mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 22:49:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633011 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2835 : četrtek, 18.02.2010 : 16:55:08 »

Rnata, torej bomo potrebovali:
- izpis iz zemljiške knjige (velikost stanovanja/hiše)
- izpis statističnega urada RS (gostota naseljenosti)
- opravljen tečaj (katerekoli pasje šole
- inšpektorja, ki nas bo spremljal in opazoval na sprehodu (tu sva že padli na izpitu)
- izpis TRR

In seznam naših dolgoletnih prijateljev.
A potem bomo tudi pri nas imeli mini-vse? Tiny teacup nevemkaj?
Nanook, ne boš verjela, ampak jaz sem se že doooolgo pred tem dogodkom odločila, da boj moj naslednji pes rodovniški in z max 10 kg - kot če bi imela jasnovidne sposobnosti  Roll Eyes Roll Eyes
Samo kaj, ko mi v sedanjosti še vedno fali tistih nekaj kil, da bi lahko izpolnjevala pogoje za posedovanje moje trenutne psice... sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2836 : četrtek, 18.02.2010 : 16:55:53 »


Obenem so očitno tile na KZS, katerih glavna gonilna sila so vzreditelji s svojimi zasllužki, zelo nizkega IQja. Kajti prvi ki bodo nov zakon re sobčutili bodo oni in njihov črni proračun. Seštejte pasme pod 40 cm in omejitve. V pes netu so izračunali da od 1 FCI grupe so samo 3 pasme take , na pamet bi rekla da od druge so tudi 2 ali tri , pa tako dalje...,v glavnem zeloooo malo v vseh grupah razen med jazbečarji terierji in  pritlikave pasme. Koliko mladičev bodo prodali v naslednjih letih po uveljavitvi takega zakona?

Bodo pa v tujino prodali. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2837 : četrtek, 18.02.2010 : 16:56:47 »

in kaj naj mi z svojimi mrcinami? Naj ga dam kar takoj pod inekcijo?  Sicer pa, zakaj bi zame veljal zakon? Če za te klince ne, le zakaj bi ga jaz upošteval.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #2838 : četrtek, 18.02.2010 : 16:57:23 »

in kaj naj mi z svojimi mrcinami? Naj ga dam kar takoj pod inekcijo?  Sicer pa, zakaj bi zame veljal zakon? Če za te klince ne, le zakaj bi ga jaz upošteval.

Saj nabijajo, da zakon ne more veljati za nazaj, tako da...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2839 : četrtek, 18.02.2010 : 16:58:39 »

če hočeš ven prodajat moraš imeti kvaliteto in ime, al pa iztržiš za mladiča tako malo, da se ti ne splača.

in ne, zakon očitno lahko velja tudi za nazaj, če se tako določi.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2840 : četrtek, 18.02.2010 : 17:00:04 »

ali pa za naprej.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #2841 : četrtek, 18.02.2010 : 17:04:02 »

Sori, popravek, ce imas prave veze in pravi priimek, ne velja za nazaj.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2842 : četrtek, 18.02.2010 : 17:10:31 »

torej, jaz zvoham nekje par miljonov evrov in sem varen pred zakonom, za nazaj in naprej. Vi raja pa pazite kaj delate. Tko to jaz vidim, in nič drugače. Sedaj bomo mi se lep čas ropotali, ampak folk vse pozabi, in nato bodo spet vsi z zastavicami mahali Pahorju, ki bo na volitvah veselo lagal o srečni Sloveniji.
Da bi kdo odstopil pri nas? Zakaj? Saj ni treba, če jim je tko fino.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2843 : četrtek, 18.02.2010 : 17:24:11 »

torej, jaz zvoham nekje par miljonov evrov in sem varen pred zakonom, za nazaj in naprej.
Mislim, da ne gre za denar. V tem specifičnem primeru, če grem nazaj k bulmastifom (tema je pravzaprav njihova) in pri podobnih primerih ne gre za denar, niti za politično pripadnost posameznih vpletenih - bojim se, da gre za mnogo mnogo več, gre za posamezne skupine, ki si lastijo nek prostor in vse mrtvo in živo, kar na tem prostoru obstaja. Štos je v temu, da bodo gnojili isto zemljo kot vsi tisti, jih baje moramo prenašati (no, mene to ne tolaži niti malo).
Pa saj mislim, da je o tem nekdo že pisal, ne da se mi ponovno, res.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2844 : četrtek, 18.02.2010 : 17:25:11 »

Mislim, da ne gre za denar. V tem specifičnem primeru, če grem nazaj k bulmastifom (tema je pravzaprav njihova) in pri podobnih primerih ne gre za denar, niti za politično pripadnost posameznih vpletenih - bojim se, da gre za mnogo mnogo več, gre za posamezne skupine, ki si lastijo nek prostor in vse mrtvo in živo, kar na tem prostoru obstaja. Štos je v temu, da bodo gnojili isto zemljo kot vsi tisti, ki jih baje moramo prenašati (no, mene to ne tolaži niti malo).
Pa saj mislim, da je o tem nekdo že pisal, ne da se mi ponovno, res.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #2845 : četrtek, 18.02.2010 : 17:36:24 »

Imam skenirana dva članka iz Kinologa. Že omenjen mag.Blaža Kavčiča "Kdo je Razkolnikov" in "Sestanek na Veterinarski upravi", Jožeta Vidica. Komu oz. kam pošljem?
Drugače pa, nič bat, ker bodo seveda dovoljene tudi izjeme glede števila psov.  Lips Sealed Lepo boste napisali prošnjo, potem pa bo območni urad VURSa v sodelovanju s KZS preverjal:

(Vidic: Sestanek...)

-ali gre za stanovanje ali za lastniško stanovanjsko hišo
-velikost stanovanja
-gostoto naseljenosti
-vzgojenost oz. socializiranost psov
-koliko psov lahko peljemo na sprehod brez tveganja zanje in za okolico
-kolikšnemu številu psov se lahko skrbnik posveti, jih hrani, vzgaja, šola, neguje, poskrbi za veterinarske storitve


Se bom pa odločila za po VURS-ovem mnenju zadoščenemu zakonskemu minimumu in sledila zgoraj navedenim citiranim točkam, ter ob tem podala vljudno prošnjo, da bi mi odobrili kot "navadni" lastnici psov imeti mojih pet nerodovniških hrtov. Vem, da mi bodo to z veseljem odobrili, saj bo zagotovljen ne ravno idealen, ampak zakonski minimum za moje pse.

- odločila se bom za bivanje svojih 5 psov (hrtov) plečne višine skoraj 70 cm v zunanjem pesjaku, ki ga bom mimogrede izolirala z odejami, saj psi se hitro, najverjetneje pa že v parih letih adaptirajo na vremenske razmere, ki so v Sloveniji;
- poskrbela bom za to, da ne bodo v preveč urbanem in pregosto naseljenem območju, kjer bi motili druge ljudi in jih bom zato namestila na obrobje gozda, kjer bodo lahko uživali v svežem zraku in prelepi naravi;
- ker bodo zabavali tam zunaj v prelepi naravi eden drugega, bodo pač po pasje socializirani in ne počlovečeni;
- na sprehod jih itak ne bom vozila, ker bom vsem zagotovila, da jih vsak dan izpustim na obrobju gozda, da se zlaufajo;
- hranila jih bom z okusnimi ostanki hrane iz bližnje gostilne, vmes jim bom pa celo privoščila hot-dog klobasico za posladek;
šole in vzgoje pa itak ne bodo potrebovali, saj so olikanega obnašanja že po naravi; za nego in veterinarske preglede pa bo poskrbela kar meni osebno poznana veterinarka in to verjetno kar na terenu - pa jas malo predolgi kremplji tam v pesjaku ne bodo nikogar motili, pa to, da psi malo šepajo ne bo nikogar motilo, saj je to normalno za moje pse pri teh letih ...;

A se ne sliši to idilično, pa še pes bo lahko pes in ne neka počlovečena žvaka ...? Cheesy  

Za koga že ...?

Aja, VURSu, ker bo verjetno (glede na prakso) zadoščen zakonski minimum in prošnja bo 100% potrjena v mojo korist ...

A BI SE KONČNO ZAČELA IZVAJATI ZAKONODAJA, KI TRENUTNO OBSTAJA IN BI SE STOPLO NA PRSTE TISTIM, KI ŽE DANES GROBO KRŠIJO VELJAVNO ZAKONODAJO!!!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2846 : četrtek, 18.02.2010 : 18:01:50 »

"Kmetijski minister premierju znova zagotovil, da v postopku vrnitve bulmastifov ni našel napak" - Dnevnik, avtor STA
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338726
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2847 : četrtek, 18.02.2010 : 18:30:22 »

V Novem mestu lahko podpišete peticijo tudi v prodajalni Sračje gnezdo (BTC).

Lp.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2848 : četrtek, 18.02.2010 : 18:40:00 »

Ker zadeva z zmanjsevanjem stevila psov ocitno ni zrastla na VURS, temvec na KZS, preusmerjam debato o tem na KLIK. Tisti, ki jih zanima, kdo vse jim bo lahko (po predlogu KZS) gledal pod gate, naj gre tja brat ali pisat.

Upam, da bomo o teh nesrecnih bulmastifih le dobili se kaksno informacijo, predvsem zdaj, ko pravi celo Pahor, da hoce odgovore.
Logiran

biidi
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2849 : četrtek, 18.02.2010 : 18:57:58 »

samo v vednost glede obveščanja po medijih o peticiji.. portal 24ur briše komentarje, ki obveščajo, da se podpisuje peticija - meni so pravkar izbrisali dva taka komentarja (okoli 17:30) na danes aktualni strani na temo bulmastifi, z naslovom 'Ne gre za afero, ampak za tragedijo par excellence'
http://24ur.com/novice/slovenija/ocitno-nekoga-mocno-motimo.html
Logiran
Strani: 1 ... 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines