mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:49:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122791 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #285 : torek, 05.10.2010 : 11:32:14 »

Namesto shhhh pa p...m...


hahaha 



p.s.: "tsch!" je ne shhhh - piše na njegovi majci Wink

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #286 : torek, 05.10.2010 : 11:33:53 »

Jst bi mela majco s Franciscom. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #287 : torek, 05.10.2010 : 11:39:02 »

Toliko kolikor tečeš ti, je čisto dovolj za moje samojedke
Fino Smiley.
Ali nimaš nobenega makadama ali gozdne poti?
Slabo kaže - smo v kotlini, kamorkoli v naravo se zasukam, sem po par kilometrih v takem bregu, da vsaj jaz ne vozim več normalno. Bi blo treba po asfaltu pretečt kar nekaj km, da bi potem lahko od tam nekje tekli po mehkem in kolikortoliko ravnem (to zadnje je pogoj zame, ne zanjo), tako da skoraj nima smisla.

Jao, kje pa prodajajo majce s tem tvojim p... m... ?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #288 : torek, 05.10.2010 : 11:55:36 »

p...m....ni majca ampak čudežna beseda.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #289 : sreda, 06.10.2010 : 11:48:54 »

Po teoriji M.C. bi kot razumem že povečana dejavnost sama morala nekaj nucat, ali kako?
Vem, da ne sprašuješ mene, ampak ... Ja on to ves čas ponavlja. Pe spotrebuje vsak dan (ampak res vsak) najmanj 45 min (ali najmanj 1 uro, če je "high energy dog") vodenega sprehoda (ob vodniku). Se pravi brez vlečenja sem in tja, šnofljanje le kot nagarada in ne ves čas. Enako velja za kolo in rolerje, le da se potem lahko čas zmanjša, ker je tempo hitrejši. In ja že samo s tem naj bi se nekatere navade izboljšale. O kakšni kondiciji tu ni kaj dosti govora. Razen da so eni psi že čisto crknjeni po 10 min rolanja  Grin .

Ampak moram reči, da sem jaz kar precej zunaj po parkih, poljih v okolici Ljubljane, Domžalah, pa sem videla samo kakšne tri ljudi v zadnjem letu, ki imajo svojega psa imeli v taki lepi pozi "sledenja vodniku". Sploh v Domžalah večino majhnih kosmatincev vodi svoje lastnike na vrvici okrog. Možno je, da ljudje pač radi dajo svobodo svojim psom, ker mislijo, da je to za vse najboljše. Ali pa je takšno lepo sledenje res težko doseči.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #290 : sreda, 06.10.2010 : 11:51:14 »

PS
Mislim, da je v eni od zgodb Jacka Londona situacija, kjer lastnik psa ljubkuje s čohanjem in tihim preklinjanjem. Tako da ima verjetno vsak svojo izočnico za nagrajevanje in kaznovanje. Jaz bi se verjetno noro smejala, če bi se kdo na kolesu mimo pripeljal in delal Tsch psu. Pm je vsaj logična  Grin .
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #291 : sreda, 06.10.2010 : 12:01:57 »

Meni osebno se takšno vodenje (sledenje) gravža. Psi, ki hodijo tako, izpadejo kot največje mevže. Razen, kadar je res potrebno (ozka pot, gužva)...takrat lepo navajen pes to naredi brez povelja. Naučit je enako težko kot lep šolski poleg. In šolskega poleg ne gajsnaš cel sprehod, a ne.
Drugače pa gremo psom  na sprehod zato, da se sprosti, ne pa zato, da ga j...š u glavo cel sprehod.

Ps. jaz sem imela pri kolesu povelje ššš za odvrnitev pozornosti od motnje. Dokler nisem videla C.M. po tem se mi je dejansko zdelo tako smešno, da sem opustila.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #292 : sreda, 06.10.2010 : 12:04:00 »

Pri nas se kolo nikakor ne obnese za psa zmatrat.
Roy teče ob kolesu nekje med 10 in 15km (odvisno kam se gre), potem pride domov, se malo odpočije in hitro spet začne tečnariti.
Je v resnici bolj zmatran, če ga po poljih (peš 1 uro) peljem in on preiskuje teren, lovi palce/žogice in se igra s tamalo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #293 : sreda, 06.10.2010 : 12:22:25 »

Meni osebno se takšno vodenje (sledenje) gravža. Psi, ki hodijo tako, izpadejo kot največje mevže. Razen, kadar je res potrebno (ozka pot, gužva)...takrat lepo navajen pes to naredi brez povelja. Naučit je enako težko kot lep šolski poleg. In šolskega poleg ne gajsnaš cel sprehod, a ne.
Drugače pa gremo psom  na sprehod zato, da se sprosti, ne pa zato, da ga j...š u glavo cel sprehod.



 Afro Potem bi ti bil moj Bučko všeč na sprehodih, Pika pa prav tako  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #294 : sreda, 06.10.2010 : 12:33:06 »

Zagotovo, meni so všeč vsi, ki se še smejo vsaj povohat med seboj.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #295 : sreda, 06.10.2010 : 12:36:20 »

Meni osebno se takšno vodenje (sledenje) gravža. Psi, ki hodijo tako, izpadejo kot najveèje mevže.
Se z največjim veseljem strinjam in izjavljam, da moj pes ni mevža Grin.
Res je težko psa, ki mu je vse zanimivo (pomeni, da je zdrav, normalen, nezagrenjen in se veseli svojega obstoja) prepričat, da je karkoli, magari priboljšek, boljše od ugotavljanja stanja naokrog ali tega, da pozdravi mimoidočega kolega - tako kot pač to njegovi sorti pritiče.

Ampak vseeno - kako potem do psa, ki je 'urban trained', s katerim lahko greš normalno po mestu polnem ljudi, si tam magari celo popoldne, ne samo za čas enega 'poleg'? Jaz recimo doma nič preveč ne rabim psa j...* v glavo cel sprehod, ker to zaradi okolja ni potrebno. Delam in se izboljšuje, ampak treba mi pa v bistvu ni nujno. Potem gremo pa z istim psom družinsko v Piran recimo in moj se priduša, da ta kosmata reč ne gre več z nami, dokler se ne misli začet normalno obnašat med množicami ljudi in živali - in to ne za tolk, da jo enkrat ali dvakrat odvrneš, ali da lepo obsedi, ampak za nekaj ur, da se ti ni treba skoz ukvarjat s tem, kam bo potegnila, kaj jo pa zdaj zanima itd.

No, upam, da bomo tole zvedli nekoč v šoli, ker priznam, da mi zaenkrat spljoh še ni jasno Roll Eyes. Če pa kdo ve kak instant recept, pa tudi ne bi škodlo Wink.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #296 : sreda, 06.10.2010 : 12:44:06 »

FŽ, jaz sem obupala nad mirnim sprehodom po mestu z Royem.
V soboto smo bili v Opatiji in smo spet živce zgubljali z njim. Mu ni jasno zakaj bi on moral hoditi nek poleg in se kultivirano obnašat, ko pa je tolko vogalov za pošnofat, ljudi za prehitet,.....
Edini recept je ta, da se ga pred sprehodom pelje zdivjat na gmajno, tako da je pes fejst zmatran in potem v mesto.
Pa še tako vleče in se grdo vede.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #297 : sreda, 06.10.2010 : 12:54:59 »

Načeloma je tako, da če veliko hodiš v največjo gužvo, se pes prej ali slej nanjo navadi in se za mimoidoče in druge ponavljajoče se motnje ne zmeni več.  (razen najbolj brezupnih primerkov, tistim pač nič ne pomaga in enostavno niso za v gnečo). Bolj drastična varianta, ki je ne priporočam, a deluje zelo hitro: greš s psom v največjo možno gužvo, recimo na šmarno goro takrat ko grejo k maši. in psa spustiš. Čim potegne stran od tebe, se izgubi in te mora iskat med neznanci (ki so v konkretnem primeru večinoma še do psov neprijazni, kar je dodaten+). Preden prideš do vrha, se te povsem prostovoljno drži kot klop.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #298 : sreda, 06.10.2010 : 12:57:23 »

Naš ne pobegne niti če mu plačaš. Še na gmajni gleda, da te ima na očeh. Če slučajno ostaneš v ovinku, pride nazaj pogledat kje si.
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #299 : sreda, 06.10.2010 : 12:59:59 »

Pozdravljeni!
Cesarja spremljam redno in sem navdušena! Veliko njegovih nasvetov sem prenesla na vzgojo svoje čivave in moram reči, da so zelo dobri rezultati, tudi sama sem se naučila kontrolirati svojo energijo in opažam, da to zelo dobro vpliva na psa. Nikoli nisem imela večjih problemov z njim (čeprav so kar zalogaj za vzgojiti), vendar je opazna razlika v njegovem obnašanju. Mislim, da je končno dojel kdo je alfa in kje so določene meje.
Razmišljam, da bi si naročila njegovo novo knjigo- ima kdo kakšno bližnje srečanje z njo??

Čao, Sara
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines