mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:19:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 111480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #45 : torek, 18.11.2003 : 18:20:00 »

Čao!

Afrodita je napisala, da kadar dela z računalnikom spi: za to pasmo je značilno da je notri bolj mirna, ko pa je zunaj pa zna naredit cel direndaj. Mi imamo z našo Leno zunaj vedno cel cirkus, en kup skakanja, letanja ipd.
Ponoči pa je tudi naša pridna. Zadnjič jo peljem vem okrog 11 ure, pa ni nobenih težav do 8ih zjutraj.

lp
Alenka
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #46 : torek, 18.11.2003 : 18:44:44 »

ja, glede grizenja hčere, smo kar natančni. kadar ima tisti svoj trenutek in je popolnoma razigran, ga vedno kregam, če jo grize. če še vedno ni učinka, ga za nekaj minut zaprem v kopalnico. in potem pride vedno ven prenovljen pes. prej sem ga vedno pritisnila k tlom, pa je bil nasproten učinek, še bolj je pričel divjati. pomaga le, če ga osamim za trenutek.
drugače pa smo šli danes ven, prehodila sva vsaj pet kilometrov, vmes sem ga malo nesla. doma je spal eno uro in potem isto. ko vidi otroke, se mu enostavno strga. tako je vesel, da grize in laja in renči in se zaganja. no, pa mu bomo ze dopovedali, da se tako veselja ne sme kazati
drugače pa je do vseh ljudi prijazen. če ga kdo ogvori, tako miga z repom, da je kaj.
no, vsi lastniki teh in ostalih psov, lep pozdrav
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #47 : petek, 21.11.2003 : 08:39:56 »

Čao!

Želim ti veliko veselja s to malo teroristko!!! Smiley

lp
Alenka
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #48 : petek, 21.11.2003 : 09:56:17 »

nas major ima vse. kupili smo mu enega plastičnega medveda, na katerem ima navito vrv, potem plastično, piskajočo raco, ki jo veselo stiska. najraje pa ima pliš, ki sta mu ga ob prihodu podarila otroka. no, pri nas glede igrač ni problem, ker imam dva majhna otroka in major vedno kaj najde. potem pa otroka za njim, major pa teče in gleda kam bi se skril. svojih igrač ima okrog 20, polovico spravim in čez nekaj časa zamenjam in tako je vedno vse zanimivo.
veliko lepih trenutkov ti zelim s tvojim psičkom
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #49 : petek, 21.11.2003 : 12:06:01 »

Urska, v Galiju sem kupila okroglo, gumijasto igracko, v katero lahko natlacis priboljske, podobno kot v konga. S to razliko, da so te igracke malo odisavljene in zato toliko bolj zanimive. Ce se moja Kaja igra z njo, potem je ze dobra! lp
Logiran

afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #50 : ponedeljek, 24.11.2003 : 08:31:45 »

včeraj smo imeli kup prijateljev na obisku. štirje odrasli plus štirje otroci, povrh še domača dva in midva. torej je blo v dnevni 12 ljudi. major je bil sprva zelo vesel in ni vedel, h komu bi prej šel. potem pa je začel vse po vrsti gristi. ni pomagal noben oster ne, toliko časa je nagajal, da sem ga za minuto zaprla v kopalnico. in še ko je prišel nazaj, je spet nekaj časa grizel, potem se pa le umiril in šel na svoj prostor. res je star šele slabe tri mesece, pa vseeno upam, da ga bo minilo.
Logiran
Asha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #51 : ponedeljek, 24.11.2003 : 17:39:44 »

Živjo!
tudi naša, zdaj že 4 mesece stara amstaffica Tara zelo rada grize...verjetno tudi zaradi menjave zobkov.Mi smo njeno grizenje preprečevali z limono:)Vsakič ko je ugriznila smo ji jo pomolili pred smrček in vse skupaj se je počasi nehalo.No, zdaj ko menja zobke je pa spet vse po starem, no na srečo pohištvo še ni utrpelo nobene škode...Tara velikokrat brez razloga začne skakat name, mojo sestro in začne vleč za obleko...nekaj puloverjev imam že strganih hehe...na srečo so vsi stari.No, v glavnem ne razumem njenega početja,da kar naenkrat skoči vame.Sem pa že nekajkrat opazila, da grize, če ji želim nekaj preprečiti oz. ko jo kregam...očitno se zelo nerada komandira...toliko o dominantnosti... Wink
Vsakega predloga za odpravo te težave bom zelo vesela.
Logiran
althea
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 154


« Odgovor #52 : sreda, 26.11.2003 : 06:16:52 »

Evo (upam) mal bolše slikce od Sarah - nikol si ne bi mislna da je tok težko slikat črnega psa...  Huh
http://home.amis.net/lknova/sarah1.jpg http://home.amis.net/lknova/sarah2.jpg

Lp!!!

Meni se pa ne zdi težko slikati črnih psov, posebej lepi sp v jesenskih dneh v gozdu, ozadje pa odpadlo listje.



[attachment deleted by admin]
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #53 : torek, 09.12.2003 : 07:56:37 »

evo, sveze novice za našo pasmo. v pomladnih mesecih se načrtuje piknik, oziroma srečanje vseh psov tipa bull. organiziranje je ze v pripravi, reklama bo tudi na internetu.
dogovarjamo se tudi za ustanovitev kluba. bo, bo. ljudje bodo tud v slo spoznali našo pasmo in ugotovili, da so to zelo prijetni psi
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #54 : sreda, 24.12.2003 : 19:06:13 »

Jst bi pa samo povedala da so Staffordi res krasni psi in čedalje več jih spoznavam. Mislim da me (razen mojih dveh) do zdaj še noben pes nikoli ni tako navdušeno pozdravil kot Stafford..upam da si to bere kak človek ki ma te pse za bavbave.. Wink
Ravno danes sem bla pri eni družini kjer oddajajo rodovniško psičko in tako ona kot mama sta mucki..ne moreš verjet. Sej to že vsi veste samo moram pisat..Smiley Pa cel čas dajejo lupčke.. KissČe doma nebi mela že dveh psov in pa argentinke "v planu" (in srcu) bi šla mala gotovo z mano. Sem pa sigurna da bo Stafford enkrat moj pes..
Logiran
nana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #55 : ponedeljek, 09.02.2004 : 16:05:23 »

Pozdravljeni!

Navdušujem se nad pasmo ameriški stafford terier, pa me zanima če mi lahko odgovorite na tole vprašanje. Imam eno leto staro hčerko, kakšni so ti psi do otrok, s pravilno vzgojo seveda. To ne bo moj prvi pes, (le prvi pes te pasme) tako da mi vzgoja ni tuja. Prosim za nasvete. Mogoče kdo ve za kakšno leglo? Hvala!

PS:Mogoče ste o tem že govorili, vendar mi čas ni dopuščal da bi si šla prebrati vse članke. Hvala za odgovore.

LP
Logiran
nana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #56 : torek, 10.02.2004 : 10:27:52 »

Hvala za odgovor sioux. Mene ful svarijo pred staff.terierji, da niso dobri za otroke, nevem, ljudje imajo kar neki stereotip za določene pasme, in ta je ena izmed njih. Mi smo imeli do sedaj bokserje, in moram rečt, da bi ga sigurno imeli spet, če nam nebi že drugi poginil za rakom. Sad Sedaj, ko je tu še hčerka, res nebi rada, da bo ko se bo najbolj navadila nanj spet na delu ta prekleti ''rak''.Imam kolega ki ima am.staffa in ima 3 leta starega otroka. Ne more prehvaliti psa, kako je čuječ in pozoren za otroka. Na lastne oči sem videla kako ga čuva. Res sem zelo navdušena nad njimi, in ko zvem za kako leglo, bomo šli takoj pogledat. Ali mi lahko poveš, če moram bit na kaj pozorna pri nakupu?
Se pa javim sigurno ko ga bomo imeli....
Lep dan še naprej!
Logiran
raraavis
novinec
*
Sporočil: 32



« Odgovor #57 : torek, 10.02.2004 : 11:45:18 »

Dober dan!

Izredno me veseli, da predsodki o tej čudoviti pasmi počasi bledijo v srcih resničnih ljubiteljev psov.
Nana...povedala ti bom, na kaj moraš obvezno biti pozorna...
..Obvezno kupi amstaffa z rodovnikom...zakaj? Vzrejni pregled opravijo psi, ki so stabilnega karakterja in imajo zdrave kolke. Ja..kolčna displazija je en velik problem pri amstaffih, ki jo hvala bogu pri nas nadzorujemo. Po moje bi morali nadzorovati tudi še kaj drugega, kot tudi komolčno displazijo, saj je amstaff po podatkih OFE (Orthopedic Foundation for Animals) na 9-tem mestu med vsemi pasmami...
Vedno večji problem so tudi zobje...Amstaffovi predniki so med drugim tudi buldogi, pasma, kjer je predgrizavost fiziološka..zato tu in tam predgrizavost udari vem tudi pri amstaffih. Pojavlja se tudi podgrizavost in pa manjkajoči zobje, vendar popolno škarjasto zobovje pri amstaffih ni obvezno po standardu.
Pojavljajo se tudi druge bolezni kot naprimer nekoordinirano gibanje ali ataksija in pa seveda sidrom kaude ekvine oz. lumbosakralna stenoza.
To so glavni zdravstveni problemi amstaffov.
Karakterno je amstaff pes, ki nikoli in res nikoli ne sme pokazati agresivnosti do ljudi...sam poskus grizenja ali renčanja na gospodarja je treba zatreti že v kali. Mislim ,da pes stabilnih staršev, ki je tudi pri vzreditelju bil deležen velike pozornosti, na človeka ne bo nikoli zarenčal. Moja dva nikoli nista!

To je do ljudi najbolj prijazen pes na svetu...seveda strogo selekcioniran in pravilno vzgojen pes...
Je pa res, da ne mara drugih psov že po naravi..nič čudnega, saj je njegova zgodovina zelo žalostna...lahko amstaffa socializiraš že od malega, nikoli pa mu ne moreš popolnoma zaupati...jaz osebno bi zaupala amstaffu, ki po 4.letu ne pokaže agresivnosti do psov. Takrat je ta pasma tudi psihično zrela.
Jaz se ne bi bala imeti amstaffa ob majhnem otroku. Vedeti pa moraš, da je verjetno zelo težko vzgojiti amstaffa ob malem otroku, če mu ne daš dovolj pozornosti. Drugače pa ni ovir.

Aja..če psa ne nameravaš imeti za vzrejo, je priporočljiva sterilizacija oz. kastracija. Priporočam jo pred prvim gonjenjem; v tem primeru incidenca tumorja mlečne žleze pri psici doseže le 0,5 %, medtem ko po starosti 2,5 let oz. po 3. gonitvi že zraste na 26%.
Tudi za samca je dobra kastracija preventivno proti raku na prostati, ki je problem pri starejših samcih. Takrat je kastracija edini način preventive širjenja metastaz iz primarnega tumorja, kar pa tudi ni 100%.

Jaz sem bolj ekspert na zdravstvenem področju. Je pa čisto na tebi, kako se boš odločila. Če si želiš psa za dom verjetno ne boš zahtevala nekih težkih prednikov za starše svojih psov. Vsekakor pa ti toplo priporočam rodovniškega mladiča. Nerodovniških je zelo veliko...nepreverjeni geni pa lahko udarijo ven kadarkoli in takrat nastanejejo veliki problemi.
Pri izbiri mladiča zahtevaj vpogled v rentgenski status staršev, pregled zobovja pri mladiču, oceni karakter matere in po možnosti staršev

Trenutno ima leglo v Zagrebu Diva Sting kennel, ki producira v glavnem dobre in zdrave pse, imajo zelo lep odnos do pasme, njihova značilnost pa so psi izrednega karakterja. Tudi sama imam dva psa iz njihove vzreje, vendar nisem imela sreče glede zob in kolkov. Vendar je bil vzreditelj fer, kar je tudi najpomembneje. Iz svojih napak sem se naučila veliko, moja dva psa sta vseeno čudovita hišna ljubljenčka, stabilnega karakterja, kar je pri tej pasmi izrednega pomena.


Lp; Maja
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #58 : nedelja, 15.02.2004 : 09:52:01 »


Pojavljajo se tudi druge bolezni kot naprimer nekoordinirano gibanje ali ataksija in pa seveda sidrom kaude ekvine oz. lumbosakralna stenoza.
To so glavni zdravstveni problemi amstaffov.


Lepo  bi te prosila, če bi o teh boleznih povedala kaj več in sicer na "laikom prijazen način"  Smiley

Kar pa se tiče amstaffa in otroka, pa se mi zdi najbolje, če v družino kjer je majhen otrok, pride amstaff kot mladič in ne kot večji pes. To govorim iz lastnih izkušenj. Lena dokler ni prišla k nam ni videla malih otrok in ko grem na obisk k sestri jo moram ločiti od njenega sina, ki ima leto in pol. Ni ga ravno najbolje sprejela, zato tako mnenje. Če se motim me popravite.

lp
Alenka
Logiran
raraavis
novinec
*
Sporočil: 32



« Odgovor #59 : nedelja, 15.02.2004 : 11:38:24 »

Živjo!

Sindrom kavde ekvine oz. lumbosakralna stenoza se kaže v slabši koordinaciji zadnjih nog in se lahko konča s popolno ohromelostjo zadnjega dela telesa. Seveda v  lumbosakralnem delu hrbtenice izhajajo poleg motoričnih živcev za zadnje okončine tudi  vegetativni živci , ki nadzorujejo mikcijo in defekacijo, zato pride tudi do inkontinence.
To je zelo na kratko in zdajle vse, kar mi pride na misel. Pravgotovo boš kje na netu našla kake podatke.
Alenka, kaj več o dedni ataksiji si lahko prebereš na  *** , kjer najdeš tudi video, kako to izgleda.

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines