mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 16:38:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632944 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #2250 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:19:08 »

Mene pa zanima, zakaj še kar pišejo o sumu zlorabe. Bodo dali kondom na (DNK) analizo ali bodo še naprej ugibali od česa vsega bi lahko nastale poškodbe na psih?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2251 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:21:42 »

Mene pa zanima, zakaj še kar pišejo o sumu zlorabe. Bodo dali kondom na (DNK) analizo ali bodo še naprej ugibali od česa vsega bi lahko nastale poškodbe na psih?

Glede na to, da so želeli vse prikrit..jim je sedaj to res težko priznat....Morda še zmeraj štrikajo, kako bi tole najbolj "ugodno" rešli........In po izjavi VČŠ bo potrebno še eb teden počakat..hja..morda pa se narod umiri..pa vse pod preprogo..pa bo.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2252 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:21:51 »

sori, karmen, ne razumem, kaj mi želiš povedat.

dodajam pa jaz še dvoje:
- če ima pes knjižico o cepljenju, je zelo možno, da se preiskav na steklino ne dela
- ponovno, zakon o policiji gotovo daje operativcem pooblastila da zaščitijo sebe in druge pred smrtjo in hudimi poškodbami. silobran - lahko se braniš z isto stopnjo sile kot jo kaže napadalec - če je ubijal, lahko sklepaš, da bo spet, zato lahko ubiješ, da se ubraniš pred smrtjo. tale zadeva ima sicer mnogo lukenj, težko dokazljive namere itd, a načeloma lahko jaz tebe, če utemeljeno sklepam, da boš ti mene, recimo zaklala z nožem.


ponovno te sprašujem, če bi psi čakali na evtanazijo v gmajnicah, zakaj bi to za njih bilo bolje?

(če se uradne izvide obdukcije čaka 3 tedne, bi se izvide od stekline gotovo pol toliko...  Evil v čem bi bila fora, da bi psi 10 dni sedeli v lužah lastnega lulanja, ker jim nihče ne bi upal čistiti?)

kaj pravi tule glas ljudstva, torej ostali? sem kruta, nerazumna itd?
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2253 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:24:09 »

Hm ..., pripomnila bi na tem mestu, da so sele okrog 20h (prispevek je nekje na netu) uspavali zadnjega psa.

Zdaj sprasujem KARMEN in ostale zagovornike:

Kaj naj bi drugega naredili, ce so cakali dve uri in pol, da so lahko policaji sploh zaceli s postopkom glede dogodka?

Ce ima kdo cas, naj se poigra s predpisi v zvezi s tem. Pa ne gledat samo ZZZiv, verjetno o tem pise kaj tudi v Veterinarskih merilih skladnosti in se kje.

Kolikor vem, so pred uspavanjem pse pomirili, zato so psi do usmrtitve spančkali in niso nikogar motili ob postopku.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2254 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:25:52 »

..na sporočilo sarabenji...
Jaz razumem tudi to, da bi si morda kdo od "nas" želel, da bi ti psi živeli - vsaj nekaj let še NORMALNO življenje.  Pa bi ga lahko?  Ne vem, ne upam si trditi, da jih njihov skrbnik bi popolnoma zlorabil, fizično, psihično, in ne vem kaj še vse.........A jim ni s.b.odvzel vse možnosti za normalno življenje? Njih sedaj nič več ne boli, ne trpijo Kiss Cry....to nam naj bo v tolažbo.  NEKDO pa mora odgovarjat za to!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2255 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:26:35 »

Sarabenji, gre za spoštovanje predpisov tako tukaj, kot kjerkoli drugje!
Ali je to tako težko razumeti?
Kako lahko potem kdorkoli zahteva spoštovanje zakonov, če se še tukaj na forumu ne moremo zediniti, kaj je pravilno in kaj ne???
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2256 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:27:01 »

Kolikor vem, so pred uspavanjem pse pomirili, zato so psi do usmrtitve spančkali in niso nikogar motili ob postopku.


A ni bil en celo ranjen?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2257 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:28:57 »

Dodajam vprasanje: Ali bi bilo bolje, da bi vse tri pse policisti postrelili (in morda vmes zgresili), da bi lahko dogodek sploh zaceli obravnavati?

Ne gre za zagovor veterinarjem ali policiji, temvec za realno gledanje na situacijo. No, lahko bi trajalo do jutra, da bi onemogocili zadnjega psa, lahko bi bil napaden se kdo drug pri lovljenju ...

Sam dogodek + dve uri in pol napetosti = grozljiv stres za psa. Takega stresa ne privoscim nobeni zivali, se manj ji privoscim 10-dnevo popolno izolacijo, ki vodi v smrt. Slo je za dva nevarna psa, od katerih naj bi bil eden celo ves cas obstreljen (podatki iz medijev - prvi dan).
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2258 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:30:41 »

Hm ..., pripomnila bi na tem mestu, da so sele okrog 20h (prispevek je nekje na netu) uspavali zadnjega psa.


Glede na vse kako se tole (ne)razpleta, jaz ne verjamem niti tega več.
Morda je kak sosed slišal koliko krat so streljali? Hm...

Vse povsod so sami "hm..."
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2259 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:32:49 »

KARMEN, se povsem strinjam s teboj, vendar sem prepricana, da so za to imeli kje kaksno zakonsko podlago. Ce je niso imeli, se strinjam, da je treba odgovornega poklicati na odgovornost, kar pa ne spremeni dejstva, da podpiram krsenje kaksnega clena, ki je psom skrajsal trpljenje. Glede na vse ostalo je to najmanj, kar je lahko slo narobe.

Morda je ze bilo, pa sem spregledala, nimam pa casa brskat - kaj o tem pravijo zakoni - ZZZiv, veterinarski in merila skladnosti?
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2260 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:34:12 »

Meni bi bilo vsekakor bolj všeč, če bi takoj prekinili agonijo. Dejansko ne vem, zakaj je bilo potrebno jih uspavati in šele nato usmrtiti. Psi so že tako predolgo trpeli. Ne vem no.

Čeprav se mi pa poraja vprašanje - kako bi jih lahko prej in hitreje policisti ustrelili, saj sta se skrivala v lopi. Jaz ne bi upala kar tako zraven.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #2261 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:36:59 »


Novice.Dnevnik.si Novice/Slovenija
Tuji mediji o aferi z bulmastifi: Atlas in Joy povzročata nočne more Borutu Pahorju

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042337752
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #2262 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:38:20 »

Pa ne, pomembno je, da so jih prej s pomirjevalom umirili in potem dokončno uspavali. Mislim, da vsakega psa, ki ga evtanazirajo, mu prej dajo pomirjevalo.

Tu so pa bili (tudi) psi gotovo v velikem stresu.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2263 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:38:37 »

Citat
Kolikor vem, so pred uspavanjem pse pomirili, zato so psi do usmrtitve spančkali in niso nikogar motili ob postopku.



a ti misliš, da je to tako, da daš psa na off, pa imaš tajmer zraven, kdaj bo spet on?
pa da si 100% da točno tista doza prime?
da se ne bo pes kar naenkrat zbudil in se zakadil vate?

 Grin  Grin


žal pri živih bitjih ni kot pri aparaturah.
ne veš, kdaj bo prišel k sebi.
nisi 100%, če res trdno spi.
ne veš, če bo potrebna polovična predvidena doza ali pa trojna.


za kvalitetno zakonito vodenje postopkov je treba imeti malo praktične podlage. za komentiranje na forumih pa resda ne. pa brez zamere. Wink


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2264 : ponedeljek, 15.02.2010 : 14:39:04 »

Alba, jaz ne polemiziram o tem, ali bi jih policisti lahko ali ne usmrtili s strelom prej, temvec o tem, da je bilo pse potrebno usmrtiti tam in cim prej. Ce nam je jasna situacija, ki je bila o dogodku predstavljena v medijih - konkretni filmi o tem, kako so lovili pse, potem nam je najbrz tudi jasno, da takrat ni bilo veliko manevrskega prostora za tehtanje, kej je bolje in kaj bo kdo krsil. Slo je za dva nevarna psa, ki jima je bilo treba za vsako ceno onemogociti, da bi se koga napadla. Mislim, da so veterinarski predpisi taki, da je najprej uspavanje, potem T61. Ce imam prav v spominu, potem direkten T61 ni prijeten, temvec kar grozen za zival. Zato prej uspavanje in ne zato, da bi se veterinarji izzivljali nad psi.
Logiran

Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines