mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:39:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?  (Prebrano 26372 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 04.03.2010 : 21:40:48 »

No, jaz tega nisem nikoli razumela. Pa če mi lahko kdo lepo in nazorno obrazloži, v čem je tista bistvena razlika, ker jaz je ne vidim. Patetično morda, ampak se poskušam postaviti v srnino kožo - blazno ji je pomembno, če jo preganja lovski pes z izpitom ali pa moj pes, ki mi je ušel z nadzora zaradi moje malomarnosti. Ali pa smo ponovno pri načinu smrti (najbrž): ker navaden pes poškoduje srno, ta pravi lovski jo pa ustrezno prežene, da jo lovec laže ustreli. In po možnosti je ne ubije na prvi strel in je ranjene niti ne izsledi.
Ali pa smo ponovno pri vzpostavljanju naravanega ravnovesja? Kdo pa odloča pri "naravnem" ravnovesju? Človek, ki je v štartu vse skupaj fino zaj****. Kaj zdaj?


Moksa, o tem smo ze tolikokrat debatirali, da lepo poisci stare debate in preberi. Je bilo ze marsikaj razlozeno.
Tudi jaz marsicesa ne razumem, pa to se ne pomeni, da je to, cesar ne razumem zaradi tega ker JAZ tega ne razumem, avtomaticno takoj nujno slabo oz. obsojanja vredno.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Predvidevam, da ste vse groznje o streljanju psov prijavili pristojnim in sli do konca.

Citat
Zakaj pa ni dovolj plenilcev? Jih je potamanila neka skrivnostna bolezen?

Ja, rece se ji flower power-nazaj k naravi-imejmoradivsezivali-lupckalupckalupcka.   bruham bruham bruham

To je pa tko, ko se en iz centra Lj (z vrha stolpnice) preseli v kucico bogu za hrbtom in krici, kako so se medvedje razmnozili, ker ga prej sred Ljubljane ni srecal nikoli (razen za maskare), zdaj ga pa vsak teden vidi in da a bi lahk kdo to mal postrelu lepo prosim k ga ogroza on je pa sam nazaj k naravi hotu, sam TOK bliz pa tut ne no.
Tongue

Citat
Pa ne mi rect, da lovci ne streljajo psov ze sedaj. Samo legalizirali bi radi ta sport.

Saj lastniki psov tudi krsijo zakon in pustijo, da njihovi cucki letajo za srnami. Aja, to so vse nesrece...

Citat
Bi bil ze cas, da bi lovci namesto s puskami imeli s sabo fotoaparate - sploh za primere klateskih psov... Pol pa usekat po denarnici.

Pa sprehajalci tudi-fotoaparate, kamero in diktafon. Potem pa slikajte krivolov, snemajte  sicanje psov in nelovne divjadi in snemajte groznje, ki vam jih lovci povedo. Pol pa usekat po denarnici.

V zakonu pise tudi Prepovedana ravnanja so:
-preganjanje v naravnem ali urbanem okolju živečih živali in preganjanje s pogonom, strašenjem ali z nepotrebnim pregonom iz njihovih zavetišč ali gnezdišč; to ne velja za lovski pogon, brakado ali pritisk, če se izvede v skladu s predpisi o lovstvu, ter za izvajanje veterinarskih ukrepov;


ampak jebat ga, lastnik psa je ocitno nad tem, je svet in nedotakljiv...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #46 : petek, 05.03.2010 : 08:17:21 »

Moksa, o tem smo ze tolikokrat debatirali, da lepo poisci stare debate in preberi. Je bilo ze marsikaj razlozeno.
Tudi jaz marsicesa ne razumem, pa to se ne pomeni, da je to, cesar ne razumem zaradi tega ker JAZ tega ne razumem, avtomaticno takoj nujno slabo oz. obsojanja vredno.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Če mi lahko daš link bom zelo vesela, resno, ker me argument kot tak zelo zanima. Sem že kar nekaj debat prebrala, ampak na popolnoma jasno si še nisem prišla in če mi lahko še kdo drug pokaže stvari z drugega zornega kota - zakaj pa ne. Nisem take sorte tip, ki bo šel s svojim mišljenjem z glavo skozi zid samo zaradi tega, da "goni svojo naprej" in ne bo hotel slišati druge plati, zato me ressno in iskreno zanima tudi druga plat medalje. Hvala.


Predvidevam, da ste vse groznje o streljanju psov prijavili pristojnim in sli do konca.

Jaz sem šla do gospodarja pristojne LD, kateri me je odslovil, ko je dobil moj negativen odgovor na vprašanje, če imam priče, ki bi potrdile grožnje lovca. Kaj lahko naslednjič še storim? Če ga grem prijaviti na PP - koga naj pravzaprav prijavim, glede na to, da ne vem kako se človek imenuje? Mi lahko na PP vseeno sprejmejo prijavo?


Ja, rece se ji flower power-nazaj k naravi-imejmoradivsezivali-lupckalupckalupcka.   bruham bruham bruham


Tega ne štekam, resno.

Pa še nekaj o psih in nas lastnikih: kar se mene tiče, nisem nikjer in nikoli ne zapisala ne pomislila, da smo mi in naši psi nedotakljivi in to je eden od razlogov, da je moja v naravi vedno privezana. Brez izjeme.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #47 : petek, 05.03.2010 : 10:33:34 »

Saj lastniki psov tudi krsijo zakon in pustijo, da njihovi cucki letajo za srnami. Aja, to so vse nesrece...

Pa sprehajalci tudi-fotoaparate, kamero in diktafon. Potem pa slikajte krivolov, snemajte  sicanje psov in nelovne divjadi in snemajte groznje, ki vam jih lovci povedo. Pol pa usekat po denarnici.

da zaradi nespostovanja zakonov (in ne le lovci) psi niso varni

Hodim s fotoaparatom, letam za lovci - ne bat da ne.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #48 : petek, 05.03.2010 : 10:38:56 »

Hodim s fotoaparatom, letam za lovci - ne bat da ne.
Upam, da pri tem upostevas famozni 138. clen KZS Azn
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #49 : petek, 05.03.2010 : 10:46:37 »

Če mi lahko daš link bom zelo vesela, resno, ker me argument kot tak zelo zanima.

Mislim, da so vse debate lepo popredalckane kar v tej rubriki Wink
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #50 : petek, 05.03.2010 : 10:50:20 »

moksa, menda ne mislis resno, da bom sla prebirat vse stare teme, neke celo zelo zelo dolge? Huh Ker se mi res ne da iskati tocno tistih postov zate. Mogoce pa lahko kaj informacij najdes na spletni strani lovske zveze. Ali pa v kaksni knjigi o varstvu narave in ekologiji. Sicer pa so teme v tejle podrubriki, ce vidis v naslovu lovec in/ali odstrel in/ali srne in/ali preganjanje, se kar splaca prelistat.

Ne vem kaj lahko storis, ker se ne ukvarjam s tem. Verjetno lahko storis toliko kolikor lahko stori lovec s posnetkom ali fotografijo psa, ki preganja srno. Torej bolj ali manj nic. Fotoaparat pac cipa odcitat ne zna, vsaj jaz se nisem zasledila takega.

Cesa ne razumes? Da se ljudje iz centrov velikih mest selijo na obrobje "divjine" in histericno kricijo, ko jim narava pokuka skozi okno?

PS: Sva z Jano hkrati pisali. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #51 : petek, 05.03.2010 : 11:01:55 »

Mislim, da so vse debate lepo popredalckane kar v tej rubriki Wink
Za poste v tej rubriki vem, hvala, ampak je pac moj problem, ce si nekaterih stvari pac ne uspem razjasniti - mogoce moram se vec brati in brskati Roll Eyes

Nanook, nisem pricakovala, bo nekdo zame brskal in iskal, si jih bom sama tiste tu obstojece ponovno prebrala.

Cesa ne razumes? Da se ljudje iz centrov velikih mest selijo na obrobje "divjine" in histericno kricijo, ko jim narava pokuka skozi okno?

Aha, tocno tega nisem razumela, pa ne dejstva kot takega, ampak umestnost tega stavka oz. primera v tej temi.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #52 : petek, 05.03.2010 : 11:15:07 »

Upam, da pri tem upostevas famozni 138. clen KZS Azn

Zal ne razumem (http://www.zakonodaja.com/zakoni/v/1/kz_upb1/cleni/138.clen/138.clen) - morda je bil misljen kak drug clen.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #53 : petek, 05.03.2010 : 11:19:09 »

Tule: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=20082296
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #54 : petek, 05.03.2010 : 11:26:39 »

Kakor se le da. Sicer si pa lahko prica dogodkom, mar ne Wink
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #55 : ponedeljek, 08.03.2010 : 14:03:25 »

Nisem lovec, razmišljam pa takole:
Če sem ljubitelj živali, potem imam rad vse živali. In če imam rad vse živali, potem mi ni vseeno, če kak podivjan spuščen pes preganja divjad in jo po možnosti ujame ter ubije. In ker ni več izurjen v tem početju, je umiranje napadene divjadi navadno počasno in boleče. Sem videl že kar nekaj takih primerov.
In kako preprečiti takšno početje? Prav gotovo ne z nežnim prigovarjanjem takšnemu psu. In ker v večini primerov ne vemo za lastnika, odpade tudi prepričevanje le tega. Kaj potem storiti? Po moje je edina možnost odstranitev takega psa iz naravnega okolja. Ker ga ujeti ne moremo, je edini način strel. Pa naj se sliši še tako kruto.
Ko boste enkrat samkrat slišali vekati srno, ki ji je tak pes skoraj v celoti odtrgal zadnjo nogo in počasi umira, si boste zaželeli, da bi gasami pokončali.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #56 : ponedeljek, 08.03.2010 : 14:45:00 »

Jaz pa bi opozorila na to, daje tole lansirano tudi z namnom, skregati športne lastnike psov z lovskimi kinologi, ker smo združeni lahko preveč nevarni.
Obenem je za razumet,da je in bo med lovci prav toliko posameznih čudakov, kakor med psičarji.
Obtoževat vse lovce povprek, da bi radi pse streljali je isto, kot vzporejati vse lastnike športnih psov z g. Braičebičem in podbnimi, ki maltretirajo okolico. Zakon tak ali drugačen. Kdor je munjen zna tudi sedaj utrelit psa in pospravit truplo.

Pa smo za obrazložitev, ker sem bila v zadnjih dveh letih precej tudi z lovci skupaj:
Lovci načeloma poskušajo bit v dobrih odnosih s kmeti in osalimi lastniki in uporabniki zemljič- ker drugače težko delajo.
Obenem se ne čudit, da si mnogi želijo imet možnost ukrepat- ker divjad trgajo večinoma psi, ki se redno prosto ganjajo po lovišču in se ne pustijo ne prijet, ne ujet ampak običajno skliznejo takoj, ko zavohajo človeka, da se jim bliža, tako da jih običajno še slikat ne morejo. Pa celo s slikami so propadli pri dokazovanjih kateri pes je bil kdaj kje. In pri tem ene in iste pse zalotijo večkrat , pogosto celo vedo od koga so- pa nič ne morejo. Kljub temu so celo v lovskih vrstah večinoma proti streljanju psov.
Kokar zadeva kaj mislijo lovci bolj zanima, naj pokuka na lovski forum.
 
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #57 : ponedeljek, 08.03.2010 : 14:48:07 »

povezava na lovski forum:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #58 : ponedeljek, 08.03.2010 : 14:50:25 »

aja ne prime direktne povezave na temo .
glej:
kinologija/ostale debate o lovski kinologiji/ pes tokrat raztrgal in žrl srno
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #59 : ponedeljek, 08.03.2010 : 15:11:08 »

 Shocked
spet pridem na dilemo reševalnih psov - iskanje pogrešanih v gozdu. Žal nimamo posebej označenih psov med treningi, torej če bo pes iskal, lovec pa ga ustreli, bo kaj??
ali pa tudi če bo označen in bo en trenutek brez vodnika v gozdu (logično da se oddalji od vodnika) in ga lovec poči??   HuhHuh?
mater Angry
pa ne mi rečt da ne streljajo označenih reševalnih psov, žal poznam take, ki bi z veseljem počil psa v gozdu pa naj bo označen, oblečen, karkoli že od tega... Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines