mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 10:35:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hope  (Prebrano 37962 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #105 : torek, 01.02.2011 : 22:47:13 »

Ne saj stvar sploh ni tako komplicirana, da bi se ne razumeli. Ti trdiš, da božanje po glavi za plašnega psa ni primerno, ker, poenostvaljeno, s tem tako dominiraš nad psom, da ge še bolj potlačiš/prestrašiš. Po drugi varianti pa prestrašenega psa ne smeš božati zato, ker s tem potrjuješ njegov strah in ga samo še poglobiš.

OK. Ampak praksa pokaže drugače - pes je bil pobožan in strah se je zmanjšal. zakaj? kaj pa je za psa prav zaprav božanje? za psa je to nekaj zelo podobnega, kot če bi ga umivala njegova pasja mama. prijetno in pomirjujoče. Tudi odrasli psi se ližejo med seboj in to prav po gobcu, okrog oči in od oči proti ušesom. Po teoriji naj bi lizali podrejeni nadrejene,  v praksi pa se medsebojno umivajo ne glede na rang in to krepi medsebojno povezanost in miri spore. Zelo podobno kot ubiranje "uši" pri opicah.
pri nas je tako, da ne smeš "pozabiti" stegnjene roke, ker se takoj najde pes, ki se gre sam božat ob to roko, če že roka noče pobožati njega. in ni treba posebej ugibati, kako se najraje "samobožajo". po glavi, od gobca proti ušesom..
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #106 : torek, 01.02.2011 : 23:13:50 »

Tle moraš pa s krampom kopat, da prideš do repkanja  Kiss Kiss Kiss
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #107 : sreda, 02.02.2011 : 00:38:58 »

Ne morem, da ne bi... (čeprav je bilo to isto že povedano, pa se ne prime)

Teorija in knjige so sicer čisto v redu. Ampak že če greš v knjižnico po tri, najdeš v njih različne ali celo nasprotujoče si trditve. In je pametno prebrati vse tri, potem pa sesti v kot in izluščiti mogoče nekaj srednjega.

Teorija in knjige so sicer čisto v redu (part II). Ampak poskusi prebrati 20 knjig o polaganju ploščic, potem se pa loti svoje kopalnice. Stavim za veliko čokolado, da bo katastrofa. Potem pa pokliči majstra, ki občasno sicer pogleda v kako knjigo, položil je pa že par kvadratnih kilometrov ploščic. Pa da potem vidimo rezultat...

Piščetu pa želim čim boljše okrevanje in en prijazen, miren dom.
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #108 : sreda, 02.02.2011 : 00:48:27 »

Tle moraš pa s krampom kopat, da prideš do repkanja Kiss Kiss Kiss
Ja, ampak je vredno, da kopaš, a ne?  bravo

Ne morem, da ne bi... (ceprav je bilo to isto že povedano, pa se ne prime)
Ja, enaNika, je bilo že čisto vse povedano, samo še ne od čisto vsakega… Wink

A se ne bi dalo, da se vsaj enkrat vsi skupaj iskreno veselimo, ker se je pokazal napredek in ne iščemo nekih za lase privlečenih negativnih stvari, ki btw to sploh niso? A ne bi bilo to čisto simpl? Vsaj enkrat? Da Smetki in Adi in Hope iz srca privoščimo ta napredek?
A je to tako težko?  Undecided
Da smo samo malo veseli, ne preveč, ker dejstvo je, da je rešitev tega problema (Polona odda Hope odgovornemu lastniku) še vsaj tisoče milj oddaljena...

Jaz sem počaščena in vesela, da Smet z nami deli ta napredek in počaščena, Kiss da se (vsaj za milimilitrenutek) smem čutiti del tega - pa sploh nimam te pravice, ker mi je jasno, da sodelujem samo z dobrimi željami, tu pa tam s kakim ušivim evrom in nimam niti pod razno nikakršnih zaslug za današnje repkanje te tamale... tako da se samo iskreno veselim in čakam na kak nov filmček (če ga pa ne bo, pa tudi ok, saj meni niso dolžni nobenih računov polagat).

Ker od dalec je res fajn pametovat, življenje v Zavetiščuzvelikozačetnico pa je definitivno nekaj drugega.

Sorry, Hope, miška, da nisem nič boljša kot drugi in ti smetim, ampak me vedno znova dvigne ukvarjanje s slovenskim nacionalnim športom pljuvanjepovsemdobrem pod krinko tojesamomojevelecenjenomnenjeotejstvari.

 Kiss vsem na Hribček.
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
resa
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #109 : sreda, 02.02.2011 : 06:55:26 »

Ok.
 zdaj imam zadost, se ne vtikam v vaše delo in ne v nđmnenja ljudi, ki želijo živalim najboljše. želim si da bi se nehali vsi podčrtano prepirat. smetka je dokazla d adobro skrbi za živali v njeni oskrbi. In menim da se nekter preveč posvečate skrbi za njihovo prihološko ali drugačno stanje. Ustavite se. psička je ena od mnogih tragičnih zgodb, toda to ni vaš predmet razprave  prepirate se kate(ra metoda, bi po novih standardih bila njbilj primirna zanjo in hkrat počlovečite žival.
1. Žval ni človek
2.Pes je človekov spremljevalec že tisoče let (ima enako delujoče hemisfere v možganih)
3. Pes je bil udomačen Za delo (varovanje ovc, prmoženja, vleko...)
4. Pes ni nadomestek otrok!!!!! in pomankanje ljubezni čeprv zna zadovoljit to potrebo
5. Pes je udomačen volk (to si zapomnite ko boste naslednjič branili napadalnega psa)
6.Pes je naš zvest sopotni, ker je socialna žival, ki živi v kardelu )
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #110 : sreda, 02.02.2011 : 07:36:07 »

zdravo! ali se da Hope že posvojiti na daljavo?? Da vem, ali lahko že izpolnem pogodbo. Lp, Ana

Anabana, Hope bo na voljo za posvojitev na daljavo po 30 dneh bivanja v zavetišču. Takrat na spletni strani zavetišča v rubriki Iščejo nov dom, dobi zraven slike znakec "posvoji me na daljavo".
Stran je redno, večkrat na dan ažurirana (Jana  Kiss)

Mimogrede - Hope srčica repkajoča  Kiss Kiss Kiss
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #111 : sreda, 02.02.2011 : 08:11:53 »

Upajmo na razplet, da ne bo potrebovala nobene posvojitve na daljavo, ampak da bo v teh 30 dneh dočakala posvojitev na bližino.
Kar je še mladiček bi menda to nej ne bilo nenavadno a ne?
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #112 : sreda, 02.02.2011 : 08:37:17 »

Še enkrat več - kapo dol Smet.

Teorije take in drugačne, gor ali dol, tukaj je napredek viden v enem dnevu. In če to ni uspeh, potem pa res ne vem.
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #113 : sreda, 02.02.2011 : 09:39:09 »

Po barvah sodeč in očkah je čista mala Lola,...  Kiss Kiss Sto in en poljubček na srmček in repek, da boš še bolj veselo repkala,...  Kiss
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #114 : sreda, 02.02.2011 : 10:03:53 »

Kako je Hope prestala pregled pri vetu?
(Smetka, še repka hočmo vidt!!)
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #115 : sreda, 02.02.2011 : 11:02:14 »

Ne morem, da se tokrat ne bi oglasila - prvič! Ko sem včeraj zjutraj prebrala to žalostno zgodbo, so se mi ulile solze. Za lastnika pa - saj nimam besed! Upam, da ga doleti milijonkrat hujša usoda. Kje so sosedi, kje je vet. inšpekcija? Mogoče je za idiota bolje, da je neznan, ker bi ga utegnil kdo poiskati. Moj sin je že prvi med takimi, ker njegove reakcije, ko sem mu sinoči pokazala posnetek, ne morem opisati. Malo sem se sicer potolažila, ko sem zvečer videla nov posnetek, a mi uboga kuža ne gre in ne gre iz glave. Upam, da najde spodoben dom čimprej in ljubezni zvrhan koš. Smetka, tebi pa kapo dol!

Hope, glavo pokonci, še so dobri ljudje!   
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #116 : sreda, 02.02.2011 : 11:44:24 »

http://www.youtube.com/watch?v=w_BXW101E5M
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #117 : sreda, 02.02.2011 : 11:50:41 »

Kako je Hope prestala pregled pri vetu?
(Smetka, še repka hočmo vidt!!)

Na repek.
Gledala ga je k žaba lešnik  Tongue.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #118 : sreda, 02.02.2011 : 11:57:04 »

Bravo dete pasje, le tako naprej.
(samo - Smetka, a še nisi slišala, da ji ne smeš pustiti, da bi ti dajala glavo na kolena, s tem si te hoče podrediti! )
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #119 : sreda, 02.02.2011 : 11:59:56 »

Dej no, kmal bi se polulala 
Logiran

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hope
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines