mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:50:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali  (Prebrano 46491 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #60 : petek, 26.03.2010 : 23:06:50 »

Kdo bo vpil z mano??  

Haha, mi obstajamo sele od maja lani, pa smo ze decembra zagnali 'kazin'. In ravno sedaj ga bomo spet - v medijih in drugace. Ze pridno delamo, a smo pac casovno omejeni ..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : petek, 26.03.2010 : 23:06:56 »

Vpitje samo zaradi vpitja nima pravega smisla.

Jaz trdim, da je treba naredit eno "seminarsko" in v njej zadeve predstavit, kako so drugje, kaj pravijo nasi strokovnjaki (za macke in ne osemenjevalci krav) in kako morajo zadeve bit, da bo ok za macke in da tudi na VURS ne bodo na glavo postavljeni. Zagotovo je tukaj kaksen tak, ki se spozna na prostozivece macke in na prakso po svetu in doma. Morda ze kaj (v slovenscini) obstaja. VCS bomo tezko kaj povedali, ce ji damo angleske clanke in priporocila. Ko je "seminarska" sestavljena, se lahko gre "pogovarjat", se pripravi objave v medijih, krajse razlage problema ...
Sele potem se zacne vpitje.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #62 : petek, 26.03.2010 : 23:08:38 »

Ja, helena, nekako tako, le vse tiste papirje je treba smiselno "povezat" skupaj.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #63 : petek, 26.03.2010 : 23:09:50 »

Ma ne, Jana, vpitje pride samo tako "za zraven", da nismo glih tiho, medtem ko delamo Smiley Smiley

 Ja, ze samo zbiranje dokazov tudi nekaj casa traja ... Dejte prosim cimvec dobrih praks (z navedenimi viri) skupaj spravit glede posamaznih tock - ulova izpusta, nastanitve, oddajajnja ... please ...

Pa to, ali je v svetu ok, ce pž macka zivi poleg lastniske oz. poleg psa .. se ne hecam, na zalost ...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #64 : petek, 26.03.2010 : 23:10:26 »

Imamo vse to, tudi prevajalca (če bo seveda za to Kiss). Začnemo delat takoj jutri.
Seminarska bo debela.

Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #65 : petek, 26.03.2010 : 23:13:18 »

Morda ze kaj (v slovenscini) obstaja.

Ne obstaja. In ravno zato je treba zbirat povsod drugod in preden bomo vse skupaj dali, bo trajalo, ceprav se zelo trudimo ... Ni problem prevest, problem je sestavit skupaj na pravi nacin in vse zbrat.

Helena, obvezno je treba obdelat tisto o primernem okolju. Okrog tega imam ze cele dizertacije, hihi ... in veleumen dopis vursa, ki ga kmalu objavim. Obvezno moras prebrat, da bos videla, kje vse so keči ..
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #66 : petek, 26.03.2010 : 23:14:39 »

pa se kar nekej smo nagruntali, kje so keči in problemi, ti sporocim - tam bi bie nujne spremmbe.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #67 : petek, 26.03.2010 : 23:15:01 »

Imam Vursovih veleumnih že za celo zbirko.
Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #68 : petek, 26.03.2010 : 23:17:33 »

Bi bila tole možna pot? http://predlagam.vladi.si/
(OT - podan je bil tudi že predlog za predoved prodaje živali neznanega izvora, kupljenih npr. v tujini na puppy mill-ih. Je tudi že odgovor.)
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #69 : petek, 26.03.2010 : 23:19:14 »

alora razumem, da sodelovanja pri seminarski ne rabis/zelis? Samo vprasam, da vem, kam usmeriti prioritite tistih, ki so v nasem drustvu pripravljeni kaj prispevat v tej smeri. Da gremo v tem primeru po svoji zacrtani poti naprej. V nasprotnem primeru pa rade volje predam predloge, ki smo jih do sedaj nagruntali.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #70 : petek, 26.03.2010 : 23:19:58 »

Mene pa zanima, kako naj potem v skladu z zakonom ravnamo lovilke, ko nam v zavetišču povejo, da je mačka, ki jo ravnokar sterilizirajo pred kratkim kotila?

Tudi čakat 14 dni, da bodo dudarji zaziher poginili.... ?

Me zanima, kaj bi g. Boleslav predlagal...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : petek, 26.03.2010 : 23:21:13 »

Jaz mislim, da je trenutno treba zacet na teh 14-30 dneh, ker menim, da ni casa za druge stose, ceprav vem, da bi bilo treba gledat kup sprememb naenkrat.

Vendarle se moramo cisto VSI ta trenutek zavedati, da NE SMETE prostozivece macke odnest na lokacijo prej, kot 14 dni po ulovu.
Dajte to se ene parkrat prebrat, prosim. Pa tisti, ki menite, da to ni ok, razmislite, ali se spreminja celo zakonodajo s podzakonskimi akti, ali menite, da je treba kaj storiti prej. Ce prvo, potem je moj predlog (predvsem v dobro prostozivecih mack), da ne odlovite do spremembe zakonodaje in pravilnika niti ene macke vec, sicer vas bomo smatrali, da sicer delate v skladu z zakonodajo, vendar v neznansko skodo mack.
Ce s prostozivecimi mackami pred resitvijo problema vseeno "na skrivaj" delate v nasprotju z zakonodajo (in s tem v skladu z dosedanjo "splosno" prakso), ste licemerci.

Lej, Nika2, jaz pa mislim, da tele tuje prakse niso kaksna znanost, temvec je treba samo tisto, kar uporablja nekaj najvidnejsih svetovnih organizacij za macke, prevest in smiselno dat skupaj z mnenji nase stroke in z bedarijo, ki je sedaj v pravilniku. Saj zdajle ne gre za doktorsko disertacijo, temvec za to, da tistim, ki morajo nekaj v dobro mack naredit, razlozimo po "butalsko", kako delajo drugje. Ta trenutek gre samo za kretenizem, da se prostoziveco macko lahko drzi v ujetnistvu 2 tedna, ker je en uradnik to dal v en pravilnik, drug uradnik se je pa na ta clen spomnil. To je vse.

Zal.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #72 : petek, 26.03.2010 : 23:24:28 »

Nisem rekla, da so tuje prakse znanost. Nasprotno, zelo jasne in ucinkovite so.

Kot pa razumem, sedaj ta seminarska ne predstavlja poskusa spremembe pravilnika, ampak le to, da se spravi skupaj strokoven odgovor glede tistih 14-ih dni in se ga posreduje vursu. A prav razumem, Helena?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #73 : petek, 26.03.2010 : 23:27:13 »

Pravilnik bi bil se ok, ce bi ga pristojni brali z glavo. Zakaj bi torej sploh obstajal 12. clen, ce prostozivece macke ne bi bile posebna podskupina in veljajo zanj posebne dolocbe? In se torej z njimi ne postopa tako kot z ostalimi zivalmi,sprejetimi v zavetice?

12. clena potem sploh ne bi rabili, saj morajo tudi ostale sprejete zivali iti v zavetisce s/k ... Edino v okolje jih ne mores spustit ..
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #74 : petek, 26.03.2010 : 23:28:12 »

Seminarska predstavlja poskus spremembe pravilnika, seveda.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines