mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:14:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 197172 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #60 : ponedeljek, 19.05.2003 : 19:37:21 »

Joj mene pa skrbi :(mojmu Dinotu se je pa kr ena bula okrog goltanca nardila.Pa še kar velika,na tistem mestu tut ni dlake...isto ma še na levi strani prsi samo da tam ni bule,samo majhen krog brez dlake..Zadnjič(pred 3 tedni) ,ko smo mu po operaciji šli pobrat šive pa sem v avtu na njegovem tilniku prav tako opazila bulo,samo da je bila normalno poraščena.To sem pokazala veterinarki ki je rekla da je to najbrž urgiznina...pomislila sem da čisto možno,ker  se je zadnjič igral z neko mlado Pitbullko ki se mu je stalno obešala za vrat..enkrat pa je tudi hotel naskočiti škotskega ovčarja ki ga je potem ugriznil,vendar ne vem kam ker sem slišala samo da je zacvilil....
v glavnem, tisti predel mu je pobrilain rekla da je
notri najbrž gnoj in da bo stekel ven..in res se bula kmalu zmanjšala,po parih dneh je tudi izginila..zdaj pa ima skoraj na goltancu eno grdo bulo..je pa na otip kar trda,samo dino mi ne pusti šariti okrog nje..pomojem jo čuti....če ne bo prou kmal zgilna bom pa šibala k veterinarju..
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #61 : ponedeljek, 19.05.2003 : 20:33:11 »

Goa, ti kar šibaj k veterinarju, če vidiš, da se bula veča. Možno, da se je zagnojilo ravno zaradi ugriza. Če vidiš, da obstaja možnost, da je kuža "fasal" ugriz, ga drugič dobro preglej in rakuži tudi najmanjšo luknjico ali prasko. Meni je kot razkužilo še najbolj všeč jodova razstopina (ne tinktura!), ker ne peče in ni tako agresivna. Dobiš jo pri veterinarju.
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #62 : torek, 20.05.2003 : 08:34:17 »

Aha jodovo raztopino pa mamo doma.Samo ta bula nevem če je od ugriza ker je po tistem ko smo bili pri veterinarju tista ki jo je pobrila izginila,od takrat pa ga zagotovo ni noben ugriznil..aja no razen če mu je Timi(moj drugi pes)dal kašno "vzgojno" če mu je nagajal..drugače pa jo je lahko "fasal" med igro s kakšnim psom..samo ni nikol bla kašna groba,samo skakanje okrog..ne vem no,sej bom spremljala bulo pa bom vidla..
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #63 : petek, 23.05.2003 : 04:24:53 »

No da ne bomo sam o pikniku.
http://petplace.netscape.com/Articles/artShow.asp?artID=2291
http://www.amchessieclub.org/aeyedis2.html
http://members.chello.nl/g.b.bugel/eng/thelabrador.htm
Precej podatkov o pogostih boleznih pri labijih.

In pa knjige. (ce imakdo katero od teh bi si jo sposodil)
http://www.cresthaven.com/books/lab.htm
Logiran
Moor
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 17


« Odgovor #64 : petek, 23.05.2003 : 11:02:23 »

Ja tole s piknikom res spada v drugo nitje.

Smrček o knjigah - sam imam tri, o njih sem že pisal tukaj v svojih postih. So dobre, poučne, (sploh za začetnike), v eni so celo testi o IQ in temperamentu, da lahko stestiraš svojega psa. Predlagam, da si jih kupiš in jih imaš vedno na razpolago. Cena ni pretirana - preko Amazona malo manj kot 50USD s poštnino in vsem vred.

Še eno vprašanje:
V torek gremo z našo Čarmi k veterinarju. Malo nam je sumljivo njeno hropenje pri dihanju. Ko spi pa smrči zelo na glas
in tudi hrope, kot bi težko dihala. A kdo ve kaj o tem??

Pa še nekaj:
kaj uporabljate proti klopom? Ker pomaga tako nobeno sredstvo ne, samo me zanima na kaj najbolj prisegate.

LP Robert
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #65 : sobota, 24.05.2003 : 09:38:04 »

moor, pri mojem Taru je blo enako. Bil je prehlajen in od takrat naprej je hropel. K veterinarju nismo šli, so mi pa v pasji šoli povedli, da je to ena oblika bronhitisa in da naj mu dajemo žličko meda vsak dan.
Stanje je nekaj časa bilo nemogoče, hropel je ob vsaki malenkosti. Sedaj pa hrope le, če preveč cuka(ima dlje časa zategnjeno ovratnico) ali ob razburjenju.
No, to so moje izkušnje, me pa res zanima, če bi se to dalo kako odpravit, ker je včasih zelo nadležno in nerodno, pa še kdo ki tega ne ve malo čudno gleda in se vrjetno sprašuje "kaj pa je s tem psom narobe".
Torej če kdo ve, kako bi se to dalo odpravit naj prosim napiše.

Lp
Mateja
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #66 : sobota, 24.05.2003 : 09:49:19 »

Moj isto hrope ampak sam kadar vleče,pol pa še prou grdo zakašlja..pa že ko smo ga dobil se mi zdi da je vcasih malo zaškripal,kadar pa cvili pa še zdaj.Ko je biu majhn in je cvilu je blo včasih slišat kot da ma v pljučih mini zaklopko,taki čudni zvoki so bli..samo ko smo ga pelal na cepljenja mu je veterinarka vsakič poslušala pljuča in je rekla da je vse uredu.
aja kar se klopov tiče,mi smo mu isto dal frontline ampulo,proti bolham naj bi držala 3 mesece proti klopom pa 1 mesec.Sam moja dva mata oba še kar klope in jih pol raj spulm,ne bom čakala da sami pocrkajo..aja pa tiste bule ko sm vam praula se mi zdi čist možno da so od klopov..
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #67 : torek, 27.05.2003 : 15:52:47 »

Samo še en post o pikniku, druga sporočila na to tematiko pa bom raje pobrisala, ker res ne spadajo sem gor.

Na pikniku smo se imeli fajn. Bilo je veliko čofotanja, igranja in tudi nekaj ravsanja med ta najbolj možatimi pasjimi dedci (ampak nič tragičnega). Mi smo pa pekli oz. smodili klobasice in hrenovke na palčki Grin

Piknika se je udeležilo:
6 labijev
2 zlati prinašalki
nemška ovčarka
bokserka
groenendal
border collie
dobermanka
mešanček (mini resast labradorček Grin Wink)
avstralka

Vsem najlepša hvala za udeležbo in upam, da vam ni bilo preveč hudo  Wink

Slike sledijo...



Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #68 : torek, 27.05.2003 : 16:18:31 »

Mogoče bo komu zanimivo (jaz sem rabila celo večnost, da sem našla tako slikico...).

http://www.tetrevidvur.com/grafika/standard_a.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #69 : sreda, 11.06.2003 : 11:22:26 »

A mi lahko poveste kako naj mojga razvajenca prpravm do tega da se ne dere kadar me mora kje počakat..npr.ga privežem pred trgovino ali knjižnjico in se dere ko "žvau"  Smiley
Včasih tut če me čaka s kašnim prjatlom,pa ne vem,al naj mu vsakič dam priboljšek ko pridem nazaj samo da ne bo potem on tega razumu kot pridn ker tuliš za mano..pa tut pomojem misli da pridem nazaj zarad tega ker laja in cvil za mano...isto dela tut kadar peljem na potrebo mojga druzga psa,razen kadar je zelo zmatran kr se je prej fajn zlaufal..
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #70 : četrtek, 12.06.2003 : 16:18:01 »

No, potem, pa poskusi kje drugje. Npr. za zacetek v gozdu...
Prvo kot prvo pa psa nauci povelje CAKAJ!!!
Potem, ko to obvlada, mu to zapovej in pricni z ucenjem oddaljevanja in puscanja psa...
Moja 'lubika' caka (lezece) povsod, kjer je odprto (npr. stadion in ostali sportni objekti...)
Ko pa grem v trgovino, je pa druga pesem... sram Tongue
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #71 : ponedeljek, 16.06.2003 : 15:35:52 »

Sej vem da to glih ne spada v to temo samo povejte mi:a je možno da je 10-mesečn Pitbull enako velik kot 9 in pol mesečn Labradorec? Pa še to me zanima do katere starosti labradorci rastejo oz. se telesno razvijajo?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #72 : torek, 17.06.2003 : 14:44:33 »

http://www.aniwa.com/renvoie.asp?type=1&id=101815&cid=95609&com=1&animal=1&lang=2&session=7604388
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #73 : torek, 17.06.2003 : 14:48:53 »


Da se pojasnim link, ki sem ga poslala, je fotoreportaza iz razstave ob 100 letnici angleskega labrador kluba prejsnji vikend.
Kot zanimivost - med vsemi 300+ labradorci sta vso anglesko smetano v pasmi premagala ravno "kontinentalca" -  med psi zmagal crnc iz Francija Ch.Ole in med psicami pa rumenka Ch Amber iz Italije...slednja je dobila tudi BOB  Cool

Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #74 : torek, 17.06.2003 : 15:22:14 »

Evo mene nazaj po dolgem času! Res je hudič, če ti mrcinica zboli, ker moraš bit skoz zraven - ko z malim otročkom in na koncu ti zmanjka časa celo za forum... Wink Grin

Slike na aniwi so super in sem prav fouš vsem, ki so imeli možnost biti tam! Dobila sem fotko od Amber (mimogrede: bila je rezerva na svetovni v Amsterdamu). Res lepa psička!

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines