mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:54:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248144 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2265 : petek, 01.03.2013 : 10:51:02 »

"There are no sweeter words than I told you so."
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2266 : petek, 01.03.2013 : 14:43:39 »

In se en, drug naslov, isti video. A je za ljudi sploh kaj slajsega kot take scene?



http://www.youtube.com/watch?v=mD8Az_AmO9k&feature=youtu.be
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2267 : petek, 01.03.2013 : 14:59:17 »

Kruha in iger... Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2268 : petek, 01.03.2013 : 15:06:25 »

Ja, dobesedno.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2269 : petek, 01.03.2013 : 16:45:33 »

"There are no sweeter words than I told you so."
So true, so true, ...

Lepo napisano, simi.  Smiley Edino kar pogrešam je, kaj storiti po samem pretepu s psoma, ki sta se zravsala. Predvsem v primeru, ko gre za dva psa, ki se stalno srečujeta ali celo sobivata. Pa tudi sicer, kaj narediti s svojim psom, ko je pretepa, takšnega ali drugačnega, konec. Seveda v primeru, da pes ni tako hudo poškodovan, da je prvo in edino kar storimo s psom to, da ga nemudoma peljemo k veterinarju.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2270 : petek, 01.03.2013 : 20:12:18 »

Mene pa zanima, kako toćno ločiš ravs od napada, v kolikor sta oba lastnika toliko sposobna, da pse pravočasno spravita narazen, se pravi v roku denimo 10 sec.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2271 : petek, 01.03.2013 : 20:21:59 »

Edino kar pogrešam je, kaj storiti po samem pretepu s psoma, ki sta se zravsala. Predvsem v primeru, ko gre za dva psa, ki se stalno srečujeta ali celo sobivata.

Psa, ki sobivata, bi jaz oz. sem jaz takoj po ravsu spet spustila.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2272 : petek, 01.03.2013 : 20:31:12 »

No, jaz bi jih najprej "prisilila", da par minut ležita tesno en ob drugem in mata, da ne mrdata, potem pa spustila.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2273 : petek, 01.03.2013 : 21:07:10 »

Psa, ki sobivata, bi jaz oz. sem jaz takoj po ravsu spet spustila.

Četudi bi tvegala "pokol"?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2274 : petek, 01.03.2013 : 21:14:13 »


 Edino kar pogrešam je, kaj storiti po samem pretepu s psoma, ki sta se zravsala. Predvsem v primeru, ko gre za dva psa, ki se stalno srečujeta ali celo sobivata. Pa tudi sicer, kaj narediti s svojim psom, ko je pretepa, takšnega ali drugačnega, konec. Seveda v primeru, da pes ni tako hudo poškodovan, da je prvo in edino kar storimo s psom to, da ga nemudoma peljemo k veterinarju.

Dve različni situaciji sta to.
Ko govorimo od psih, ki sobivajo skupaj, potem imamo znake že prej, pri drugih stvareh in je potrebno delati že na tem. To, da se zravsta je le ledena gora in izvira iz vsega odnosa med njima in vami. Ko odstranimo vzrok tudi ravsa ni, zato pravim da je kot ledena gora....se kar stopi in je ni;) Pri opazovanju se vidi kaj se dogaja, kdo koga zastrašuje - s tem ne mislm renačanja ali predugrizov. Ravs med dvema, ki sobivata je skrajna oblika "nepokorščine obeh" in zato je potrebno prepovedati izvor. Izvorov je ogromno in je težko pisati nasplošno. Lahko je en višje na lestvici pri lastniku, saj ne tudi realno, ampak ga lastnik preferira v svojem srcu in energijsko to seveda prenese na psa. S tem potrjuje njegovo vedenje tudi če je on tisti, ki neti prepire in povzroči ravse.
Torej ravsov ne bo, če se poštimajo stvari prej. Ko že do ravsa pride, se jih da narazen - kako je odvisno od avtoritete lastnika. Oba sta kaznovana, osebno sem zagovorik vzgojne okoli ušes v pravem trenutku- ne tepeža!!!, ker pes točno ve kaj to pomeni in zakaj je dobil vzgojno. Če jo uporabimo ob pravem trenutku in jo podkrepimo s glasovno psihično kaznijo, jo nikoli več ne bomo uporabili, ker bo glas ali pa celo samo pogled dovolj da prekine namero. Tisti, ki je provokator - to je tisto o čemer sem pisala prej, izgubi vse bonitete in se z njim začne delat zelo natančno in usmerjeno. Psihično ga je potrebno dati na zadnje mesto in bonitete si mora s svojim pravilno vodenim vedenjem zaslužiti nazaj. Kaj je pravilno vodenim vedenjem - vi preko vaj predelate vedenje v tisto kar si želite. Ne se omejiti na ravs, ta v tej fazi ni pomemben. Tukaj govorimo o vedenju  - 24 ur na dan. Kaj se sme in kaj se ne sme. Kaj je načeloma dovoljeno, kaj se ne sme niti v mislih zgoditi.
Če zaključim, pri psih ki sobivajo skupaj. Ravs brezkompromisno takoj ustavit, vsakemu povedat kar mu gre in kaznovati. Provokatorja začeti prevzgajati. Vaš cilj ni ta, da boste lahko ravs ustavili pri nameni. Vaš cilj je, da do namere ravsa sploh ne bo prišlo.

Drugače je pri psih, ki se morajo srečevati. Sedaj če eden med njimi ni na povodcu in vedno prihaja do ravsa - ponavadi je to na eni in isti ulici, ko pes uleti iz dvorišča ali pa na enih in istih poteh, ko jih lastniki spustijo. Ker točno veste - sploh pri uletavanjih iz dvorišča, vam je edina rešitev, da zaščitite svojega psa - prijava. Seveda ne na prvo žogo, ampak se najprej pogovorite z ljudmi in če ne gre, pač izkoristite to možnost. Tudi če ni prišlo do napada, prijavite, da je pes spuščen. Kazen od 200-400 eur zapre večino vrat Wink. Na sprehodih je isto, sploh če je to isti človek. Na sprehodih je toliko lažje, če gre za istega človeka, ker ima iste ure. Torej samo zamaknite sprehod za 10 minut in imate mir.
V primerih, ko srečujemo istega psa je samo vprašanje koliko se želimo izpostavljati in kregati z ljudmi. Prva opcija je pogovor, več njih. Če ne gre, ostane prijava - kjer bo nastradal lastnik. Druga opcija je, da bo nastradal pes. Poper sprej, ena v rit, voda s kisom,....samo nekaj se morate zavedat...pes bo zbiral pogum tudi več let in ko se bo odločil, ga ne bo ustavilo nič, ker bo vrnil za vse nazaj Wink - to velja za une, ki uletavjo iz dvorišča.
Drugače pa un nasvet, vašega psa čimbolj na kratko, postavite se vi pred psa. Trebuh not, joške ven in grozit psu. 99% bo dalo rep med noge, ker je človek nasproti njega še bolj nor kot on Cheesy.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2275 : petek, 01.03.2013 : 21:14:59 »

Četudi bi tvegala "pokol"?

Eh, prehitri prsti....

Torej, če sem te prav razumela, imaš neko rešitev za pse, ki sobivajo, pa se vseeno ne marajo oziroma v primeru da bi najmlajša rada podredila najstarejšo? Popravi me prosim, če sem karkoli narobe razumela. Praviš, da bi oz si jih po prvem ravsu spet spustila. Prepričana sem, da si vedela, da mlajši ali starejši, katerkoli je bil "bl šarf", drugemu ne more zadat prehudih poškodb ali se motim?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2276 : petek, 01.03.2013 : 21:15:35 »

No, jaz bi jih najprej "prisilila", da par minut ležita tesno en ob drugem in mata, da ne mrdata, potem pa spustila.
S tem ne rešiš vzroka za ravs, pa realno gledano lahko narediš naslednjič, kar je lahko ob prvi tvoji nepozornosti ali popustitvi adrenalina, še hujši fajt.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2277 : petek, 01.03.2013 : 21:17:17 »

Mene pa zanima, kako toćno ločiš ravs od napada, v kolikor sta oba lastnika toliko sposobna, da pse pravočasno spravita narazen, se pravi v roku denimo 10 sec.
Po obnašanju pred dogodkom. Pa ravs prekineš že z sem ko se zadereš mir.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2278 : petek, 01.03.2013 : 21:22:51 »

Po obnašanju pred dogodkom. Pa ravs prekineš že z sem ko se zadereš mir.

moram popravit... ravs prekineš že s tem, ko se zadereš mir ali pa spusti.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2279 : petek, 01.03.2013 : 21:34:26 »

Moj komentar je bil v bistvu namenjen temu, da je ogromno napisanega na temo "kako sploh preprečiti". In nisem mislila sebe osebno, imam vse skupaj lepo pošlihtano in vem za vzroke, kako se jih preprečuje, ... Šlo mi je bolj zato, da marsikje do takega ravsa vseeno pride. Tudi ta ženska na posnetku za moj okus ni ravnala pravilno s psom, ko je bilo enkrat konec. In mi vedno pišemo zgolj o tem, kako ravs preprečiti in kako pse spraviti narazen. Nihče pa ničesar ne napiše o tistem prvem trenutku po ravsu, ki je po mojem mnenju zelo pomemben, če ne celo ključnega pomena. Zato sem mislila, če bi napisala ti kaj o tem, ker si pač strokovnjak na tem področju.

V naši panogi dela s psi vzroka ni možno odpraviti in v svojem primeru s prostor v bistvu ne govorim o psih, ki sobivajo, ampak o psih, ki so prisiljeni delati skupaj, pa če jim je prav ali ne. Vzroka ne moreš odpraviti, moraš jih prisiliti, da tega ne počno več nikoli, kljub temu, da razlog še vedno bo. In pri nas se je za najboljši pokazal postopek, da, po tem ko je vsak lastnik svojega okol kepe, daš pse na prostor, čimbližje. Potem lastnika dajeta pozornost vsak drugemu psu, ne svojemu, potem obema. Na koncu se na poleg sprehodita en mimo drugega, čedalje bližje, če slučajno pride do ponovnega nakaza, da bi napadel kateri od psov, takoj korigeraš. Na koncu spustiš psa pod nadzorom. Običajno je tole potrebno narediti enkrat in jim je vse jasno, kljub temu, da vzrok še vedno je in vedno bo.
Logiran
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines