mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 12:38:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632884 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3615 : torek, 02.03.2010 : 11:01:18 »

Pa kdo verjame, da ne delajo z ostalimi storitvami dovolj prihodka??
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3616 : torek, 02.03.2010 : 11:03:34 »

Ja glih toliko kot verjamem, da svizec zavije čokolado. 25t € hitro preseže vsak malo bolj priden s.p.-jevec. Sploh pa pri cenah vseh storitev.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3617 : torek, 02.03.2010 : 11:06:15 »

Kako lahko imajo kot glavno dejavnost registrirano dejavnost hotelov ipd., ves dohodek pa naredijo izključno iz zdravstvene dejavnosti??
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #3618 : torek, 02.03.2010 : 11:09:38 »

Če delajo dovolj prihodka ali ne, če imajo registrirano drugo dejavnost kot zdravstvo: to ni stvar podjetja, ampak - pa smo spet tam - nadzora; tako kot nad psi.
Še nekaj, tale bizi ni prav verodostojen vir, ne rečem, da je tudi v tem primeru tako, vendar sem naletela že na ogromno napačnih podatkov. Poleg tega pa: dejavnost podjetja ni nujno samo ena. Lahko da so dodali še eno dejavnost, ker je želel prevzet Rimske toplice; ker jih še ni prevzel, iz tega naslova verjetno ni bilo dohodka, samo iz zdravstvenega.

Čeprav se mi zdi nekam malo prometa za tako firmo, ne vem, no.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3619 : torek, 02.03.2010 : 11:12:50 »

Meni tudi, že za plačat toliko dohtarjev iz KC, ki so v službenem in prostem času "fušali" za njih skoraj ni zadosti, kaj šele za kupovat in podmazovat toliko in toliko njih okoli sebe....
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #3620 : torek, 02.03.2010 : 11:17:04 »

Ja glih toliko kot verjamem, da svizec zavije čokolado. 25t € hitro preseže vsak malo bolj priden s.p.-jevec. Sploh pa pri cenah vseh storitev.

25t evrov prometa misliš, verjetno - tile imajo toliko dobička (no, 10t več), ne prometa :-) (če veš za recept, kako preseči 25t dobička kot s.p., sem prva v vrsti za inštrukcije :-))))
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3621 : torek, 02.03.2010 : 11:35:25 »

Ne jaz govorim o prometu. Dobička pa itak ne smeš nikoli tako visokega izkazovat a ne Wink - davki. Jaz kvečjemu lahko dam kak nasvet kako ga zmanjšati Tongue.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #3622 : torek, 02.03.2010 : 11:38:04 »

Ne jaz govorim o prometu. Dobička pa itak ne smeš nikoli tako visokega izkazovat a ne Wink - davki. Jaz kvečjemu lahko dam kak nasvet kako ga zmanjšati Tongue.

Ja, saj to pravim: 25t prometa za s.p. že ni težko preseči, tile imajo pa prometa dober milijon in pol Smiley Hotela sem samo reči, da ne moreš primerjat privat klinike z enim "malo bolj pridnim" s.p.-jem.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3623 : torek, 02.03.2010 : 11:46:47 »

Milijon in pol je čisto premalo letnega prometa za tako kliniko, kot je Barsos. Če malo preračunamo, to pomeni dobrih 6000 eur prometa na delovni dan v povprečju. Kar je za število pacientov in specifiko njihovih storitev (večinoma najdražji managerski pregledi) čist premal.
Že če razdelite promet na enega zaposlenega, bi to pomenilo čisto izgubo vnaprej. Da ne govorimo, da so na 1000 m2 najdražjih poslovnih prostorih na elitni lokaciji v prestolnici. Saj še za najemnino ali amortizacijo ni dovolj, če vzamemo ves promet.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3624 : torek, 02.03.2010 : 11:49:59 »

helena, se strinjam s tabo. Nekateri lahko, druge, nas navadne ljudi  Roll Eyes, bi pa takoj davčna prišla obiskat!
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #3625 : torek, 02.03.2010 : 11:51:49 »

Milijon in pol je čisto premalo letnega prometa za tako kliniko, kot je Barsos. Če malo preračunamo, to pomeni dobrih 6000 eur prometa na delovni dan v povprečju. Kar je za število pacientov in specifiko njihovih storitev (večinoma najdražji managerski pregledi) čist premal.
Že če razdelite promet na enega zaposlenega, bi to pomenilo čisto izgubo vnaprej. Da ne govorimo, da so na 1000 m2 najdražjih poslovnih prostorih na elitni lokaciji v prestolnici. Saj še za najemnino ali amortizacijo ni dovolj, če vzamemo ves promet.

To se pa strinjam. V moji bivši firmi nismo delali ničesar takega fensi, pa smo imeli skoraj za miljon več prometa, dobička pa tudi več. Ampak spet: nadzor, nadzor ...
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3626 : torek, 02.03.2010 : 11:52:52 »

Ja Katjuša seveda se ne da. Sem samo ponazorila, da 25t € prometa letno je meja za s.p. za to, da je davčni zavezanec.

Itak je absolutno premalo prometa. Saj vemo, da že navaden ultrazvok pride hitro 100 €. In dvomim, da je ta klinika delala take 'enostavne' stvari. Res prav smešna cifra.

Ne delam v tako gigantski firmi, pa Barsos izgleda proit nam palček.

Sicer pa lahko vsak prostovoljno in anonimno prijavi davčni inšpekciji. In dvomim, da bodo odšli od tam brez kazni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3627 : torek, 02.03.2010 : 11:54:34 »

Skušali vlomiti v Barsos?
Slovenske novice pa ob tem pišejo, da naj bi v pasji krvi odkrili tudi sledi zdravila sedalin, namenjenega pomirjevanju psov in konj. Veterinar ga predpiše živalim, ki so živčne, izpostavljene stresnim situacijam in ko jih pripravljajo na daljše transporte. Predpišejo ga tudi psom, ki se bojijo grmenja, najpogosteje pa v prednovoletnem času, ko se prestrašijo pokanja petard. Zdravilo žival pomiri, ne pa omami.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/zlorabljeni-ne-pa-omamljeni.html

Baričevičevi bulmastifi naj bi bili spolno zlorabljeni, omamljeni pa ne
Preiskava naj bi potrdila, da tretje osebe v času tragedije ni bilo na Oražnovi 11 v Ljubljani, zato bo postopek najverjetneje ustavljen, saj ga proti mrtvemu človeku ne morejo voditi.

http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042341589

Neznanci naj bi konec tedna poskušali vlomiti v poslovne prostore Barsosa
http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042341589

Psi "le" zlorabljeni? Pa še poskus vloma v Barsos?
http://www.rtvslo.si/slovenija/psi-le-zlorabljeni-pa-se-poskus-vloma-v-barsos/224807
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3628 : torek, 02.03.2010 : 11:56:33 »

Sej mi navadni ljudje smo si pa povečini čist sami krivi (na splošno mislim), skoraj vsak raje zatisne oči in su še malo peska v oči vrže kot pa da zahteva svoje pravice in zateži s čimerkoli.
Tipične izjave: saj ne bo nič bolje.....mene politika ne zanima....ne pridem več na volitve....hočem imeti mir.... in še kakšna bi se našla, so le usluga takimle klincev brez vesti. In karavana gre dalje.....
In nadzor za to plačanih institucij je pravica državljanov, ne na način, če hočejo in se jim ljubi nadzorujejo, oni MORAJO nadzorovati.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3629 : torek, 02.03.2010 : 12:01:39 »

In jst kot čisti laik kar se davčnega nadzora tiče in s funkcijo seštevanja in odštevanja lahko zagotovim, da ga sračkajo in skrivajo dejanske prihodke, cela armada blazno usposobljenih in za to plačanih pa ne vidi/noče videti/ne sme videti. bruham
Logiran
Strani: 1 ... 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines