mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:09:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?  (Prebrano 26381 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 04.03.2010 : 13:43:04 »

Da smo si na jasnem - nobene razlike ni med pobegom na cesto, ali pobegom pod vlak, ali pobegom pod sosedov kol, ali pobegom na sosedov strup, ali pobegom v gozd. Zato vas prosim, da ne delate razlik tam, kjer je vasa najosnovnejsa odgovornost, da je vas pes pod nadzorom. Proti nikomer ne morete delati stale, ce VAM pes uide, razen ce dokazete, da se je ob tem s psom dogodilo kriminalno dejanje.

Zal mi je, da tudi pisci tukaj locite "une" pse od vasih in "lovske" situacije od vseh ostalih. Do konca dvolicno.
Branka, ce ti psa uhajata v gozd, ni za to odgovoren noben lovec, temvec izkljucno samo ti. In ce bos katerega slucajno nasla mrtvega sredi gozda, pripisi vse samo sebi in ne isci drugih krivcev.
In, ja, zakaj se ne strinjate, da se "posvrkajo" psi, ki se jih brez lastnika najde v gozdu? Ne v vseh situacijah, temvec v teh, ki so posledice "uhajanj" in "spuscanj"?

Kako se bomo sli pregovarjat s komerkoli o bedasti novi zakonodaji, ce tukaj pisete, da pac vam pes lahko uhaja in ga zato lovec ne sme niti pogledat - kot da za vas zakoni ne veljajo, temvec se ticejo samo lovcev - oni so bad guys, ki ne smejo pizdit zaradi vasih psov?
Dajte, lepo prosim, postavit najprej stvari na svoje mesto, potem pa pisat o tem, kaj kdo lahko in cesa ne sme.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #31 : četrtek, 04.03.2010 : 14:21:59 »

Seveda, ampak saj veš, da se lahko zgodi, da pobegneta. Nesreče se ves čas dogajajo. Ja, se strinjam, da bi šla lahko tudi na cesto...
S tem se ne strinjam. Imam psico z izrazitim lovskim nagonom in ker vem, kakšen je njen lovski nagon, v naravi enostavno NI SPUŠČENA PA PIKA, torej mi ne more uiti (upam vsaj, čeprav se mi je zadnjič pri vetu snela z oprsnice od silne panike). Štos je samo v temu, da veš, kje so meje tvojega odpoklica. Če so te meje fleksibilne, spada pes na povodec/fleksi in nikamor drugam.

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #32 : četrtek, 04.03.2010 : 14:23:46 »

Jaz osebno ne mečem vseh v isti koš (večino da, priznam - in to utemeljeno), se pa zavedam da v končni fazi vsi streljajo in torej pobijajo divjad (pa ne zaradi lastnega preživetja, to smo si menda na jasnem) in zaenkrat me zanima samo to, kljub temu, da se zelo dobro zavedam škode, ki jo divjad povzroča npr. na poljih.

Ne gre se sam za škodo. Če ne bi bilo dovolj odstrela, bi se živali preveč namnožile in bi jih sčasoma začele pobirati bolezni. Lovci bi bili manj potrebni, če bi bilo dovolj plenilcev, ki bi uravnavali populacijo, kar lahko pa sam sanjamo. Tako da je iz stališča populacije in posameznega osebka boljš, da se ga ustreli kot pa da počasi crkuje.


lunca, a bi rekla da so ptičarji isto primerni za tak namen, kot ga imate vi? Torej, da ne lovijo aktivno, so pa lovsko šolani?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #33 : četrtek, 04.03.2010 : 14:38:10 »

Ne gre se sam za škodo. Če ne bi bilo dovolj odstrela, bi se živali preveč namnožile in bi jih sčasoma začele pobirati bolezni. Lovci bi bili manj potrebni, če bi bilo dovolj plenilcev, ki bi uravnavali populacijo, kar lahko pa sam sanjamo. Tako da je iz stališča populacije in posameznega osebka boljš, da se ga ustreli kot pa da počasi crkuje.

Zoia, to kar mene moti je da si človek jemlje pravico do uravnavanja po ljubi mili božji volji, praktično kakor se mu sprdne, po domače povedano. Zakaj pa ni dovolj plenilcev? Jih je potamanila neka skrivnostna bolezen? Vse naenkrat? Zanimivo - če ne bi bilo dovolj odstrela, bi se živali preveč namnožile in bi začele umirati zaradi bolezni. Risi pa izginjajo in zbolevajo, ker jih je premalo in se zato parijo med seboj.
To
Tako da je iz stališča populacije in posameznega osebka boljš, da se ga ustreli kot pa da počasi crkuje.

smo odločili mi. In ja, se zavedam, da zdaj v bistvu blodim, ker je že dosti prepozno. Ampak prosim ne mi priti na plano z uravnavanjem ravnovesja, ker je vse lepo in prav, če gledam na to s človeškega vidika (no, ni ravno vse lepo in prav) - če se pa poskusim dati v kožo bilokatere divje živali, pa pridobijo stvari neko drugo farbo.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #34 : četrtek, 04.03.2010 : 14:55:21 »

To je pa tud res
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #35 : četrtek, 04.03.2010 : 14:55:57 »

..sam niso vsega lovci krivi.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #36 : četrtek, 04.03.2010 : 15:25:16 »

Jana, NIKOLI nista spuščena v naravi, NIKOLI. Hotela sem povedati to, kar se mi je tudi že zgodilo pred kratkim: najprej je Pika pobegnila čez vrata, za njo pa še Bučko. Sama sta odprla vrata, od sedaj naprej so vrata zaklenjena. Sem hotela povdariti le to, da SE VSE LAHKO ZGODI živemu človeku. Se strinjam s tabo, da sem sama kriva in odgovorna, če mi pobegneta, ampak se ti ni še nikoli zgodila kakšna podobna nesreča ? Upam in želim ti, da se ti tudi ne bo. Prav tako tebi moksa. Ker zarečen kruh včasih fino po želodcu plava...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : četrtek, 04.03.2010 : 15:28:28 »

Še to: zelo cenim divjad, in je ne bi nikoli z ničemer ogrožala, prav z ničemer. Sem tudi upoštevala lovca, ki me je prosil, da se na tistem območju več ne sprehajamo, pa ga ne bi rabila. Ampak ker je res lepo prosil...in vedno ju imam na fleksiju, ker sta preveč nepredvidljiva, sploh ko sta skupaj. In me takrat nič ne slišita...zato, zaradi drugih živali, drugih psov, in ker se bojim, da se jima ne bi kaj zgodilo. Ju imam preveč rada.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #38 : četrtek, 04.03.2010 : 15:30:08 »

Prav tako tebi moksa. Ker zarečen kruh včasih fino po želodcu plava...
Sem vzela na znanje, se tega zavedam in sem zato navedla primer oprsnice pri vetu.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 04.03.2010 : 15:38:30 »

Kaj pa če meni pobegneta oba moja psa - (ne bi bilo prvič  sram), zaideta v gozd, ker je zelo blizu, živimo na obronku gozda, in divjadi je okoli nas več kot preveč. In ja, moja psica bi preganjala divjad (sem že videla na lastne oči, od takrat naprej ni več odvezana), pes, ki je večji bi jo pa najverjetneje čakal, in nočem razmišljat, kaj bi bilo naprej.

A me je lahko strah, da mi ju (če se bo zgodilo, da mi uideta) ustreli lovec ? Ne smem sploh pomislit na to...po moje bi potem kar sama jaz vzela zakon v roke, na isti način kot lovec. S puško...ojoj...o čem razmišljam...

branka, vsakemu se lahko zgodi nesreca, se vsekakor v vsakem trenutku strinjam in zavedam. Tudi meni se lahko zgodijo.
Vendar sama nikoli ne bom zlivala zolca na voznika, ki bo pripeljal mimo in mi zbil psa, ko bi mu skocil pred avto, ali na lovca, ki bi posizil, ko bi videl mojega "ubeglega" psa samega v gozdu.
Tukaj je razlika. Naj zato zate ne bi veljala pravila, ker racunas na morebitno nesreco? Lovci bi se naj drzali pravil, tebi pa se lahko dogajajo nesrece, torej naj racunajo ostali, da bodo morali svoja pravila prilagoditi tvojim nesrecam? In naj bi bili za te tvoje nesrece krivi in odgovorni recimo lovci?
Komentiram samo tvoj tocno dolocen zgornji tekst.

Ok, ne nameravam vec polemizirat o tem, kar smo ze tauznkrat prezvecili.
Logiran

Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #40 : četrtek, 04.03.2010 : 15:45:16 »

Avtomobilska nesreca ne more biti nikoli enacena z umorom - prst ne pritisne ponesreci na petelina... To sta 2 loceni zadevi oz. ce lahko lovec jemlje zakon v svoje roke in si ga malo krosji, potem si ga lahko tudi jaz in kaos je tu. Tako to gre.

Pa ne mi rect, da lovci ne streljajo psov ze sedaj. Samo legalizirali bi radi ta sport.

Bi bil ze cas, da bi lovci namesto s puskami imeli s sabo fotoaparate - sploh za primere klateskih psov... Pol pa usekat po denarnici.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #41 : četrtek, 04.03.2010 : 15:51:19 »

Barbara10 - poanta tiči v tem: če veš, da streljajo (tudi) pse, poskrbi zanje in amen. Jaz se določenih con mesta ob enih zjutraj izogibam, kljub temu, da je fiksanje in dilanje tam z zakonom prav tako prepovedano, pač pa najprej poskrbim zase in za svojo varnost. Enako postopam s psom v naravi, čeprav bi raje videla, da je spuščena. Ker pa je (po svoji krivdi) ne obvladam, je pod nadzorom na drugačen način - s povodcem.


Bi bil ze cas, da bi lovci namesto s puskami imeli s sabo fotoaparate - sploh za primere klateskih psov... Pol pa usekat po denarnici.
Jaz sem take sorte lovec - spomladi lahko več ur čepim za grmom s prstom na sprožilcu, ampak ne fotkam psov Azn
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #42 : četrtek, 04.03.2010 : 16:04:17 »

Lovec po zakonu ne sme ustreliti psa... Kaj tukaj ni jasno? Naj ga fotografira, ce ga kaj moti... in poslje racun lastniku.

Prav tako v Sloveniji ni zakona, ki bi prepovedal sprehajanje po gozdu... s psom ali brez.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #43 : četrtek, 04.03.2010 : 16:10:35 »

Barbara10, očitno govorimo o dveh ločenih stvareh. Zakon o lovstvu obvladam v nulo, zato ne potrebujem lekcij s tega vidika. Vem, da je streljanje psov prepovedano, vem pa tudi, da je praksa drugačna. Če bi bilo po moje, bi lov kod razvedrilno dejavnost in hobi čisto po diktatorsko prepovedala.
Govora je v zadnjih nekaj postih o varnosti naših psov. Osebno imam raje v svobodi malce omejenega živega psa kot pa ustreljenega psa. Kdo pa sploh govori o prepovedi sprehajanja po gozdu??
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #44 : četrtek, 04.03.2010 : 16:24:56 »

Moti me prav odstopanje prakse od zakona (da zaradi nespostovanja zakonov (in ne le lovci) psi niso varni. To ni sprejemljivo.

Jaz se naceloma ne ogibam nobenim cudnim mestom - hodim po "gozdu" tudi po noci - nimam kaj skrivat, nikomer nisem naredila nic zalega, nima slabih namenom, zraven pa imam psa in se zato pocutim vsaj za ta odtenek bolj varno (pred ljudmi namrec) - pes pa se pocuti varen zaradi mene.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines