mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:46:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: srebrni koder
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: srebrni koder  (Prebrano 5886 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
koder
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : petek, 02.04.2010 : 14:02:24 »

Pred dvemi leti smo našli srebrnega kodra. Takrat smo ga hoteli oddati, vendar nismo našli nikogar, ki bi kužka vzel.
Med tem časom se je kuža popolnoma socializiral, tudi mi smo se navadili na njega, ker smo imeli že prej izkušnje s psi. Vendar so se stvari med tem časom spremenile, ostala sem sama in težave so nastale ker sem večkrat dalj časa odsotna.
Iščem in sprašujem, vendar ne najdem rešitve. Kam s kužkom? Smiley
Ne bi ga rada dala komerkoli, ker vidim kako neodgovorni so ljudje. Morda je kje v bližini mojega kraja kdo, ki je ljubitelj živali, pa nima pogojev za hišnega ljubljenčka in bi mi priskočil na pomoč, da bi ga občasno varoval. Mogoče bi ga kasneje tudi obdrža, ko bi se kuža nekoliko navadil. Je zelo prijazen in crkljiv. Pa še nekaj. Zadnjič sem sicer našla  dekle, ki popazi na hišne ljubljenčke ko so njihovi lastniki odsotni, seveda proti plačilu, vendar je imela težave, ker je kuža lulal po stanovanju. Predvidevam da je bil prestrašen in mi je varstvo odpovedala. Kuža je samček, po oceni veterinarja je sedaj star od 4- 5 let.
Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem in ali mi kdo lahko pomaga s kakšnim nasvetom oz.idejo?
Doma pa sem iz Postojne.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #1 : petek, 02.04.2010 : 14:46:14 »

koder - kaj pomeni, če si dalj časa odsotna? Če to pomeni polovico dneva, za kodra ni problem....so izredno trpežni psi, ki se navadijo na gospodarjev urnik. Naš je star 11 mesecev, pa je polovico dneva sam doma.....pa ni nobenega problema. Ne laja, ne lula in ne kaka. Pustim mu prižgan radio, poskrbim, da ima na voljo vodo in brikete (čeprav jih itak nikoli ne je Tongue, vodo pa pije), on pa prespi tisti čas, ko je sam doma.
Pomembno je le, da si vzameš dovolj časa zanj, ko se vrneš domov in ga pelješ na območje, kjer se lahko zdivja. Cheesy
Če pa pomeni odsotnost za dalj časa to, da te ni doma cel dan, pa bi morda lahko poskusila pri kakšni kolegici, sosedi, znancih?
Držim pesti, da se izteče dobro za tvojega kodra. Wink
Logiran
koder
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : petek, 02.04.2010 : 15:22:08 »

Ja, to pomeni da me včasih ni po ves dan, ali pa tudi po več dni, to sicer ni pogosto, se pa zgodi. Ker pa imam od zadnjič slabo izkušnjo ker je pes lulal oz. markiral po celi hiši ga sedaj ne upam dat komerkoli oz. ne vem kako naj se temu markiranju izgonemo. Doma tega ne počne več, to je počel na začetku, pred dvemi leti ko smo ga našli. Takrat je bil star 2-3 leta in ne vem kakšno vzgojo je imel prej. Se pa še sedaj zgodi da se včas polula, poredko vendar se. Lužico ponavadi najdem proti jutru. To ne pomeni, da prepozno vstanem, ker sem precej jutranji tip. Hočem povedati, da kar se lulanja tiče nisem čisto sigurna da ne bo problemom v drugem okolju. Vse ostalo je ok., zato bi rada še to stvar uredila preden ga zaupam nekomu, pa četudi samo v varstvo. Mogoče bi morala vprašati kakšnega strokovnjaka pa ne vem koga.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3 : petek, 02.04.2010 : 15:31:12 »

Vrjanta je, da pokličeš agencijo, ki se ukvarja ravno s tem, da pride na dom, psa sprehodi, nahrani, da pit,...pač kakor se zmeniš. Agencija je registrirana, tako da naj bi bilo varno njim zaupat psa in s tem hišo/stanovanje. Kakor vem, se nahaja v BTC-ju v Ljubljani, imajo pa svoj prevoz in pridejo na dom seveda. Kako se imenuje, ne vem, vpiši v Google recimo agencija za sprehajanje psov Wink
Logiran
koder
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #4 : petek, 02.04.2010 : 15:37:23 »

Ja to vem, ampak nisem iz Ljubljane in mislim takšnega stroška ne bi prenesla.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : petek, 02.04.2010 : 15:45:28 »

Ce sprasujes, ali bi ti kdo med nami pazil na psa, potem je za to clanom namenjena rubrika varstvo psov.
Ce se odlocas o oddaji psa, je na voljo rubrika psi iscejo dom.

Ce zelis napotke, kako odvaditi psa, ki v varstvu po tujih stanovanjih markira - hm ..., kastracija je eden od odgovorov. Seveda, ce se ni kastriran.
Ce pa zelis kaj cetrtega, je dobro to napisati ze v naslov teme, ker srebrn koder pri vzgoji ne pove prav nicesar.

Logiran

koder
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #6 : petek, 02.04.2010 : 16:12:33 »

Hvala, tudi to je nekaj. Nimam veliko izkušenj s forumi, nekje sem pač morala začeti in sem tudi sama takoj opazila da se zadeve nisem čisto prav lotila in da so različne rubrike. Tudi naslova nisem prav napisala, to sem videla takoj ko sem pritisnila enter. Ker še sama točno ne vem kaj bi, sem pač začela  iskati neke rešitve. Pes ni kastriran. Pa je to sigurno, da se stvari s kastracijo uredijo? To sem že spraševala, pa do sedaj nisem še dobila pravega odgovora.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : petek, 02.04.2010 : 16:25:25 »

O kastraciji je nekaj tem, prav tako o neprimernem vedenju, bi pa upala trditi, da se markiranje umiri, ce ne povsem odpravi prav s kastracijo. Kar precej se da narediti z vzgojo, vendar ce ni casa, potem to pac ne pride v postev.

* vzgoja
- kastracija

* zdravje
- kastracija
- Kastracija - da ali ne
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: srebrni koder
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines