mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 14:27:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 252552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1920 : sreda, 02.06.2010 : 21:21:44 »

A ti bi rada, da bi kazen napisali na podlagi tvoje izjave?  Roll Eyes
Je že prav tako, da je treba preverit...

Vstrajat je treba.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1921 : sreda, 02.06.2010 : 21:53:20 »

To da je zakon slab, se popolnoma strinjam.
Če pa ti s pričami dokažeš, da te pes ogroža, bi pa tudi šlo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1922 : četrtek, 03.06.2010 : 08:17:05 »

Edina možnost je poklicat policijo tisti moment, ko te pes ogroža na javni površini, seveda, če se do prihoda policije ne umakne nazaj na domače dvorišče.
Zakon je slab!
A to ti resno?
Ni nič, če ne vidi VURS/policija na licu mesta, da pes leta naokoli?
Khm, potem bom jaz očitno največja lažnivka na vasi, ker sem prijavila tistega NO, ki je Miculo scotal.
Pes je od takrat naprej vedno za ograjo, ali na štriku, kar je bil sicer moj edini namen in sem vesela, da je tako. Upam samo, da mi ne bodo sedaj nabili še kakšne kazni za lažno prijavo....
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1923 : četrtek, 03.06.2010 : 11:04:10 »

Tako so odgovorili na mojo prijavo ja. V mojem primeru sem jaz ena od dveh, ki smo prijavili, ker pa v času policijske in inšp. kontrole psa nista bila na javni površini razen ustmenega in pismenega opomina niso mogli narediti nič, čeprav sta bila prosta na neograjenem dvorišču, ker zakon ne predvideva, da se pes iz neograjenega domačega dvorišča lahko premakne na javno površino. Kocka v tvojem primeru je drugače, ker je ugriznil Miculo, vsaj upam, da so v tem primeru konkretne sankcije. Ne vem, če ne zahtevajo kako potrdilo lečečega veterinarja o poškodbah. Ko je mojega psa in moža ugriznil pes brez povodca so bile sankcije na podlagi prijave Vursu s strani zdravnika in veterinarja. Vendar moraš imeti podatke o lastniku ali naslov.
Kazni o lažni prijavi v mojem primeru niso omenjali. Pred pismenim odgovorom so mi ustmeno svetovali, da naj pokličem policijo naslednjič takoj, ko bo pes pridirkal na javno površino, da ga bodo na javni površini videli policaji, ki morajo dati potem prijavo Vursu. Torej moja beseda ni nič, če ne pride do ugriza.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1924 : četrtek, 03.06.2010 : 11:11:10 »

Kocka v tvojem primeru je drugače, ker je ugriznil Miculo, vsaj upam, da so v tem primeru konkretne sankcije. Ne vem, če ne zahtevajo kako potrdilo lečečega veterinarja o poškodbah.
Ja, jo je zagrabil, vendar je bilo komaj kaj opazno na koži, zato je nismo vozili k veterinarju. To sem napisala že ob prijavi po mailu, potem pa so zahtevali še izjavo s potrdilom veterinarja, kjer sem spet navedla, da je mož hitro ukrepal in da do hujših ugrizov ni prišlo, ker so bili preprečeni.
In navedla sem še, da je vse, kar želim to, da jim naložijo, naj imajo psa pod nadzorom (ograja, povodec).  Čeprav smo imeli z Missy po tem dogodku kar težave, oz. jih imamo še vedno, samo je že veliko boljše. Prej nikoli ni bila huda na nikogar, zdaj pa se v kakšnega psa kar zažene in bi lajala vanj. Ampak mislim, da jo bo kmalu tudi to minilo Smiley.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1925 : četrtek, 03.06.2010 : 11:34:10 »

Saj ponavadi tudi ustno opozorilo od policaja nekaj zaleže.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1926 : četrtek, 03.06.2010 : 13:08:21 »

Khm, tip je baje bivši policaj in je bil korekten in psa takoj prijel, me ja razp*****a baba, ki je tulila, da ni pes nič naredil Angry Shocked in da ni nikoli spuščen jezen jezen bruham
Jaz pa nazaj Angry sram
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1927 : četrtek, 03.06.2010 : 14:12:12 »

V mojem primeru so policaji lastnika 3x ustmeno opozorili, pa je trdil, da pes ni njegov in se je naprej prosto šetal. Dvakrat so me tudi spremljali do postaje, vendar kot nalašč takrat pes ni prišel z dvorišča, Vet. inšpektor pa je ugotovil, da pes je njegov, zato upam, da bo njihov opomin zalegel. Če ne, bom pa ravnala tako, kot so mi svetovali in upala, da policaj pride tako hitro, da se pes ne bo umaknil prej nazaj domov.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #1928 : torek, 08.06.2010 : 23:22:26 »

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pitbul-nad-triletnika-lisica-nad-dvojcici.html

Zopet smrtne poškodbe otroka zaradi napada Pitbulla.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1929 : torek, 08.06.2010 : 23:26:53 »

Ja, pa pred dnevi en haski je prav tako do smrti poškodoval dveletnika. In zaradi ugrizov enega avstralskega govedarja je en dveletnik dobil 900 šivov. Ampak to za medije ni zanimivo.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #1930 : torek, 08.06.2010 : 23:47:09 »

Pitbul zopet napadel triletnega otroka.Otrok zaradi hudih poškodb umrl.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pitbul-nad-triletnika-lisica-nad-dvojcici.html
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1931 : sreda, 09.06.2010 : 01:02:00 »

o, hvala da nas informiraš o vseh tragedijah Roll Eyes
upam po da kdaj pa kdaj zajadraš tudi v kaj lepše vode, na uspehe in dosežke reševalnih, terapevtskih psov ter psov pomočnikov Tongue

jaz osbno sem pri napadih psov iz medijev izredno skeptična... napihnejo vsako malenkost...
seveda pa ob tem ''pozabijo'' omenit prave okoliščine in vzrok... tako to je...

lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1932 : sreda, 09.06.2010 : 04:00:39 »

Mišo, pa ti imaš prav preganjavico od vseh teh Pitbullov. Samo brskanje za takimi članki ni ravno terapevtski učinek.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1933 : sreda, 09.06.2010 : 09:39:49 »

Mišo, pomoje bi bilo potrebno uvesti še nevarno pasmo ljudi, pa nevarno pasmo avtomobilov, pa nevarmo pasmo motorjev, pa nevarno pasmo vseh električnih naprav, pa nevarno pasmo športov, pa nevarno pasmo bolezni, pa nevarno pasmo čevljev (tistih z več kot 10 cm peto).... Ipd, itd...
A dej no, življenje je pač nevarno, še če ležiš cel dan na kavču lahko dol padeš in se polomiš.

Kako nas boš pa potem uspel informirati o vseh teh poškodbah? Pomoje ti ne bo ratal, ker je nevarnosti na svetu preveč in se dogajajo nonstop. Get a grip.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1934 : sreda, 09.06.2010 : 09:42:17 »

Sem pozabila še dodat - stvari so nevarne, če jih uporabljamo na neprimeren način.
Logiran
Strani: 1 ... 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines