mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:07:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80001 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #225 : petek, 13.04.2012 : 09:19:24 »

Namesto riza das lahko ajdovo kaso ali krompir.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #226 : petek, 13.04.2012 : 11:55:25 »

Pravila napisana stran nazaj ne pomagajo nič - do zasuka želodca pride tudi pri psih, ki po jedi mirujejo, se jim namaka brikete ali pa ne sploh ne dobivajo briketov ect. Še največji skupni imenovalec pri večini meni znanih primerov je bil stres (prihod novega psa, bolezen/odhod/smrt pasjega ali človeškega člana krdela, selitev....)
Pri naši psici smo po operaciji šli sicer na veliko majhnih obrokov, sama kvaliteta hrane pa ni bila ravno takšna, kot bi želeli. Ker je psica stara in izbirčna - že na kliniki so obupali nad dijetno konzervo, ki je ni niti povohala in ji šli kupit Whiskas, pa je potem še nekaj časa poleg kuhane hrane dobila še mačjo konzervo. Brikete smo ji začeli dajati kmalu, mogoče po enem tednu, iste kot prej, nenamočene, a v zelo majhnih količinah. Od kuhanega je dobila riž, kašo, krompir, meso (različno, kar je bilo pri roki -  od piščanca, purana, ribe, do govedine, kdaj pa kdaj tudi svinjine), zelenjavo (ki je bila pri roki -korenje, bučke, brokoli, cvetača...). Ker ima mleko zelo rada in ji ne škodi, je dobila še mlečni obrok. Zdaj dobiva približno tretjino hrane v obliki briketov, ima en mlečni obrok in za en obrok nekaj kuhanega ali konzervo.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #227 : petek, 13.04.2012 : 12:39:02 »

Ja saj pravim, da lahko delaš ne vem kaj, pa še vedno ni rečeno da zasuka ne bo. Kaj točno je vzrok, da pes dobi zasuk, je pa pri vsakemu drugačen in običajno se niti ne ve kaj je botrovalo temu. Enostavno se zgodi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #228 : petek, 13.04.2012 : 12:45:06 »

Naša niti po telesni zgradbi ni sodila med rizične, pa jo je trefnilo - pri 13 letih.
Logiran
Cindy_Vanda
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #229 : petek, 01.02.2013 : 22:17:00 »

Smrt moje francozinje mi ne da miru, zato prosim za nasvet. Psička je dobila ušesni hematom, ker se ji je ponavljal in, ker punktiranje ni pomagalo, se je veterinar odločil za operacijo ušesa in ga tudi izvedel v soboto dopoldne. Psičko se je iz narkoze zbudila pri beterinarju, nato sem pripeljala domov, jedla je normalno tisto soboto, ampak manj, kot ponavadi, večinoma počivala, bolj umirjena je bila. Naslednji dan v nedeljo, sem ji dala antibiotik, kot je naročil veterinar, dobila je reakcijo na njega in ji nisem več ga dala. Dva dni po operaciji je bila umirjena, pred pečjo ležala, jedla bolj umirjeno, manj...in ponoči umre. Na obdukciji so rekli, da je imela zasuk želodca. Mene zanima, ali je možno, da je operacija ušesa pripeljala, do zasuka želodca? Saj psička ni nikoli divjala, skakala, kar bi lahko privedlo, da zasuka želodca.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #230 : nedelja, 03.02.2013 : 16:23:38 »

Zasuk želodca je ponavadi povezan s stresom in ne z divjanjem po kosilu.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #231 : četrtek, 28.03.2013 : 00:01:27 »

Bom jaz napisal glede zasuka želodca kako je to izgledalo in kako so moji psici Rotwailerki pomagali na Veterinariji v Murski Soboti pred nekaj dnevi nazaj tako,da je po njihovi krivici v grozovitih mukah umrla po nekaj dnevih doma.
Opisal bom čimbolj na kratko kolikor se da,kaj se je dogajalo od začetka.
Psička je bila stara 9 let.Opazil sem,da nekaj šepa na prednjo nogo in v snegu malo pobarvano vodo.Cirka 4 mesece pred tem so jo sterilizirali,ker do takrat ni bila in je dobila vnetje maternice.Po operaciji je vse bilo v redu razen kot sem napisal sem sedaj opazil rahlo obarvan urin.
Zato sem jo peljal v Ms na veterinarijo kamor sem jo redno vozil na cepljenja in če je bilo kaj potrebno.Tam so ji slikali kolke sklepe in tako naprej in rekli,da ima pač zaradi starosti že nekoliko izrabljen sprednji sklep vendar operacija ni potrebna in so ji v sklep stisnili neko injekcijo.Kolikor vem je to nekakšno olje,da se kosti med sabo ne drgnejo na suho.Povedal sem,da ima obarvan urin in je veterinar rekel,da to ni nič in je normalno verjetno še zaradi operacije pred meseci.Psička je bila še pod narkozo in se je nekoliko polulala tako da je obarvan urin opazil sam.Po nekaj vztrajanja sem komaj dosegel,da se mu je dalo,ker kot je rekel baje dela sam in nima veliko časa za to,da je le šel naredil analizo.Med urinom naj bi bilo nekaj kristalov kar po njegovem glede na starost psice ni pretirano.Zahteval sem še pregled krvi,če je že tako daleč,da je pregledal urin.Potem je rekel,da nekaj ni ravno dobro s krvjo.Naredil ji je ultrazvočni pregled kjer sem sam videl,da se je na mehurju nekaj videlo in on je rekel,da je to tumur in,če je ne bo operiral bo še živela ne več kot 6 mesecev.Ker je še psička bila pod nerkozo sem se seveda takoj odločil za takojšnjo operacijo,ker glede na njeno starost nisem bil ravno zato,da bi ji pozneje spet dajali narkozo.Po operaciji je rekel,da je moral odrezati kar skoraj polovico mehurja,da je odstranil tumur ter,da je prognoza slaba in spet,da ne bo živela več kot 6 mesecev.Rekel sem mu kako lahko on to ve koliko bo živela in,če je sedaj enako kot pred operacijo zakaj ni tega povedal takoj saj bo zdaj psička še bolj trpela.Odgovoril je,da je pač poskusil kaj se,da narediti.Kljub veliki jezi sem se nekako zadržal,da nisem naredil problema ter odpeljal psičko v avto,ker je ni zbudil iz narkoze saj je menil,da je bolje če čim dalj časa spi zaradi bolečin.S sabo mi je hotel dati tablete proti bolečinam katere sem odklonil,ker jih tako ali tako ne bi vzela oziroma bi ji zelo težko dajal saj jih je vedno izpljunila tudi skrite v hrano.Rekel sem,da jo bom vsak dan pripeljal na injekcijo proti bolečinam kar sem tudi naredil.Psička se je čez čas doma zbudila in spila nekaj vode je pa takoj pri pitju vodo izbruhala.Poklical sem ga na veterinarijo in je rekel,da je to normalno po operaciji.Čez noč je tu in tam nekako spila nekaj vode in zjutraj šla že parkrat urinirat urin se je pa čez čas sčistil in ni bilo več sledi krvi.Peljal sem psičko na injekcijo in je rekel,da je neverjetno kako si je opomogla in tako naprej.Torej drugi dan proti večeru pa je z njo pričelo postajati vse slabše.Ni hotela jesti vodo pa je takoj izbruhala.Ko sem jo spet peljal na injekcijo sem mu to povedal in ji je zraven dal še eno proti bruhanju.Doma je postalo vse slabše psička več ni mogla vstati razen tu in tam tako,da smo jo naslednji dan morali v avtomobil nesti naloženo v deko.Tam ji je prišel dat injekcijo proti bolečinam v avto ter kljub vsemu kar sem mu razlagal rekel,da je vse to normalno ter da se jutri vidimo.Doma je psička spet enkrat vstala ter šla urinirat ampak sem opazil,da ni nič prišlo iz nje čeprav se je trudila.Pričela je težko in neprevilno dihati ter treslo jo je na predelu trebuha in mehurja.Seveda sem mu to naslednji dan povedal in tokrat ji je še zraven dal injekcijo za odvajanje vode.Doma je postalo katastrofalno slabo z njo tresel se je cel spodnji del kašljala je na trenutke jo je dušilo in grozne zadeve katerih niti ne morem opisati predvsem,ker sem še vedno v šoku in bi tudi vam rad prihranil vednost za te grozote.
Klical sem tja od 11 ure zvečer oglasil se je cirka nekje ob pol eni uri ponoči od doma.Povedal sem mu kako je s psičko pa je rekel naj jo pripeljem zjutraj,ker že nekaj dni sam opravlja vsa dela,ker od ostalih skoraj nobenega ni tako,da mora vse sam in se mora naspati.Ko me je zgrabila jeza in sem mu povedal marsikaj kaj bo sledilo,da ne bom tukaj pisal se je le strinjal naj jo pripeljem,da bo čez pol ure na Veterinariji.Jaz sem naredil pot 20 km in ga tam že čakal cirka skoraj eno uro preden je prišel nisem pa imel sabo njegove številke od doma.Ko je stopil iz avtomobila je seveda nekaj mrmral,da mora stajevati pa še dežurstvo ima zjutraj ter da so otroci odpeljali njegov avto,ko je spal in tako naprej kot,da bi to mene zanimalo.
Psičko sva z ženo nesla noter on je nekam izginil in se spet pojavil čez kake pol ure izgledal pa kot,da bi bil vinjen jaz sem pomislil,da je verjetno šel pokadit kakšen joint.Jaz mu razlagam eno on pa samo neko bluzenje po svoje gledal psičko na tleh spet nekam izginil se privlekel nazaj z neko injekcijo in ji dal ter rekel,da ji je dal za bolečine in neko odvajalo ter,da se spet vidimo zjutraj,ker je tako ali tako dežuren simptomi psičke so pa pač reakcija na operacijo.Ko sva z ženo pripeljala psičko domov ni bilo popolnoma nič drugače ampak še slabše in postajalo je vedno bolj grozno.Psička se je v groznih mukah premetavala skakal in tresel se ji je celi spodnji del dušila se je poskušala kašljati skratka bilo je grozno.Na telefon veterinarja več nisem dobil,ker ni hotel dvigniti.Po groznih neopisljivih mukah kar skoraj dve uri je psičko stisnilo do konca in je umrla.Poskušal sem jo oživljati ampak zaman na žalost ni bilo več pomoči.Zjutraj okoli 9 ure ga je žena dobila na telefon in mu povedala,da je naša Neli umrla on pa popolnoma ravnodušno ali res ja se pač zgodi.Ker je bila nedelja je dežurstvo delal samo kake dve uri zato mu je rekla,da naj počaka,da psičko pripeljeva tja.On pa naj jo kot v ponedeljek peljeva na neki institut v Rakičanu kjer zbirajo mrtve živali.Seveda ga je nadrla kaj naj delava z njo oziroma kje jo naj do takrat imamo.Potem je le rekel naj pripeljeva,da jo bo dal v zmrzovalnik.Od neprespanosti nekaj noči zraven mučenja psičke šoka ter ostalega mi je šlo na bruhanje od vsega skupaj saj mi nikakor ni bilo jasno zakaj je psička umrla,če je rekel,da je vse v redu.Povedal tudi ni nič,ko sva jo pripeljala tja razen,da je samo bluzil veš to se zgodi,ker je že stara 9 let in pač ni prenesla operacije na mehurju.Ko sem mu začel razlagati,da s tem nima veze noben mehur saj je bilo krivo nekaj drugega kar še takrat nisem vedel in sem poizvedel šele sedaj preko interneta ga je naenkrat zmanjkalo odšel je noter,ko sploh nisem videl in zaklenil vrata,ker me pozna in je dobro vedel,da ga bom namahal zaradi tega.
Trenutno še do sedaj nisem šel tja,ker me dajejo živci saj sem dobil živčni zlom boli me celi prsni koš ne morem že par dni jesti skratka sesut sem trenutno do konca in komaj se zadržujem,da ne grem z njim fizično obračunam.Naredil pa bom vse kar je v moji moči,da bo letel iz službe saj dokazano ni sposoben za opravljanje takega dela,ker o takih zadevah kot izgleda nima pojma ali to dela namerno.Sedaj sem še od nekaterih po telefonu izvedel da Rotwailerjev sploh ne trpi in ni uničil samo enega ampak že kar precej pa tudi drugih psov in mačk tako,da sumim,da to dela namerno razen,če res nima o tem pojma.Ne morem razumeti kako ni vedel da ima psička zasuk želodca in,če je ni naredil nič in jo je pustil umirati v najbolj groznih mukah.Če bi jaz to vedel bi seveda takoj zahteval naj ji da uspavlno injekcijo tale prasec pa ni naredil ničesar in je verjetno še v tem užival.
Toliko o dobrem delu VETERINARIJE MURSKA SOBOTA.
Prosil bi še koga,če ve kam naj ga prijavim na katero inšpekcijo,ker tukaj je vse povezano skupaj in se ne bo nihče zganil.Nisem pa edini kateremu se je tako zgodilo pri njem ali zaradi nesposobnosti še bolj verjetno pa iz malomarnosti.Namreč ko je operiral psičko na mehurju sem šel tja odprl vrata on pa je tam noter zraven kadil.Takrat nisem na to hotel polagati velike pažnje saj mi je bilo važno,da bo dobro s psičko ampak sedaj mi že hodi po glavi,če sploh opere instrumente po operaciji drugih živali ali ne in tako marsikatero okuži.
Ni mi jasno tudi ne kako je bilo mogoče,da je prišlo do zasuka želodca,ker ne samo,da sumim oziroma sem popolnoma siguren,da ji ga je zasukal on,ko je iz nje izvlekel cel mehur potem ji ga pa ni naravnal nazaj ali kako bi lahko prišlo do tega.To mi je sumljivo predvsem zato,ker bi on moral vedeti,da ima zasuk želodca kot veterinar,če sem sedaj izvedel jaz ko sploh nisem.In v šoku zaradi tega je cela družina predvsem pa zaradi tega,da smo morali gledati zraven strašne muke psičke narediti pa nismo mogli popolnoma ničesar niti seveda nismo vedeli kaj je narobe,če tega ni vedel veterinar ali pa ni hotel vedeti ob vsakdanjem obisku psičke tja na veterinarijo.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #232 : četrtek, 28.03.2013 : 00:58:11 »

Zelo zal mi je za vaso psico.

Mi pa iz zapisanega ni povsem jasno, kaj tocno ima s simptomi, ki jih opisujes, opraviti zasuk zelodca.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #233 : četrtek, 28.03.2013 : 15:21:12 »

Hvala

Ja saj to ravno tudi meni ne gre v glavo.Povedati hočem to,da je psička dejansko imela zasuk želodca in je zaradi tega nekaj dni umirala veterinar pa tega ali res sploh ni vedel ali pa ni hotel vedeti oziroma je postavil napačno diagnozo ter še jo verjetno napačno ali po nepotrebi operiral na mehurju.
Ali je bila operacija mehurja potrebna ali ne ne morem trditi,ker nisem veterinar.
Da pa ni vedel,da ima zasuk želodca pa nikakor ne morem razumeti in,da jo je pustil umirati v groznih mukah in to še me najbolj grize.To je popolna nesposobnost malomarnost ter mučenje živali katerega si noben veterinar ne bi smel privoščiti in to na Veterinariji v Murski Soboti ni bil edini primer ampak se jih pojavlja čedalje več in prav pri tem veterinarju.Sam sem odkril za zasuk želodca preko interneta po veterinarskih klinikah in preko vzrediteljev psov kateri so mi vedeli takoj povedati kaj je bilo krivo,ko sem jim opisal kakšni simptomi so bili pri psički ko je umirala.Šel sem na internet iskat za zasuk želodca in vsi simptomi kaj se v takem primeru dogaja z živaljo so se seveda popolnoma ujemali.Takoj mi je bilo jasno zakaj je psička ko je skušala piti vodo takoj izbruhala.Zato ker ji voda ni prišla niti v želodec proti koncu.Prav tako ni mogla odvajati vode,ker ji tista katera jo je poprej spila iz želodca ni šla niti ven.Do tega zaključka sploh ni sedaj težko priti in ni potrebe da si veterinar.Glede bolečin in muk pa si sedaj predstavljaj kako je bilo ali pa če bi se tebi z želodcem zgodilo enako.
Več razmišljam o tem večja jeza me lovi in ne vem kdaj mi ne bodo popustili živci.
Če bi jaz za ta zasuk vedel takrat bi seveda zahteval evtanazijo takoj čeprav težkega srca ampak tega mučenja katerega sedaj v življenju ne bom mogel pozabiti ne bi dovolil nikoli.Razumeš kaj hočem povedati.
Ne morem pa konkretno odkriti kdaj zaradi česa in kako je do tega zasuka prišlo in to mi ne gre v glavo.Ker se je vse skupaj dogajalo kot sem že napisal niti nisem pomislil na obdukcijo katere pa tudi ne bi mogel delati tukaj saj bi jo delal isti veterinar,ker navsezadnje za take zadeve tam drugega ni,ker so vsi pametni to veterinarijo zapustili in odšli v Avstrijo prav zaradi tega pametnega veterinarja.
Na tem koncu pa večjega psa nimaš peljati kam drugam ker v ambulantah kot mi je rekel v Ljutomeru nimajo za večje živali ustrezne velike mize za operacije in tako naprej.Zato sprašujem kam bi se ga dalo prijaviti,če kdo ve,ker tukajšnja inšpekcija seveda niti ne bo mignila sedaj sem še pa s konkretnimi dokazi skoraj na nuli.
Javlja mi pa se čedalje več ljudi katerim se je to zgodilo tam enako in seveda pri enakem veterinarju in to je potrebno preprečiti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #234 : četrtek, 28.03.2013 : 15:56:59 »

kolikor je meni znano, pes z zasukom želodca ne živi štiri dni ampak lahko pogine že po parih urah.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #235 : sobota, 30.03.2013 : 10:41:39 »

Ne to ne bo povsem držalo.
Odvisno je namrač kako se mu zasuče želodec.Sem bil tudi pri vrezjnikih psov in sta mi dva povedala,da se je zgodil zasuk želodca tako,da je pes bil mrtev v trenutku.Tukaj se je seveda želodec zasukal naenkrat na veliko na treningu in v takem primeru ni pomoči.
Do zasuka želodca pa lahko pride primer pri psički,če ima psička naprimer navidezno brejost ali podobne zadeve in takrat ji ohlapnejo mišice.Seveda je faktorjev za zasuk želodca kar nekaj in je odvisno do  kakšnega ter koliko zasuka je prišlo.Želodec se zamakne prvo samo za nekaj stopinj.Pojavijo se razne težave s prehrano in tako naprej kot je že tukaj vse opisano.
Pes se nemudoma mora peljati k veterinarju na pregled in posvet kateri mora narediti ultrazvok in pač pregled kateri se mora glede tega narediti.V veliko oziroma večini primerih je potrebna takojšnja operacija kjer se mora želodec poravnati in po potrebi pripeti nazaj to ne vem kako se naredi.
No v glavnem,ko se pojavijo taki simptomi zasuka želodca je potrebno ukrepati takoj v nasprotnem je lahko usodno tako kot pišeš tudi v nekaj urah ali še prej.
Zasuk želodca pa lahko traja nekaj dni odvisno kako se je premaknil kot sem napisal v tem primeru najprej malo.Potem se seveda sukanje nadaljuje kar privede do smrti.Želodec tako nabrekne proti koncu,da lahko prične stiskati pljuča srce,nazadnje potrga vezi in se razlije po notranjosti sledi pa seveda smrt.
To sem napisal provizorično dobil sem pa tak odgovor in pojasnilo s pasje klinike.
In točno tako se je pri moji psički dogajalo s tem,da jaz o tem prej nisem imel pojma saj nisem veterinar in po pojasnjevanju veterinarja,da je to normalno kar se s psičko po operaciji dogaja niti pomislil nisem na to.Veterinar je pač trdil,da so to normalne reakcije in pojavi zaradi operacije.Kakorkoli še vedno ne morem razumeti kako en veterinar tega ni opazil.Razlage seveda druge ni kot,da je on to že opazil vendar mu ni bilo do operacije iz razlogov kot sem že napisal.Da že nekaj dni vse dela sam,da skoraj nič ne spi,da ima dežurstvo in razne njegove razlage katere sploh mene ne zanimajo saj je to njegov problem.Raje je pustil psičko umirati v najbolj groznih mukah in to je humanost nekega veterinarja.Njemu je pač važno,da gre v službo in domov,če žival ostane ostane če ne pa pač ne je to za njega povsem normalno.Seveda ne razmišlja kako je tistemu kateri se na žival naveže.
Vsak veterinar bi moral imeti vsaj nekaj čustev do živali kar jih pa tale nima in opravlja le svojo službo kot če bi delal nekje v avtomobilski mehanični delavnici.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #236 : sobota, 30.03.2013 : 12:59:31 »

Mogoče. Kolikor imam sama izkušenj z zasukom želodca, je potek zelo hiter, glavnih znakov pa pri tvoji psici niti nisi opisal. Vse, kar si opisal, bi bilo lahko posledica narkoze in  operacije same. Ne bom pa trdila, da počasen potek ni mogoč, bi pa to lahko potrdila samo obdukcija.
Ne razumem nekaj stvari: kako lahko vztrajaš toliko časa pri veterinarju, ki mu ne zaupaš, še celo potem, ko gre vse narobe. In mu na koncu poleg nesposobnosti in malomarnosti pripišeš še naklepno škodovanje pacientu.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #237 : sobota, 30.03.2013 : 13:38:46 »

Jaz pa ne razumem kaj misliš s tem,da lahko toliko časa vztrajam pri njem?
On jo je operiral in vedel kaj je delal.Na koncu koncev pa je v tem kraju nisem imel kam drugam peljati.Ne vem kako je drugod ampak tukaj je primer čez noč skoraj nemogoče dobiti veterinarja,če je potrebno.Zaradi tega sem jo vsak dan vozil čez 20 km na to veterinarijo.V Ljutomeru je ambulanta ampak z večjimi psi se ne ukvarjajo z operacijami,ker baje nimajo ustrezno velike mize in opreme kot so mi rekli.In tudi normalno bi rekli,da jo naj peljem tja kjer je bila operirana.
Skratka kakor koli je že bilo veterinar bi moral vedeti zakaj se gre in sam predlagati,če ni drugega izhoda vsaj evtanazijo,da se žival ne bi tako mučila.
In to je ravno tisto kar me še sedaj najbolj jezi in grize.Mislim da še nisi in upam,da ne boš doživela kaj podobnega,ko bi morala gledati ljubljeno žival umirati v strašnih mukah ne moreš pa narediti nič in lahko le nemočno gledaš.
Potem mi boš lahko pojasnila glede malomarnosti nesposobnosti naklepnega škodovanja pacientu ker to tale veterinar tudi je saj moj primer ni edini kar se lahko preveri samo nekaj zadnjega časa nazaj.Nekateri so že poskušali fizično zaradi tega obračunati z njim sedaj pa imajo prepoved približevanja poplačali so kazni in tako dalje.
Iz tvojega pisanja bi sicer lahko skoraj sklepal,da si zaposlena na Veterinariji v Murski Soboti,ker imajo takšen stil pristopa in izgovarjanja ravno tam.
Sedaj je tako ali tako vsemu konec je pa povsem jasno,da tega nikoli ne bom pozabil zadeva pa ravno tako ne bo ostala na tem.Sicer pa nekateri že tako ali tako zbirajo podpise,da se bo nekaj ukrenilo,ker je tam vse skupaj vsem sumljivo že dalj časa.Pelješ skoraj zdravega psa na pregled potem ti ga pa uničijo.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #238 : sobota, 30.03.2013 : 14:06:33 »

Flosarka, zelo mi je žal za tvojo psico. Sama sicer v 20 letih na Veterini MS nisem z nobenim veterinarjem in z nobenim od 5 psov imela nobene izrazito slabe izkušnje, ampak res tudi nisem pogosto tam. V to ali je bil zasuk želodca ali ne se ne bom spuščala.

Ti pa toplo priporočam, da, ko si omisliš novega psa, zamenjaš veterinarja. Od kar je avtocesta Sobota ni več na koncu sveta in si v pol ure v Mariboru pri veterinarju.

Upam, da se boste kmalu potolažili in da bo čas zacelil rane. Tvoji psički pa pošiljam  Kiss na mavrico, tam zagotovo ne trpi več.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #239 : sobota, 30.03.2013 : 14:19:48 »

Če meniš, da je karkoli narobe, je treba psa obducirati in na podlagi obdukcije potem tožiti veterinarja. Ne pa se zapičiti v na lastno pest in s pomočjo interneta postavljeno diagnozo.

Sama se nikoli ne bi odločila za operacijo pri veterinarju, ki mu ne zaupam, sploh ne za kaj zahtevnejšega. In še prav posebej ne za operacijo večjega tumorja, ne da bi se prej posvetoivala s specialistom. Navsezadnje se lahko iz enega konca Slovenije do drugega pripelješ v nekaj urah, verjetno pa imaš kaj tudi čez mejo.

PS: nisem iz prekmurja
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines