mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 20:44:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632989 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #3270 : torek, 23.02.2010 : 11:42:48 »

Klavdija, super napisano. Se povsem strinjam.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #3271 : torek, 23.02.2010 : 11:49:11 »

vsak
- emu lastniku bi bilo treba z žebljem v glavo vbit osnovne človeške norme obnašanja
(če imaš psa spuščenega, s širjenjem svoje pravice onemogočaš pravico drugega - zakaj tega nihče ne zastopi?) Gre za osnovno načelo, do kod lahko sežejo pravice posameznika - točno do tam, kjer začneš omejevati pravice drugega.
In kdor tega ne zastopi, naj se zaklene nekam in tam ostane, ne pa da tlači po svetu in gnjavi druge s spuščenimo okoli lutajočimi/nevarnimi/vstavi poljubno psi...

Zaradi takih imamo potem vsi ostali težave, sistemsko pa dvomim, da se bo to kdajkoli uredilo, noben izpit ne bo tega dosegel, to je moje mnenje. Gre za VZGOJO ljudi od malega, šele potem lahko to nadgradiš z znanjem iz kinologije, da imaš vzgojene živali, ki te ubogajo ˝na tren oka˝. Sicer ga imaš pač na štriku - easy way out.
Ljudem na splošno in vsem vpletenim v tole afero manjka samo ena stvar - osnove človeškega obnašanja in ˝morale˝, ki zagotavljajo normalno sobivanje z ostalimi ljudmi (in posledično živalmi).
Ko se bo to poštimalo, bo izginil problem arogantnih lastnikov in agresivnih psov (taki psi bodo obstajali, vendar jih bo ˝normalen˝ lastnik imel pod ustreznim nadzorom.
Čeprav je tole zgoraj zelo utopično in bo verjetno le treba uvest nek sistem palice in korenčka, ali kako že....

Altervita, meni te je super brat Afro (saj vem, da je tema sicer bedna...)

Se strinjam z vsem napisanim.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3272 : torek, 23.02.2010 : 11:53:53 »

http://www.youtube.com/watch?v=Mz1U4D38fBw&feature=autofb
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3273 : torek, 23.02.2010 : 12:03:03 »


Zakaj se pasemski klubi očitno ne javljajo?

Stališče klubov oz.članic KZS-ja je v večini primerih (ca.80%- 90%) drugačno kot se prvotno kaže v javnosti. Mnoge članice in njihovi predstavniki ne izražajo svoje volje ali želje pred KZSjem, saj se mnogi bojijo posledic KZSja. Zavedati se moramo, da mnoge članice KZSja prirejajo številne kinološke prireditve, kot so vzrejni pregledi, delovni izpiti, razstave, tekmovanja in še kaj bi se našlo. Torej, če se ena od članic postavi po robu KZSju oz. vodilnim, lahko pričakuje takoj določene sankcije. Ker se pa mnogi tega bojijo le to javno ne izrazijo. Krožijo pa govorice o nezadovoljstvih, ki pa si jih posamezniki - predstavniki društev ne upajo javno izreči. Iz tega lahko povzamemo, da smo slovenci še vedno narod sužnjev.
"Ali bi se vi izpostavili, če bi vam in vašim vodilnim članom vašega društva bilo odvzeto: licenca sodnika, licenca markerja, odvzeta vzrejna komisija, onemogočanje izvajanje delovnih izpitov, onemogočanje izvajanja razstav itd."

Hmmm... Saj sploh ne gre zgolj in izključno za zoperstavljanje KZS, gre - po mojem mišljenju - za to, da ob v nebo vpijočih primerih kinološki klubi (večina njih) molčijo, kot da gre za društva, ki so bila konstituirana za preučevanje naravnih pojavov kraškega roba, pardon za cinizem.
Kako pa naj bi se stvari drugače spremenile: s čakanjem, da vodilne pri KZS zadene strela razuma z jasnega in naenkrat korenito spremenijo odnos to tistega in tistih, čemur je ta organizacija namenjena?
Ne pogoltnem hipoteze, da gre predvsem za strah - so trenutki, ko enostavno ne moreš in ne smeš biti tiho, predvsem ko gre za dobrobit bitij, do katerih nam je (deklarativno?) baje veliko.
Nažalost gre nekako tako, da tišina pomeni odobravanje, pa če to želimo ali ne.
Zato ponavljam: koliko klubov se je oglasilo v tem primeru? Koliko klubov se je oglasilo v primeru hrtov iz KG? Koliko klubov se nasploh oglaša v primerih mučenja, zanemarjanja psov?
Torej, za nekega outsiderja kot sem jaz, imajo taki klubi vlogo zgolj in samo pri organizaciji VP, družabnih srečanjih, izobraževanju (...) v ozkih krogih, tekmovanjih, razstavah. Ker tako od njih pričakuje KZS?
Res zanimivo, kako večino ljudi skozi vse življenje žene strah pred nečim ali nekom - kot da brez tega strahu še živeti ne moremo. Bullshit.
Ej, jaz sem lepo prosila določen klub za izjavo v tem primeru - upam, da me zdaj kdo od njih bere.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3274 : torek, 23.02.2010 : 12:07:50 »

Hm ..., nihce ne pade ven zaradi vzrejnega dovoljenja? Se vzrediteljem in kupcem zdi to ok? Kupci, menite, da KZS ni treba upostevat dolocila o prepovedi vzreje s psi, ki imajo dokazano neprimeren karakter? Vam je vseeno, ce ste URADNO nategnjeni, ko kupujete psa?

No, ce vam je vseeno, potem se s tem res ni treba vec ukvarjati in je res popolnoma vseeno, ali greste kupit psa v Celje ali pogledate za KZS vzreditelji. Razlika je samo v tem, da dobite psa z morebitnim neustreznim karakterjem v Celju za 200 €, preko KZS pa za 1000.

Bo kdo kaj naredil v zvezi s tem? Mogoce vzreditelji, ki se borite za odgovorno vzrejo na vseh podrocjih, ki se matrate s pregledi, ustreznostjo vzrejnih kombinacij in podobnim? Vam je vseeno, da KZS s takimi postopki sporoca kupcem, da se da vse, ce se hoce, tudi pariti psa, ki je zaradi napada kar trikrat dolocen za humano evtanazijo?

Se je zgodilo ali se ni zgodilo? Je pes dobil vzrejno dovoljenje, kot sta v uradnem dopisu trdila Zora Rotar in Baricevic?
Ce se je ali ce se ni, bi bilo lepo, da nekdo to ugotovi, sicer boste negativci izpadli vsi, od prvega do zadnjega, saj vzrejnim pregledom, vzrejnim dovoljenjem in vzrejnim komisijam ne bo verjel prav nihce od "zunanjih" vec.

Statut KZS

60. člen
(1) Naloge Komisije za strokovna vprašanja so:
- skrb za celotno strokovno delo Kinološke zveze Slovenije;
[...]
- nadziranje dela strokovnih in vzrejnih komisij ter vodenje rodovnih knjig;
[...]


Zapisnik 2. redne seje UO KZS

Komisija za strokovna vprašanja
Za člane Komisije za strokovna vprašanja KZS so bili predlagani naslednji člani:
- Roman Hoefferle (športna smer)
- Marija Kavčič (športna smer)
- Jože Štebih (lovska smer)
- Bojan Deberšek (lovska smer)
- Jože Vidic (začasni predstavnik zbora sodnikov športne smeri)
- Tomaž Burazer (predsednik zbora sodnikov lovske smeri)

Sklep 5/1: Upravni odbor je potrdil sestavo Komisije za strokovna vprašanja.
ZA / PROTI:
11 / 0


Pravilnik o strokovnem delu KZS

15. clen
Strokovni organi KZS so dolžni za pasmo oziroma pasemsko skupino voditi evidenco vzrejno pregledanih psov in o tem sproti pisno obveščati KZS.

44. clen
Strokovni organ lahko izda vzrejno knjigo za pasme, ki so v njegovi pristojnosti. V vzrejni knjigi so navedeni vsi vzrejno pregledani psi, njihovi dosežki in njihove vzrejne vrednosti.

62. clen
Strokovni organ, ki je pregledal pse/psice, po vzrejnem pregledu pripravi porocilo, ki obsega:
a) seznam plemenjakov po pasmah z vpisanimi evidencnimi podatki:
· ime psa,
· številko rodovnika,
· ime in priimek vzreditelja,
· ime in priimek ter natancen naslov lastnika,
· vsa zdravstvena potrdila, kjer to dolocajo vzrejna pravila,
· strokovni izpit za psa spremljevalca B-BH, opravljen v Sloveniji - pri pasmah, kjer se to zahteva,
· vrsto delovnega izpita - pri pasmah, kjer se to zahteva,
· vzrejno oceno/vzrejni opis;
b) seznam psic (enako kot za pse);
c) porocilo o vzrejnem pregledu z oceno kakovosti privedenih psov in s smernicami za nadaljnjo vzrejo, ki se lahko objavi v glasilu KZS.

122. clen
EVIDENCO VZREJNO PREGLEDANIH PSOV vodijo pristojni strokovni organi. Podatke o vzrejno pregledanih psih se lahko objavi v vzrejnih knjigah ali pa v glasilu KZS.
[...]


Zgoraj imate imena, ki morajo dati odgovore. Jaz ne prodajam in ne kupujem psa. Verodostojnost vzrejnega pregleda in vzrejnega dovoljenja mora biti jasna tistim, ki to pocnete. Ce vam je vseeno, da ostane morebitno resnicno vzrejno dovoljenje za bulmastifa Atlasa v zraku, potem je tudi meni ok. Samo, ne cudite se, ko ne bo vec nihce verjel, da vzrejno dovoljenje ni samo WC papir.

Klavdija, na to jaz ze dolgo, predvsem pa v zadnjih treh tednih intenzivno opozarjam. In me pri tem ne briga slovenceljska sluzavost in strah.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3275 : torek, 23.02.2010 : 12:08:47 »


Dobermane ja..malo morgen..hehe
Logiran
peroflero
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #3276 : torek, 23.02.2010 : 12:57:42 »

Zakaj društva molčijo:

Večina KD je registriranih z namenom pod krinko društva zaslužiti kak euro (če delajo kvalitetno in strokovno tudi nič narobe). Posredno so vsi ti nosilci/ustanovitelji pri svojem zaslužku vezani na krovno organizacijo (prireditve, izpiti...) in so se pripravljeni zvijat kot črvi, da se s tem zaslužkom "ne skregajo". Iluzorno je od teh oseb pričakovat reakcije in javna izpostavljanja, katera bi imela možnost za sabo potegniti negativne posledice na njihovo pridobitno dejavnost.
Žal, tako pač je...

Klavdija: doberman rules!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3277 : torek, 23.02.2010 : 13:08:18 »

peroflero, tudi drugi smo posredno odvisni od tistih, ki so v KZS. Na mojpes.netu je del vzrediteljev, ki oglasujejo vzrejo. Pa se vedno vem, kaj je prav in kaj ne in se vedno bom opozarjala in poskusala popravit tisto, kar ni prav. So vzreditelji v bliznji preteklosti z mojpes.neta odhajali zato, ker sem opozorila na njihove direktne napake. Brez razmisleka sem ze tudi zavrnila za krepek seznam vzrediteljev, ki ne morejo na noben nacin oglasevati tukaj, ker je po mojih merilih njihov nacin vzreje sporen. S tem sem se zavestno odrekla dobrsnemu delu denarja. Pa mi ne gre tako dobro, kot verjetno gre najbolj srotnemu KZS strokovnjaku/funkcionarju. Ce bodo vzreditelji odsli zato, ker opozarjam na napake, na keatere bi morali opozarjati sami ... Tudi prav. Jaz lahko grem spat zvecer. Lahko pa delam tudi kaj drugega.
Logiran

peroflero
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #3278 : torek, 23.02.2010 : 13:22:39 »

Jana, se razumeva v celoti. Ne govorim o nekih moralnih vrednotah teh ljudi, temveč o dejstvih. Ta so pač takšna kot so, posledice pa tudi...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3279 : torek, 23.02.2010 : 13:26:50 »

Ja, ampak stvari se same od sebe ne morejo spremeniti, potrebujejo da jih nekdo malce porine - kot avto, ki ne vžge  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3280 : torek, 23.02.2010 : 13:33:51 »

Dunaj: Usposabljanje za lastnike nevarnih pasem
Med te so avstrijske oblasti uvrstile rotvajlerje, pitbulterierje, bulterierje, ameriške staffordshirske terierje, neapeljske, španske in argentinske mastife, bulmastife, brazilske file, tosa inuje in argentinske doge.

http://24ur.com/novice/svet/usposabljanje-za-lastnike-nevarnih-pasem.html
Logiran

peroflero
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #3281 : torek, 23.02.2010 : 13:38:52 »

moksa, definitivno, same od sebe se gotovo ne bodo spremenile...zmaga bi bila KZS konkurenčna institucija...je pa to težko, saj veš, patronat države ipd...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3282 : torek, 23.02.2010 : 13:42:33 »

O kaksnem patronatu drzave govoris?
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3283 : torek, 23.02.2010 : 13:58:33 »

Argentinskem mastifu butnglavc
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3284 : torek, 23.02.2010 : 14:01:17 »

Dunaj: Usposabljanje za lastnike nevarnih pasem
Med te so avstrijske oblasti uvrstile rotvajlerje, pitbulterierje, bulterierje, ameriške staffordshirske terierje, neapeljske, španske in argentinske mastife, bulmastife, brazilske file, tosa inuje in argentinske doge.

http://24ur.com/novice/svet/usposabljanje-za-lastnike-nevarnih-pasem.html


Torej mi je kolegica prav povedala.
Še enkrat pa, da nas ne zavede "avstrijske oblasti". To ne velja za celotno Avstrijo.
Logiran
Strani: 1 ... 214 215 216 217 218 [219] 220 221 222 223 224 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines