mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:16:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zlata prinašalka
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlata prinašalka  (Prebrano 13296 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #45 : sobota, 06.03.2010 : 10:40:07 »

Dragi lastniki! Psička je vaša skrb in odgovornost in po vseh teh letih, ki ste jih preživeli skupaj, ste ji dolžni vsaj še toliko, da iz znanega okolja poišče nov, dober dom.

Znebiti se psice v točno tistem trenutku ko pade odločitev, da je nočete več in izsiljevanje že tako prepolnih zavetišč z evtanazijo, če je ne vzamejo (za zdravega psa prepovedana in se kaznuje), samo kaže vašo zrelost.

Še enkrat - psica je pred leti, ko ste ji ponudili dom, postala VAŠA IN SAMO VAŠA ODGOVORNOST. Ne prelagajte te odgovornosti na druge! Aktivno psički iščite nov dom (oglasi, društva, plakati,...) in oddajte jo nekam, kjer bo član družine. Glede na to, kako se vam mudi, se bojim, da jo boste oddali na kakšno ketno ali obsodili na pesjak brez družbe.

Osem let je bila vaša prijateljica, če je vi nočete več ste ji dolžni vsaj to, da od doma poišče nov, dober (boljši) dom.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #46 : sobota, 06.03.2010 : 11:27:39 »

Tipično. Kar naenkrat je nekdo tako zelo alergičen, da je na robu smrti. In seveda je treba izsiljevat vse okoli sebe z besedami: "Če nekdo ne vzame psa, ga bomo dal pa ubit."
Lastniki, sami ste si jo nabavili, zdaj še poskrbite zanjo! Na nikomer od nas ni, da vzame vašega psa, a ne?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #47 : sobota, 06.03.2010 : 17:36:19 »

Mah, brez besed...  bruham Cry
Moja mami je ne upa in ne zmore vzet pri že dveh psih (eden je že 14 let...), občasno pa dobiva še dve v varstvo...
Res mi je žal za takšno mentaliteto in za ubogo psičko-nič pri vsem tem krivo...
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 06.03.2010 : 18:10:43 »

Ti "odgovorni in skrbni" lastniki s svojimi izjavami in pričakovanji le nase kažejo.  bruham
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #49 : sobota, 06.03.2010 : 18:23:26 »

Jaz sploh ne razumem kako je lahko nekdo tak... Živo bitje, psička, ki vas ima rada, ki vam je bila 8 let zvesta in ste bili njeni, kar tako, na tako ogaben način se znebiti, z izsiljevanjem in lažmi, celo ubili bi jo brez problema, res sram naj vas bo kakšni ljudje ste in kakšen zgled dajete svojim otrokom. Jaz bi se sramovala takih staršev. Sicer se pa vse grde stvari vrnejo in tudi vam se bodo.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #50 : sobota, 06.03.2010 : 18:45:27 »

Tole ubogo psico čimprej od tako groznih lastnikov spraviti! Če se le da, če je le komu možno?! Psica si res ne zasluži takšnih lastnikov, oni nje še najmanj. Koliko so pa pripravljeni denarno prispevati zato, da se je znebijo?
Logiran

Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #51 : sobota, 06.03.2010 : 19:54:11 »

Tale Boris me je razkuril. Nisem hotela komentirat ampak - še eden izmed Slovencev s sindromom "Jaz nič kriv!"  Pa še grozit si upa z "avtanazijo". Fej, ti neodogovorno bitje!   butnglavc
Upam, da bo v primeru usmrtitve zdrave živali res sledila prijava lastnika.

Ker jih večina prelaga skrb SVOJIH ljubljenčkov v takem primeru na ramena drugih pa smo, tam kjer smo. A ne bi šel raje v akcijo (pa ne samo pošiljat mailov in telefonarit naokrog) in začel  delat na tem, da bi psici našel nov dom? Do tega sploh ne bi smelo priti. Da drugi naredijo vse za tebe, je najbolj fino, a ne. Še enkrat fej!

Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #52 : nedelja, 07.03.2010 : 09:40:05 »

alergija..yeah right..pri nas doma je tamlajša sestrca ( 6 let je stara) hudo alergična na pasjo dlako, dobila jo je približno leto in pol nazaj, naš Oto pa nas spremlja že devet let in kljub alergiji naše najmlajše je še vedno družinski član čeprav je tamala stalno na claritinih smo se odločli da ostane z nami pa če bi se odločli da ga damo stran zaradi nje imeli že priskrbljen nov dom saj je naša babica nora na našo zverinico..tak da to je res bolno da najprej praktično lažejo v obraz potem pa še grozijo z razno raznimi sranji ala evtanazija ...
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #53 : nedelja, 07.03.2010 : 10:09:26 »

Jaz se sprasujem kako je ta psicka zivela z njimi vsa te leta ce lahko napisejo da jo bodo evtanizirali. Kako lahko kaj takega nekdo sploh pomisli. Ubogo revse...
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #54 : nedelja, 07.03.2010 : 10:29:57 »

Psička ima žalostno življenje, ja. Pes čuti, če ti je odveč, zelo, zelo čuti. Največkrat zaradi tega celo zboli. Kako se revca počuti piše v njenih učkah. Sovražim ljudi , ki imajo kamen namesto srca, psički pa želim hitro, hitro v vsaj začasen dom.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #55 : nedelja, 07.03.2010 : 11:30:55 »

Jaz sploh ne razumem kako je lahko nekdo tak... Živo bitje, psička, ki vas ima rada, ki vam je bila 8 let zvesta in ste bili njeni, kar tako, na tako ogaben način se znebiti, z izsiljevanjem in lažmi, celo ubili bi jo brez problema, res sram naj vas bo kakšni ljudje ste in kakšen zgled dajete svojim otrokom. Jaz bi se sramovala takih staršev. Sicer se pa vse grde stvari vrnejo in tudi vam se bodo.

Moj podpis.
Logiran
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #56 : nedelja, 07.03.2010 : 22:25:32 »

Psička ima žalostno življenje, ja. Pes čuti, če ti je odveč, zelo, zelo čuti. Največkrat zaradi tega celo zboli. Kako se revca počuti piše v njenih učkah. Sovražim ljudi , ki imajo kamen namesto srca, psički pa želim hitro, hitro v vsaj začasen dom.

Tudi jaz revici želim topel dom čimprej!!!!!!!Bivšim "lastnikom" pa en kup neprespanih noči, da bodo lahko razmišljali o svojuh plementih dejanjih!!!!
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #57 : ponedeljek, 08.03.2010 : 08:02:25 »

Še eni primitivni slovenceljni. Meni dvigne pritisk ob takih pismih. Itak, da s takim vedenjem dajejo najslabši možen zgled otrokom. Kot da je tale psička sama potrkala na vaša vrata in se prostovoljno naselila pri vas?!? Pa kak alergija. Nehajte nakladat. Nas je tu preveč s takimi in drugačnimi ornk alergijami.
V bistvu kar želim teli psički je, da se čimprej spravi od teh groznih ljudi, da ima vsaj nekaj zadnjih let življenje vredno svoje besede. To družino bi pa jaz spremljala, da si ne bi slučajno omislila drugo pasje bitje.

V glavnem vem, da tole berete in lahko vas je sram!! Ker mene je, da s takimi hodim po naši zemlji!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #58 : ponedeljek, 08.03.2010 : 08:49:22 »

Je tule kaj novega? Se je kdo zmenil za ogled, morebitno nastanitev ali posvojitev?
Logiran

cink
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #59 : ponedeljek, 08.03.2010 : 09:10:44 »

Eh kje pa, samo ekspresno hitre so v obtoževanju pokvarjene človeške rase, kej drugega pa ni...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zlata prinašalka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines