mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 15:46:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632930 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3525 : nedelja, 28.02.2010 : 23:57:11 »

Članka nisem brala in ne vem o kakšnih krščanskih vrednotah govori. Krščanske vrednote tukaj nimajo kaj iskat. Cerkev je ločena od države, zato veljajo državni zakoni. V tem primeru Zzziv.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3526 : ponedeljek, 01.03.2010 : 00:02:08 »

no glede na članek in glede na pozivanje k krščanskim vrednotam glede obsojanja baričeviča s strani ljudstva....o tem govori.
Sicer med drugim tudi omeni da bi morali vse vpletene odpustiti.
Ampak vseeno: zakaj potem  komentiraš in zgrešiš, ko pa nisi brala. To me pa res spominja na štorije ko so ljudje za partijsko milost vsepovprek pisali protestne note proti knjigi nekega pisatelja, ki jo niso niti brali (pa bi je tudi če bi jo, ne razumeli.- skor tko kot jaz ne štekam Erice J.D.). A ni bolj komot v takem primeru molčati?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3527 : ponedeljek, 01.03.2010 : 00:08:25 »

Članek je dosegljiv na spletni strani Dela, Tiskane izdaje, Sobotna priloga, Sprevrženost, odpor do elit in razkačena javnost.

Pa tudi ne vem, kaj je tako hudo narobe s tem člankom. Meni se v dobrem delu napisanega (poudarjam, dobrem delu) zdi v redu. Ampak jaz sem malo čudna, to je že znano Wink

Citat
Ker je Baričevič že mrtev, ne more biti več kaznovan za nobeno neprimerno izkoriščanje vpliva v svojem prizadevanju, da dobi pse nazaj. Ministra in uslužbence ustanov, ki so dovolili, da se psi kljub opozorilom strokovnjakov vrnejo lastniku, bi morali odpustiti. Takšen hud spodrsljaj v poklicni presoji, ne glede na to, kakšen je bil vzrok zanj, ne sme ostati nekaznovan. Če so na sodišče, ki je vodilo pravni vidik primera, res nezakonito vplivali dobro plačani odvetniki ali pomembni politiki, potem bi morali tudi te udeležence v aferi kaznovati.

Tole pa podpišem, takoj.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3528 : ponedeljek, 01.03.2010 : 00:16:16 »

Seveda je bolj kamot, trenutno se mi pač da Tongue. No, pa da še malo blebečem... predvidevam, da poziva k odpuščenju, milosti, pomiloščenju in podobnim krščanski vrednotam... zato tudi prejšnji post. Lahko pa, da sem čisto mimo brcnila in poziva h kakšnim drugim, meni nepoznanim, krščanskim vrednotam. Če ja; h katerim?
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3529 : ponedeljek, 01.03.2010 : 00:18:57 »

Hvala, Cats. Zdaj ga pa lahko grem prebrat, da ne bom več v temo brcala, hehe...
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #3530 : ponedeljek, 01.03.2010 : 00:27:46 »

Seveda je bolj kamot, trenutno se mi pač da Tongue. No, pa da še malo blebečem... predvidevam, da poziva k odpuščenju, milosti, pomiloščenju in podobnim krščanski vrednotam... zato tudi prejšnji post. Lahko pa, da sem čisto mimo brcnila in poziva h kakšnim drugim, meni nepoznanim, krščanskim vrednotam. Če ja; h katerim?

Ni trba brati, si že zadela:
"Morda bi bil zdaj pravi čas, da bi črpali iz nekaterih tradicionalnih krščanskih vrednot – iz sočutja do trpljenja drugih, odpuščanja grehov in pietete do mrtvih."

Smo spet pri pieteti do mrtvih. (roll eyes)
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3531 : ponedeljek, 01.03.2010 : 00:44:27 »

No, sem prebrala in bi se lahko citirala Evil.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3532 : ponedeljek, 01.03.2010 : 02:18:42 »

Mislim, tole je pa že patetično. Iz leta 2008 so šli izbrskat članek in ga objavili??

http://www.delo.si/clanek/100243
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3533 : ponedeljek, 01.03.2010 : 08:54:59 »

Eh ja, glede na to od kod Erica J.D. prihaja, ni prav nič čudno, da omenja krščanske vrednote. Tam pač na to niso tako zelo alergični in pisanje o njih ni tako potencialno problematično.
Bi pa komot zadevo zapakirala kot obče človeške norme in vrednote, pa ne bi bilo nobenega revolta in pinkponka s posti.
No, edino odpuščanje grehov bi nekako izpadlo iz konteksta....
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3534 : ponedeljek, 01.03.2010 : 08:58:07 »

Jaz se pa sprašujem, kaj dela VČŠ še na mestu direktorice VURS-a. Ona je tista, ki bi, v vsej tej zgodbi, MORALA prva odleteti! Tako pa se je celotna zgodba obrnila čisto v drugo smer. V igro politikov.  bruham
Ja, to se že ves čas sprašujem....
Ker ni tako ˝velika˝ politična riba, jo vsi pri miru pustijo, očitno se nobeni drugi stranki ne cedijo sline po VURSU in nimajo nobenega odstavljenega kadra, ki bi ga lahko v VURS parkirali.
Je pa spolzka k' stomatr, tale VČŠ.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3535 : ponedeljek, 01.03.2010 : 09:18:33 »

ammm...sem se potrudil dvakrat prebrat, ampak sem očitno glup ko točak. Nč ne štekam. Kje je point? Verjetno je bila pacijentka.
Point je v (malo poznem, če mene vprašaš) pranju umazanega perila in v obupnemu poskusu, da bi nad mučenjem psov nadvladala krščanska etika sočutja in dobrote alias molk, če malce hudobno poenostavim.


Pa tudi ne vem, kaj je tako hudo narobe s tem člankom. Meni se v dobrem delu napisanega (poudarjam, dobrem delu) zdi v redu.
Meni pa ne, z razlogom: prvo poročilo obdukcije psov je bilo menda več kot zgovorno, pa če se osredotočim samo na 6 cm širok anus in na raztrganine. Meni je popolnoma vseeno (no, skoraj vseeno), če so take poškodbe bile posledica neposrednih dejanj pokojnega, ali pa nekoga, ki je pse imel "v najemu", ali pa celo - whoa! - neke hude aoblike alergije. DEJSTVO je, da so psi take poškodbe imeli in dobrohotni, prijazen, prijateljski lastnik ni trznil z očesom (ponavljam - ob predpostavki, da jih ni povzročil on sam).
Ne vem, preberi ga ponovno - meni se zdi kot popolna apologetika nekoga, ki si takega zapisa ne bi nikoli zaslužil, če bi bil navaden kmet ali prodajalec zelenjave. In: a če je moj osebni zdravnik prijazen do mene, ko sem v njegovi ordinaciji - a to izključuje dejstvo, da je v resnici pošast? Menda ja ne. Take in drugačne pošasti ponavadi ne hodijo naokoli po svetu z napisom "pazite se me" na čelu, ampak so čisto navadni, do usodnega trenutka celo neopazni ljudje, zato mi gre to njeno sprenevedanje na  bruham
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3536 : ponedeljek, 01.03.2010 : 09:29:23 »

Še en dokaj zgrešen komentar (sedaj se naenkrat vsi spoznajo na pse?):
Zorica in njeni cmokci
http://www.dnevnik.si/debate/komentarji/1042341268
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3537 : ponedeljek, 01.03.2010 : 09:37:59 »

Aha. Kaj točno pa naj bi se spremenilo, dokler bomo vztrajali pri posedovanju psov in pse (pa ne samo pse) že zakonsko opredelili kot lastnino in niti slučajno ne kot živa bitja?
Bi pa bilo tudi fajn, da ko vsi ti vrli pisuni pišejo o zlorabah še omenijo kako in s čim so bili zlorabljeni in s kakšnimi fizičnimi posledicami. Pa bi bilo manj govora o težavah posedovanja. Ampak to bi bilo že preveč, kajne?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3538 : ponedeljek, 01.03.2010 : 10:14:05 »

Naj tudi v Sloveniji šolamo lastnike "nevarnih" psov

http://www.vecer.com/clanek2010030105516475

Ne vem, ali boste videli clanek Smiley. Ce ne, predlagam, da si pridobite dostop z moneto, preberete in glasujete - seveda za pravo stvar Wink Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3539 : ponedeljek, 01.03.2010 : 10:17:51 »

Viden, glasovala Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines