mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:06:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: prepovedani pitbuli  (Prebrano 27701 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #60 : sobota, 16.07.2005 : 11:17:09 »


 Ce sem pa sram kremo za depiliranje pozabila doma  Cheesy

Ja, "strokovnjaki" so v Ancki (ki je v resnici pasme Podenco Ibicenco) prepoznali tipicnega pitbulla  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #61 : sobota, 16.07.2005 : 11:27:50 »

In potem hodis po svetu in razlagas, da me poznas? Mislim malomarnost babja. Okej, zdaj pa nazaj na temo.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #62 : nedelja, 17.07.2005 : 19:23:58 »

Nekaj pravljic o APBT:

http://www.realpitbull.com/myths.html
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #63 : nedelja, 17.07.2005 : 20:19:51 »

Same bedarije!! Angry .Jaz poznam veliko pittov,ki so previ cukri Kiss  Kiss in tisti lastniki pittov,ki jih jaz poznam sigurno niso kriminalci  Roll Eyes  Roll Eyes.

lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #64 : nedelja, 17.07.2005 : 23:54:02 »

 Roll Eyes
Zato pa je govora o "mitih"..
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #65 : nedelja, 28.08.2005 : 15:41:27 »

Ko sem brala zgornji link sem se spomnila na mit o čeljustih, ki se zaskočijo.
Ravno pred kratkim mi je prijatelj prijatelj razlagal, da je slišal kako se pit bulom, če npr. visijio na veji zaskoči čeljust in se sprosti tako, da psa dvigneš.Ker če visi, se več ne more spustit in laho visi cele ure.In če nekoga ugrizne, ne more kar tako spustiti.
In seveda moja razlaga, da to ni res ni zalegla.
Ker on je to slišal!

Pa verjetno je slišal tudi to, da dobermanom raste kost v možgane in jih je treba uspavat ko so starejši, ker drugače napadejo lastnika.
Čeprav sta ta mit in nevarnost dobermenov malo zamrla te dni, ker so pač na tapeti pit buli.

Lastniki vseh blazno nevarnih in notoričnih pasem ne sekirajte se.Vsakih nekaj let je pač druga pasma hudo nevarna.Mogoče bo prišla na vrsto tudi čivava!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : nedelja, 28.08.2005 : 16:51:12 »

samo ne pozabite, da tisti piti iz Rija niso čisto taki kot naši. Vzrejani za pasje boje, tako kot piti izpred sto in več let, pa še posebej šolani za napad... Ne verjamem, da bi kdorkoli od nas rad srečal dva ali tri take spuščene na ulici.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #67 : nedelja, 28.08.2005 : 18:23:45 »

Ko sem brala zgornji link sem se spomnila na mit o èeljustih, ki se zaskoèijo.
Ravno pred kratkim mi je prijatelj prijatelj razlagal, da je slišal kako se pit bulom, èe npr. visijio na veji zaskoèi èeljust in se sprosti tako, da psa dvigneš.Ker èe visi, se veè ne more spustit in laho visi cele ure.In èe nekoga ugrizne, ne more kar tako spustiti.
In seveda moja razlaga, da to ni res ni zalegla.
Ker on je to slišal!
tud sam sem mislil da gre za podobno raco. Potem mi je pa oseba ki jo zelo spoštujem kot vzrediteljico, in seveda ki je podprta z diplomo veterine, povedala, kako je na tej stvari.
"zaklep", "zaskok" čeljusti, namreč obstaja. Pri nekaterih je bolj, pri nekaterih manj izražen. Učinku seveda doda svoje tudi mišičevje, ki je takrat v krču. Govorim za bokserja, ki je pitbulov bratranec. Pri bokserjih je takih primerkov malo, so pa. Mati moje Polly recimo. Kako je s pitbuli, ne bi vedel. Definitivno pa tu ne gre za tako raco, kot je "dobermanova kost".
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #68 : ponedeljek, 29.08.2005 : 19:46:10 »

torej praviš, da imajo nekateri psi resnično čeljusti, ki jim zaskočijo in ne morejo spustiti plena?
Bi  rada slišala mnenje kakega strokovnjaka, res.Tega skoraj ne morem verjet.Slišala sem že tudi različice, da psa zgrabi krč in zato ne more spustit.Meni se vseeno to zdi skoraj neverjetno.Mogoče pa se motim.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #69 : ponedeljek, 29.08.2005 : 19:49:37 »

Altervita, bi lahko tole malo podkrepil z argumenti?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : torek, 30.08.2005 : 11:54:55 »

Jaz pa mislim, da imajo vsi psi take čeljusti, ki jih kdaj pa kdaj NOČEJO razkleniti. (Če Alici recimo uspe ukrasti sendvič, tako stisne čeljusti, da jih je s kakršnim koli normalnim prijemom nemogoče spraviti narazen. Pa je samo bedna samojedka z ne pretirano močnim ugrizom.)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #71 : ponedeljek, 27.02.2006 : 20:50:08 »

na Discovery-ju je bila oddaja o tem. Pregledovali so celo lobanje nekaterih psov in prišli  do sklepa, da je mit "o čeljusti" pri nekaterih osebkih malo več, kot samo mit.
Seveda to ni veljalo za vse. Večino samo naučili niso, da bi spustli in spodbujali razna visenja na veji...
Očitno ljudje uživajo v razkazovanju moči psa na tak način. Na srečo pa niso vsi taki.
Mela sem samo eno slabo izkušnjo s psi tipa bul. Pitbul je bil na vrvici in lastnik ga je pripeljal direktno k enemu drugemu psu, ki ga je samo zgrabu brez kakeršnega koli opozorila in ni spustu. Eno uro so porabli, da so mu z nekim kolom razprli gobec.
In verjetno so vsi, ki so to vidli, dobili predstavo o pasmi...   Lips Sealed

In zaradi takih psihičev (mislim na lastnika ne psa) je pasma na slabem glasu... če lahko sploh govorim o pasmi. Po moje tisti pes ni videl rodovnika in verjetno ga tudi njegovi predniki niso vidli tako pogosto.

Moj oče, ki se tudi brez tega malo bal psov je izjavu, da če bom jaz kdaj imela to pasmo doma, ne bo nikoli prišek k meni na obisk.

Takoj bi uvedla pisni izpit za vse lastnike psov in s psi bi morali naredit obvezeno šolo. Če bi pa hoteli s psom v urbano okolje pa BBh!
Ni problem v pasmah, problem je v lastnikih, oz. vodnikih!!!  Undecided
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #72 : torek, 28.02.2006 : 07:02:38 »

na Discovery-ju je bila oddaja o tem. Pregledovali so celo lobanje nekaterih psov in prišli do Mela sem samo eno slabo izkušnjo s psi tipa bul. Pitbul je bil na vrvici in lastnik ga je pripeljal direktno k enemu drugemu psu, ki ga je samo zgrabu brez kakeršnega koli opozorila in ni spustu.

Jaz resno dvomim, da pitki ne dajejo opozoril. Če pogledam Laylo točno vem, kdaj ji "kaj ni prav". Presneto dobro to nakaže z govorico telesa. Res pa je, da ne renči, se ne zaganja in ne dela scene. Ampak ko sem z njo zunaj, sem pozorna nanjo in na njeno obnašanje, pošiljanje sporočil ipd. Še nikoli se mi ni zgodilo, da bi dobila "preblisk" brez opozorilnega vedenja!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #73 : torek, 28.02.2006 : 08:16:15 »

Obstajajo  tudi potuhnjeni  psi,  pa sploh ni važna pasma  to  imajo  že kar v karakterju(  tako kot nekateri ljudje) Wink.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #74 : torek, 28.02.2006 : 10:59:18 »

Ja, sam jaz vseeno mislim, da tudi če je pes potuhnjen, če ga lastnik pozna, točno ve, da mu nekaj ni prav. Wink

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines