mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:09:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)  (Prebrano 124539 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #255 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:26:08 »


sleepy ti si začela s tem ... jaz sem ti samo razložila razliko sp in doo, da boš vedela o čem jana piše. in prav ima.


A pa prav meni? Ni blo treba, ampak vseeno hvala za trud.  Smiley Nisem rekla, da ne vem o čem Jana piše, niti da nima ali ima prav  Smiley


pa o kakšnih javnih zavodih zdaj ... jana ti je naštela kot kakšni subjekti delujejo zavetišča... zopet mešaš jabolka in hruške.


Aja? Po čem pa sklepaš, da mešam jabolka in hruške?

zavetišče JE pravni subjekt, saj drugače NE SME poslovat.

A bejž. Kaj res?
Zavetišče je objekt, v katerem se poskrbi za pomoč, oskrbo in namestitev zapuščenih živali.


kakšno pranje denarja??? a ti res misliš, da so donacije zavetiščom tako ogromne al kaj??

A ti res misliš, da za pravne subjekte, ki so registriani za opravljanje dejavnosti zavetišča, lahko veljajo drugačni predpisi kot za ostale pravne subjekte? Pa ti prebereš kaj piše?

tole je pa tako ....
pravzaprav kdo pa lahko ustanovi javni zavod in kako javni zavod deluje?? ali nimaš pojma in ti je všeč samo naziv "JAVNI zavod"??

Imaš morda kakšen utemeljen razlog za tak način komunikacije, ali ti je samo všeč?

Za opravljanje javnih služb se ustanovijo javni zavodi.

Javni zavodi se lahko ustanovijo tudi za opravljanje dejavnosti, ki niso opredeljene kot javne službe, če se opravljanje dejavnosti zagotavlja na način in pod pogoji, ki veljajo za javno službo.

Javne zavode ustanovijo republika, občine, mesto in druge z zakonom pooblaščene javne pravne osebe.

Samoupravna narodnostna skupnost ima pravico soustanoviti ali tudi sama ustanoviti javni zavod, ki opravlja dejavnost, pomembno za uresničevanje pravic narodnosti.

Soustanovitelji javnega zavoda so lahko tudi druge pravne in fizične osebe


Bo?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #256 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:29:11 »

Rdeče? Zeleno?  Huh Jaz vidim samo modro in kup opomb "deleted"  Huh

Enivej, zakoni naj bi urejali in poenostavljali življenje, varovali pravice posameznikov ter zagotavljali pot za mirno reševenje sporov. Pri nas nam zgleda pri uresničevanju tega namena večkrat spodleti, pa najbrž tale zakon ni kakšna posebna izjema. Kar je škoda, ker dober zakon, ki bi ščitil živali, najbrž rabimo. No, one ga rabijo in lobiji, mislim da da ne bi smeli met kakšne vidne vloge pri tem. Ampak če jaz kaj zastopim je tale predlog še daleč od državnega zbora. Sicer se mi zdi, da je za predlog zakona "dovolj" 5000 predlagateljev, pa še vedno potem sledijo kaj vem kakšni vse postopki.


Pri meni je vse v črni barvi. Predlog pa nepodpisan, tako da mi sploh ni jasno, za kaj gre. A je to predlog, ki ga je pristojno ministrstvo že poslalo v javno obravnavo? Ali je pa to predlog, za katerim stojijo neki povsem drugi ljudje?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #257 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:49:28 »

A pa prav meni? Ni blo treba, ampak vseeno hvala za trud.  Smiley Nisem rekla, da ne vem o čem Jana piše, niti da nima ali ima prav  Smiley


Aja? Po čem pa sklepaš, da mešam jabolka in hruške?

A bejž. Kaj res?
Zavetišče je objekt, v katerem se poskrbi za pomoč, oskrbo in namestitev zapuščenih živali.


A ti res misliš, da za pravne subjekte, ki so registriani za opravljanje dejavnosti zavetišča, lahko veljajo drugačni predpisi kot za ostale pravne subjekte? Pa ti prebereš kaj piše?

Imaš morda kakšen utemeljen razlog za tak način komunikacije, ali ti je samo všeč?

Za opravljanje javnih služb se ustanovijo javni zavodi.

Javni zavodi se lahko ustanovijo tudi za opravljanje dejavnosti, ki niso opredeljene kot javne službe, če se opravljanje dejavnosti zagotavlja na način in pod pogoji, ki veljajo za javno službo.

Javne zavode ustanovijo republika, občine, mesto in druge z zakonom pooblaščene javne pravne osebe.

Samoupravna narodnostna skupnost ima pravico soustanoviti ali tudi sama ustanoviti javni zavod, ki opravlja dejavnost, pomembno za uresničevanje pravic narodnosti.

Soustanovitelji javnega zavoda so lahko tudi druge pravne in fizične osebe


Bo?

ah ja ... nekajkrat si napisala, da v določenih stvareh "nisi doma" in da ne poznaš razlike sp/doo... ko ti napišem ... ni prav ... kot želiš

...

po čem sklepam da mešaš jabolka  in hruške ... po tem kar napišeš .... tudi tale CEL tvoj delno citiran moj post in tvoji odgovori kažejo na to ....

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #258 : ponedeljek, 16.05.2011 : 15:56:50 »

jst, spklepam po tem, da je na portalu "predlagam vladi", da ga je predlagala neka skupina ljudi ali kaj podobnega. Zanima pa tudi mene kdo je predlagatelj. Brez avtorstva zadeva izpade "malo" neresna.

Sicer pa ne vem, če je bilo sploh kdaj kaj od tam sprejetega... Slišim pa, da bolj ne kot ja...

Obvezna kastracija za vse. Mislim, da bi se pri psih zelo razpasle psarne. Jaz jo takoj vstanovim.  Evil  Tongue
Sigurno je povezano s KZSjem he he
(Malo sarkazma...)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #259 : ponedeljek, 16.05.2011 : 16:01:22 »

Predlagateljica je Mejra Festić s skupino predlagateljev. Dr Mejra Festić je Izredna profesorica za področje ekonomske teorije in politike
Docentka za področje financ in bančništva ter viceguvernerka BS
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #260 : ponedeljek, 16.05.2011 : 16:02:18 »

Se opravičujem za nepotrebne velike začetnice - copy/paste dela svoje  butnglavc
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #261 : ponedeljek, 16.05.2011 : 16:08:08 »

Hvala!  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #262 : ponedeljek, 16.05.2011 : 16:35:57 »

Mene od vsega še najbolj žulijo prisilne kastracije mačjih mladičev (in bom vedno proti kakršnemu koli takemu in podobnemu predlogu, čeprav mene osebno čisto nič ne prizadane - če si bom slučajno še kdaj omislila kakšno mačko, potem ko bo moje prastare pobralo, bo rodovniška in primerna za vzrejo, pa če bom kdaj imela leglo ali ne, enako velja za pse).
med drugim so pustili dovolj veliko luknjo, da bodo vsi zanikrni lastniki lahko padli skozi: če mačko samo hraniš, potem še nisi njen skrbnik. Kar pomeni, da imaš lahko na dvorišču mačk kolikor ti duša poželi, samo do veterinarja ne smeš z njimi. In če te kdo prijavi, pač niso tvoje, ker so se priteple in najhuje kar se ti lahko zgodi je, da ti jih na občinske stroške pokastrirajo.
Kako si predstavljajo v praksi izvesti prijavljanje načrtovanih legel pri nerodovniških živalih bi tudi rada videla.
Prepoved keten je sicer na prvi pogled zelo fina zadeva, na drugi pogled pa ne več (kam bodo z vsemi ketnarji?) poleg tega pa se kriminalizira tudi druge oblike priveza - ni točno določeno, kaj je dovoljeno in kaj ne, torej me lahko pajsnejo po denarnici, če imam psa privezanega na vrtu po uro ali dve na dan.
Lepo se sliši tudi novost, da lahko komisija odredi usmrtitev psa, ki je ugriznil človeka ali žival tudi če ni povzročil hudih poškodb ali celo če samo komisija ugotovi, da je nevaren. Ali to pomeni, da se bo komisija sestajala za vsak prijavljen pasji ravs in odločala, kateri pes gre lahko na prevzgojo, kateri pa na injekcijo?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #263 : ponedeljek, 16.05.2011 : 16:43:01 »

http://www.souvizija.si/video/dr_mejra_festic_ena_najvecjih_pomanjkljivosti_nase_zakonodaje_je_ne_izvrsljivost/?show=91040ddc5e1e5c8566d4257219acd6f9&playlist=240bf8f9b2ea02b73298061607c875d8

Lanabela, podpis...

Zanimivo je, da ob enem gospa izjavlja, da je ena največjih pomankljivosti naše zakonodaje (ne)izvršljivost.


Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #264 : ponedeljek, 16.05.2011 : 17:03:19 »

Ja fino, torej si je zamislila, da bi živalski policisti lahko vstopali v stanovanja brez odredbe sodišča? Ali sem kaj narobe slišala?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #265 : ponedeljek, 16.05.2011 : 17:12:57 »

Hm... Tale brez sodišča, ne... Malček čudno je. Malo več bi bilo potrebno povedat kaj misli s tem.
Začetek mi je sicer všeč - premale kazni, mučenje iz malomarnosti, pol se pa malce "zgubim".

Vsekakor pa boljše od tistega društva he he  Evil
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #266 : ponedeljek, 16.05.2011 : 18:31:00 »

ah ja ... nekajkrat si napisala, da v doloèenih stvareh "nisi doma" in da ne poznaš razlike sp/doo... ko ti napišem ... ni prav ... kot želiš


Sem ja, in vsakokrat konkretno česa ne vem, da pa ne poznam razlike med s.p. in d.o.o pa pač nisem napisala.  Smiley

po èem sklepam da mešaš jabolka  in hruške ... po tem kar napišeš .... tudi tale CEL tvoj delno citiran moj post in tvoji odgovori kažejo na to ....


No, s tem pač nisi odgovorila na vprašanje, bi pa jaz iz napisanega razumela, da ne prebereš ali prebereš površno kar napišem. S čimer sicer ni nič narobe, samo potem me ne citiraj ali mi česa razlagaj, prosim.

Ja fino, torej si je zamislila, da bi živalski policisti lahko vstopali v stanovanja brez odredbe sodišèa? Ali sem kaj narobe slišala?
Po moje da ne, ampak tudi dvomim, da je zastavljeno ali mišljeno kar tako enostavno kot je bilo slišat. Ne verjamem namreč, da bi bilo tako preprosto posegat v ustavno varovane pravice. Zna pa bit, da je predviden vstop s podobnimi posebnimi pooblastili kot jih ima civilna zaščita. (Ker v zakon o policiji dodat še besedico živali med ljudi in premoženje je zgleda pretežko...  Roll Eyes )
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #267 : ponedeljek, 16.05.2011 : 18:59:45 »

Očitno je tako mišljeno, samo upam da nismo še tako zelo apatični, da bi to mirno dopustili.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #268 : ponedeljek, 16.05.2011 : 19:21:37 »

Sem ja, in vsakokrat konkretno česa ne vem, da pa ne poznam razlike med s.p. in d.o.o pa pač nisem napisala.  Smiley

No, s tem pač nisi odgovorila na vprašanje, bi pa jaz iz napisanega razumela, da ne prebereš ali prebereš površno kar napišem. S čimer sicer ni nič narobe, samo potem me ne citiraj ali mi česa razlagaj, prosim.
Po moje da ne, ampak tudi dvomim, da je zastavljeno ali mišljeno kar tako enostavno kot je bilo slišat. Ne verjamem namreč, da bi bilo tako preprosto posegat v ustavno varovane pravice. Zna pa bit, da je predviden vstop s podobnimi posebnimi pooblastili kot jih ima civilna zaščita. (Ker v zakon o policiji dodat še besedico živali med ljudi in premoženje je zgleda pretežko...  Roll Eyes )



presneto površno ti bereš ... po tem kar napišeš sem še vedno mišljenja, da mešaš jabolka in hruške in enostavno se mi da iskat po tvojih klobasastih postih kje navajaš stvari iz katerih se točno vidi, da ne veš kako in na kakšen način posluje s.p. in na kakšen doo  oz društvo.

kako pa ti moje poste razumeš je pa meni, ne boš verjela vseeno. želela sem samo pojasniti kako deluje sp in kako doo oz. društvo, da bodo nekatere stvari, ki jih je napisala jana jasnejše ampak je to preveč za nekatere kot kaže ... tudi prav.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #269 : ponedeljek, 16.05.2011 : 21:23:40 »

Osebno sem mnenja, da je naboljša in najbolj učinkovita oblika zavetišča zasebna gospodarska družba. V njej se dela zase, s svojim denarjem in se ne razmetava s tujim. Tudi z občinskim ne.
Srž tega umetno ustvarjenega "problemčka" okrog skonstruirane in skoraj perfektno zdirigirane problematike zasebnih zavetišč, kar se mene tiče. Sploh pa ne vem, od kod naenkrat javnim zavodom neka kobajagi avreola, res. Na podlagi česa že? Ne bi škodilo vsake toliko pokukati na spletko Komisije za preprečevanje korupcije, s kakšnimi subjekti se omenjena komisija ukvarja - sami privatniki, kajne. Lahko noč, pa sladke sanje (ali pa preštevanje cekinov drugih, kaj pa vem, kaj ta folk sanja)
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines