mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:01:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 145735 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #1245 : četrtek, 20.01.2011 : 14:24:32 »

Če iščeš vsestranskega delovnega psa, ki ima rad otroke, se sigurno splača razmisliti tudi o airedalcu. Tisti, ki jih jaz poznam (vključno z mojim) so vsi po vrsti res super v odnosu do otrok in zelo stabilnega karakterja. So vztrajni, polni energije, nikoli živčni, plahi ali agresivni ter primerni praktično za vsak pasji šport. Ne vem, kako prenašajo nižje temperature, ker ga imam jaz v hiši; ti pa zagotavljam, da dlak resnično ni nikjer in da ti ne bo treba vsak dan sesat po stanovanju, če boš psa imela notri  pevka
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1246 : četrtek, 20.01.2011 : 14:49:04 »

Izredno dobri za rešvanje so se izkazali tudi nemški ptičarji, pravijo, da se lepo obnesejo kot družinski psi, dokler imajo dovolj dela.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1247 : četrtek, 20.01.2011 : 15:14:44 »

Labradorci v zdravju ravno ne blestijo; pa saj o tem smo že pisali  Tongue. Je pa vse stvar najti zares dobrga in odgovornega vzreditelja, pa se takim stvarem, kot so zelo občutljivi kolki in komolci lahko izognemo  Tongue
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1248 : četrtek, 20.01.2011 : 18:57:39 »

Še dve pasmi sta mi prišli naprej, čeprav ne gre za ovčarja (imam občutek po tvojem pisanju, da ti ovčarji bolj potegnejo). In sicer Nova scotia duck tolling retriever ali pa Chesapeake Bay Retriever. Lahko pogledaš tudi tule v pasemskih temah na forumu, ena od članic ima po eno psičko od vsake od pasem in je v zadnjem času tudi nekaj napisala o obeh. Obe pasmi sta sicer bolj med srednje velikimi in če ti "sedejo" veliki psi, potem to ne bo to, ampak pogledat pa mogoče ni greh Smiley Kako bi bilo z bivanjem ene ali druge pasme v pesjaku, pa, priznam, nimam pojma.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1249 : sobota, 22.01.2011 : 22:40:29 »

labradorci... Če pogledaš med t.i. field labradorce. Delavna linija... Lažji, na daljših tacah... Jih je vedno več tudi pri nas in pri reševanju. Super psi, ki dosti lažje tekajo gor in dol med iskanjem.

ni da ni Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines