mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:28:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 160 161 162 163 164 [165] 166 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247652 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2460 : sreda, 01.04.2015 : 13:51:43 »

Ličinka, pes brez povodca zame pomeni spuščen pes ki ni pod komando (kar ne pomeni, da ni pod kontrolo). Zame je pes, ki hodi na pokeg enak privezanemu psu.
Meni je dojadilo, da se za vse neumnosti, ki jih zagrešijo posamezniki omejuje vse bolj omejuje svoboda vsem. Ne samo na področju psov. In menim tudi, da je bilo umikanja dovolj.
Psa, ki ne pride v tvoj osebni prostor ne moreš brcniti, tudi če bi si to želela.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2461 : sreda, 01.04.2015 : 14:06:32 »

Pa kdo je pisal, da bi psa brcnil? Ja v zahvalo drugih so prikrajšani tudi poslušni. Pa nerabiš imeti psa vedno na povodcu tudi moja je večino časa spuščena samo zakaj ga ne moreš privezati ko nekoga srečaš? Tukaj berem cel kup izgovorov zaradi katerih so ljudje nestrpni tako kot so. če bi videli, da večino lastnikov upošteva njihove želje bi spregledali tudi kakšnega poslušnega, ki jim nič noče. Tako pa pišete kot da bi se vam cel svet moral prilagoditi. A je res tako težko prijeti pašček poklicati psa in ga pripeti nevem meni vzame par sekund če pa drugim predstavlja to napor pa nevem zakaj imeti psa. Res pa ne vem kje si dobila povezavo da bi brcnil psa ki pride v osebni prostor? In mislim da ko sem brala temo kjer je nekdo pisal da mu je brcnil psa ste bili vsi pametni da pes nima tam kaj delati ali se motim?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #2462 : sreda, 01.04.2015 : 14:18:50 »

No, mene motijo vsiljivi cucki in vsiljivi ljudje. Pod vsiljive ljudi v bistvu stejem tudi tiste, ki najedajo skrbnikom spuscenih-nevsiljivih psov,(takih, ki ne hodijo v osebni prostor mimoidocih psov in ljudi). Zelje, pa celo ne vem, ce ni to ze izsiljevanje, nekaterih se nikdar ne konca. Najprej zjajo zaradi vsiljivih, potem zaradi odvezanih, kmalu jih motijo privezani, oziroma to da sploh psi so.
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2463 : sreda, 01.04.2015 : 14:36:06 »

Meni je zelo zal, jaz nimam vec zivcev za take panicarje, ki mislijo, da so sami na svetu in ne vidijo niti centimetra dlje kot do svojega nosa in se zato na tem mestu umikam iz te debate, preden mi do konca poci film in postanem osebna in agresivna. Itak pa Lanabela prakticno enako misli kot jaz in jo z veseljem poimenujem za svojega pooblascenca v nadaljnji debati.  Wink

Za konec se odgovor za jst - jaz se sprehjam po centru Ljubljane in gradu. In tako je, kot pravis, tu smo se normalni vodniki in psi. Ce pa gres v Tivoli in na nekatere dele PST (ne povsod, tam pri Murglah je recimo fajn) je pa druga pesem ...

No, mene motijo vsiljivi cucki in vsiljivi ljudje. Pod vsiljive ljudi v bistvu stejem tudi tiste, ki najedajo skrbnikom spuscenih-nevsiljivih psov,(takih, ki ne hodijo v osebni prostor mimoidocih psov in ljudi). Zelje, pa celo ne vem, ce ni to ze izsiljevanje, nekaterih se nikdar ne konca. Najprej zjajo zaradi vsiljivih, potem zaradi odvezanih, kmalu jih motijo privezani, oziroma to da sploh psi so.
Zdaj pa res za konec - PODPIS!!!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2464 : sreda, 01.04.2015 : 14:52:45 »

Jaz svojega odvezanega psa Z BREZHIBNIM odpoklicem niti slučajno ne bi privezovala ob približevanju drugim ljudem kar tako, ker bi drugi mislili, da tako mora bit. Dokler bi pes upravičeval moje zaupanje in ne bi rinil v nikogar, mi to niti na kraj pameti ne bi padlo. Razen, če bi na 100 metrov videla, da se je človek v kip spremenil že samo ob pogledu na psa. Se točno vidi, kdaj se nekdo boji. Definitivno pa ne bi pri drugem vodniku psa delala tega, ker mi niti slučajno ne bi bilo jasno, da se nekdo ki ima psa, neznosno boji psov.
Dokler pa imam Micke, mi pa niti na kraj pameti ne pride, da bi jih vozila odvezane kamorkoli, razen v kakšno samoto, pa še tam imam oči nonstop na pecljih, da ju pravočasno privežem, ker znata bit tudi tečni do kakšnega psa. Do ljudi pa nikoli.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2465 : sreda, 01.04.2015 : 15:10:51 »

Ličinka, zadnji stavek je namenjen Nanook. Res se ne vrti ves svet okrog tebe.
Cela debata se je začela, ker so si drznili v enem kratkem tv posnetku pokazati nekaj pridnih, prijaznih spuščenih psov. Da bi ublažili posledice, ki sta jih povzročila skoraj hkratna napada PRIVEZANEGA psa in dveh iz domačega dvorišča POBEGLIH psov. Ker se vedno, kadar naredijo pi****o psi na povodcih, na ketnah, pa tisti, ki se strgajo iz ketne/povodca, pobegli iz dvorišč, iz avtmobilov ali pa tisti, ki se jih ima podnevi na ketni ponoči se jih pa spusti, vedno so na tapeti psi, ki se jih vodi na sprehode. Ah, oh, en lastnik je naredil hud greh, ker je lastniku (spuščenega) psa, ki je šel mimo povedal, da njegov pes ni hud.

In ja, tudi meni je te debate dovolj, saj smo si praktično vse že povedali. Samo to bom še enkrat napisala: razen Nanook, ki menda svoje pse priveže preden odpre vrata in jih ne spusti iz meterskega povodca dokler niso po sprehodu vrata spet varno zaprta, vsi ostali do zadnjega, ki se ali so se repenčili po tem ali kakšnem drugem forumu nad spuščenimi psi, tudi sami svoje pse spuščajo. Nekaj najbolj zadrtih sem videla celo na svoje uče. Tako da prosim lepo nehajte hinavit. Če pravite, da so vaši psi spuščeni samo tam, kjer ni nikogar, naj vas razočaram: nesreče se zgodijo takrat, ko nečesa ne pričakuješ oziroma ne vidiš.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2466 : sreda, 01.04.2015 : 16:57:13 »

Meni? Zakaj?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #2467 : sreda, 01.04.2015 : 16:59:09 »

Medtem se je, kot kaže, zgodil nov napad.  Sad  Lips Sealed

Napad živali na živali
1.4.2015 14:22
Ob 14.22 sta v Finžgarjevi ulici v Domžalah dva psa pitbulla napadla rottweilerja, ki je pri tem utrpel hude poškodbe. O dogodku je bila obveščena policija ter veterinarski inšpektor.

Vir: http://spin.sos112.si/SPIN2/Javno/
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2468 : četrtek, 02.04.2015 : 08:47:12 »

Ličinka, pes brez povodca zame pomeni spuščen pes ki ni pod komando (kar ne pomeni, da ni pod kontrolo). Zame je pes, ki hodi na pokeg enak privezanemu psu.
Meni je dojadilo, da se za vse neumnosti, ki jih zagrešijo posamezniki omejuje vse bolj omejuje svoboda vsem. Ne samo na področju psov. In menim tudi, da je bilo umikanja dovolj.
Psa, ki ne pride v tvoj osebni prostor ne moreš brcniti, tudi če bi si to želela.

Točno tako.
Hvala za zdrav razum.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2469 : četrtek, 02.04.2015 : 08:50:13 »

Meni je zelo zal, jaz nimam vec zivcev za take panicarje, ki mislijo, da so sami na svetu in ne vidijo niti centimetra dlje kot do svojega nosa in se zato na tem mestu umikam iz te debate, preden mi do konca poci film in postanem osebna in agresivna. Itak pa Lanabela prakticno enako misli kot jaz in jo z veseljem poimenujem za svojega pooblascenca v nadaljnji debati.  Wink

Za konec se odgovor za jst - jaz se sprehjam po centru Ljubljane in gradu. In tako je, kot pravis, tu smo se normalni vodniki in psi. Ce pa gres v Tivoli in na nekatere dele PST (ne povsod, tam pri Murglah je recimo fajn) je pa druga pesem ...
Zdaj pa res za konec - PODPIS!!!

Jaz se sprehajam po Tivoliju in nimam težav. Dobro, včasih tudi naredim kakšen ovinek okrog kakšnih preveč živahnih psov (ampak to niso agresivni psi, teh ne srečujem, gre preprosto za to, daimam slepega psa in nočem, da se mu drugi psi približajo prehitro).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2470 : četrtek, 02.04.2015 : 10:41:43 »

Zlasti kadar imam privezanega psa ob kolesu, pa  so psi, ki se zaganjajo v kolo ne samo moteči ampak nevarni. Moram reči, da mi gredo  takrat na živce psi, ki se zaganjajo na povodcih proti mojemu psu, ne glede na to, ali jih lastniki lahko ustavijo 20cm preden se dejansko zaleti v psa ali ne. Na nekaj lepih poti, sicer zelo primernih za kolesarjenje s psi, sploh ne grem več, ker so se sprehajalci z neobvladjivimi psi tako razpasli, da se ne da več normalno voziti.

Si bom samo izposodila zgornje; mi je jasno, da nisi edina s takimi izkusnjami. In kaksna je potemtakem razlika med nekom, ki mu gredo na zivce psi, ki se zaganjajo na povodcih proti njemu in njegovemu psu (med kolesarjenjem) in med tistimi, ki jim gredo na zivce psi, ki se zaganjajo v njihove pse (na sprehodu). Oboje je lahko nevarno za vse vpletene, oboje je definitivno zoprno, nadlezno, prav zelo sproscenega sprehoda nima prav veliko udelezencev. Nekateri se morajo zaradi takih brzkone izogibati sicer lepih poti, ki zaradi dolocenih posameznikov ob dolocenih urah niso vec primerne za normalne sprehode. Zakaj torej po njih zlivati gnoj, jih oznacevati za histerike in nevemkajsevse. Mislim, v cem je fora. A v tem, da sami nimate takih izkusenj, torej da se v vas in v vasega psa ali pse drugi psi pac ne zaganjajo in zaradi tega menite, da se to preprosto ne dogaja in da so potemtakem vsi tisti, ki se jim to dogaja, sigurno sami krivi/izzivajo/so histeriki?

Ker, sori, ampak ce se je tistim, ki so pred ohoho leti gnojili oziroma udrihali po vseh, ki smo imeli slabe izkusnje s sprehodi in psi, ki so se zaganjali v nas in nase pse, zdaj zacelo dogajat podobno kot se je nam, no, temu drugace kot karma pac ne morem reci. Pa nikomur ne privoscim tega, res ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2471 : četrtek, 02.04.2015 : 10:46:02 »

Zgornji zapis je namenjen vsem oziroma leti na vse na splosno, ceprav sem si sposodila citat od Lanabele. Da ne bo kaksnih nesporazumov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2472 : četrtek, 02.04.2015 : 11:53:36 »

Citat
razen Nanook, ki menda svoje pse priveže preden odpre vrata in jih ne spusti iz meterskega povodca dokler niso po sprehodu vrata spet varno zaprta, vsi ostali do zadnjega, ki se ali so se repenčili po tem ali kakšnem drugem forumu nad spuščenimi psi, tudi sami svoje pse spuščajo.

Tudi moj je VES čas (razen na domačem vrtu ali poligonu) privezan (povodec ali sledni povodec).  Tongue
In prav tako, kot ga jaz ne spuščam tudi na samem v gozdu, da ne preganja divjadi, bi si želela, da ljudje kritično ocenijo sebe in svojega psa, preden ga spustijo s povodca!  Evil
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2473 : četrtek, 02.04.2015 : 12:10:35 »

Jaz se sprehajam po Tivoliju in nimam težav. Dobro, včasih tudi naredim kakšen ovinek okrog kakšnih preveč živahnih psov (ampak to niso agresivni psi, teh ne srečujem, gre preprosto za to, daimam slepega psa in nočem, da se mu drugi psi približajo prehitro).
Morda se je pa v Tivoliju kaj spremenilo na boljse, od kar sem bila jaz nazadnje tam. Vesela!  Smiley
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2474 : četrtek, 02.04.2015 : 12:31:44 »

Jaz se sprehajam z odvezanim psom po Šmartinskem parku, Štepanjskem naselju in Fužinah. Na približno bi rekla, da je tam okoli 50% neprivezanih psov, a zelo dobro socializiranih. Izkušnje nimam prav nobene slabe, čeprav je moj pes že 14 let star. Za mojega vem, da manjšega psa ne bo nikoli napadel, čeprav bi on napadel njega (se je zgodilo že mnogokrat, pa se samo umakne), večjih pa se boji in se jih ogiba v velikem loku. Se pa z večino psov normalno povoha in gre naprej.

Edinih par slabih izkušenj je imel pred mnogimi mnogimi leti v Zeleni jami in na Žalah, ko so ga napadli 3 (ne skupaj) psi - dva nekih "nevarnih" pasem (pitbul, staford ali nekaj podobnega) res iz nule, od daleč sta se zapodila nanj, pa en zelo velik pes (ne vem pasme), ki se je redno povsem sam sprehajal po Zeleni jami.
Logiran
Strani: 1 ... 160 161 162 163 164 [165] 166 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines