mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:02:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)  (Prebrano 16580 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 13.05.2010 : 18:09:26 »

Tudi mi živimo v stanovanj, oba otroka sta prišla za psom, pri drugim otroku je psica že bila stara 11 let in je lepo sprejela nove člane-sedaj je psička pokojna in upam, da uživa na mavrici.
Kaj hočem povedat je to da je naša psica prišla v našo družino iz zelo neurejenih razmer pri starosti 7 mesecev, vse smo jo morali učit, niti na povodcu ni znala hodit in pri hranjenju je kazala znake agresije-tega je nismo mogli odvadit do smrti. Otroka je lepo sprejela oba, iz porodnišnice so prinesli nekaj kar je imelo vonj po otroku, tako da se je z vonjem seznanla že prej, še preden je vidla otroka. Ko smo prispeli domov je ona prva lahko prišla do otroka in ga povohal. Oba je imela zelo rada in otroka tudi njo, živeli smo brez težav in lahko povem, da s pravilnim pristopom ne bo panike. Ko sta bila otroka stara 8 in 4 leta smo se morali poslovit od nje(takrat je imela 15 let), zaradi bolezni in ji ni bilo več pomoči. Vsem nam je bilo hudo, rabili smo 6 let, da smo se odločili za novega psa in sedaj smo še večji "norci" ker imamo še enega psa-torej dva psa.
Evo naša družina šteje jaz, partner, 15 letna hči, 11 letni sin, prvi pes 14 mesecev, drugi pes 4 in pol mesece, ter tašča-vsi skupaj v mestu in stanovanju
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #46 : četrtek, 13.05.2010 : 21:25:03 »

Jaz sem se razvnokar prebila čez tole temo in sem postala zelo žalostna. Moje mnenje o "zunanjih psih" je znano, sem ga že večkrat napisala in ga ne bi ponavljala.  Bom pa danes malo slabše spala ob misli na psičko Luno in bodočega dojenčka.

Ni prav. Sad

Ampak jaz nisem za na ta svet....Zato sploh ne pričakujem, da me bo "vnaprej prepričani in odločeni" razumel.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 13.05.2010 : 21:27:53 »

Pepsi mi te razumemo Kiss
Logiran
morska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #48 : četrtek, 13.05.2010 : 21:29:09 »

Vse vem.

Tako sva se odločila in pri tem bo ostalo.


Hm... Zakaj potem sploh ta tema, če je odločitev že padla in je bila uboga psička že izseljena?  Undecided

Ne razumem, Boštjan, res ne... Izseliti psa zato, ker v hišo pride dojenček???  Sad Žalostno, zelo žalostno.

Tudi meni se vaša psička zelo smili...  sram
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #49 : četrtek, 13.05.2010 : 21:34:38 »

Bojite se negativnega odziva psa do otroka. Upravičeno, prihod novega člana, ki je v središču pozornosti, je za vsakega psa stresen dogodek.
In ravnate tako, da imate res lepe možnosti, da bo prav do negativnega odziva dejansko prišlo.
In radi bi slišali pozitivno kritiko? Ja, čestitam no, ker premorete še toliko ljubezni, da je niste oddali. Da bi lahko dihali ...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #50 : četrtek, 13.05.2010 : 21:35:39 »

Jaz sem za to, da se poleg psov, še kakšnega moškega kastrira, ker se mi zdi, da so prav oni vedno take uboge reve, ki ne zmorejo več stvari hkrati, da pristane potem kdo pred hišnim pragom. In če ne bi moški tako stokali in jokali in bi to energijo usmerili v kaj drugega, skrb za kaj drugega kot iskanje rešitev, kako bi čim manj delali, bi pa mogoče marsikaj lažje steklo in bilo marsikaj lažje za sprejeti, ne pa se zgovarjati na ženske in nosečnost. Psa se saj lahko znebiš, vsega ostalega pa ne. Tipično. To je samo moje skromno mnenje. Moške pred hišo v pesjak, pse na kavč!  
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #51 : četrtek, 13.05.2010 : 21:38:37 »

Še kastrirani psi imajo več jajc od nekaterih moških predstavnikov.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #52 : četrtek, 13.05.2010 : 21:43:33 »

Moške pred hišo v pesjak, pse na kavč! 

Bi pomagalo v marsikakšnem primeru, ja.  Cheesy

Še kastrirani psi imajo več jajc od nekaterih moških predstavnikov.

Danes si pa huda, moonbeam!  Wink Ampak imaš prav.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #53 : četrtek, 13.05.2010 : 22:01:29 »

Bravo Moon  Grin Grin
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #54 : torek, 08.06.2010 : 10:23:19 »

Pod kakšnimi pogoji bivanja ste posvojili psičko od društva Poživ?
Šele včeraj po naklučju (in ne od lastnikov psičke) izvedela za to temo, tako da lahko odgovorim na vprašanje:
pogoji so bili bivanje notri, kot član družine,  nikakor v pesjaku/boksu, ker pes s takšno dlako zunaj res nima kaj početi.

Lastnica me je včeraj kontaktirala in za psičko išče nov dom: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37021.new.html#new
Upam, da ga čimprej najde, a roko na srce, takšnega psa je težko oddati.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #55 : torek, 08.06.2010 : 10:26:33 »

Itak, sej smo vedeli, da bo prišlo do tega slej ko prej.

Lastniki, da vas ni sram!! Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #56 : torek, 08.06.2010 : 10:41:38 »

V bistvu bolje tako za psa kot za otroka, ker tole kar so mislili naredit je najboljši recept za težave.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #57 : torek, 08.06.2010 : 12:00:40 »

fajn da išče boljši dom, ker grem stavit da bi ob otroku, ki biva notri Roll Eyes, pes, ki je zunaj slej kot prej postal 24/7 zaprti revež...
 bolj kot kratka dlaka bi bil tu problem zapostavljanja, zanemarjanja psa... Angry


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #58 : torek, 08.06.2010 : 13:29:41 »

Otrok in zunanji pes je načeloma lahko čist ok, samo ne da pes postane zunanji zaradi otroka.
Čez nekaj let bo pa otrok začel fehtat za psa - kaj mu bodo rekli takrat?? Jih bo kaj sram?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #59 : četrtek, 10.06.2010 : 12:48:18 »

Jez edino to ne razumem- ok , kupiš psa, ti ni všeč ko zraste,ker si hotel drugačnega- se zgodi , da meteor pade in te oensposobi za peteset let pa teke zadeve- se tudi zgodi.
Ampak da p akupiš psa in čez dve leti presenečen ugotoviš, da boš imel otroka in zato nočeš psa- to pa mi ne bo nikoli jasno.

Pa kaj a je tip neploden, zdej mu je pa ženo nepredvideno sosed nabrisal al je bil prej pristaš kakšne anti seks sekte in je ravnokar izstopil al kako?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines