mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:17:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: prepovedani pitbuli  (Prebrano 27707 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #30 : sreda, 13.07.2005 : 11:39:08 »

čeprav ima marsikateri ši-cu bolj nor karakter k marsikateri pitbull. preverjeno
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #31 : sreda, 13.07.2005 : 12:41:12 »

čeprav ima marsikateri ši-cu bolj nor karakter k marsikateri pitbull. preverjeno

Ravno o tem sem govorilu tu:

Mislim, pa da je veliko večja verjetnost, da te ugrizne kakšen majhen cvergelj, kot pa kak leni buldog in da je tak strah odveč.

LP
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #32 : sreda, 13.07.2005 : 12:49:08 »

čeprav ima marsikateri ši-cu bolj nor karakter k marsikateri pitbull. preverjeno

Razlika med ugrizom pitbulla in shih-tzu-ja je pa vsekakor ogromna!! Ne primerjat med seboj jabolk in hrušk
Pa nimam nič proti t.i. nevarnim pasmam, če jih imajo odgovorni  lastniki in so psi vzgojeni.
.
Žalostno dejstvo je, da si 'nevarne pasme' omislijo nevarni in neprimerni lastniki, ki jih tudi 'vzgajajo' v ubijalce. In zato te pasme v očeh javnosti predstavljajo grožnjo in jih je treba prepovedat.
Sama se nagibam k temu, da bi lastniki vseh psov, tudi majhnih in nenevarnih, morali s psom obvezno opraviti osnovni tečaj in svoje pse ustrezno socializirat.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #33 : sreda, 13.07.2005 : 12:52:10 »

Pa nimam nič proti t.i. nevarnim pasmam, če jih imajo odgovorni  lastniki in so psi vzgojeni.

Nevarnim pasmam? Je pasma sama po sebi nevarna? Argument?

Žalostno dejstvo je, da si 'nevarne pasme' omislijo nevarni in neprimerni lastniki, ki jih tudi 'vzgajajo' v ubijalce. In zato te pasme v očeh javnosti predstavljajo grožnjo in jih je treba prepovedat.

Tole je pa trditev, ki mi je odprla oci. Jaz kot lastnica Layle sem nevarna in neprimerna, ker sem si omislila nevarno pasmo? Zdaj jo moram samo se vzgojiti v ubijalca.

Prepovedati? Zakaj ze?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #34 : sreda, 13.07.2005 : 12:56:30 »

Citat
Prepovedati? Zakaj ze?
zato ker jogurt nima pečk, pa žaba nima las.

dj Yo nehi se obešat na vsak stavek. tuki debatiramo. bomo spet govorili o tem kako je posamezen pes nekega psihopata kriv za sloves celotne pasme?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : sreda, 13.07.2005 : 12:57:44 »

dj Yo nehi se obešat na vsak stavek. tuki debatiramo. bomo spet govorili o tem kako je posamezen pes nekega psihopata kriv za sloves celotne pasme?

Caki malo, sem jaz govorila o nevarnih pasmah?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #36 : sreda, 13.07.2005 : 13:01:11 »

Nevarnim pasmam? Je pasma sama po sebi nevarna? Argument?


Saj je napisala t.i.- tako imenovanim! Da bo pač jasno, o čem je govora. Noben pa ni trdil, da so te pasem dejansko nevarne, vsaj v postu od Katye tega ni zaznati.


Tole je pa trditev, ki mi je odprla oci. Jaz kot lastnica Layle sem nevarna in neprimerna, ker sem si omislila nevarno pasmo? Zdaj jo moram samo se vzgojiti v ubijalca.


Po mojem je Katya tule mislila, na tiste določene osebke, ki so za pse res neprimerni. Nikakor pa ne an to, da so vsi, ki si omislije te pasme, neprimerni zanje.

Mislim, če se hoče človek kregat, je tud ena črka preveč dovolj za to.  Lips Sealed Undecided

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #37 : sreda, 13.07.2005 : 13:02:07 »

Oprostite napakam!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #38 : sreda, 13.07.2005 : 13:05:25 »

Ne gre za kreganje, gre za to, da mi je vedno bolj jasno, da tudi v Sloveniji vedno bolj drvimo nasproti kaksnemu butastemu zakonu. Nevede, morda. To, kar ste zdajle vzeli kot kreganje, je bilo misljeno bolj kot opozorilo in povod k razmisleku.
Kako naj bi neka laicna javnost dojela, da nobena pasma sama po sebi ni nevarna in da je za dejanja psa odgovoren lastnik, ce pa tukaj se mi, ki naj bi nam bila neka dejstva vsaj malo poznana, veselo zongliramo s termini, kot so "nevarna pasma", "ubijalci" ipd.?
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #39 : sreda, 13.07.2005 : 13:09:31 »

Hvala n3wfka, vidim, da večina razume napisane stvari.
YO: napisala sem t.i. - tako imenovanim!! Če te pa moti to, da se takšno poimenovanje pojavlja v javnosti...... se ne spravljaj name. Jaz psov ne delim glede na 'nevarnost' pasme temveč na to, kako je pes vzgojen in to je pa odvisno od njegovega lastnika. Upam, da se vsaj tukaj strinjava. In če je tvoj kuža vzgojen, in v to ne dvomim, ne jemlji stvari tako pikolovsko. Nikjer nisem zapisala, da so (ste) vsi lstniki nevarni itd. Vendar pa te po medijski izpostavljenosti daleč prekašajo tisti, ki svoje pse neprimerno vzgajajo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #40 : sreda, 13.07.2005 : 13:41:20 »

Hehe pitbuli pa RW so nevarni...pa kaj še!!!!!Samo pogledaš temo Napad psa...že tam je bilo mnogo govopra o tem.Pa dajte no.Ljudem je dolgčas pa morajo o nečem pisat.

Recimo prideš na plažo,te tam napdej,da pitbul nima vstopa in ti se narediš neumnega...ja saj nima rodovnikaa in je mešanc.Blefiraš.

Citat
za pittbulle vse tiste pse, ki imajo potlacene gobce!!!
Bom potem jaz svojemu psu potlačila gobec pa bom rekla,da je pitbul Grin Grin Grin Grin...

Nevaren je lastnik!!!!!!Kaj pa delajo odvezani psi po mestu.Vrvice ljudje...
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #41 : sreda, 13.07.2005 : 14:01:07 »

Bom potem jaz svojemu psu potlačila gobec pa bom rekla,da je pitbul Grin Grin Grin Grin...

Marsikdo bi verjel-mogoče dolgodlaka vrsta... Undecided

Ne, ne ... mora imeti se kratko dlako!
Psi z dolgo dlago ponavadi ne pasejo pod nevarne pasme!

Razlika med ugrizom pitbulla in shih-tzu-ja je pa vsekakor ogromna!! Ne primerjat med seboj jabolk in hrušk.

Ok, če se gremo pa že takole... Saj je tudi ogromna razlika med avtomobilsko nesrečo in padcem aviona, pa je prometnih nesreč n x več (beri n-krat več) in zato tudi več ljudi umre na cestah, kot pa pri strmoglavljenju aviona.  Roll Eyes  Roll Eyes  Roll Eyes

Pravim samo
Mislim, pa da je veliko večja verjetnost, da te ugrizne kakšen majhen cvergelj, kot pa kak leni buldog in da je tak strah odveč.
in zato bi se morali teh psov bati v enaki, če ne celo večji meri. Ker je pač možnost za ugriz večja. Res je, da so posledice milejše, vendar je večja možnost, da bo ugriznil, pa vendar se malih psov nihče ne boji.

LP
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #42 : sreda, 13.07.2005 : 15:01:54 »

Jaz sem imela 14 let pudlja, scrkljanega, prijaznega, kolikortoliko vzgojenega... Ki je bil pripravljen ugriznit ko si ga česal, pa če si se ga dotaknil z nogo ko je spal pod mizo, pa ko si ga šprical s sprejem proti bolham, pri veterinarju,... Res je, nihče ni ostal brez noge zato, ker ga je sunil pod mizo, kri smo pa redno (beri tedensko) puščali...  Cool
Zdaj imam "pitbulko", ki ji lahko 100% zaupam, kar se tiče ljudi. Rada ima majhne otroke, stare ljudi, tujce, moške, ženske,... Če je človek je zanjo super. Na njenem dvorišču bi jo mirno lahko ukradli. Pri veterinarju jo s težavo držim pri miru na mizi, ker mu hoče na vsak način dat lupčka med tem, ko ji on daje inekcijo...
Je pa res - če si človek kupuje pitbula za statusni simbol in zato, da ga uči - recimo - napada, je pa tak pes res lahko morilsko orožje. Ampak pes tukaj ni nič kriv!!! (Poleg tega se da tako izšolat tudi marsikatero drugo učljivo, malo večjo pasmo psa).
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #43 : sreda, 13.07.2005 : 15:10:46 »

Resitev za nas, lastnike t.i. nevarnih pasem, v primeru, da si zakon omislijo tudi pri nas pa je tole:

http://www.attackchi.org.au/kits.htm
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #44 : sreda, 13.07.2005 : 15:10:59 »

Je pa res - če si človek kupuje pitbula za statusni simbol in zato, da ga uči - recimo - napada, je pa tak pes res lahko morilsko orožje. Ampak pes tukaj ni nič kriv!!! (Poleg tega se da tako izšolat tudi marsikatero drugo učljivo, malo večjo pasmo psa).

to je pa čisto res.

lp weimi



[popravil slovnicne napake. Sebastjan]
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines