mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 21:18:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 119218 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #270 : petek, 15.05.2009 : 18:19:52 »

A možganski tumor je bil vzrok?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #271 : petek, 15.05.2009 : 18:39:50 »

Ja saj sem rekla veterinarju naj ga pregleda pa je rekel da naj še počakam. Samo jaz tudi mislim, da ni dobro čakat, sploh če ima tumor.

Zanima me pa še - ali so še kakšni znaki poleg epilepsije, če ima kuža tumor?

Druga stvar pa, ki me zanima, katere so te osnovne preiskave, ki jih veterinar naj naredi, da se ugotovi, kaj povzroča te napade? Ker jaz sem mu že rekla naj naredi še kakšne preiskave, pa je rekel, da naj se počaka, če bo kuža še imel napade, češ da zdaj je brez veze nekaj panicirat.
Ampak mislim, da je res bolje da grem še enkrat do veterinarja in da se naredi še dodatne preiskave, čeprav upam no, da nima tumorja ker si tak angelček kot je moj Boni ne zasluži takega konca...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #272 : petek, 15.05.2009 : 20:10:33 »

Naša je imela tumor na jetrih,  z metastazami v pljučih in mogoče tudi v možganih. Razen tega, da se je malce hitreje utrudila, pred napadom ni imela prav nobenega drugega simptoma.

Osnovno, kar mora pogledat je kri. Tudi celotno biokemijo. Potem pa glede na izvide lahko iščeš naprej (recimo kakšen ultrazvok ali še kakšen dodaten krvni test). Če je kri v redu in nima nobenih drugih simptomov, potem pa lahko čakaš ali se bo napad ponovil ali ne. Seveda je možno, da psu ni nič in da se tudi napad ne bo ponovil.

Če se tvojemu veterinarju ne zdi vredno psa pošteno pregledati, pojdi nekam, kjer  te bodo jemali resno.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #273 : petek, 15.05.2009 : 21:48:53 »

Hvala za odgovor. Bom naredila tako. Zdaj vsaj vem, kakšne preiskave so potrebne in mu bom konkretno rekla za biokemični pregled.

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #274 : sobota, 16.05.2009 : 00:17:59 »

Ce si iz Ljubljane oz. okolice, se zapelji do Univerze - vse na enem mestu, povej v cem je tezava in reci, da zelis strokovnjaka.

Lp, Ursa
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #275 : sobota, 16.05.2009 : 16:47:27 »

Danes je imel moj ubogi Boni spet napad. To je sedaj drugi. Vendar ni bil takšen kot zadnjič, ampak je samo padel na tla in stokal. Po slabi minuti je bil v redu in takoj sem ga odpeljala na kliniko na Viču. Tam sem veterinarju povedala za njegove težave in tudi o tem, da zelo veliko kašlja in danes preden je padel dol je tudi precej kašljal. Zelo me skrbi tudi, ker smo ga stehtali in je shujšal za dobro kilo, kar je pri tako majhnem kužku zelo veliko. Zdaj sem še bolj zaskrbljena, zadnja dva tedna tudi manj je in od kar je imel prvi napad je veliko bolj miren, leži in dosti spi (no to je tudi prej).

Tako sem sedaj še veliko bolj zaskrbljena in ful se bojim, da bo zdaj, zdaj umrl..  Cry  Cry
No, veterinar je potem rekel, da glede na to da veliko kašlja, da je lahko vzrok tudi srce in v ponedeljek zjutraj mu bodo naredili veliko preiskav, tako da upam, da bodo ugotovili kaj mu je in mu dali zdravila, da mu bo boljše.
Rekel je tudi, da je to lahko kolaps zaradi srca in da lahko zaradi tega dolj pada, čeprav zadnjič je bolj izgledalo kot epileptični napad. Ne vem, nočem grdo govoriti o nikomur, ampak zdi se, da samo mene ful skrbi, veterinarjem se ne zdi nič urgentnega, jaz pa si želim, da se ga čimprej začne zdraviti, ker ga imam neskončno rada in ne vem kako bom prebolela njegovo smrt... Upam no, da ne boš umrčkal, moj lepi, najboljši kužek na svetu..
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #276 : sobota, 16.05.2009 : 17:11:02 »

Držim pesti, da bodo odkrili pravi vzrok in Bonija lahko pravilno zdravili. Če se ti ne bo zdelo v redu, pojdi še na 300 kosmatih po drugo mnenje! Jasno, da se veterinarjem ne zdi nič posebnega - to je njihova služba in urgentne primere obravnavajo vsak dan, mi pa smo na svoje pse/mačke/karkoli čustveno navezani in na to gledamo povsem drugače. Samo ne pusti se odgnati, dokler ne boš zadovoljna z vsemi odgovori! Konec koncev jih boš tudi drago plačala.

Pozabila sem ti priporočiti še knjigo "Canine Epilepsy" avtorice Caroline D.Levin. Preko Amazona jo dobiš v nekaj dneh (naroči jo prek ene od evropskih "podružnic" Amazona, da ne plačaš davka in carine, temveč samo poštnino). Knjiga obsega 190 strani. Poleg obširne razlage, kaj epilepsija sploh je, najdeš tam še vrsto koristnih nasvetov; pa linkov za nadaljnje izobraževanje.
Drži se, Boniju pa enega  Kiss!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #277 : sobota, 16.05.2009 : 17:57:24 »

Hvala za lepe želje. Ja, sej se ne bom pustila odgnati, ker mi moj Boni pomeni vse na svetu.
A 300 kosmatih je klinika, kje pa se nahaja (ker jaz je ne poznam) ?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #278 : sobota, 16.05.2009 : 18:00:53 »

V Ljubljani na Kajuhovi 5. Na internetu najdeš vse podatke, da ne bom tukaj reklame delala; lahko pa ti pošljem telefonske itd. na ZS, če želiš.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #279 : sobota, 16.05.2009 : 18:30:54 »

Ja, daj pošlji mi podatke na ZS, če ti ni odveč. A drugače imaš dobre izkušnje z njimi?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #280 : nedelja, 17.05.2009 : 15:30:02 »

Če si se že zmenila za preiskave, potem res ne vem, zakaj bi hodila drugam. Če pa že, potem imajo na VF najboljšo kardiologinjo, tako da...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #281 : nedelja, 17.05.2009 : 15:31:58 »

Če si se že zmenila za preiskave, potem res ne vem, zakaj bi hodila drugam. Če pa že, potem imajo na VF najboljšo kardiologinjo, tako da...
Podpis.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #282 : nedelja, 17.05.2009 : 16:24:56 »

Ja saj v ponedeljek ga peljem na Vič, ampak zanimam se še za druge klinike, če tukaj ne bodo našli kaj je z njim narobe. Rada bi pač, da se čimprej odkrije kaj mu je in da se ga zdravi, ker nočem da bi mi umrl. Bonija mi ne more nadomestiti noben drug kuža in rada bi, da bi vsaj še nekaj let bil z mano. Zato pač malo sprašujem za dobre klinike.

Mi je pa ta veterinar, ki ga je pregledal rekel da se je treba pri kardiologinji naročit, tako da ne vem kakšne preiskave bodo sploh delali v ponedeljek. Jaz bom namreč rekla, naj ga najprej pregledajo za srček, glede na to da so Kavalirji že nagnjeni k teževem s srcem.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #283 : ponedeljek, 18.05.2009 : 15:04:02 »

Danes sem peljala mojega Bonija na kliniko Vič, kjer ga je najprej pregledal internist, ki mu je vzel kri in ga zaradi močnega šuma na srcu poslal na slikanje pljuč in srca. Potem so ga poslali še h kardiologinji, ki mu je naredila še EKG srca. Povedala mi je, da Boni sploh nima epilepsije, ampak je imel ta dva napada, ker ima zelo slabo srce. Če bi ga pripeljala le par dni kasneje bi lahko bilo že prepozno. Skratka, dali so mu zdravila in ga za danes obdržali na kliniki. Potem pa bo hodil še parkrat sem na inekcije, nato pa bo moral jemati tablete za srce. Čudi pa me, da moj veterinar kljub temu, da je ugotovil močan šum na srcu ni pomislil, da se je Boni zgrudil zaradi srca. Upam no, da je sedaj ta diagnoza pravilna, in da se mu bo staljše izboljšalo. Je pa njegovo srce že precej bolano, tako da če bo vse posreči bo živel še dve ali tri leta (kot mi je povedala kardiologinja). Žal mi je le, da nisem prej pomislila da je z njim hudo narobe ko je pred tremi meseci začel pokašljevati, ampak človek pač ne ve.

Zvečer grem potem po Bonija in upam da bo z njim vse v redu...
... in da bo še dolgo z mano.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #284 : ponedeljek, 18.05.2009 : 21:32:06 »

Da so le ugotovili, kaj je! Če bo redno jemal zdravila za srce, mu daj občasno pregledati kri. Ponavadi psom po teh zdravilih  primanjkuje kalija ( - to je lahko nevarno; ga pa brez problema dodajaš v obliki tablet,  če preiskava krvi pokaže pomanjkanje).
Upam, da bo vse v redu in da se z Bonijem že crkljata. Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines