mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:30:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hope  (Prebrano 37955 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anabana
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #90 : torek, 01.02.2011 : 20:24:14 »

zdravo! ali se da Hope že posvojiti na daljavo?? Da vem, ali lahko že izpolnem pogodbo. Lp, Ana
Logiran
Lucky81
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #91 : torek, 01.02.2011 : 20:53:49 »

Najprej bi pohvalila delo zavetišča in vseh, ki delajo tam, saj s svojim delom naredijo veliko dobrega za živali, ki jim sreča ni bila prej naklonjena.
Vendar pa sem presenečena nad vsem ostalimi, ki tako kritizirajo Laejo, ker je izrazila svoje mnenje. Sama sem se ko sem se potikala po Ameriki udeležila seminarja o rehabilitaciji psov, ki so ga organizirali učenci Cezaraja Milana in se spomnim, da je bilo pri plašnih psih prvo pravilo, da se ga ne boža. Uporabljali so različne tehnike in najbolj pogosta je bila masaža pri vratu. Logika je bila, da ko psa božaš nagrajuješ njegovo trenutno psihično stanje, če pa se ti zraven še smili mu pa z božanjem še podarjaš svojo "negativno energijo" in tako se znajde v začaranem krogu, saj ima pes zelo preprosto logiko, ko sem napet in prestrašen sem nagrajen torej je to pravilno stanje. Vem da je realnem svetu sploh v Sloveniji, kjer nima zavetišče kup prostovoljcev, ki se ukvarajo s psihologijo psov to težje in  pač delajo kolikor lahko, rehabilitacija psa pa je vedno daljši proces, ki zahteva veliko dela, vendar pa lahko včasih z napačnimi prijemi psu škodukemo in zato ne razumem zakaj se vsi tako razburjajo če vam je nekdo predlagal, da se naučite kaj novega.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #92 : torek, 01.02.2011 : 20:58:28 »

Čedalje bolj se strinjam s tistim duhovnikom, ki je vernikom prepovedal internet, ker da je hudičeva iznajdba. Namreč....preveč informacij včasih bolj škodi kot premalo informacij, še posebej če ne znaš ločiti zrnja od plev.

Glede tega bom pa napisala amen. Toliko enih bedarij, ki jih lahko najdeš kje na netu.... Hvala bogu za tale forumček, kjer vsaj kaj pametnega preberem.

Drugače pa prav vesela, pomirjena, da repek miga!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #93 : torek, 01.02.2011 : 21:18:53 »

CM je sicer čisto simpatičen možakar, ima originalen pristop do psov, ki njemu osebno leži in mu kar uspeva, pa še na TV dobro zgleda. Si pa močno želim, da bi imel čimmanj posnemovalcev.  Ker obstaja celo morje uspešnejših, manj tveganih in psom bolj prijaznih metod, pa si vsak lahko najde tako, ki leži njemu in konkretnemu psu....pa pasjih psihologov raje ne bi omenjala v povezavi s CM. Namreč...večina že samo ob omembi njegovega imena dobi debele srbeče pike.

Vsaka praksa, pri kateri v enem dnevu dobiš  od prestrašenega kupčka nesreče migajoč repek je dobra. Tudi če bi bila skregana z vsemi teorijami zapisanimi v knjigah.

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #94 : torek, 01.02.2011 : 21:26:23 »

Hope in Smetka, obe si zaslužita  Kiss Kiss

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #95 : torek, 01.02.2011 : 21:30:24 »

Sama sem se ko sem se potikala po Ameriki udeležila seminarja o rehabilitaciji psov, ki so ga organizirali učenci Cezaraja Milana ...

Upam, da se tole ne nanasa na "seminarje", ki potekajo v vsaki mal vecji trgovini za (in z) zival(m)i. Sem se tudi sama udelezila take zadeve, pa lahko recem - povsem v ameriskem duhu, ki v resnici s tistim, kar ima Smetka trenutno v zavetiscu, nima prav nic opraviti.
O CM pa v drugi temi Tongue
TV pa, tako kot papir, prav vse prenese.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #96 : torek, 01.02.2011 : 21:39:17 »

Vendar pa sem presenečena nad vsem ostalimi, ki tako kritizirajo Laejo, ker je izrazila svoje mnenje. Sama sem se ko sem se potikala po Ameriki udeležila seminarja o rehabilitaciji psov, ki so ga organizirali učenci Cezaraja Milana

Mogoče imajo pa drugačne protokole ob sprejemu v Milanovo zavetišče Tongue. Ne mešat hrušk pa jabolk, pa če se nekaj napiše, se zato, da drugi prebere, preden komentira, no.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #97 : torek, 01.02.2011 : 21:39:55 »

Vsaka praksa, pri kateri v enem dnevu dobiš od prestrašenega kupčka nesreče migajoč repek, je dobra. Tudi če bi bila skregana z vsemi teorijami zapisanimi v knjigah.

Ne bi mogla boljše povedat. Točno tako je!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #98 : torek, 01.02.2011 : 21:54:17 »

Bravo za repek! Smet... KAPO DOL!
Logiran
Lucky81
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #99 : torek, 01.02.2011 : 22:00:17 »

Žalosti me ko vidim v kaj se zapičite. Moj point je bil samo, da ne zavračajte mislih, ki ne mislijo tako kot vi in da se lahko tudi "največji pasji poznavalci" kot ste zgleda vsi vi na tem forumu naučijo kaj novega. Pred parimi leti so v pasjih šolah pse učili s cukanji in trdimi prijemi danes pa vsi vejo kaj pomeni pozitivna motivacija in koncept krdela. Plašnost je pri psu najtežje pozdraviti zato ne vidim razloga zakaj se niste pripravljeni o temu več naučiti.
Bom pa kot vedno vsem svojim znancem poslala mail s tole lepotičko in upam da bo kmalu našla nov dom.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #100 : torek, 01.02.2011 : 22:06:12 »

Zakaj bi se pa morali oni kaj učiti, če bi se lahko drugi prišli učit k njim?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #101 : torek, 01.02.2011 : 22:07:06 »

Vsaka praksa, pri kateri v enem dnevu dobiš  od prestrašenega kupčka nesreče migajoč repek je dobra. Tudi če bi bila skregana z vsemi teorijami zapisanimi v knjigah.

točno to. Poleg tega je smetka prva, ki pri plašnih psih poudarja, naj nikakor ne z božanjem ne s kakršnokoli drugo pozornostjo ne nagrajujemo plašnosti.

Tako da bi bilo fajn vedet, kako stvari gor dejansko potekajo, malo bolj brat napisano že vsaj v tej temi, preden teoretiziramo.

Sicer off topic, sam če smo že...Se tudi dnevno srečujem s podobnimi situacijami pri konjih; preko gugla, kakega seminarčka in parih DVD-jev naučeni mojstri naravnega konjarstva, ki menijo, da imajo vse pod kontrolo. Dejansko pa ne znajo "pobrat" konjeve energije, mimike, govorice telesa, ... tistega, kar ti dajo občutek in kilometrina. Dejansko so njihovi konji le scrkljanci brez kakršnegakoli spoštovanja do osebnega prostora ("mojstri" pa so potem frapirani, ko njihovim konjem neprivezanim rihtam kopita, medtem ko dremajo, saj "nikomur ne dovolijo blizu svojih nog" ). V zadnje pol leta sta tak odnos dve mladi dekleti skoraj plačali z življenjem (600kg konj pač ni le kužek in naredi malček več škode).

Sej, ne me narobe razumet, so dobre teorije, ampak so teorije in dejte ljudje bit tolk samokritični in met tolk spoštovanja do ljudi z izkušnjami in leti in leti uspešne prakse pri rehabilitaciji duševno in fizično poškodovanih, da jim ne greste pameti solit tkole...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #102 : torek, 01.02.2011 : 22:08:09 »

Zakaj bi se pa morali oni kaj učiti, če bi se lahko drugi prišli učit k njim?

Točno to!! Marsikdo bi se lahko prišel učit gor!
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #103 : torek, 01.02.2011 : 22:13:09 »

Žalosti me ko vidim v kaj se zapičite. Moj point je bil samo, da ne zavračajte mislih, ki ne mislijo tako kot vi in da se lahko tudi "največji pasji poznavalci" kot ste zgleda vsi vi na tem forumu naučijo kaj novega. Pred parimi leti so v pasjih šolah pse učili s cukanji in trdimi prijemi danes pa vsi vejo kaj pomeni pozitivna motivacija in koncept krdela. Plašnost je pri psu najtežje pozdraviti zato ne vidim razloga zakaj se niste pripravljeni o temu več naučiti.
Bom pa kot vedno vsem svojim znancem poslala mail s tole lepotičko in upam da bo kmalu našla nov dom.

Ne razumem. A ti praviš, da v zavetišču ne znajo dovolj? Kje konkretno pa je njihovo znanje pomanjkljivo?

OK, CM si gledala po televiziji, bila si na enem seminarju. In ti je njegova filozofija "prava stvar". Ampak ob vseh tvojih nedvomno dobrih namenih za pripombe: Na podlagi česa pa sodiš znanje, izkušnje, metode v ZH kot očitno potrebne "se več naučiti"? Si prepričana, da veš, o čem sodiš?
Logiran
Lucky81
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #104 : torek, 01.02.2011 : 22:15:13 »

ok predam se, vidim, da se nismo razumeli, zato je izguba energije sploh še o tem debatirat.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines