mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:32:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Dojenček in nakup psa
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dojenček in nakup psa  (Prebrano 20732 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #15 : ponedeljek, 27.09.2010 : 13:30:20 »

Da je kletka obvezna oprema, se absolutno strinjam s FŽ.
Dam samo en banalen primer: pasja brihta je že prvi dan mojega prihoda iz porodnišnice pogruntal, da kadar dojim on lahko počne neumnosti po hiši, ker sem jaz takorekoč "priklenjena" na kavč/posteljo/stol in mu tega ne morem preprečiti. Pa sem vse njegove nadaljne izpade zatrla tako, da sem psa preventivno zaprla v boks in šele nato šla hranit otroka. Po nekaj tednih je pozabil na neumnosti in zdaj mi mirno leži pri nogah, ko dojim ali pa debelo gleda, kaj se to dogaja Smiley

da ne bi on tud to probal SmileySmileySmiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #16 : ponedeljek, 27.09.2010 : 14:10:44 »

catjusa, sem prepričana da bi z veseljem  Tongue Smiley Smiley Smiley
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #17 : torek, 28.09.2010 : 20:05:47 »

  hja, glede na to, da je vedno prvi v vrsti, če se kje pojavi kaj hrani podobnega...   predaja predaja
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #18 : sreda, 29.09.2010 : 08:22:26 »

Drugač je sm rekla da ko zvem da sem noseča bo zadnji čas za psa... in pol maš 9 mescov za vzogojo... in ga že v štartu pripraviš na to, pa... ja vrjamem da kdaj ne sfolgaš, sam... kjer je volja tam je moč. Pa moji otorci se bodo od malega učili o odgovornem lastništvu...
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #19 : sreda, 29.09.2010 : 11:29:22 »

Ja moj primer je bil približno tak. Samo, da sem jaz najprej pripeljala težko pričakovanega psa domov in čez par tednov ugotovila, da sem noseča Huh Na koncu se je kar dobro izšlo vse skupaj, mogoče bi bilo malček lažje, če bi počakali še toliko, da psa mine puberteta, ampak v življenju se ne da čisto vsega splanirat, ane? Se pa res veselim, da bo moj sin odraščal s takim fajnim psom in da se mu bo kmalu pridružil pri zganjanju lumparij po bajti. To bo še žur  Evil
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #20 : sreda, 29.09.2010 : 11:51:51 »

Ja moj primer je bil približno tak. Samo, da sem jaz najprej pripeljala težko pričakovanega psa domov in čez par tednov ugotovila, da sem noseča Huh Na koncu se je kar dobro izšlo vse skupaj, mogoče bi bilo malček lažje, če bi počakali še toliko, da psa mine puberteta, ampak v življenju se ne da čisto vsega splanirat, ane? Se pa res veselim, da bo moj sin odraščal s takim fajnim psom in da se mu bo kmalu pridružil pri zganjanju lumparij po bajti. To bo še žur  Evil

hihi pri nas je vse težko pričakovano... sva se pa odločila da bova vzela zavetiščarja... odraslega... ja ok seštela sva vse + in - in veva v kaj se spuščava in ne poznava zgodovine psa... ampak bo. enkrat. oboje. Ah ja ...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 29.09.2010 : 11:57:48 »

Dobro, samo saj tudi če se ne pozna zgodovine psa, to ni nujno tak bav bav. Se je treba temeljito pozanimat o psu, če gre za zavetišče, kjer pse dobro poznajo bodo znali svetovat že sami, tista zavetišča, kjer se s psi ne ukvarjajo toliko imajo pa navadno možnost, da pse spoznavaš sam (magari s kako bolj izkušeno osebo) ...

Preskok pubertete se meni zdi kar fajn ideja Smiley
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 29.09.2010 : 15:46:52 »

Mene pa zanima, kako uskladite izhode s psom in dojenčkom, tisti, ki živite v bloku? Ne znam si predstavljat, da je mamica sama doma z dojenčkom in psom, le-ta pa mora nujno ven (če ima npr. kakšne prebavne težave), kaj storiti. Zbudite otroka, da ga porihtate za ven ali ga pustite samega za nekaj časa, ali kakšna druga rešitev?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #23 : sreda, 29.09.2010 : 16:05:47 »

Hm, jaz sem malo posebna mama očitno  Huh Otroka nič ne budiš, ampak ga pač popokaš. Simpl kot pasulj. Če smo preživel ob Amazonki, se da tudi pri nas  Wink
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #24 : sreda, 29.09.2010 : 16:48:16 »

Tudi jaz nič ne kompliciram. Ko se gre ven, se gre ven, ne glede na to ali mulc spi ali je buden. Na sprehodih tako ali tako otroka nosim v nekakšni culi in tam notri vedno spi
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #25 : sreda, 29.09.2010 : 22:27:39 »

Jaz nisem v bloku. Imam babyfon, ki nese 800m, en osnovni 15min krog torej, metanje žoge po travniku ipd. nam je s tem omogočeno. Več počaka za takrat, ko je mularija vsaj približno pri volji. Bi pa ogromno pomenil ograjen vrt. Kadar je stiska s časom pač samo spustiš in sam opravi svoje.
Bolj je problem, kadar so bolni in jih sredi zime z vročino res ni fer ven vozit. Takrat se žal tudi pes mora prilagodit, malo stisnit in za vse kar ni zelo nujno počakat na boljše čase. Sicer pa včasih malo sitne otroke, ki se ne bi sprehajali, pač popokam, mlajšo v vozek, starejšo na rame ali mlajšo v ruto in starejšo v voz. V bloku bi v mojem primeru definitivno rabila voziček za dva ali tisto 'kočijo'.
Rešujejo me tudi rolerji - pustiš otroka čez dan spat v košari od vozička, ko je čas za sprehajanje pa ga enostavno odpelješ ven. Tko mi vsaj na dva dni laufamo, za ornk zmatrat psa bi mi sicer definitivno zmanjkalo časa.
Če gre samo za lulat, je pa to 5min sprehod. Ko otrok fajn zakomira, se ga da tolko časa tudi pustit. V najhušem primeru, če si narobe ocenil, joka tri minutke, ampak se ponavadi ne zgodi. Isto kot če greš recimo pod tuš, ne slišiš, da se je zbudil in mora silom prilike počakat. Ampak za tole zadnje mora bit vsaj drugi otrok, pri prvem bi menila, da gre za hudo zanemarjanje in si česa podobnega ne bi upala privoščit Wink.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #26 : četrtek, 30.09.2010 : 06:15:00 »

Jaz nisem v bloku. Imam babyfon, ki nese 800m, en osnovni 15min krog torej, metanje žoge po travniku ipd. nam je s tem omogočeno. Več počaka za takrat, ko je mularija vsaj približno pri volji. Bi pa ogromno pomenil ograjen vrt. Kadar je stiska s časom pač samo spustiš in sam opravi svoje.
Bolj je problem, kadar so bolni in jih sredi zime z vročino res ni fer ven vozit. Takrat se žal tudi pes mora prilagodit, malo stisnit in za vse kar ni zelo nujno počakat na boljše čase. Sicer pa včasih malo sitne otroke, ki se ne bi sprehajali, pač popokam, mlajšo v vozek, starejšo na rame ali mlajšo v ruto in starejšo v voz. V bloku bi v mojem primeru definitivno rabila voziček za dva ali tisto 'kočijo'.
Rešujejo me tudi rolerji - pustiš otroka čez dan spat v košari od vozička, ko je čas za sprehajanje pa ga enostavno odpelješ ven. Tko mi vsaj na dva dni laufamo, za ornk zmatrat psa bi mi sicer definitivno zmanjkalo časa.
Če gre samo za lulat, je pa to 5min sprehod. Ko otrok fajn zakomira, se ga da tolko časa tudi pustit. V najhušem primeru, če si narobe ocenil, joka tri minutke, ampak se ponavadi ne zgodi. Isto kot če greš recimo pod tuš, ne slišiš, da se je zbudil in mora silom prilike počakat. Ampak za tole zadnje mora bit vsaj drugi otrok, pri prvem bi menila, da gre za hudo zanemarjanje in si česa podobnega ne bi upala privoščit Wink.


 Grin Grin Grin Grin Grin Grin uglavnem... probaš čim manj komplicirat pa vsak mal zobe stisne  Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #27 : četrtek, 30.09.2010 : 06:56:18 »

Ampak za tole zadnje mora bit vsaj drugi otrok, pri prvem bi menila, da gre za hudo zanemarjanje in si česa podobnega ne bi upala privoščit Wink.
pevka predaja  Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #28 : četrtek, 30.09.2010 : 06:57:14 »

FŽ, vi morate kdaj k nam na obisk prit. Midve bi si imeli fejst veliko izkušenj za izmenjat Grin Grin Grin
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #29 : četrtek, 30.09.2010 : 07:02:57 »

Ampak res, hehe Tongue.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Dojenček in nakup psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines