da je zdravsveno stanje psov slabo.
Dr. Zaninović Vice je sicer govoril z inšpektorji (ne z odgovornim
inšpektorjem, temveč z njegovimi kolegi), ki so povedali, da se primer
že dolgo časa vleče in da je odgovoren inšpektor mnenja, da so v primeru
teh dveh psov izpolnjeni vsi minimalni pogoji. Očitno za nadaljno
reševanje ni nobenega interesa. Govorili smo tudi z novinarko, kateri je
primer tudi znan že dlje časa. Morda bi s skupnimi močmi lahko kaj
spremenili, zato vam bomo poslali strokovno mnenje o specifiki pasme
greyhound. Za strokovno mnenje o stanju prav teh dveh psov pa bi jih žal
morali podrobneje pregledati. Lahko posredujemo pismo, ki ste nam ga
poslali ljubiteljem te pasme. V čimkrajšem času se bomo potrudili
napisati mnenje in vam ga poslati.
Lepo Vas pozdravljamo iz Klinike Prva-K.

Še od mene lep pozdrav! Sara Zaninović

Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #656 : četrtek, 04.02.2010 : 09:30:36 »

Čisto na kratko kaj se dogaja z mladičema v gozdu. Danes, ko smo jima nesli hrano, ju ni blo tam. poklicali smo inšpektorico Suzano Ošep in jo prosili, da nam pove kje sta psa. Odgovorila je, da nam ni dolžna povedati. Prosili smo jo  naj nam pove vsaj toliko ali sta psa na varnem. Odgovora nismo dobili. Moramo poslati pisno zahtevo. Mislim,da imajo 14 dni časa, da nam odgovorijo.

Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #657 : četrtek, 04.02.2010 : 11:46:07 »

mislim, da je smiselno podati tudi pritožbo na njeno "strokovno" delo in odnos do prijavljitelja ...ter seveda zavajanje in laganje, da bo odvzela pse v torek (in celo omenjala Polono, ki ni imela pojma o čem se gre)...pritožba na centralni VURS (Parmova) in njenim nadrejenim na OU LJubljana. In tako se dogaja iz dneva v dan - pustiš obvestilo, lastnik žival premesti (ali ubije) in to je to. Nič lažjega. Menim, da to še zdaleč ni zaključeno in da mora dokazati kam je pse premestil. V nasprotnem je po mojem mnenju tudi ona sokriva tega, da so psi izginili. Vsak dan znova se stokrat na dan vprašam - kako jih ni sram???
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #658 : četrtek, 04.02.2010 : 12:16:56 »

Mene skrbi, da ni bila diskretna bi razreševanju problema, saj kot sem že omenila, obstajajo grožnje za prijavitelja/ico.
Sedaj sem prejela klic iz Žurnala glede primera. Povedala sem jim, da psa nista več tam in da sem pogledal slike novih prispelih psov v okoliških zavetiščih in ju nisem zasledila. me prav zanima, če bojo njim zaupal.
Lastnik je moral vedeti za prijavo, saj že cela vas ve.

Zanima me ali inšpektorica, konkretno v primeru 3 meseca starega mladička, ki je izdala ustno odločbo za lastnika,da mora biti mladiček v hiši, ali zadostuje le to, da je preverila, če je pes zunaj ali mora tudi njegovo stanje. Kajti inšpektorica je rekla, da ko je šla mimo ga ni videla in to je bilo zanjo dovolj, da je verjetno v hiši. Kaj, če bi se lastnik mladiča znebil. Me ne bi presenetilo, saj ga ima z enim razlogom, da laja na mimoidoče. no to je lastnik tudi sam rekel, češ da ga razvajamo s tem ko ga božamo in d abi moral on lajat. Kajti včeraj smo dobili informacij, da se jemladič ob 22.00 nahajal zunaj.
Logiran
nikatd
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #659 : četrtek, 04.02.2010 : 12:20:16 »

jadrankaj, ravno o tem sem sama razmišljala.. Morali bi podati pritožbo nad neopravljanjem njenega dela!
In tudi to, ona je definitvno sokriva, ona je URADNO sokriva, če se gredo te uradne postopke!
Res kako jih ni sram?!?
Naj prevzamejo posledice svojega nedela!
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 55   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines