mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:41:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hope  (Prebrano 37937 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #15 : torek, 01.02.2011 : 08:26:54 »

Kako se skrije pred roko, ki ji vsej prestradani ponuja hrano Cry...
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #16 : torek, 01.02.2011 : 08:34:45 »

vem, da bo tole popolnoma nezaželjen post ampak psa, ki je tako prestrašen in nesamozavesten se ne boža po glavi  ... to bi predvsem ljudje, ki se poklicno ali kot prostovoljci ukvarjajo s takimi psi morali vedeti...

saj bi nalepila par linkov, samo bi bili najbrž odstranjeni preden bi jih kdo prebral, tako da poiščite po googlu ali v knjižnici več glede tega
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #17 : torek, 01.02.2011 : 08:38:26 »

No mislim, da če kdo ve, potem Polona ziher ve kako delati z živalmi v vsaki situaciji.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #18 : torek, 01.02.2011 : 08:42:02 »

Poglej še enkrat - ne boža ga z vrha in s težo roke tlači dol, ampak tudi ko je roka gor, boža v bisvtu s strani - začne pri ušesu, t.j. predel, ki psa pomirja. Tudi ko ga po vrhu glave, ga v bistvu od strani. Konča pa pod vratom, kar ni stresno, ampak psa 'dviguje'.
Brez panike Wink.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #19 : torek, 01.02.2011 : 08:45:38 »

Ne boža se ga po glavi tako, da stegneš roko direktno v smeri glave in jo položiš na glavo. Tisto, kar je za psa neprijetno, je način premika roke (ki je v tem primeru preveč sunkovit) ter smer, in ne samo božanje. Tako da se do neke mere strinjam (za omenjeni primer pa ne) - če ne znaš tega izvesti pravilno, se raje izogibaj božanju po glavi.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #20 : torek, 01.02.2011 : 08:50:20 »

saj sem rekla da bo nezaželjen post ... pa vseeno .. na posnetku se ne vidi del roke, ki boža psa direktno po glavi ... mala je že tako prestrašena ... ni potrebe da se jo v takem trenutku boža med drugim tudi po vrhu glave in po hrbtu ...
zame bolj primerno božanje bi bilo samo ob strani in po prsih

drugega v tej temi ne bom odgovarjala .. tema je od malčice Hope
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : torek, 01.02.2011 : 09:23:03 »

Takšni posti so zelo zaželjeni, zakaj ne bi bili? To na posnetku je bil po nekaj urah šavsanja na vse strani, ko je bilo treba uporabit rokavice za prenest psa na njegov prostor, prvi fizični stik. Ni vse posneto, ampak prav v tem prvem fizičnem stiku sem se dotaknila prav vseh delov, tudi trebuha. Namen? Fino je vedet, če je kje kaj zlomljeno in tule vsaj eno rebro je. Pa še to ne z namenom, ker sem firbčna.
Škoda pri takšnih postih je le to, da se začenjajo s takimi: "to bi predvsem ljudje, ki se poklicno ali kot prostovoljci ukvarjajo s takimi psi morali vedeti...". Ko pride žival v zavetišče, je treba "pogledat", v kakšnem stanju je. Tudi Darcyju zagotovo ni ustrezalo pregledovanje njegove poškodovane tačke. Za vse metode, ki bodo v skladu z vsem živim in mrtvim, bo še več kot dovolj časa. Se ne bojim, da bo kdo to počel namesto mene.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #22 : torek, 01.02.2011 : 09:31:55 »

O ti preklet /&%$$#%%  svet! Takle star pasji otrok bi moral opletat z jezikom in talat lupčke vsepovprek, mahat z repom in lulat... od veselja, če že, ne pa tole....

Ampak res - preklet zajeban svet, v katerem (že dolgo ne več prav rada) živim.

K
Logiran
massy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #23 : torek, 01.02.2011 : 09:38:10 »

 Cry upam, da bo čimprej ok.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #24 : torek, 01.02.2011 : 09:40:18 »

sem napisala, da je bolj primerno da se ta del prenese v novo temo .. to lahko naredi samo moderator tega dela foruma oz. admin, kakor imate zmenjeno .. preden odgovarjam naprej ..
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : torek, 01.02.2011 : 09:42:58 »

Laeja, glede na to, da bo Hope še nekaj časa tu, ne bo prav nobene škode, če se menimo tule, kjer si začela.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #26 : torek, 01.02.2011 : 09:46:52 »

Cry upam, da bo čimprej ok.

Čist ok ne bo nikoli.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #27 : torek, 01.02.2011 : 09:56:15 »

Uboga srčica. Če je dobra stran v tej zgodbi je to ta, da je trpela "le" 3 mesece. Srečno, mala!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : torek, 01.02.2011 : 09:59:47 »

Žal to ni res. Trpela bo posledice vedno, ravno zato, ker so bili prvi trije meseci takšni.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #29 : torek, 01.02.2011 : 10:00:20 »

Čist ok ne bo nikoli.

Točno to. Čas osnovne socializacije je mimo, posledice bo imela in bo celo življenje "spešl" - spešl pes za spešl ljudi Smiley

S prejšnjimi njenimi "ljudmi" bi pa z veseljem imela kak "klepet ob kavici"   jezen
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines