mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 19:53:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: (Skoraj) vsi naši, ki potrebujejo vašo pomoč
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: (Skoraj) vsi naši, ki potrebujejo vašo pomoč  (Prebrano 16772 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 24.05.2010 : 06:11:41 »

Nekaj bo potrebno storiti in teme nisem odprla brez namena. Lahko začnete s predlogi: ali tiste z datumom 2007, 2008, 2009 ali vse po 30-ih dneh ali koga? Mačke ali pse ali malo enih, malo drugih?
Sredstev preprosto ni dovolj za vse, posvojiteljev tudi ne.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #16 : ponedeljek, 24.05.2010 : 07:53:38 »

Samo predlog za Jano in upam, da se ne bije s pravili mojpes.neta. Kaj če se pošlje vsem uporabnikom elektronsko pošto s prošnjo za donacijo 2 EUR. Statistično gledano, če se odzove polovica ..., še bolje pa vsi.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #17 : ponedeljek, 24.05.2010 : 08:36:28 »

Nekaj bo potrebno storiti in teme nisem odprla brez namena. Lahko začnete s predlogi: ali tiste z datumom 2007, 2008, 2009 ali vse po 30-ih dneh ali koga? Mačke ali pse ali malo enih, malo drugih?
Sredstev preprosto ni dovolj za vse, posvojiteljev tudi ne.

hm, se mi zdi da vstrni red izrednih ukrepov ni težko določit - logično je: najprej najdražje, najbolj zakomplicirane in najmanj zdužljive.
Najkasneje take,ki jih ocenjuješ kot z največ šanse, da jih kdo posvoji.
Mačke- hm saj najbrž nikogar ne zanima moje mnenje- ampak ker je bilo naravnost vprašano- meni se zdi v taki situaciji kot prvo nesmiselno krpat skupaj tiste nove najdene, ki so v najslabšem stanju in spravljat gor sesne mladiče. Prvenstveno bi torej zaostrila vhodne kriterije,ko se odloča o takojšnji evtanaziji napram drugim opcijam.

Dejstvo je , da smo donacije ne morejo vsega rešit, ker ni problem samo finančni. Problem je tudi prostor in čas oz osebje.
Pa da se bližajo počitnice s svojo specifiko.
Obstaja še opcija, da neka skupina zanesenjakov ustanovi svoje neprofitno "zavetišče" ki ne bilo zavetišče po ZZŽiV, kamor bi lahko presatvljal vse neposvojljive in/ali neposvojene za dosmrtno bivanje. Ampak tudi to bi se sčasoma zapolnilo oz nima možnosti neomejene rasti.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #18 : ponedeljek, 24.05.2010 : 09:11:35 »

Obstaja še opcija, da neka skupina zanesenjakov ustanovi svoje neprofitno "zavetišče" ki ne bilo zavetišče po ZZŽiV, kamor bi lahko presatvljal vse neposvojljive in/ali neposvojene za dosmrtno bivanje. Ampak tudi to bi se sčasoma zapolnilo oz nima možnosti neomejene rasti.
Ker neizpodbitno dejstvo je, da je posvojiteljev vedno premalo, oziroma na eni strani imaš tiste, ki zapadejo že skoraj v zbirateljstvo, na drugi strani pa tiste, ki saj načeloma bi, ampak.
Konkretnega predloga in še manj rešitve nimam, mi je pa dalo misliti tole
hm, se mi zdi da vstrni red izrednih ukrepov ni težko določit - logično je: najprej najdražje, najbolj zakomplicirane in najmanj zdužljive.
Najkasneje take,ki jih ocenjuješ kot z največ šanse, da jih kdo posvoji.
Mačke- hm saj najbrž nikogar ne zanima moje mnenje- ampak ker je bilo naravnost vprašano- meni se zdi v taki situaciji kot prvo nesmiselno krpat skupaj tiste nove najdene, ki so v najslabšem stanju in spravljat gor sesne mladiče. Prvenstveno bi torej zaostrila vhodne kriterije,ko se odloča o takojšnji evtanaziji napram drugim opcijam.
Veliko, res veliko sranje. Ne deteljičin post, pač pa obnašanje, brezbrižnost in apatičnost, ki do take situacije pripelje.
Logiran
mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #19 : ponedeljek, 24.05.2010 : 09:47:45 »

Meni se zdi dober predlog, ki ga je podala Cicibesika. Ni dolgoročna rešitev, bi pa vsaj kratkoročno pomagalo.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #20 : ponedeljek, 24.05.2010 : 09:49:12 »

Mačke- hm saj najbrž nikogar ne zanima moje mnenje- ampak ker je bilo naravnost vprašano- meni se zdi v taki situaciji kot prvo nesmiselno krpat skupaj tiste nove najdene, ki so v najslabšem stanju in spravljat gor sesne mladiče. Prvenstveno bi torej zaostrila vhodne kriterije,ko se odloča o takojšnji evtanaziji napram drugim opcijam.
 

Dva od treh mojih mačkov sta prav iz teh kategorij; prvi je bil sesni mladič, drugi pa je potreboval operacijo.  Sad






Logiran
Ricky Martin
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 24.05.2010 : 10:48:19 »

Samo predlog za Jano in upam, da se ne bije s pravili mojpes.neta. Kaj če se pošlje vsem uporabnikom elektronsko pošto s prošnjo za donacijo 2 EUR. Statistično gledano, če se odzove polovica ..., še bolje pa vsi.

Isto sm jst razmišljala. Uporabnikov je zadost, tudi če se samo polovica odzove. Je pa to res kratkotrajna rešitev Undecided
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 24.05.2010 : 11:15:14 »

Taka računica je utopična,  tako da se je brezveze oklepati.
Nenazadnje: če bi vsak slovenec dal 1€...Huh

Prva rešitev: posvojitelji
Druga rešitev: denarna sredstva

Tako je in tu si ne gre zatiskati oči.  Če ni posvojiteljev, se je treba še bolj truditi, da vsak najde primeren dom. In ja, problem je kot skoraj povsod denar. Če bi bila vsaj neomejena finančna sredstva, bi lahko vsaka žival čakala, dokler je treba, lahko bi se zaposlilo več oskrbnikov, razširilo,... če bi bilo neomejenih finančnih sredstev. Tako jih pa ni.

In zato mora nekdo sestaviti seznam. Čakalna lista za usmrtitev. Prvo ta stare, pa bolne, pa neperfektne,...?

Potrudimo se torej! Za denarna sredstva, za posvojitelje!
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #23 : ponedeljek, 24.05.2010 : 11:21:27 »

Samo predlog za Jano in upam, da se ne bije s pravili mojpes.neta. Kaj če se pošlje vsem uporabnikom elektronsko pošto s prošnjo za donacijo 2 EUR. Statistično gledano, če se odzove polovica ..., še bolje pa vsi.

Sem takoj ZA.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 24.05.2010 : 12:21:50 »

Kaj pa mogoče izdelava večjih oz. tiskanih plakatov za reklamo? (predlog, ker si ne predstavljam, koliko to stane Huh)
Pred časom je bilo tudi govora o tekmovanju Horjulčkov oz. nečem podobnem?

Lahko poskusimo narediti dobro reklamo za zavetišče in mogoče najti več primernih posvojiteljev. Več stojnic za reklamo in zbiranje denarja na prireditvah na primer. Običajno so takšne akcije kar uspešne, se mi zdi. Mogoče, če bi jih bilo več ...

Ma ne vem.  sram Ideje pač.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 24.05.2010 : 12:28:19 »

Vsekakor se ze dolgo strinjam, da je nekaj treba narediti oz. delati. Kaj vse, da bo ucinek pravi? Oz. kdo vse, da se bo zacelo poznati? Kdaj? Vsak dan ali samo obcasno, ko je problem izpostavljen? Najbrz vsi vemo, kako to gre ...

Zal se prepogosto zavemo tega, kaj je treba delati, ko se problemi nakopicijo in s tem poskusamo gasiti pozar, zelo malo pa se premakne tam, kjer bi bilo treba skrbeti, da do pozara sploh ne bi prislo. Ciklicno vidimo pozive k resitvam, vecina pa nas ve, da so povsem identicni problemi ves cas tukaj, ves cas gre za boje z mlini na veter enih in istih, ves cas enaki problemi povzrocajo travme, prazen racun ter izcrpanost. Dileme o tem, kdo zdaj, kdo jutri in kdo bo izbran v prihodnje, so prisotne ves cas. Nic manj zivali ne prihaja na novo, vedno manj jih odhaja v ustrezne nove domove.

Ko se objavi, da so nekomu ali nekaterim steti dnevi, se akcija zacne. Ce se objavi sele potem, ko dnevov ni vec mogoce steti, se potoci kaksna solza, ostalo gre naprej ... Sporocilo je za vecino pozabljeno ob novih informacijah. Tam, kjer se zadeve v resnici odvijajo, pa vsi problemi ostajajo taki, kot so bili prej, oz. se vecji, saj so odlocitve dokoncne, njihove posledice pa se vracajo nazaj in vplivajo na psiho ter telo tistega, ki odlocitve sprejema, oz. ki je k taksnemu odlocanju prisiljen. Vsak dan in ne samo tu in tam kaksen dan, ko se odprejo take teme.

Problem je veliko sirsi od nekaj tem in nekaj slik. Pa vsak dan je prisoten bolj in bolj. Ustreznih posvojiteljev ni, oz. jih je zelo obcutno premalo. Zivali je vedno vec. Vprasajmo se, kaj lahko vsak med nami se stori? Vsak dan in izven tega portala. Predvsem izven tega portala. Pri preprecevanju in pri gasenju pozarov. In storimo to. Nobene obveze ali prisile ni za nikogar, vsak sam ve, kaj lahko, kaj hoce in kaj je pripravljen narediti.

Tale portal je tukaj tudi zato, da nudi suport, kolikor le lahko. Ena od oblik suporta je tudi obvescanje uporabnikov. Obvescanje, da je nekaj narobe, da je na vidiku neka aktivnost, da se nekaj dogaja, da nekdo potrebuje pomoc. Racunice delati z uporabniki mojpes.neta pa pac ne gre. Zal. S statistiko internetni uporabniki nimajo prav veliko skupnega. Ne na tem in ne na kaksnem drugem portalu. Ce nekdo ne vidi pozivov, ce se ne zaveda problemov, ce jih ne poskusa resevati ali se v resevanje ne vkljuci samoiniciativno, mu tudi pozivi k donaciji ne bodo odprli oci ali ga spodbudili k akciji. Uporabnikov mojpes.neta je res precej, se veliko vec je vseh Slovencev, pa se zadeve sirse ne premaknejo naprej.

Bo poziv za pomoc, vendar ne za 2 evra, temvec za tisto, kar zeli in lahko vsak sam stori. Enako lahko storite vsi, obvestite svoje prijatelje, znance, sodelavce ..., FB frende, uporabnike drugih forumov, portalov ... Ce izhajam iz zgornje ideje, ki je bila podana in jo razsirim na to, kar od nastetega najbrz (upam) ze pocne vsak med vami ta trenutek, bi rekla, da smo potem to ze skoraj vsi Slovenci. Pa smo res? Ste vsi ze obvestili o (vsakodnevnem) dogajanju in stanju "vse svoje" in "druge"? Ste "vsem svojim" in "drugim" ze povedali o problemih, o vseh oblikah pomoci, o posvajanju, o osvescanju, o pravilnem ravnanju z zivalmi ...?

Temo, kjer je vse na enem mestu, najdete na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36669.0.html. Vsak dan jo lahko uporabite za obvescanje drugih, ne samo ob pozivih iz Horjula. Prav tako lahko vsak dan znova in znova uporabite vse ostale teme in clanke na tem portalu in dodate svojo osebno noto pri obvescanju "svojih".
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 24.05.2010 : 12:53:53 »

Srcno rada bi odvzela s Smetkinih ramen del teze odlocitev o tem, "kateri, kdaj, zakaj prav ta ...", pa to zal ni mogoce. Noben spisek ne pomaga k lazjemu sprejemanju dokoncnosti. Tehnicno ni problem, psihicno je pomoc omejena. Kratkorocno se da pomagat s krpanjem lukenj v proracunu in/ali evtanazijami, dolgorocno pa je poleg financ treba videti (in resevati) se kup drugih, se bolj tezkih problemov, predvsem splosen neodgovoren odnos do zivali (posameznikov in drzave), pomanjkanje posvojiteljev in omejitve prostora ter fizicnih zmoznosti. Tega ne more en sam, pa tudi nekaj posameznikov tezko doseze uspeh. Zal sama vsak dan znova ugotavljam, da sem osebno v majhno pomoc, saj vse, kar pocnem, nikakor noce in noce pripeljati k trajnejsim uspehom in vecji stabilnosti ...
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : ponedeljek, 24.05.2010 : 13:17:51 »

Jana ima popolnoma prav. Gašenje požarov, en za drugim. Ognja pa v povprečju vedno več.
Glede ideje, da več sredstev vse reši se pa stinjam delno. Kajti ni vse v več delavcev in več prostora na enem območju. V vsakem primeru en vodja v enem zavetišču ne more imet neskončno zadev pod kontrolo oz v odgovornosti.
Ob debatah, ki so bile tudi v javnosti ali bolj eno veliko centralno zavetišče ali več manjših, sem pri tistih, ki menijo, da zavetišč elahko nudi pogoje podobne individualnemu domu, neko domačnost, neposreden pristen odnos do posamezne živali samo do določenega obsega.
Na neki točki je potem bolje zavetišče deliti (oz naredit enemu kakšne dislocirane enote), bodisi po teritoralnem načelu ali po specifiki nameščencev.
Starejše živali, živali s tako posebnimi potrebami in ostali ki skoraj zagotovo ne bodo posvojeni, ali pa sploh niso primerni za posvojitve bi prav lahko bili namešeni v dugačnem posebnem zavetišču, ki je bolj dom kot zavetišče.
Živali, ki rabijo začasno posebno strokovno vzgojo oskrbo (za katere se navadno išče, ne pa tudi vedno najde) začasne domove so spet svoja kategorija.
Taki z nedefiniranimi zdravstvenimi problemi ali v procesu zdravljenja, ki so bolj medicinski kot vedenjski posebneži spet rabijo drugačne pogoje in osebje.
Bolj odprt, manj strog režim ( prenesejo več dnevnih obiskovalcev, zunanjih sprehajalev) pa npr za tak , ki so optimalne za posvojit.
Ni to zdaj neka tema neposredno vezana na trenutno situacijo ampak obrazložitev zakaj se meni denar ne zdi edini problem. Je pa seveda pomanjkanje sredstev prva stvar , ki jo je treba rešit, da se sploh lahko razmišlja naprej.
Ampak za naprej in globalno razmišljat o olajšanju problematike (ker rešitve v doglednem času tako in tako ni) je nujen nek predvidljiv vir prihodkov.
Stalno gašnje požarov bo počasi požgalo duševno in fizičo zdravje nosilcev zavetišča in ne obeta nič drugega kot nov požar v bližnji prihodnosti.
Logiran
spely
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 93


« Odgovor #28 : ponedeljek, 24.05.2010 : 13:25:58 »

A je kje že ideja???

Na FB ustanovimo skupino za pomoč živalcam v Horjulu in prosimo za finančno pomoč!!!!!!!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #29 : ponedeljek, 24.05.2010 : 13:30:27 »

A je kje že ideja???

Na FB ustanovimo skupino za pomoč živalcam v Horjulu in prosimo za finančno pomoč!!!!!!!
Finančna plat je problem, težava pa je tudi in predvsem v pomanjkanju posvojiteljev in odpravi razlogov polnjenja zavetišč, z vsem kar spada zraven.
Kar se tega tiče, smo dokaj neuspešni, vsaj jaz se tako počutim.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: (Skoraj) vsi naši, ki potrebujejo vašo pomoč
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines