mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 15:24:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #75 : sreda, 28.09.2005 : 15:13:35 »

mene tudi to zanima!

Jaz približno pazim (kolikor se da), da po jedi ne nori. Pije pa vedno, če gremo v hribe. Ko se ustavimo, pijemo mi ona se tudi ful nažlampa, ker je ful žejna! Do sedaj k sreči še nič ni bilo.

Kaj pa naprimer, da greš v hribe in pri koči psu daš kaj za pojest (brez tega sploh ne gre, saj je lačna kot hudič, pa še nas gleda, ko se mastimo), potem pa nazaj dol?? Huh
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #76 : sreda, 28.09.2005 : 15:17:04 »

Ja jaz bi zelo rada vedela kako ravnati v takšnem primeru... Če bi do zasuka prišlo, bi bilo to najbrž na sprehodu! Se pravi - psa bi mogla nekako spraviti do doma (ne vem kako dobermana), potem imet to srečo, da bi dobila kakšen avto, potem pa še da brez težav pridem do klinike (najbližja 10 min stran, pa jim tudi ne zaupam). V najboljšem primeru bi rabila pol ure do veterinarja!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #77 : sreda, 28.09.2005 : 15:30:46 »

Kast, jaz sem pri obeh zasukih psa peljala v Ljubljano (ce je guzva, do klinike potrebujem vsaj uro in 15 minut), ker ga niti slucajno ne dam v roke vetu, ki nima izkusenj. V ambulantah v moji okolici nikjer nimajo kirurga in ko sem jih klicala pri prvem zasuku, da bi mi povedali kaj naj pocnem s psom med voznjo, mi ni znal nihce pomagat.

Citat
Kaj pa naprimer, da greš v hribe in pri koči psu daš kaj za pojest (brez tega sploh ne gre, saj je lačna kot hudič, pa še nas gleda, ko se mastimo), potem pa nazaj dol??


Preberi moje poste nekaj strani nazaj. Vzrok za nas prvi zasuk je bil (poleg stresa, pa verjetno se cesa) ravno obrok hrane na polovici izleta. lp

Logiran

Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #78 : sreda, 28.09.2005 : 15:45:46 »

Hvala kaja, v primeru, da do tega kdaj pride (upam, da nikoli), jo spokam v avto in šibam na kliniko vet. fak. (saj so tam verjetno tudi dežurni, a ne)
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #79 : četrtek, 29.09.2005 : 11:49:36 »

Na kirurgiji delajo samo do sedmih zvečer.
Dežurne pa so potem Zaninovič, Terstenjak, Podmilščakova.
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #80 : četrtek, 29.09.2005 : 12:04:20 »

Samo na Podmilščakovi sem enkrat bila s Perryem, pa so najprej preverili ali tudi drugače hodim tja. Res ni bilo nič resnega - samo en full močen udarec je moral dobiti na svojem potepu, vseeno mi pa ni bilo všeč, ker če ne bi tja hodila tudi drugače, naju najbrž ne bi vzeli.

LP, Barbara
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #81 : četrtek, 29.09.2005 : 12:26:01 »

WildAngel,naj te še tako milo gleda,jaz našim ne dam nobene hrane če smo kje na potepu.Še ko pridemo domov običajno počakam še kakšne pol ure,preden jima dam njun obrok, tako da se do hranjenja popolnoma umiri organizem.Poleg tega po obroku ni varjante,da bi norela,ampak spet počitek.Ko pa mine ena uro po hranjenju,pa običajno že spita in se jima nič ne da.Nimam sicer velike pasme,vendar pa so  tudi Basset Houndi nagnjeni k zasuku želodca.
LP Tjaša
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #82 : četrtek, 29.09.2005 : 12:30:51 »

joj to pa ne vem kako mi bo uspelo Huh

predstavljaj si: pridemo na hrib oziroma goro, vsi žejni, lačni... ven vzamemo sendviče oziroma fabija išče hrano še predno odpremo nahrbtnik. sedi pred tabo, sline ji tečejo v potokih, kruli ji.... ti pa ješ sendvič! Temu pa res ne vem kako se lahko upreš.  sram
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 29.09.2005 : 12:43:20 »

Če dobi en košček sendviča pa res ni treba skrbet.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #84 : četrtek, 29.09.2005 : 12:46:15 »

Sicer ni ravno rdeča nit teme  Roll Eyes, pa vendar.

Tara ima želodec lepo prišit (o tem sem že pisala v tej temi), kadar gremo v hribe na daljšo turo (to je vsaj pet ur vzpona) potem dobi na vrhu kako pest briketov. Ponavadi imam s seboj en tester (večinoma so 100g), ki ga razdelim med Taro in Gaio. V avtu pa nas vedno čaka lepo namočen obrok, saj zjutraj pred odhodom ne dobita nič. Nobena nima problemov s slabostjo med vožnjo, tako da to mirne vesti prakticiram. To sem počela v hribih tudi pred zasukom.

LP Noli
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #85 : četrtek, 29.09.2005 : 13:26:57 »

Na kirurgiji delajo samo do sedmih zvečer.
Dežurne pa so potem Zaninovič, Terstenjak, Podmilščakova.
Ampak imensko veterinarjev v LJ ne poznam, mi lahko prosim pošlješ prek ZS v katerih ambulantah jih dobiš?
Najlepša hvala.
Barbara
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #86 : četrtek, 29.09.2005 : 13:29:36 »

predstavljaj si: pridemo na hrib oziroma goro, vsi žejni, lačni... ven vzamemo sendviče oziroma fabija išče hrano še predno odpremo nahrbtnik. sedi pred tabo, sline ji tečejo v potokih, kruli ji.... ti pa ješ sendvič! Temu pa res ne vem kako se lahko upreš. sram
To pa meni res ni problem: ali gledati sline in proseč pogled ali pa tvegati zasuk želodca Huh Definitivno raje gledam psa. Pri nas je ponavadi itak toliko zmatran, da sploh ne more gledat Grin Grin Drugače pa že dobi kakšen košček sendviča, kaj več pa res ne. Pa stalno imamo s sabo priboljške (Frolice) in občasno dobiva tisto.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #87 : četrtek, 29.09.2005 : 15:53:31 »

Citat
Na kirurgiji delajo samo do sedmih zvečer.

Na veterinarski fakulteti res delajo do 7 zvecer, kar pa ne pomeni, da je tam takrat tudi kaksen kirurg. Pri drugem zasuku sem klicala tja, ker je imel Zaninovic ves cas zasedeno. Najprej so mi rekli naj kar pridemo, ker pa sem vedela, da se tokrat operaciji ne bomo izognili, sem poklcala se enkrat in vprasala kdo je dezuren. Takrat so mi pa le povedali, da ni dezurnega kirurga in me napotili k Zaninovicu. Sicer imam drugace res krasno mnenje o VF, ampak takrat bi pa ponorela, ce bi psa pripeljala tja in bi mi rekli, da mi ne morejo pomagati. Tako, da se raje prej vse pozanimajte po telefonu, da ne bo kaksnih nesporazumov. Nenazadnje so psu stete minute in ni pametno zapravljati casa z voznjo od klinike do klinike.

Kast, Zaninovic dela na Gorkicevi na Vicu. Njihov telefon je 01 423 43 49. Stevilka VF pa je 01 477 92 77  ali 01 283 23 04. Jaz imam stevilke vseh klinik v mobilcu, v denarnici, na racunalniku, na hladilniku.... Grin lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #88 : petek, 30.09.2005 : 10:25:13 »

tudi jaz imam vse stevilke (tudi mobilne dezurne) shranjene v telefonu. Nekdo je spraseval koliko imas casa pri zasuku - precej odvisno od tega kdaj opazis in seveda od primera do primera razlicno, naceloma pa je odgovor - zelo malo ... Psa je treba cimprej spravit k vetu. Pri Speli je slo vse zelo hitro. Med voznjo z Broda do Vica (manj kot 10 minut) se ji je trebuh napihnil na velikost, kot bi pozrla 3 ali 4 kosarkarske zoge, pa sem vse skupaj opazila relativno hitro (ko smo sibali od doma, se je vse skupaj sele zacelo in je bila na vsaki strani komaj opazno napihnjena). Zame je bil ta zasuk ena najgrozlivejsih izkusenj in upam, da je ne dozivim vec nikoli (vsaj ne pri svojih zivalih).
m.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #89 : petek, 30.09.2005 : 12:28:15 »

ali mogoče kdo ve kakšna je prva pomoč pri zasuku želodca in ali sploh obstaja - to da popokaš psa v čimkrajšem času do veta vem, kaj pa če si npr kje v hribih (brez avta) ali pa .... in rabiš malo več časa - ali obstaja kakšen "prijem" ??

Ksenija - napisala si da imate vedno pri roki "šlauh" za izpiranje predvidevam, tako da če je delno obrnjen, mogoče lahko pomaga! Vendar pa imam nekaj vprašanj?! A lahko to dela tudi laik (vidva sta s "foha" in to obvladata), namreč kako veš kako "daleč" vstaviti cev; potem se zliva vodo v želodec - kam pa odteka vsebina želodca?? Ali je boljše pustiti psa kot je in poskušati čimprej priti do veta (to v vsakem primeru!!) ali pa tudi poskušati z laičnim znanjem pomagati psu na poti do "prave" pomoči?? Kako veš ali je obrnjen samo delno in kdaj je le še za operacijo?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines