mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 13:21:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632895 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3240 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:03:52 »

Da se malo vrnem na tole, ker sem šele zdaj prebrala.

Kaj lahko kot lastnica majhnih yorkijev nataknem svojim psom kot nagobčnik? Tisto žico okrog zamaška za šampanjec al kaj? Tongue
Tale Kranjc očitno še ni videla kaj naredi en pes iz mačka ko ga v bloku stisne v kot z nagobčnikom na gobcu. Italjani bi mel odlično predjed namest tatarca.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3241 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:03:53 »

Pa glede na primer, kateremu je namenjena ta tema moram pripomnit še to; lahko pse šolajo največji strokovnjaki celo iz KZSja Wink...pa ne vem kaj vse...se drajsajo s psi 3 leta gor in dol...če skrbnik doma pse nat....je pa itak vse zaman. Se opravičujem. Lips Sealed Roll Eyes Cool Lips Sealed
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3242 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:03:53 »

Kdaj gremo? Cheesy
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3243 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:11:47 »

Sicer pa gre posebna pohvala tudi dr. Barièevièu, ki se je med šolanjem svojih psov razvil v odliènega pasjega vodnika."[/i]
sreda, 13.12.2006
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/217659
No, iz poročil je razvidno da se ni ravno. Itak pa meni nikoli ne bo jasno kje so ravno Hajdinjaka našli. To je stric ki ga pokličeš ko imaš najdenega psa ki spada pod njegovo občino in naj bi ga prišel iskat (bil je neulovljiv, pa mi je bilo rečeno da ima on pristojnost streljati z uspavali), pa se z njim ne moreš nič zmenit ker ni v stanju stopit iz ropotajočega traktorja. In pol ti pove da tist dan ne bo nič, ker more travnik pokosit. Slovenska scena je res polna profesionalcev.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3244 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:29:03 »

Zdaj pa vprasanje za tiste, ki pravijo, da je BBh resitev za VSE pasje lastnike in pse in bi jo bilo treba uzakoniti:

Kaj bi se zgodilo, ce bi na nek poligon dali na eno stran 50 psov "na cakanju" in na drugo stran 50 lastnikov "na cakanju"? Seveda je populacija psov in lastnikov, ki so vsi opravili izpit BBh in so izbrani nakljucno iz vseh KD-jev po Sloveniji.
No, na BBh ravno ne prisegam, ne bi imela pa nič proti, če bi vsak lastnik najprej sam opravil preizkus, potem skupaj s psom na poligonu in če bi bilo to dvoje pozitivno, še na javnem mestu. Seveda pri tem nimam v mislih sheme BBh.... Wink

Vem, da je to bolj štos kot vprašanje, pa bom vseeno odgovorila Wink :
z mojo "nevarno" staffiko sva BBh opravile v okviru izpita RO II. In v situaciji kot si si jo zamislila, bi bila moja tako šokirana (čeprav obožuje druge pse in igro z njimi - the bigger the better Wink ), da bi fiksirala pogled name in v totalnem stresu čakala na komando. In prepričana sem, da bi letela direkt k meni Smiley
Mogoče se to bere napihnjeno, vendar tko je: že od 8. tedna odkar je pri meni, je na drilu da je prihajanje k meni cel žur in hitreje kot pride, bolj in dalj lahko potem nori okrog Smiley

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3245 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:36:14 »

Hehe, saba, cist ti verjamem, ker bi tudi ena moja psica (prejsnja pa sploh), po solsko naredila tocno to, kar bi jaz hotela. Pa nima BBh, pravzaprav poligon gledava z zunanje strani in vcasih uzivava, ko kaksno skupino z instruktorjem na celu fajn ob zivce spraviva Grin Ko sta bili dve (bokserka in doga), je bila ponavadi cela veselica Tongue

No, jaz bi rada, da se oglasi kaksen instruktor in pove, ali upa kaksen tak poskus narest samo s svojo in se eno kolegovo skupino? Smiley
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3246 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:39:35 »

.Če malo bolje razmislim ... pri takem odzivu in glede na svojo velikost i se hitro znašla v vlogi zajca za (na uč) polovico psov! Ne, čemu takemu je jaz ne bi izpostavila Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3247 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:44:09 »

Pa, da ne bomo prezrli:

Na tajnem sestanku odločili: Primer gre v roke tožilcev
Preiskavo primera Baričevič je v celoti prevzelo tožilstvo. Z veterinarske uprave so odnesli pet fasciklov s 400 dokumenti, ki se nanašajo na ta primer.

http://24ur.com/novice/slovenija/na-tajnem-sestanku-odlocili-primer-gre-v-roke-tozilcev.html

Pogačnik: Odgovor na interpelacijo v četrtek na seji vlade
http://www.delo.si/clanek/99908

Sveče v spomin na ubite pse
http://www.delo.si/clanek/99916

Minister Pogačnik pred vlado, zatem k poslancem
http://www.rtvslo.si/slovenija/minister-pogacnik-pred-vlado-zatem-k-poslancem/224238

Kdo je poravnal račun Senici?
http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-tozba-baricevic-senica-161033
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3248 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:46:41 »

Bi bil pa en tak izpit (kot sem napisala v prejšnjem postu) zelo fajn merilo za kvalificiranje psov ali v kategorijo "normalni" ali pa med "potencialno nevarne" Wink
Nevarni oz. napadalni psi vemo kateri so..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3249 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:48:42 »

.Če malo bolje razmislim ... pri takem odzivu in glede na svojo velikost i se hitro znašla v vlogi zajca za (na uč) polovico psov! Ne, čemu takemu je jaz ne bi izpostavila Sad

Jaz trdim, da BBh, tako kot je in tako kot se izvaja, ne more biti zakonsko predpisan za vse lastnike, ker se s tem ne resi nic. Psi so se vedno zdivjani in ne ubogajo, lastniki pa se manj. Cetudi jim BBh na celo nalimas. Zal.

Torej, kako? Ne vem, zagotovo pa drugace, ce se bomo sli obvezo. Lahko pa tudi pustimo tocno tako kot je in zacnemo izvajati to, kar ze velja - kasirat za pse brez strikov, kasirat za nepobiranje kakcev, prijavljat vse praske, napade, ugrize in dosect vpis "nevarnega psa" za vsako dogo in vsako civavo, ki bo grizla ... izhajajte iz veljavnega ZZZiv in nadaljujte s poljubnimi cleni Smiley
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3250 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:49:49 »

glede BBh bi rekel da je zamisel odlična. Problem je spet v lastnikih. NAj ponazorim.
Ko sem kot "odgovoren" bodoči lastnik izbiral pasmo sem se najprej oprl na kaj pa drugega kot leksikone. In potem so odpadali Bulmastif, MAstif, Fila, Doberman.itd...na koncu sem pristal pri bokserju ali velikem pudlju. In na koncu je bila odločitev za bokserja takšna da sem izbral pasmo ki ni tako težavna v smislu neobvladljivosti ob frižnem lastniku in hkrati pasma ko rabiš z psom par let res delat- in potem postaneš izkušen. V začetku sem si mislil da ok, najprej deset let dela in skrbništva bokserja, potem pa bullmastif ali angleški mastif. Nadaljevanje je očitno. Enkrat bokser vedno bokser.

BBh nisem nikoli delal, niti ga ne rabim delat. delal sem po literaturi ter v kontaktu z res odličnimi trenerji in poznavalci šolanja. Na tipe ala sosed ki svetuje se nisem naslanjal. V mestu sem spoštoval red, in oba psa sta bila urbana in meni v ponos. Ni bilo problema it z rolerji v center, ni bilo problema špilat hokeja z njima na košarkarskem igrišču, odpoklic je deloval, tri leta dela je bilo obrestovano in tudi kasneje ko sem tule v vukojebini med spuščenimi ketnarji prešaltal na 5 psov, nimam problema. Ker sem vsakega (seveda je bilo z vsakim novim težje vzdrževat enako mero posvečanja posamezniku- a mi nekako uspeva)

BBh ni samo izpit. Je princip po katerem se mora obnašat vsak vodnik. To je treba ponotranjit. En mesec treninga na poligonu ni nič. Jaz sem moje šolal najprej na poljih, pa delal na medsebojni privrženosti, pa počasi prehajal na urbano okolje z motečimi faktorji in na koncu so vsi odpadli ker je moje pse zanimalo samo še krdelo in naše druženje. Sej se je včasih kdo spomnil da bi šel malo koga povohat al pa se hecat, ampak ko je bila komanda, so si premislllili dost kmalu.

Ne vem če jana dovoli, ampak tu so slike enega brata moje Hanne. Pri njih sem delal skor faks. Njihovi psi so tako fokusirani do lastnika, neglede na okolje (poligon, vrt, mesto) da so lahko totalen vzgled. Pes sedaj dela IPO1 in če gledate slike in njegovo fao...ma on bi za lastnika naredil vse kar bi lastnik prosil. Kar pa ne bi prosil, pa...no way. On ima oči samo za njih je varen v krdelu, ne rabi se izpostavljat, popolnoma zaupa in je nasploh  PES z veliko začetnico. Ker ima super  lastnike:
evo slikce (pa še zelo dober fotograf)

http://www.facebook.com/album.php?aid=187229&id=535694807&ref=mf
http://www.facebook.com/album.php?aid=187232&id=535694807&ref=mf
http://www.facebook.com/album.php?aid=187250&id=535694807&ref=mf

res pa da ne vem, če boste vsi lahko gledali, ker je na Facebooku
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3251 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:50:26 »

Seveda, najprej moramo cca 100.000 psov sploh najt, cepit in popisat, da se bomo lahko sli preganjanje bad guys.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3252 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:59:24 »

Se strinjam s teboj, Alti, da gre za "princip po katerem se mora obnašat vsak vodnik". Ce bi solali o tem, ne bi rabili poligona sploh Grin, ker bi vsak vodnik vedel, kaj mora delat in kako se obnasat. Tako pa je problem, ker so redki, ki vedo sploh to, kaj je pes in kajksna je njegova vloga, vedo pa vse BBh vaje na pamet. Hm ...
S tem se ne da veliko zasluzit, pa tudi v kratkem casu ljudi ne skozi solo spravit in se bojim, da je kaksna taka ideja ze v naprej obsojena na propad. BBh je nekaj, kar je kinologom ajnfoh za poslatat, zakaj bi se trudili z "neotipljivim" Grin
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3253 : ponedeljek, 22.02.2010 : 23:03:47 »

Jaz trdim, da BBh, tako kot je in tako kot se izvaja, ne more biti zakonsko predpisan za vse lastnike, ker se s tem ne resi nic. Psi so se vedno zdivjani in ne ubogajo, lastniki pa se manj. Cetudi jim BBh na celo nalimas. Zal.

Torej, kako? Ne vem, zagotovo pa drugace, ce se bomo sli obvezo. Lahko pa tudi pustimo tocno tako kot je in zacnemo izvajati to, kar ze velja - kasirat za pse brez strikov, kasirat za nepobiranje kakcev, prijavljat vse praske, napade, ugrize in dosect vpis "nevarnega psa" za vsako dogo in vsako civavo, ki bo grizla ... izhajajte iz veljavnega ZZZiv in nadaljujte s poljubnimi cleni Smiley

Točno tko
polcija recimo v Litiji si zbere becirke. Hodi polcaj dva dni trikrat v določenem času okol in slika vse spuščene. potem naložijo sanitarcu naj tiste pse pohopcsa, pregleda čipe in vse lastnike oglobi.
dva polcaja po tivoliju, pisat mandatke
polcaj po bežigradu, pisat mandatke, al pa z sanitarcem skupaj pa šicat pomirila in odkrivat lastnike
ma v 2 mescih bi tisti ki majo ketnarje namesto tele spravili v zavetišča in nabavili hišne alarme za ceno 3 vreč hrane, al pa ostali ki okol spuščajo pse začeli met pse na štriku. Pa nej letajo al po vrtu al pa po travnikih kjer ni nikogar.

Hudiča, ko mene ni bilo doma in sem imel dvakrat dnevno sprehajalca in hranitelja, so mi  dve šipi (na srečo imam zunanje in notranje okno) z glavo razbili ko so videli te pezdete lavfat okol, pa izzivat. Dostikrat nam pride takle kar na dvorišče ki ni ograjeno pred mrežo notranjega, in se dere, moji se pa med sabo potem skor stepejo glede tega kateri ma pravico bolj pizdit na unega. Moram priznat, da ko sem imel enkrat Barka na povodcu in so bili ostali not, sem takega malega steral v kot, in pustil Barku da ga malo scota preden sem rekel PUST. Če lastniku ni jasno, pol  je bolj da se vsaj uni navadi da to ni njegov teritorij kamor bi hodil težit in scat pa srat samo zato ker ni ograje. Mater jim...
In bi bil problem rešen.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3254 : ponedeljek, 22.02.2010 : 23:22:04 »

 pa ne sam to...DRŽAVA bi imela ob dvomesecčni pripravi obrazce ki bi samo podpis rabli (manj dela za veta in polcaja)...imeli bi več keša in razbremenjene ljudi. KZS pa nič. Samo ko bi ta jebeni zakon šli lepo uveljavit namest recimo da vsake tolk ko jim je odveč za mizo tipkat, pa grejo mal avte ustavljat, da še uno kvoto izpolnijo terensko...pa nej grejo mal pse ahtat po vaseh in mestnih parkih. Ma naberejo tolk, da noben ne bo več pomislil na kak drug zakon razen morda kot je pr nas v navadi: KAZNI DVIGNIT.
sam klinc kazen, če jo noben ne pobere.
Logiran
Strani: 1 ... 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines