mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:48:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2280 : petek, 01.03.2013 : 21:37:51 »

Je pa res, da pri tem primeru ne gre za agresivne pse v pravem pomenu besede in gre hkrati običajno za najmanj enega izkušenega vodnika, ki naj bi vedel kako postopati. Pa tudi res je, da so takšni primeri pri nas redki, ampak vseeno so.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2281 : petek, 01.03.2013 : 21:39:31 »

No Jinx zato sem odgovarjala na splošno.

Ne vem kaj delaš in v kakšnih situacijah ter relacijah so psi.
Sedaj ko si napisala to kar si, bi ti napisala to kar si ti. S tem, da je potrebno še vedno delati na vzroku pri vsakem psu posebej. Torej ne sme nobenemu psi nikoli priti na pamet, da bi sploh pomislil na to, da bi se repenčil. ker zopet cilj ni, da boste stalno na preži, ampak da do tega sploh ne prihaja.

Se da ti naredit tudi pri starem psu. Samo postopek mora biti res premišljeno voden in se stalno prilagaja napredku psa.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2282 : petek, 01.03.2013 : 21:50:13 »

No Jinx zato sem odgovarjala na splošno.

NS tem, da je potrebno še vedno delati na vzroku pri vsakem psu posebej. Torej ne sme nobenemu psi nikoli priti na pamet, da bi sploh pomislil na to, da bi se repenčil. ker zopet cilj ni, da boste stalno na preži, ampak da do tega sploh ne prihaja.

Se da ti naredit tudi pri starem psu. Samo postopek mora biti res premišljeno voden in se stalno prilagaja napredku psa.

Simi, je to uporabno tudi pri želji po prevzetju pasje hierarhije?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2283 : petek, 01.03.2013 : 21:58:04 »

Frotuna, svojim tečajnikom sem, dokler sem imela še obe psici povedala: Imam dve kuzli, glavna kuzla v bajti sem pa jaz Shocked

Torej ti si tista, ki vsem poveš kaj smejo in česa ne. Torej nobenemu na kraj pameti ne sme priti, da bi kaj naredil česar ne sme.
Seveda bo probal, ampak ko proba se mu jasno pove, da je to naredil zadnjič. Ker če se rešuje vrh problema, da se ima navidezni mir, se vzroka ne reši.

Vedno se vprašajte kaj je tisto kar si želite. In tisto kar želite gradite.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2284 : petek, 01.03.2013 : 21:58:55 »

No Jinx zato sem odgovarjala na splošno.

Ne vem kaj delaš in v kakšnih situacijah ter relacijah so psi.
Sedaj ko si napisala to kar si, bi ti napisala to kar si ti. S tem, da je potrebno še vedno delati na vzroku pri vsakem psu posebej. Torej ne sme nobenemu psi nikoli priti na pamet, da bi sploh pomislil na to, da bi se repenčil. ker zopet cilj ni, da boste stalno na preži, ampak da do tega sploh ne prihaja.

Se da ti naredit tudi pri starem psu. Samo postopek mora biti res premišljeno voden in se stalno prilagaja napredku psa.
Ja, seveda, to je cilj, ampak do tega cilja se pride tako, da je vodnik psu najpomembnejši in ga upošteva, ne glede na to, da bi lahko kje našel vzrok za ravs. Vodnik ravsa ne dovoljuje in pes mora to točno vedeti, ne glede na to, kaj vse bi si pes lahko izbral za vzrok ravsa. To je tabu in pika! Ampak kot rečeno, ne gre za pse agresivne v pravem pomenu besede ...

A zdaj samo jaz razumem to kar sem napisala ali je kolikortoliko logično?
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2285 : petek, 01.03.2013 : 22:01:23 »

Tnx Simi.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2286 : petek, 01.03.2013 : 22:01:54 »

Frotuna, svojim tečajnikom sem, dokler sem imela še obe psici povedala: Imam dve kuzli, glavna kuzla v bajti sem pa jaz Shocked

Torej ti si tista, ki vsem poveš kaj smejo in česa ne. Torej nobenemu na kraj pameti ne sme priti, da bi kaj naredil česar ne sme.
Seveda bo probal, ampak ko proba se mu jasno pove, da je to naredil zadnjič. Ker če se rešuje vrh problema, da se ima navidezni mir, se vzroka ne reši.

Vedno se vprašajte kaj je tisto kar si želite. In tisto kar želite gradite.
Točno tako. To je to, ko mi pol vsi pravijo, da sem čist pasja - pri nas je vse moje, nič ni od psov, pa najprej sem jaz, jaz, jaz, pol pa še mal jaz, pol pa živali. Je... ga, jaz sem središče njihovega sveta in jaz povem kaj je ja in kaj je ne in kdaj je kaj ja ali ne!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2287 : petek, 01.03.2013 : 22:04:01 »

Jaz se ne strinjam v tem, da mora biti vodnik psu najpomembnejši.
Psu moramo privzgojiti kaj se sme in kaj ne. To pa ni to, da mu je vodnik najpomembnejši. Ker mora to kar sme in česar ne sme delati brez vpliva vodnika.

Ne gleda na okoliščine kjer s psi srečujejo in namenom srečevanja so ravsi prepovedani. Ne zato ker mu je vodnik najpomembnejši, ampak ker se to ne sme.

Saj vejretno obe mislive isto. "Nerazumevanje" je samo zato, ker ti točno več o kakšni situaciji govoriš, jaz pa samo ugibam za kaj se gre.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2288 : petek, 01.03.2013 : 22:08:08 »

Točno tako. To je to, ko mi pol vsi pravijo, da sem čist pasja - pri nas je vse moje, nič ni od psov, pa najprej sem jaz, jaz, jaz, pol pa še mal jaz, pol pa živali. Je... ga, jaz sem središče njihovega sveta in jaz povem kaj je ja in kaj je ne in kdaj je kaj ja ali ne!

Pri meni imajo psi ogromno bonitet, pa vse lahko delajo. So primer najbolj razvajenih psov. Tut v postelji spijo, pa od mize jedo, pa prvi gredo čez vrata...vse kar se naj ne bi smelo. Samo sem jim točno določila meje kaj je zame dopustno in kaj ne. In tisto kar ni, tut probajo ne.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2289 : petek, 01.03.2013 : 22:08:29 »

Jaz se ne strinjam v tem, da mora biti vodnik psu najpomembnejši.
Psu moramo privzgojiti kaj se sme in kaj ne. To pa ni to, da mu je vodnik najpomembnejši. Ker mora to kar sme in česar ne sme delati brez vpliva vodnika.

Ne gleda na okoliščine kjer s psi srečujejo in namenom srečevanja so ravsi prepovedani. Ne zato ker mu je vodnik najpomembnejši, ampak ker se to ne sme.

Saj vejretno obe mislive isto. "Nerazumevanje" je samo zato, ker ti točno več o kakšni situaciji govoriš, jaz pa samo ugibam za kaj se gre.

Jp, obe govoriva/piševa isto.  Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2290 : petek, 01.03.2013 : 22:09:07 »

Pri meni imajo psi ogromno bonitet, pa vse lahko delajo. So primer najbolj razvajenih psov. Tut v postelji spijo, pa od mize jedo, pa prvi gredo čez vrata...vse kar se naj ne bi smelo. Samo sem jim točno določila meje kaj je zame dopustno in kaj ne. In tisto kar ni, tut probajo ne.
Ej, da nisva kej u sorodu?  Tongue
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2291 : petek, 01.03.2013 : 22:10:04 »

Ej, da nisva kej u sorodu?  Tongue

Ja haloooo, sestri po dlaki sta  Roll Eyes  Tongue
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2292 : petek, 01.03.2013 : 22:10:27 »

Ej, da nisva kej u sorodu?  Tongue
Saj si napisala, da si pasja Cheesy Cheesy
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2293 : petek, 01.03.2013 : 22:12:56 »

Pravjo, da sem pasja, ja, ampak jaz sem res eno ful prijazno bitje in res ne vem kaj s tem mislijo.  Roll Eyes

Ja haloooo, sestri po dlaki sta  Roll Eyes  Tongue
Grin Grin
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #2294 : petek, 01.03.2013 : 22:14:06 »

Zasebci delajo? Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines