mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:46:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali  (Prebrano 46467 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : petek, 26.03.2010 : 21:54:29 »

majas, manjka cas, po katerem vrnejo prostoziveco macko na mesto odvzema.

Mene zanima predvsem dvoje:

- praksa, ki jo izvajajo Macjelovke,
- kdo od veterinarske strokovne javnosti bo zadevo spravil v red, predvsem pa v dobro prostozivecih mack?
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #31 : petek, 26.03.2010 : 21:58:45 »

Ce si normalen, Pravilnik beres takole:

a) ce so macke prostozivece, se uposteva 12. clen (v katerem pa res ni jasno zapisano, koliko casa naj bi macke okrevale). Se pravi: po okrevanju, ki najbrz traja najvec nekaj dni, se macke spusti nazaj v okolje ali obdrzi v zavetiscu, ker bi se morda zaradi njihove socializiranosti pojavil kaksen posvojitelj; Prostozivece macke so torej posebna podkategorija zapuscenih mack in zato zanje veljajo posebna dolocila - 12. clen torej;

b) 15. clen velja za 'normalne' zapuscene macke - zapuscene in ne prostozivece torej ...

Ce pa si malo (ali totalno) zmesan, pa beres pravilnik kot ti zapase, a ne?? Kot v tem primeru ... Ej, pa saj je v enem clanku (lahko poiscem) mi se zdi ga Bizjakova (a je slucajno zena?) pisala, da se prostozivecih mack ne sme zadrzevati v zavetiscu zaradi stresa?

No, neke trditve iz tega vursovskega dopisa za ZH bodo pa morda meni prisle prav v bliznji prihodnosti Wink

Aja, Macjelovke, pa dejte vi malo g. Bizjaku pisat in obrazlozit, kako delajo Gmajnice; morda bi poslali pa s cele Slovenije nekaj dokumentov, iz katerih je razvidno, da so macke sle nazaj na lokacijo prej kot v 14-ih dnevih ... Pa naj potem oglobijo vsa zavetisca ...  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : petek, 26.03.2010 : 21:59:10 »

Helena, jasno pise na papirju, ni se treba nobenemu nic upat, temvec pise, kaj je treba storit, ce ne bo ...

Se enkrat sprasujem, kaj boste tisti, ki prakso izvajate vsak dan, storili za to, da se stvari resijo. Ne za tole kazen in ne zato, ker gre za ZH ali kateregakoli posameznika. Kaj boste storili za to, da se tako ne bo vec delalo? Da ne bo 14 dnevna karantena za prostoziveco macko vec obveza.

- Rabi se praksa (vasa).
- Rabi se strokovna mnenja (domaca in tuja).
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : petek, 26.03.2010 : 22:00:33 »

Mačjelovke izvajajo TNR, tako kot tudi večina ostalih. Tudi novo mariborsko zavetišče.:

Odgovor vodje Zavetišča Maribor po mailu na vprašanje:

Na tem mestu se moram opravičiti, da vam nisem odgovoril na prejšnje vprašanje o prostoživečih mačk. Mi se držimo pravila ulov-kastracija-izpust. Muce lovimo z kletkami, ki so vam verjetno poznane, imamo te na dvojno zaporo (spredaj in zadaj), isti dan jih steriliziramo, kastriramo in označimo (ščipanja uhlja nam območni urad veterinarske uprave ne dovoli, zato jih samo mikročipiramo), nakar jih iz te iste kletke naslednji dan izpustimo na isti lokaciji, kot je bila ulovljena. Tu smo precej odvisni tudi od pomoči občanov, da pridobimo informacije o mucah in da nam skrbijo za kletke. Opravljamo to samo na območju občine Maribor, pa še to je v začetni fazi, saj imamo precej dela z mucami in psmi, ki nam jih prinesejo v zavetišče.
Upam, da sem vam uspel malo razjasnit situacijo in upam, da bomo lahko gojili dobre medsebojne odnose.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #34 : petek, 26.03.2010 : 22:01:13 »

majas, manjka cas, po katerem vrnejo prostoziveco macko na mesto odvzema.

Mene zanima predvsem dvoje:

- praksa, ki jo izvajajo Macjelovke,
- kdo od veterinarske strokovne javnosti bo zadevo spravil v red, predvsem pa v dobro prostozivecih mack?

Mačke vrnejo Gmajnice praviloma naslednji dan, takoj ko so kolikor toliko budne. Če nimajo časa, jih pridemo iskat in jih vrnemo lovilke. Zato se tudi ne lovi v soboto ... da niso do ponedeljka v boksih, ker to zanje predstavlja prevelik stres.
V knjigi imajo napisano kdaj jim mačke pripeljemo in kdaj nam jih "vrnejo".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #35 : petek, 26.03.2010 : 22:01:51 »

Nika2, imam jaz tudi v spominu, da je nekdo (visjih) z VURS nekaj podobnega o stresu mack razlagal, pa nimam pojma, kje iskat.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #36 : petek, 26.03.2010 : 22:02:03 »

Jana, tako našo prakso kot tuje prakse in mnenja so imeli na mizah že večkrat.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #37 : petek, 26.03.2010 : 22:05:29 »

5. Ali oddajate tudi prostoživeče mačke novim lastnikom?

Ne, prostoživeče mačke kastriramo ali steriliziramo, ter take vrnemo na mesto odvzema.


(vir: http://www.zavetisce-ljubljana.si/?Pogosta_vpra%26scaron%3Banja)
Sem ze naredila Prnt Scrn tega, da ne bi slucajno v bodoce izginilo, ce bi potrebovali ...

Mimogrede, tudi mi imamo tezave z vursovim ravnanjem in ravnanjem lokalnega zavetisca s p. mackami. Tako da bomo tudi mi v zvezis tem zatezili/povprasali.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #38 : petek, 26.03.2010 : 22:08:53 »

majas, evo, to je to, to je treba izpostavit. Pa ne zdaj samo zato, da se skine tole z ZH ali potunka se ostale, temvec je zdaj idealna priloznost, da se spravimo skupaj in postavimo stvari glede prostoziveck na pravo mesto. Verjetno bo treba s to zadevo tudi v medije, pa najbrz se kam drugam.

Papir, ki je na zacetku objavljen, bo ze moral resevati ZH, vendar je treba vedeti, da boste jutri lahko dobili tak papir vsi, pa spet pojutrisnjem in se naslednji dan.

Ni pa histerije za zganjat, pa gruntat, kaj vse ste ze dali komu na mizo in kdo vse narobe dela. To nima nobene zveze z drugimi krsitvami, ki jih delajo po drugih zavetiscih ali kjerkoli drugje. Gre za sistem ravnanja s prostozivecimi mackami in ce menimo, da to, kar je izpostavljeno na uvodnem papirju, ni prav za macke, je treba nekaj naredit in ne samo jajcat se, kako se bi moral spravit na druge.

Treba je dat na kup strokovna mnenja (domaca in tuja) in it s tem ven, v javnost, k odvetnikom, na VURS ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : petek, 26.03.2010 : 22:10:34 »

Nika2, kaksno prakso imate vi, ko sodelujete z lokalnim zavetiscem?
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #40 : petek, 26.03.2010 : 22:12:49 »

Pisala na Vurs Emeršiču in na Vurs OU Celje Bizjaku.

Kam je treba it, če te Vurs noče sprejet in se pogovarjat o tej problematiki?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #41 : petek, 26.03.2010 : 22:15:27 »

Sama sem to počela za Zonzani dve leti, vračali smo v okolje en dan ali isti dan po sterilizaciji.
Tako so počeli za vse občine, ki so imele z njimi pogodbo, recimo MO Maribor ni plačala niti enega oskrbnega dne nikoli.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #42 : petek, 26.03.2010 : 22:16:21 »

Nika2, imam jaz tudi v spominu, da je nekdo (visjih) z VURS nekaj podobnega o stresu mack razlagal, pa nimam pojma, kje iskat.
Sem nasla. Clanek iz Zurnala24, avtorici Anja Scuka in Natasa Medvescek, z dne 10. 12. 2010.

Andreja Bizjak pravi:

" ... lahko ulovimo samo s takoimenovano mačjelovko. Za te mačke bi bilo življenje v ujetništvu oziroma hiši stresno. Zanje je predvideno, da se jih po opravljeni sterilizaciji ali kastraciji odda nazaj v okolje, iz katerega so izsle. Vendar to niso zakonska dolocila, so le priporocila, ki jih imajo uradni veterinarji - kolikor mi je znano, smo jih poslali obcinam in zavetiscem".

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #43 : petek, 26.03.2010 : 22:17:10 »

2009 verjetno?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #44 : petek, 26.03.2010 : 22:18:34 »

Treba je dat na kup strokovna mnenja (domaca in tuja) in it s tem ven, v javnost, k odvetnikom, na VURS ...

Tujih mnenj/virov v prid TNRju in TTVARju je malo morje.


•   Alley Cat Rescue, Alley Cat Rescue
•   Humane Society University
•   "What is Trap-Neuter-Return"
•   Alley Cat Allies
•   Neighborhood Cats
•   Feline Resistance
•   The Humane Society of the United States, celebrating animals/confronting cruelty
•   Göteborgs katthjälp
•   TNR-metoden.se
•   Djurhemmet Tigerharen
•   ca-r-ma.org
•   Forgotten Cats

(nekaj najosnovnejših dostopnih na netu)
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines