mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 11:08:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sky/Gmajnice
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sky/Gmajnice  (Prebrano 17341 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #60 : petek, 09.04.2010 : 13:14:04 »

Pri nas je povsem samoumevno, da tudi, ko greva midva na dopust, je Alba v oskbi moževih staršev. Tudi dopoldan je tako, ko midva delava.

Čeprav je Alba pisana name, hrano in vse kupujem jaz (ker pač tako želim), ima za sprehode, česanje crkljanje, hranjenje, menjavo vode vedno na voljo vseh 8 rok. Enako velja za papigi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : petek, 09.04.2010 : 13:18:04 »

Vixen, se povsem strinjam, vendar bi pripomnila, da si v situaciji, ko zivljenje kaze na "shit", trenutno ne omislis psa, temvec zeljo prelongiras v cas, ko bo situacija boljsa oz. bo vsaj nakazovala na neko konstantno izboljsevanje. Tale Sky je bil pri lastnikih recimo nekaj mesecev in tezko verjamem, da je bilo ob njegovem prihodu vse tipi top, torej vse v riti na svojem mestu, pa se je zdaj kar naenkrat zgodilo nekaj strasnega. Najbrz ni prislo do delozacije zato, ker je nekomu njegovih avtobus cez nogo peljal.

V zivljenju se zgodi mnogo (predvsem prevec) nenadnih shit dogodkov in nanje pac vecina ne racuna. Razne elementarne in druge nesrece, bolezni ... dandanes tudi izgube sluzbe ... V takih primerih je povsem jasno, da gre za situacije, kjer nekdo potrebuje pomoc takoj, torej tudi nadomestno resitev za psa. To se lahko zgodi komurkoli med nami, seveda tudi meni. Te nesrece se ne dogajajo tako mnozicno in tako nenadno vsak dan vsem nam, da bi lahko rekli, da so delozacije psov pac vsakodnevna kolateralna skoda vseh nasih zivljenjskih sranj. Bolj izstopajoce so "nesrece" potem, ko se za nabavo psa odlocajo ljudje iz napacnih razlogov in brez razmisleka, ali bodo cez mesec, dva, tri se lahko skrbeli zanj. Ne gre za razmislek "cez 5 ali 10 let", temvec "cez en ali dva meseca". Zelo pogosto ze ob nabavi psa tezko poskrbijo za svoj lajf. Upam, da ne bo kdo rekel, da naj imajo tudi taki, ki jim v zivljenju ni postlano z rozicami, nekaj svojega veselja, pa ceprav le do tedaj, ko se kaj zakomplicira. Seveda imajo vsi pravico imeti veselje v zivljenju. V mejah, ki so jih zmozni v vsakdanjem zivljenju prenest.

Lanabela, upam, da ne bos presenecena, ce ti napisem, da imam tudi v takem primeru za vse potrebno poskrbljeno Smiley.
Je pa hec, da gre v vsakem primeru pri dedovanju na VSE ali NIC - vzames vse, ali ne vzames nicesar.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #62 : petek, 09.04.2010 : 13:20:46 »

Smetka, verjamem, da s temi situacijami nima veze, da so to pac ljudje, ki vzamejo psa, ko pa "zagusti" ga vrzejo cez prag. Valjda jih tudi jaz obsojam, vendar cisto posplosevat, da je pri vseh (ne zdaj teh "tvojih") tako, pa tudi ne morem.
Jana, imas prav. Osebno bi imela vsaj se enega psa, pa kak macek bi me tudi mikal. Pa mi nekako ne paseta v back up plan.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #63 : petek, 09.04.2010 : 13:38:01 »

No...če hočeš še kaj več kot to, da se ga odda prvemu ki pride mimo ali ga da v zavetišče, če mu slučajno uspe, potem je kar treba.

Ja Pika Poka. Prav tako kot kar vemo, da se s partnerjem ne bomo razšli, pa da naše podjetje ne bo vzel hudič, pa da nas vendarle ne bodo zabrisali na cesto, pa da za enega psa dolgo bomo pa vendarle še pogverali... Včasih se preprosto ne izide po pričakovanjih.

Jana - če ti ne bi imela zrihtano, potem ne bi imel nobeden.

Tega, kaj se je dogajalo v konkretnem primeru ne vem, so pa že leteli ljudje na cesto kar na hitro.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #64 : petek, 09.04.2010 : 13:42:13 »

Sem imela nekaj zoprnega napisanega pa sem zbrisala. Bom samo vprašala: koliko od vas, ki imate silno široko sliko ima doma veljavno oporoko, v kateri dedičem poleg svojega premoženja in dolgov nalaga še odgovornost za domačo žival.

Nikoli ne veš, kje te sreča z macolo čaka, ja rekla ena moja sošolka pol urce preden ji je avtobus zapeljal čez nogo.
Lahko me zezate, ampak jaz sem nekajkrat, ko sem šla od doma za daljši čas ali na potencialno rizično področje oziroma tvegano pot, pustila doma konkretna navodila z raznimi speciliziranimi ambulantami, imeni zdravil in podobne kao neumnosti. Npr. kaj morajo zahtevati pri vetu, če mi psico ponovno ugrizne kača. Dedno pravo pa me ne zanima, je vse čisto dovolj jasno in porihtano tudi brez njega, smo se velikokrat o tem pogovarjali in si želim, da bi se tudi drugi.
In še čisto hudobno vprašanje: a torej taki nimajo izhoda v sili niti za otroke? No, vem da nekateri res ne.
Potencialno tudi meni malce kuzla v rit skače, ker se mi lahko zadeve obrnejo na glavo od danes do jutri - narava dela pač. Zato se res trudim, da bi delala krajše korake, kot je moja noga Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : petek, 09.04.2010 : 13:53:59 »

otroci gredo v rejo, sploh ne tako redko.
K sreči ameriška moda, ko v taki situaciji pobijejo vso družino z živalmi vred k nam še ni prišla.
Logiran
taradaška
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #66 : petek, 09.04.2010 : 13:59:57 »

Ja, življenje se včasih lahko čudno obrne in se strinjam z večino zgoraj napisanim. Je pa veliko odvisno od človeka in kako on doživlja vez z živaljo.  Moj partner je bil praktično ves čas, ko sva skupaj, brez službe, decembra sva posvojila še enega psa, imela pa že dve psički, no pa je en mesec in pol potem, ko je prišel nov član, moj dobil službo. Prej leta ne, sedaj pa takoj. Smo bili veseli, se prilagodili, in gre. Pa se vse da uredit. Je res, da veliko pomenijo finance pa prostor, pa pomoč ostale družine (ki je pri nama sedaj še ni, ker smo geografsko gledano zelo oddaljeni drug od drugega, bi pa nastopila, če se nama obema kaj naredi), ampak še vedno je pa tudi pomembno to, kaj čutiš do živali. Kjer je volja, je skoraj vedno (razen seveda v ekstremnih primerih) tudi pot. Trenutno je na primer veliko izgledov, da ostanem sama - pač je moj sedaj, ko ima službo, dobil neke ideje, da bi šla narazen - in bom ostala sama v bloku s tremi psmi, pa nimam čisto nobenega namena, katerega zapustit ali dati kam drugam. Že zdaj jih ta dobra dva meseca praktično vse rihtam sama in mi gre - vskočijo tudi prijatelji, imam občasno tudi nekoga, ki mi jih če moram biti dolgo v službi, ven pelje, in gre in se imamo fajn. Življenje je treba pač doživljat sproti, je pa res, da če ne bi imela takega stanovanja, kot ga imam, če ne bi imela službe in rednih prihodkov, al pa če bi vedela, da se mi pri službi obeta kakšna radikalna sprememba, ne bi šla posvajat. Deložacija se praviloma ne zgodi čez noč, razen za tiste, ki se sodnim pisanjem izmikajo, torej ki že sami vejo, da jih nekaj takšnega čaka.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #67 : petek, 09.04.2010 : 14:01:49 »

otroci gredo v rejo, sploh ne tako redko.
To mi je jasno. Ampak še vedno jih je manj v reji ali hišah zavetja kot pa zapuščenih psov. Sploh pa - zanimivo bi bilo narediti eno študijo, česa ali koga se folk najprej reši, ko stvari zaškripajo. Ali pa ko se enostavno naveličajo.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #68 : petek, 09.04.2010 : 14:09:33 »

Lahko me zezate, ampak jaz sem nekajkrat, ko sem šla od doma za daljši čas ali na potencialno rizično področje oziroma tvegano pot, pustila doma konkretna navodila z raznimi speciliziranimi ambulantami, imeni zdravil in podobne kao neumnosti. Npr. kaj morajo zahtevati pri vetu, če mi psico ponovno ugrizne kača. Dedno pravo pa me ne zanima, je vse čisto dovolj jasno in porihtano tudi brez njega, smo se velikokrat o tem pogovarjali in si želim, da bi se tudi drugi.

To bi rekla, da je nekaj povsem normalnega.
Jaz imam npr. konja s posebnimi potrebami, posebnega karakterja pa še žrebec je. "Dedno pravo" zanj odpade, imam pa zanj "plan B" - dovolj noro osebo, ki ji lahko zaupam takega konja in za katero vem, da bo lahko "hendlala" njegove posebne potrebe. Prav zaradi njega sem zavrnila par ponudb za delo v angliji, ker tam okolje enostavno ni primerno zanj in bi se njegovo stanje poslabšalo. Pa mi tudi pod točko razno to ni v breme, ampak so taka dejstva. Moje živali so pač del mene, call me a freak.

Gor je padel en komentar, da gredo tudi otroci v rejo - ko je zagustilo pri nas doma (long story), je bilo to ponujeno tudi moji materi. Jim je lepo razložila, da tudi če gre živet pod smreko, bo imel njen otrok kam položiti glavo - ob njej.

Life happens, ampak kar vsem pa spet ne.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #69 : petek, 09.04.2010 : 14:12:27 »

Najboljš, da jaz pri svojem obupnem minusu fentam vse takoj, ko mine 30 dni. Zakaj bi človek sploh razmišljal o aternativah.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #70 : petek, 09.04.2010 : 14:57:23 »

Jaz dam 100 EUR za minus. Ali da še kdo? Sicer ne vem, če se to lahko naredi ampak za Nera je najbrž zbrano že precej čez 1400 pa bi morda ostanek odstopili za pokritje minusa.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #71 : petek, 09.04.2010 : 15:11:25 »

To mi je jasno. Ampak še vedno jih je manj v reji ali hišah zavetja kot pa zapuščenih psov. Sploh pa - zanimivo bi bilo narediti eno študijo, česa ali koga se folk najprej reši, ko stvari zaškripajo. Ali pa ko se enostavno naveličajo.
No, to se mi pa zdi že ena izjava tako malo na meji....
Bi še nekaj komentirala, pa raje ne bom, ampak bom odgovorila na tvoje vprašanje. Ko zaškripa, se ljudje najpogosteje in najprej znebijo svojega partnerja. Ki so ga nekoč ljubili z vsem srcem, drugače niti ne bi prišli skupaj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #72 : petek, 09.04.2010 : 15:22:27 »

No, to se mi pa zdi že ena izjava tako malo na meji....
Bi še nekaj komentirala, pa raje ne bom, ampak bom odgovorila na tvoje vprašanje. Ko zaškripa, se ljudje najpogosteje in najprej znebijo svojega partnerja. Ki so ga nekoč ljubili z vsem srcem, drugače niti ne bi prišli skupaj.
Ti kar daj komentirati, saj smo na forumu Wink
Meni se izjava ne zdi na meji, celo daleč od meje se mi zdi. Sem samo zapisala konkretno in dejansko stanje, nisem si ga izmislila. Glede partnerjev pa takole: to, da nekoga ne ljubiš več, se dogaja (me zanima, komu se nikoli še ni zgodilo) in v takem primeru je najbrž najbolje iti narazen. Boli, ampak (v večini primerov vsaj) zapuščeni se na en ali drug način znajde, če je le zdrav in zna zase poskrbeti. Pri živalih pa je zadeva malo drugačna, ker - na primer - k zdravniku sami ne morejo. In če imajo srečo in pristanejo v zavetišču, jim zakon ponuja evtanazijo po 30-ih dneh.  Evtanazijo, ne "žal mi je, ne ljubim te več".
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #73 : petek, 09.04.2010 : 15:29:49 »

Jaz se še vedno strinjam z Lanabelo Smiley
5 članska družina, oba ostala brez službe, po plačilu položnic jim ostane 3,5 EUR na dan za hrano in niti EUR za nobene druge izdatke.
Koga se najprej znebiš, če imaš v taki situaciji psa, pa si sam lačen?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #74 : petek, 09.04.2010 : 15:32:41 »

Zakaj se moraš koga znebit? Dodatno delo, delo levo, delo desno, delaš pač nekaj drugega kljub temu, da si izgubil službo mogoče?
Oh... dajmo raje zbirat za iskrice... ne za eno, za pet njih ali pa celo sedem...
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sky/Gmajnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines