mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:55:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629768 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #750 : nedelja, 07.02.2010 : 14:27:21 »

Isti predlog zakona smo premlevali na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11103.0.html.

Priznam, da trenutno ne vem povedati, kaj je srz problema, ker jih je toliko, da ne vem, kje zaceti. Zato nisem ravno primerna, da dajem predloge za peticije Smiley.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #751 : nedelja, 07.02.2010 : 14:33:28 »

Saj to je..vzreditelji smo pac "javni" in ni nas tezko najti, torej tudi ne kontrolirati.
Ampak vecina kao pasemskih psov ki jih videvamo po Sloveniji ni rodovnika videlo niti od blizu. Samo pol smo spet pri rodovniskih in nerodovniskih, pa pri karakterno tipicnih in atipicnih..pa konec koncev tudi pri temu, da je pes uradno to kar veterinarju povemo da je..to jeena od stvari ki jo je po mojem treba obvezno spremiti, za bolj zdrave statistike in nadzor-v registru je pes vpisan kot pasemski samo ce ima rodovnik, cene pa je uradno mesanec, pa ce lici na nevemkaj.

Ljubezen do psov pa jaz se predobro stekam, samo ni mi vsec kadar se jo tlaci prav v vsak primer..samo radi jih imejte, pa bo vse v redu. Problem je ravno v tem da so lahko psi ravno zato ker jih imajo lastniki prevec "radi" nevzgojeni. Pa kaj to sploh tebi razlagam Smiley
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #752 : nedelja, 07.02.2010 : 14:34:59 »

Mislim, da bi bilo treba predpredzadnji post od Desobediencije brisati, ker se lahko (poudrajam lahko) razume, da je ok, če imajo ljudje take spolne navade, samo, da ne škodijo drugim. Pa tudi o tem ali psi zaznajo pravim zaznajo nekaj, kar z njimi počnejo lastniki - zanalašč ne uporabljam skrbniki (to je zame pozitiven pojem) - kot neprimerno ali ne, tega ne vemo. Skozi ta tekst so psi še enkrat degradirani.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #753 : nedelja, 07.02.2010 : 14:36:06 »

Si pa veliko upas, ko pises o "prizemljitvi". Wink
Sej prizemljitev ni nujno s kolom cez hrbet noo Cheesy
Nacinov je veliko, odvisno od psa in "stopnje" prekoracitve meje. Ampak to ne spada sem, spada v kako temo o vzgoji.
Logiran
AjkaNajka
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #754 : nedelja, 07.02.2010 : 14:37:08 »

Zopet se moram oglasiti in upam, da se ne bo to razumelo, da zagovarjam pokojnega lastnika.

Na splošno ljudje, ki so spremenili spol dobijo razno razne umetne proteze in hormonske terapije, ker nekateri organi sploh še niso razviti, v tem primeru penis in torej ni nič čudnega. če so tako protezo našli na kraju zločina. Zgodba je že zadosti grozna, da bi še dodatno podtikali, mlatili v prazno brez dokazov in preusmerjali pozornost javnosti zaradi interesov določenih oseb.



Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #755 : nedelja, 07.02.2010 : 14:37:18 »

Mislim, da bi bilo treba predpredzadnji post od Desobediencije brisati, ker se lahko (poudrajam lahko) razume, da je ok, èe imajo ljudje take spolne navade, samo, da ne škodijo drugim.
Lepo prosim, iz cesa je to razbrati?
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #756 : nedelja, 07.02.2010 : 14:43:43 »

Tudi jaz nisem več čisto prepričana če vem Wink

Vendar sem še vedno mnenja, da so spodnje alineje še najbližje temu. S kratkim komentarjem dogodkov na Oražnovi na začetku za izhodišče, je to to. Nič več in nič manj.

- nasprotujemo vsakršni uvedbi zakonodaje, ki temelji na pasemski pripadnosti psov, saj lahko po izkušnjah iz tujine sklepamo, da ni učinkovita pri preprečevanju napadov psov, saj se omejuje na rodovniške pse in dopušča ogromno manipulacij pri mešancih in križancih;
- nasprotujemo dodatnemu omejevanju števila psov, saj v kolikor skrbnik deluje v skladu z ZZZiv, le-ti ne predstavljajo grožnje za okolico;
- nasprotujemo vsakršnemu brezglavo nepremišljenemu spreminjanju zakonodaje, ki bi lahko vodi v to, da odgovornost za udomačene živalske vrste prenašamo s človeka na živali; in lahko ogroža delovanje terapevstskih, reševalnih psov in psov spremljevalcev ter nevarno oteži ali celo onemogoči pasje športne discipline;
- pričakujemo, da bodo odgovorni vsak v okviru svojih pristojnosti poskrbeli, da dogajanju z bulmastifi pridemo do dna, in da se bo ogorčenost javnosti prenesla s psov na dejansko odgovorne;
- pozivamo državne institucije, da poskrbijo za dosledno izvajanje zakonodaje s področja živali, preden ocenjujemo, ali je le-ta učinkovita.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #757 : nedelja, 07.02.2010 : 14:44:28 »

Zelo dobro napisano Pleibie.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #758 : nedelja, 07.02.2010 : 14:45:06 »

Se strinjam z zadnjim, Desa Smiley. Sem pa pripomnila zato, ker jih veliko razume izraz "prizemljiti" enako kot "trda roka". Smiley

cicibesika, jaz ne razumem Desino pisanje kot zanikanje zlorabljanja teh psov, temvec kot pojasnilo, kako so po njenem psi to zlorabljanje sprejemali - ne po clovesko, temvec po pasje. Dejstvo je, da je po drugih predpisih in kazenskem zakoniku vsako mucenje in povzrocanje bolecin zivalim prepovedano. Tudi spolna zloraba.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #759 : nedelja, 07.02.2010 : 14:48:32 »

Potem pač ni treba brat, če se lahko tako bere. Ker to pomeni, da se bere površno in potem je bolje, da se sploh ne bere. Deso je povedala:
- da je nesmiselno, če se vam spolno zlorabljeni psi smilijo na enak način, kot bi se vam smilili spolno zlorabljeni ljudje in to zato, ker eni in drugi različno dojemajo to;
- povedala je, da se spolno zlorabljen pes ne smili samemu sebi in ne kuje maščevanja v smislu: prasec, samo čakam na priložnost, da ti zaradi tega, kar mi delaš, zarinem nož v srce; pač pa spolno zlorabljen pes ob bolečini, ki nastane ob zlorabi, odreagira (lahko) agresivno. Zaradi gole bolečine in ne zaradi česarkoli drugega. In če je zraven še kak pes ali dva, potem trop odreagira s takšno silo, da je rezultat mrtev zlorabljevalec.
- to je vse, kar je Deso povedala.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #760 : nedelja, 07.02.2010 : 14:59:19 »



Od Klavdije predlagan osnutek se mi zdi predolg in preveč čustveno obarvan. Peibina izhodišča pa se mi zdijo super: kratka in jedrnata in zadevajo srž trenutnih problemov. Naj jih do konca oblikuje in naj se čimprej objavijo in začnejo zbirat podpisi.

Jaz sem pač začela dobrovoljno, ker eden je moral..., ker se je želela peticija. Povzela sem nekaj predlogov iz celotne teme, to je vse in v bistvu nakazuje kar bi naj peticija vsebovala, vsaj v grobem kaj je srž težav...vsaj upam no Wink.
Naj naredi nekdo na novo, samo da bo.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #761 : nedelja, 07.02.2010 : 15:01:17 »

se ni mogel odlocit ce mu pri seksu bolj paseta dve nogi ali stiri tace

Razumem, kaj je povedala. Ni mi všeč na kakšen način je povedala. To je ugleden forum.
Povedala sem samo svoje mnenje o enem, po moje malo vulgarno napisanem postu, nič drugega.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #762 : nedelja, 07.02.2010 : 15:14:56 »

Klavdija, ne me narobe razumet! Ni bil moj namen kritiziranje ali omalovaževanje! Cenim tvoj trud, konec koncev si prva, ki je pristopila od besed k dejanjem. In tvoj predlog sploh ni slab, če nimaš nič proti, bi si iz njega sposodila prvi del Wink

Če se avtorici strinjata in če se strinjate tudi vsi ostali, si jaz to predstavljam nekako takole:

POZIV K PODPISU PETICIJE

Skrbniki psov, ljubitelji živali in preostali državljani obžalujemo dogodek, ki se je zgodil 2. februarja 2010 v Ljubljani, ko so psi povzročili smrt skrbnika.

Kot je znano, gre za zgodbo o štirih bulmastifih, ki so 15. marca 2006 v Ljubljani napadli in hudo poškodovali 36-letnega Tržičana. Trije preživeli bulmastifi, ki jih je policija po napadu zasegla, so julija 2006 v navzočnosti lastnikov napadli in tudi lažje poškodovali pasjo inštruktorico v Zavetišču za živali Gmajnice, kjer je potekala prevzgoja. V letu 2009 so bili vsi psi vrnjeni skrbniku, ki je 2. februarja 2010 podlegel poškodbam, ki so jih povzročili psi.

Sam dogodek, ki je obžalovanja vreden, je sprožil veliko histerijo med ljudmi, politične stranke pa ga sedaj izrabljajo za pridobivanje predvolilnih točk.

Podpisniki peticije menimo, da ne potrebujemo novih zakonov. Obstoječi zakoni so  zadovoljivi, a le če so upoštevani in je njihovo kršenje ustrezno sankcionirano.

Zato:
-   nasprotujemo vsakršni uvedbi zakonodaje, ki temelji na pasemski pripadnosti psov, saj lahko po izkušnjah iz tujine sklepamo, da ni učinkovita pri preprečevanju napadov psov, saj se omejuje na rodovniške pse in dopušča ogromno manipulacij pri mešancih in križancih;
- nasprotujemo dodatnemu omejevanju števila psov, saj v kolikor skrbnik deluje v skladu z ZZZiv, le-ti ne predstavljajo grožnje za okolico;
- nasprotujemo vsakršnemu brezglavo nepremišljenemu spreminjanju zakonodaje, ki bi lahko vodi v to, da odgovornost za udomačene živalske vrste prenašamo s človeka na živali; in lahko ogroža delovanje terapevstskih, reševalnih psov in psov spremljevalcev ter nevarno oteži ali celo onemogoči pasje športne discipline;
- pričakujemo, da bodo odgovorni vsak v okviru svojih pristojnosti poskrbeli, da dogajanju z bulmastifi pridemo do dna, in da se bo ogorčenost javnosti prenesla s psov na dejansko odgovorne;
- pozivamo državne institucije, predvsem pa VURS, da poskrbijo za dosledno izvajanje zakonodaje s področja živali, preden ocenjujemo, ali je le-ta učinkovita.

K podpisu peticije pozivamo vse ljubitelje živali (kinologe, KZS, pasje inštruktorje, veterinarje, zaščitnike živali …) in druge državljane.

Naj zakon o zaščiti živali ščiti živali in naj njegovo izvajanje omogoča normalno sobivanje psov in ljudi!


Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #763 : nedelja, 07.02.2010 : 15:16:05 »

Aja, se opravicujem zaradi nekaterih kletvic v mojih postih..tako pac cutim v takih primerih Smiley
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #764 : nedelja, 07.02.2010 : 15:21:11 »

saba, vse razumem in nisem občutljive sorte in nisem še zdaleč pomislila, da me kritiziraš saj me nimaš zakaj..hehe Wink

Samo naredite nekaj - DA BO! Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines