mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 10:38:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122817 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #75 : sobota, 12.08.2006 : 18:58:48 »

Ja tiste njegove telesne geste pa gibi telesa te res kar nasmejejo.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #76 : sobota, 12.08.2006 : 20:23:39 »

Se mi zdi da je napol pes Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #77 : nedelja, 13.08.2006 : 09:57:32 »

SamSvojMojster, na obali na vasi, kjer je bolj malo prometa in največja verjetnost, da srečaš divjo žival je, če se sprehajaš ob cesti. V gozdu smo samo enkrat srno vidli.

Nanook... Maš srečo.
Prej sem mela lovsko psičko, ki jo je pred mano verjetno nek lovec učil za lov. Zajca je vidla po treh letih prvič od kar je bila pri meni. Ga je nakazala, ga spodila meni pod noge in ko sem sploh ugotovila kaj se dogaja sem se zadrla ne in pes se je ustavil. Stara je bila pa vsaj 3 leta en pol takrat.

Moja je mela pa takrat eno leto, v puberteti še malo, in vse jo zanima. Vsak teden manj sicer.
In je že imela izkušnje s preganjanjem divjadi od prej. Ni pa še bila toliko usmerjena vame. Če pa nebi imela izkušenj s tem recimo do drugega leta bi pa sigurno ubogala kot urca.

V bistvu je bila moja napaka ta, da je pes bil spuščen, glede na to, da njo te zadeve zanimajo. Po drugi strani pa že 4 mesece dirka po gozdu spuščena, ko išče ljudi. In če bi ji srna v začetni fazi skočila na pot bi šla verjetno za njo in ne za človekom... In v mojem primeru zavezovanje psa, do njene psihične zrelosti in dobre kontrole, nebi bilo smiselno.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #78 : nedelja, 13.08.2006 : 14:31:34 »

Ang Seter,slisati je kot da zivis na raju,pri nas je pa polno divjadi vendar v cloveski podobi Smiley
Najdes  pa vse ,se klopotace ce hoces Smiley
Bi bil pa tak kraj zakon za mojega starejsega psa,le ce ne bi pobegnil za srnam.Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #79 : torek, 15.08.2006 : 14:38:06 »

po pregledu prve sezone je rezultat (5 bokserjev, 1 argentino):

- ko gre kdo po cesti mimo hiše, moji psi ko sem v stanovanju na drugem koncu, ne lahajo čez okno in ne hodijo na okensko polico (2vm, ker so v stari kmečki hiši zidovi debeli)
- Psici ki sta bili zadnje leto ločeni ker sta se dvakrat skoraj pobili.........lahko ležita druga poleg druge.

Zaključek...vse sem vedel...različni primeri so mi zgolj odprli kanal da sem uvidel kako sem svojo alfa pozicijo z vsakim psom zmanjševal.


(psici ki bi se pobili, sta šli do krvi in na uboj. Ena je morilka mačk. Naslednja vaja zanjo je Janin Zmaj.

zame tip ne odkriva tople vode. Ni telington, ni pryor, ne dela na nagrado. Dela pa na "pasjo govorico". Sam jo razumem, nisem pa je kaj dosti govoril. Sedaj imam izziv spravit skupaj mojega samca z samcem ki je prišel k meni pred 14 dnevi (argentino)
z argentinom sem ustvarjal odnos. Po dveh dneh "ortodoksnega" pesjanarstva veva kdo je kdo. itd, itd.
Fora je v ljudeh. V 25 epizodah, Cesar fura eno in isto lajno, ki jo aplicira na vse pse. Samo ljudje imajo različne zgodbe. psi pa 1+1, ali kot v računalništvu 0 in 1

moj filmček kiler psic sledi Smiley

problem je v ljudeh

aja...vse to in še več malenkosti je bilo doseženo v 2 dneh
pa seveda 5 let podlage tako praktične kot teoretične( predvsem to)...kot sem rekel, meni je cel serial pomagal zgolj v toliko, da se mi je en "kanal" odprl. Sedaj tudi sam šepetam psom. To je glavna fora serije. Dojet sebe in kje mi kot vodje krdela ali enega psa delamo napake. Osebo se veselim vsakega novega dne, ko gremo kaj delat
Povodec....ja, če imaš psa s problemom, rabiš povodec 5 minut.
Bi pa seveda upošteval nasvet na začetku: ne poskušajte teh fint brez posveta s strokovnjakom.

po moje....če nimate teoretičnega znanja in če nimate pojma (pa ne domišljajte si da ga imate ker ste imeli že dva tri pse doslej, brez formalnega treninga...) o psih...raje začnite v šolo hodit in si znanje krepite. Potem je vse lahko.

predvsem pa sebe poštimajte...psi so poštimani, samo rabijo vodjo
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #80 : torek, 15.08.2006 : 16:27:40 »

aja...da me ne bi kdo za jezik vlekel...tu ni učenje for...tu gre za "rehabilitacijo". Torej za zadeve ki smo jih ignorantsko "pustili na miru" pa so eskalirale v nezaželjeno smer, oz. vedenje.
.
Sam učim na nagrado. Popravlane pa na...dominanco. Ki je ne enačim z agresijo. je ne rabim. vsaj pri mojih ne. Samo korekcija. Brez nagrade. Nagrada psu je ta, da smo zadovoljni z opravljenim in da ni korekcij.
Je pa treba imet štoparico v glavi in na sekunde delat. to pa nekdo ki nima pojma, čerav misli da ga ima ker je stanleya corena prebral...nima.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 21.08.2006 : 12:00:04 »

SamSvojMojster... raj ravno ni, je pa luštno Wink

altervita... učenje, vzgoja in potencialna preuzgoja je nekaj drugega. Šola pri tem ogromno koristi, ni pa spet vse.
Mene je največ naučila prva psica (ang.sterer), ki sem jo posvojila polno travm. Treba je biti odprt in se učiti "tujih jezikov", ker če tega ni, tudi šola, kjer ti sicer načeloma pokažejo kako bi moralo kaj biti, ne pomaga. Psa konec koncev učimo sami.

Je pa res, da je ni čez dobro šolo.

V mojem primeru je bilo tako, da me razen kake individualne ure nebi čisto nič korstila. In zdaj, ko mam šolo za sabo vidim, da edino, kar bi lahko delala bolje, je bila igra. nisem se znala pravilno igrati.
Drugo je pa kako bi kaka vaja morala točno izgledati. Wink

Sicer se pa strinjam s tabo. Lahko je imel kdo tudi že 10 psov pa mu ni potegnilo...
Če živali ne razumeš in se niti ne trudiš, da bi jo razumel, je lažje, da jo recimo počlovečiš ali degradiraš na predmet. In z nobenim od teh desetih psov ne bo pravilnega odnosa.

Lahko pa če se res potrudiš prideš na pravilen odnos tudi s prvim psom. Tega pa jaz ne izključujem.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #82 : ponedeljek, 21.08.2006 : 12:58:55 »

Sej dejansko je na trziscu ze toliko literatura,od knjig,videov,in ne vem se kaj,da sedaj tudi popolnemu laiku ne bi smel biti problem,razen ce si je laik izbral samca,ki je res tezaven.Obenem so pa eni ljudje preprosto naravni in ne potrebujejo nobene literature,dejansko pa ce bi poklical kaksnega ucitelja za nasvet,verjamem da bi padel kaksen koristen nasvet pa ceprav ucitelj ne bi imal cisto nic od tega.Meni se zdi da ni problem v temu ali zmoremo,bolj je problem v temu da nimamo casa,ali si ga nocemo vzeti,vcasih nam pa enostavno volje zmanjka.
Ups malo sem naglas razmisljal Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #83 : nedelja, 18.03.2007 : 19:14:34 »

SamSvojMojster!

Se mi kar sanja od kod si dobil... A je bla mogoče emulca tista, ki ti je malo pomagala? Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #84 : sobota, 07.04.2007 : 11:54:24 »

Gledala tri dele ... ugotovila napake pr seb...uf...dobro. Mi je pa zanimivo nekaj. Človek ima koliko, 10, 15 psov in ni videt da bi imel kakšne težave s sosedi? Ni to zanimivo? In to v Ameriki, ki je tako ne maramo.
Logiran
miha84
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #85 : četrtek, 29.11.2007 : 10:07:47 »

Pozdravljeni!

Tisti ko še ne poznate Cesar Millan je človek ki je življenje in celo svoje srce posvetu psom!
Najbolj znana je njegova oddaja Dog Whisperer! Zanima me kaj menite o tej oddaji pa če ste jo že gledal!?
Moje mnenje je da tip res zna s psi! Najbl me je všeč to da je v velik oddajah
prikazano delo z dominantnimi in agresivnimi psi! 
V par oddajah sm samo gledal kaj mu je uspelo s prej čist dominantnega psa nardit pravega cukrčka!

Tisti ko še ni vidu, dobiš na stani od njega (Cesar Millanin) velik uporabnih informacij ali pa na NationalGeographicChannel strani pod video velik odlomkov(prvi na spisku)!
Poglejte si nebo vam žal! Pa napište pol mnenja kaj!  Wink

čaw
Logiran
miha84
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #86 : četrtek, 29.11.2007 : 10:25:18 »

Pardon nisem opazu! sem slutu da je nekje! pomoje bi blo pametno spremenit naslov teme! moje mnenje Wink
ajd
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 29.11.2007 : 13:36:59 »

Meni je za crknit smesen. Sem pogledala ene par delov, najboljsi je tist z maltezanckom Bubbo. Za smejat, da ne bo pomote. Sicer ga pa po pravici povedano ne jemljem resno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #88 : četrtek, 29.11.2007 : 21:45:49 »

Kaj pa je blo? Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : četrtek, 29.11.2007 : 22:04:46 »

A z maltezanckom? Se ne spomnim tocno, vem pa, da je bil fuuuul srckan, rad je izsiljeval in mu je tok dobro uspevalo. Tisti ucki pa tackanje Kiss. Pa ko ga je kregal je mel "j*** se" pogled (maltezan to). Grin Grin Grin

Drugac pa ni maral drugih psov pa v ljudi se je zaganjal (ko so odhajali?).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines