mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:49:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sky/Gmajnice
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sky/Gmajnice  (Prebrano 17340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #45 : petek, 09.04.2010 : 09:52:50 »

Bom rekla samo eno: iz polne riti je lahko srat.

(leti na tiste, ki se v življenju še niso znašli v resni stiski, taki, iz katere ne vidiš izhoda po nekaj tednih ali mesecih. Še posebej pa na smrklje, ki jim je vse prinešeno na pladnju in jim še ni bilo treba rokavčkov zavihati za preživetje. Tisti, ki so kaj dali skoz in prišli iz krize tako, da ni bil nihče od njihovih bližnjih prizadet, no tisti pa lahko obsojajo nesrečnike, ki se jim podira življenje na glavo. Ampak klinc, tisti ponavadi ne obsojajo kar tako na pamet. Taki, ki se izgovarjajo na krizo, ki jo sami niti ne občutijo, zato da se znebijo živali pač ne sodijo v kategorijo "ljudi ki jih življenje tepe")
Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #46 : petek, 09.04.2010 : 09:53:39 »

Pozabila dodati - se strinjam!
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #47 : petek, 09.04.2010 : 09:55:22 »

Bom rekla samo eno: iz polne riti je lahko srat.
Sem mislila to že včeraj napisat, pa sem se po prstih, hehe... ja, res je.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : petek, 09.04.2010 : 09:58:00 »

Bo drzalo, ja!  Smiley
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #49 : petek, 09.04.2010 : 10:07:39 »

Jaz bi pa rekla, da čisto vsem vam manjka le kak mesec ali dva oglašanja na moj telefon.
Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #50 : petek, 09.04.2010 : 10:11:35 »

smetka lahko si omisliš "prostovoljno tajnico"
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : petek, 09.04.2010 : 10:12:58 »

...kar bi znalo biti precej bolj stresno, kot odgovarjanje  na klice v kakšnem reklamacijskem oddelku...
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #52 : petek, 09.04.2010 : 10:15:11 »

O, ne hvala. Smiley
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #53 : petek, 09.04.2010 : 10:44:57 »

Zakaj ne? Ne verjamem, da bi potem še kdorkoli mislil, da je s polno ritjo lahko srat. S čimer se sicer popolnoma strinjam, samo z vsemi temi konkretnimi situacijami pa pač nima nobene veze...
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #54 : petek, 09.04.2010 : 11:07:15 »

Jaz ne bi bila "koristna" tajnica. Ponavadi neznance, ki mi težijo po tel. kar prekinem, pa četudi so sredi stavka, hehe...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #55 : petek, 09.04.2010 : 11:25:07 »

Hm..., Sky se ni star leto dni. Delozacije se ne dogajajo cez noc in bi rekla, da nekaterim tukaj manjka Big Picture. Ne samo tukaj, temvec TUDI tukaj.

Zame je namen takih tem (oz. izpostavljanje le-teh) predvsem v prepoznavanju sirse problematike. Vsi vemo, da ni ok znebiti se psa, ne glede v katerem pasjem starostnem obdobju se nam dogajajo "hude lajf situacije". Ljudje to vseeno pocnejo. Se vec - pocnejo to kmalu za tem, ko so sprejeli odlocitev "za psa".

Polna rit pomeni tudi polno rit samega sebe. Polna rit ni samo polna takrat, ko imamo zadosti vsega, kar lahko fizicno zbasemo vanjo, temvec tudi takrat, ko smo pomembni samo mi in dalec okrog samo mi in nase zelje, torej imamo v riti predvsem veliko nas samih. Ko nimamo polne riti, si zelimo. Ko jo imamo, si tudi zelimo. Je pa mal za tehtat, kdaj si lahko privoscimo srat - takrat, ko imamo samo polno rit samih sebe, ali predvsem samo takrat, ko imamo polno rit tudi vsega drugega. Ni nujno, da to spoznavamo samo iz lastnih stisk. Big Picture. Si lahko privoscis ali si ne mores privosciti? Plani B, C, D ..., ce kljub stiski nabases v rit se kaj?

Ljudje se odlocajo za izpolnjevanje svojih zelja tudi takrat, ko ni pogojev za to. Predvsem je to problem. Zelo malokrat prihaja do nenadnih in nenapovedanih stisk, oz. zelo malokrat se ti v pol leta tako spremeni zivljenje iz zlata v shit. Nabava psa ni povezana s kratkorocnimi nacrti, recimo s pisanjem seznama danasnjih nakupov pri najboljsem sosedu. Lahko pa mnogokrat beremo: "nimam za kruh, imel pa bi psa". In potem se res zgodi mnogo "psov", z vso svojo, ze tolikokrat premleto kronologijo.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #56 : petek, 09.04.2010 : 12:51:42 »

Hm..., Sky se ni star leto dni. Delozacije se ne dogajajo cez noc in bi rekla, da nekaterim tukaj manjka Big Picture. Ne samo tukaj, temvec TUDI tukaj.

Verjemi, da ko si v taki situaciji (ki je včasih tudi nenadna) do zadnjega upaš, da bo vse OK in boš vsaj svojo družino (= (tudi) psa) lahko obdržal. In ko se ti vse podira, nočeš razmišljat o tem, da ti ne bo uspelo, drugače se ti zmeša.
In če si "normalen"  Roll Eyes, je zelo hudo in težko dvignit telefon in nekomu v zavetišču povedat, da psu nisi več spooben zagotoviti osnovne oskrbe. sram
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #57 : petek, 09.04.2010 : 13:02:38 »

Sem imela nekaj zoprnega napisanega pa sem zbrisala. Bom samo vprašala: koliko od vas, ki imate silno široko sliko ima doma veljavno oporoko, v kateri dedičem poleg svojega premoženja in dolgov nalaga še odgovornost za domačo žival.

Nikoli ne veš, kje te sreča z macolo čaka, ja rekla ena moja sošolka pol urce preden ji je avtobus zapeljal čez nogo.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #58 : petek, 09.04.2010 : 13:08:23 »

Bom samo vprašala: koliko od vas, ki imate silno široko sliko ima doma veljavno oporoko, v kateri dedičem poleg svojega premoženja in dolgov nalaga še odgovornost za domačo žival.

Nikoli ne veš, kje te sreča z macolo čaka, ja rekla ena moja sošolka pol urce preden ji je avtobus zapeljal čez nogo.

Pri nas je to nekaj tako samoumevnega, da ne rabimo zapisovat. Vsem je jasno, da če se komu kaj zgodi, bomo drugi poskrbeli za vse, tudi za ZOO. Brez večjih dram.
In če bo kdo rekel: "kako pa veš, da bo takrat res tako" .... ker preprosto vem!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #59 : petek, 09.04.2010 : 13:11:41 »

Komu je pa treba to v oporoko zapisat, če je itak v dednem pravu tako določeno?
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sky/Gmajnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines