mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 14:15:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)  (Prebrano 35800 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #135 : nedelja, 03.06.2012 : 06:55:38 »

Pri psih jih pri nas ne razbijajo sploh, no, čez lužo jih že ... Undecided
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #136 : nedelja, 03.06.2012 : 07:40:07 »

Po vsem prebranem sem prepričana, da ravno pH neravnovesje bistveno vpliva na hitrost nastajanja
kristalov in kasneje tudi kamnov (cistin je aminokislina, torej sestavina beljakovin, ki je relativno
slabo topna v vodi, zato v urinu lahko povzroči nastanek kristalov. Nižji kot je pH, slabše se topi, pri višjem
- bazičnem pH, pa je topnost boljša in zato jo psi tudi več polulajo)
, zato se v tej smeri trudimo še naprej,
je pa "dodaten lulček" sigurno najboljša možnost za hitro in dokaj enostavno odplavljanje kristalov, ki se tvorijo  Afro
Se strinjam in tudi jaz "guram" še naprej.  Cheesy Ampak nihče mi ne zna razložiti kako popraviti nočni kisel urin. Undecided
Merim pa zjutraj, zvečer, pred in po briketih, po juhici itd. Vse ok, samo zjutraj... Lips Sealed

Da je kislost slaba stvar, smo morali spoznati na grob način, ko smo bili 1 mesec na napačni dieti in so nastale gore. Shocked
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #137 : nedelja, 03.06.2012 : 09:46:38 »

Obstaja en prašek za zmanjševanje kislosti v urinu...ne vem, ali je to bolj Blažev žegen in gre za humani dodatek, ampak...Čarka, SD, imata mail.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #138 : nedelja, 03.06.2012 : 09:51:05 »

Obstaja en prašek za zmanjševanje kislosti v urinu...ne vem, ali je to bolj Blažev žegen in gre za humani dodatek, ampak...Čarka, SD, imata mail.
Saj te zadeve so v briketih, ampak čez noč ne pomaga nič.  Undecided Se pa priporočam za ta info, celo življenje ne bo na teh briketih.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #139 : nedelja, 03.06.2012 : 09:52:36 »

Zelo, zelo pomembno pa je, da taki psi tudi ne zadržujejo (koncentrirajo) urina, kar je za hišne problem in na spletu celo svetujejo, da ga naučiš hoditi na pasje stranišče.

No, to mu pa Fižou lahko pokaže.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #140 : nedelja, 03.06.2012 : 10:46:15 »

No, to mu pa Fižou lahko pokaže.

 Grin  Afro
A imate vi plenično podlago ali peskovnik, seveda za Fižoučka  Roll Eyes Wink

Monika, hvala  Kiss, sem ti odgovorila  Smiley

Žužka, ni problema, ti posredujem info takoj, ko bom govorila tudi z našo vetko, namreč to zadevo "poznam",
a se lahko zakomplicira na enem drugem nivoju, sploh, ker gre za miniče  Wink
Če pa se bo tudi ona strinjala in povedala kako uporabljati pa te obvestim  Afro
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #141 : nedelja, 03.06.2012 : 11:15:31 »

celo življenje ne bo na teh briketih.

Žužka, glej, ni problema, saj tudi zdaj ni treba, da je na "teh" briketih, samo hrana, ki mo jo futraš,
seveda gledam izključno z našega vidika, ne misli, da te hočem v karkoli prepričati, mora biti taka,
da je tega cistina v sestavi čim manj. In ker ga VSE beljakovine pač vsebujejo, mora biti hrana
zelo revna z beljakovinami, ki hkrati pri njih tudi nižajo pH  Undecided.
Vem da ni naravno, da psi ne jejo mesa, a naši so pač "extra"  pevka in kot taki morajo imeti pač
extra jedilnik, če ti pa uspe z mesom doseči isto, pa vsaka čast in se več kot toplo priporočam  Afro .
Kakorkoli pač gledam našega živahnega in poskočnega Pickota, se zavedam, da gre za resno kronično
bolanega psa in to želim dopovedati tudi njegovi šefici  Angry
Picko bo, če bodo energije v vesolju usmiljene, "obsojen" le na ekstra dieto in očitno ekstra
obdelavo mehurja, kar bo pa zanj in za vse nas več kot EKSTRA uspeh  Cheesy.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #142 : nedelja, 03.06.2012 : 12:45:30 »

A imate vi plenično podlago ali peskovnik, seveda za Fižoučka  Roll Eyes Wink

Plenične, sem pa videla enkrat v Avstriji še en "patent", a ga (še) nisem raziskala.

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #143 : nedelja, 03.06.2012 : 13:04:44 »

Z vsem napisanim se strinjam in razumem. Nič pa nikoli ne vzamem kot prepričevanje, ampak kot še kako potrebne nasvete. Smiley
V glavnem, nisem mislila bolj beljakovinske hrane, tu sem že obupala. Samo z vidika- ker tudi proizvajalec teh briketov ne priporoča več kot 6 mesečno hranjenje in ne verjamem, da je to samo zaradi beljakovin. Sčasoma si samo želim najti neko bolj dolgoročno hrano, mogoče tudi kuhano, pa magari z raznimi dodatki za uravnavanje bazičnosti. Seveda pa raje reskiram "stranske učinke" teh briketov kot večje zaplete s strani kamnov.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #144 : nedelja, 03.06.2012 : 14:28:56 »

Pici (pa tudi ta mala šefica) ne ga sračkat! Držimo pesti, da bo po spiranju mehurja spet dolgo časa vse bp!  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #145 : nedelja, 03.06.2012 : 16:05:34 »

Hvala vsem za podporo in dobre misli  Kiss, najverjetneje tega sploh ne bi pisala v njegovo temo,
če ne bi verjela, da boste prebrale in mislile na nas  objem

Z vsem napisanim se strinjam in razumem. Nič pa nikoli ne vzamem kot prepričevanje, ampak kot še kako potrebne nasvete. Smiley
V glavnem, nisem mislila bolj beljakovinske hrane, tu sem že obupala. Samo z vidika- ker tudi proizvajalec teh briketov ne priporoča več kot 6 mesečno hranjenje in ne verjamem, da je to samo zaradi beljakovin. Sčasoma si samo želim najti neko bolj dolgoročno hrano, mogoče tudi kuhano, pa magari z raznimi dodatki za uravnavanje bazičnosti. Seveda pa raje reskiram "stranske učinke" teh briketov kot večje zaplete s strani kamnov.

Žužka, da te še tu malo potolažim, naša 10 let stara Čara je že osem let na specialni veterinarski dieti, dragi ko hudič, ker
ji la ta ne povzroča konstantnega srbenja in posladično praskanja. Seveda NI tako revna z beljakovinami, proizvajalec pa
je isti (mi jemo vse od RC) in tudi na njej piše, da se brez posveta veterinarja ne priporoča uživanje dalj kot 6 mesecev.
Verjami, da sem v teh letih sprobala že miljavžnt 100% dobrih hran, kjer so mi celo lastniki zatrdili, da se njihov pes,
z isto zdravstveno težavo, po njej dobro počuti. In kaj se je zgodilo pri nas? Po previdnem začetnem dodajanju in
nekaj mešanih obrokih, se je praskala naslednje 3 mesece. Zato me zdaj ne prepriča nihče več in jo bo jedla še naprej,
jaz pa samo upam, da bom še zelo, zelo dolgo to hrano kupovala, ker si jo v vsakem pogledu zasluži  ljubezen ljubezen ljubezen

In tako je tudi najverjetneje tukaj. Te hrane ne gre dajati psom, katerih lastniki so pač samoiniciativno prepričani, da
mora imeti njihov pes enak, brezmesni jedilnik kot oni in verjamem, da tudi taki lastniki obstajajo.
Tudi ko sem s podobnim dvomom sedela kot kup nesreče v ordinaciji dr. Pavlinove, mi je kot vedno rekla nekaj stvari
zaradi katerih sem se takoj počutila bolje. In to je, da seveda to ni fajn diagnoza, da pa ima osebno dobre izkušnje
iz prakse, če se zadeva skrbno spremlja in da tudi ta dieta za Pica ni taka katastrofa, ker ni več mladič, ker je telesna
rast zaključena in ker bomo z njo najlažje uravnavali - vzdrževali pH urina v ciljnih mejah.

Saj navsezadnje smo se vsi odločili že takrat, ko smo dali privolitev za te operacije Azn. Me je tudi takrat ista zdravnica
vprašala kako sem se odločila in na moje protivprašanje: A sploh imam izbiro, je mirno in prijazno rekla, da seveda JA.
In ker smo se tako odločili in vem, da smo se prav odločili  super, bomo še naprej delali tako, da bo Pic kar se da srečen,
poskočen in glasen fantič, se bom pa tudi sama mogoče kdaj v prihodnjosti, ob poslabšanju stanja vprašala ali ima
 to še smisel in ali mu s tem sploh delam uslugo  Undecided.
 Ampak zaenkrat vem, da si vse to zasluži, čeprav bi mu vsak dan vsaj 1x zavila vrat zaradi njegovega visokofrekvenčnega dretja  ljubezen objem
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #146 : nedelja, 24.06.2012 : 17:26:07 »

Ljubček zlati  ljubezen



Že načrtujem ugrabitev  Tongue
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #147 : nedelja, 24.06.2012 : 19:53:34 »

Meni je bilo na srečanju najbolj zanimivo to, da je naš, sicer vedno zelo čuječi Pic ostal brez "besed",
če se je v njegovem imenu oglasil Binky in seveda tudi obratno  Grin Shocked

Očitno vsakemu od polovičke popolnoma zadošča, da čuje "svoj" glas, pa četudi ne pride iz njegovega
grla 

Res sta ekstra modelčka  ljubezen ljubezen
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 05.07.2012 : 19:51:04 »

Trk-trk po betici, mesec je okoli, Picko pa še vedno lula z močnim curkom  Cheesy bravo

Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #149 : četrtek, 05.07.2012 : 20:23:20 »

Odlično! bravo
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines