mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:40:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447500 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #225 : sreda, 27.07.2011 : 19:25:39 »

Sej to traja samo en teden, potem se pa sosedje navadijo na čudne zvoke ... Grin
Jacko je super, afne gunca kot ena ogromna opica, ful je dobre volje, ves čas samo išče priliko, da mi skače na hrbet in da ga nosim kot indijanskega dojenčka ... Samo tiste ranice in brazgotinice na glavi še niso izginile Lips Sealed Cry, en kos je še pleškota, upam, da se bo zaraslo.
Hja, antibiotiki. Vetka mi jih je dala za 12 dni, je rekla, če bo prijelo, naj jih pridem iskat še za nekaj dni. Prijelo je takoj, ne šele po 10 dneh, sem šla nato vprašat, koliko časa naj mu jih še dajem, pa je bila vetka na dopustu, drugi veterinar pa ni imel pojma ali ga ni hotel imeti. Tako sem mu jih na lastno pest dajala skupaj 17 dni. En od obeh bolnih zobkov se je pozdravil, za drugega ne vem, če bo čisto ok, vnetja drugje ni. Jackotu pa tudi očitno nič ne fali.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #226 : sreda, 27.07.2011 : 19:35:33 »

Ijoooj, kak ste pa vi sladka familija. Cheesy
rava in sanco, porihtajte svoje mačkončke. Smiley Wink

P.S.: rava, kaj se meni samo zdi, al si bla malo lena s slikicami vaše mačkaste familije?  Evil Grin
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #227 : sreda, 27.07.2011 : 19:55:41 »

Samo tiste ranice in brazgotinice na glavi še niso izginile Lips Sealed Cry, en kos je še pleškota, upam, da se bo zaraslo.

a ga je Šnapi tolk premikastila?   Shocked
morda pri zapeljevanju ni bil dovolj prepričljiv  Roll Eyes kaj šele bo, glede na to, da so baje taplešasti tanajbolj gajstni in poskočni.  Wink

Citat
Hja, antibiotiki. Vetka mi jih je dala za 12 dni, je rekla, če bo prijelo, naj jih pridem iskat še za nekaj dni. Prijelo je takoj, ne šele po 10 dneh, sem šla nato vprašat, koliko časa naj mu jih še dajem, pa je bila vetka na dopustu, drugi veterinar pa ni imel pojma ali ga ni hotel imeti. Tako sem mu jih na lastno pest dajala skupaj 17 dni. En od obeh bolnih zobkov se je pozdravil, za drugega ne vem, če bo čisto ok, vnetja drugje ni. Jackotu pa tudi očitno nič ne fali.

aj si. tnx.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #228 : sreda, 27.07.2011 : 20:03:19 »

Flis dekca je rekla, da s takim kretenom noče imet otrok in ga je zbutala. Potem sem ga pa jaz hotela na hitro zacelit, da bo spet lep, in sem mu sprala s peroksidom za rane (preizkušen na sebi in na psu - super), je ratalo pa tako sranje, da ti ne morem povedat. Glih vedela sem, da imajo mački papir namesto kože. jebemti drek jezen jezen
Se pa za ranice fajn obnese aloe vera, sem pogruntala post festum.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #229 : sreda, 27.07.2011 : 20:30:35 »

Ijoooj, kak ste pa vi sladka familija. Cheesy

jah, za kosmatinca to zagotovo velja  ljubezen
sladkec v nas dela luknje, praska, grize, lasa, napada ... - se pa tudi pogovarja na veliko, stalno zahteva pozornost, jamra, tečnari, nas nadzoruje in pomaga pri vseh opravilih. je najlepši, najhecnejši, najbrihtnejši mucek v galaksiji 

punči pa ... ah ... ni da bi govoril
ko ponoči spiš, gre nate, stopica in te masira, dokler se ne zbudiš. potem počaka, da ji narediš gnezdece, se stisne, namontira, glasno prede in nastavlja trebuščka, podpajshice in podbradek za čohat in pol pančamo tako, da jo objemamo.  mislm ...  ljubezen ljubezen pol se pa zbujamo trdi in z mravljinčastimi udi, ker zgleda da podzavestno pazimo, da se ne premikamo, da je ne bi kaj povaljali.   
najkjut, najmilo, najnežno, najprijazno bitjece v galaksiji itak.

ni čudno, da se nam je čisto skegljalo  ljubezen

Citat
rava in sanco, porihtajte svoje mačkončke. Smiley Wink

delamo na tem Smiley

Citat
P.S.: rava, kaj se meni samo zdi, al si bla malo lena s slikicami vaše mačkaste familije?  Evil Grin

evo, takole strogo pa sladkec gleda in nadzoruje vse kar se dogaja pri hiši

Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #230 : sreda, 27.07.2011 : 20:37:45 »

jah, za kosmatinca to zagotovo velja  ljubezen
sladkec v nas dela luknje, praska, grize, lasa, napada ... - se pa tudi pogovarja na veliko, stalno zahteva pozornost, jamra, tečnari, nas nadzoruje in pomaga pri vseh opravilih. je najlepši, najhecnejši, najbrihtnejši mucek v galaksiji 

punči pa ... ah ... ni da bi govoril
ko ponoči spiš, gre nate, stopica in te masira, dokler se ne zbudiš. potem počaka, da ji narediš gnezdece, se stisne, namontira, glasno prede in nastavlja trebuščka, podpajshice in podbradek za čohat in pol pančamo tako, da jo objemamo.  mislm ...  ljubezen ljubezen pol se pa zbujamo trdi in z mravljinčastimi udi, ker zgleda da podzavestno pazimo, da se ne premikamo, da je ne bi kaj povaljali.   
najkjut, najmilo, najnežno, najprijazno bitjece v galaksiji itak.

ni čudno, da se nam je čisto skegljalo  ljubezen

delamo na tem Smiley

evo, takole strogo pa sladkec gleda in nadzoruje vse kar se dogaja pri hiši



Jaaaa, na to sem čakala. ljubezen ljubezen

Vidiš, Tarica ti še kr zastonj masažco privošči med spanjem.  Cool
Ni treba denarja ven metat... Sam na postlo se uležeš in je. Če dobro pomislim, bi to lahko bil nek novi hit. Mačja masaža: uživajte v udobju in čarih mačjih tačk Grin Nekaj podobnega kot pa s tistimi ribami, ki zdravijo luskavico.  Grin No, baje, da jo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #231 : sreda, 27.07.2011 : 21:14:49 »

Nekaj podobnega kot pa s tistimi ribami, ki zdravijo luskavico.  Grin No, baje, da jo.
Ne zdravijo, jo pa fejst omilijo Wink
Dobrega nadzornika in maserko imate Afro Afro
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #232 : sobota, 30.07.2011 : 09:44:42 »

Ne zdravijo, jo pa fejst omilijo Wink
Dobrega nadzornika in maserko imate Afro Afro
No, to sem imela v mislih. Wink Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #233 : sobota, 30.07.2011 : 13:51:23 »

Hja, antibiotiki. Vetka mi jih je dala za 12 dni, je rekla, če bo prijelo, naj jih pridem iskat še za nekaj dni. Prijelo je takoj, ne šele po 10 dneh, sem šla nato vprašat, koliko časa naj mu jih še dajem, pa je bila vetka na dopustu, drugi veterinar pa ni imel pojma ali ga ni hotel imeti. Tako sem mu jih na lastno pest dajala skupaj 17 dni. En od obeh bolnih zobkov se je pozdravil, za drugega ne vem, če bo čisto ok, vnetja drugje ni. Jackotu pa tudi očitno nič ne fali.

pri nas je bilo stanje po šestih dneh jemanja antibiotika že zelo zelo v redu, čist v nulo zrihtano pa še ni bilo.
sem šla nazaj, če še malo podaljšamo. so mi dali še za 4 dni in rekli, da več kot 10 dni nikakor ne sme dobivat stomorgyla zaradi stranskih učinkov in ker se packarija navadi na antibiotike.
mnja ... pol pa bod pameten  Undecided

zdaj sprobavamo še Platinum Oral Clean + Care gel. maček se punta in beži kot da bi ga gnal sam hudič. sem mal probala, ima precej fresh okus (podobno kot človeške zobne paste), čeprav naj bi imela zadeva okus po lososu.
baje da stvar neki dela ... živi bili pa videli.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #234 : sobota, 30.07.2011 : 14:53:49 »

Ja, fajn, ne. Huh Roll Eyes
Itak, da ni več  ne znanosti ne vede, kjer bi bila še mogoča ena sama in edino zveličavna Resnica. So minili tisti cajti, že kar dolgo nazaj.
Meni je bilo rečeno, da prej kot v 10 dneh zadeva sploh ne prime. Tako nekako 16 dni naj bi trajalo, če se prav spomnim, kar mi je rekla prvič vetka, pa se mi je zdela kar previdna.
Kakšnih  težav pri našem ne vidim, apetit ima ko vrag, je živahen,  zgleda celo, da se je še drugi zobek pozdravil in da bo vse ok, razen levega kočnika.
Mi je pa hecno, res, ko imate take težave s čiščenjem teh zobkov. No, saj ne rečem, Jacko je res  lutkica, ne maček, ampak tudi s Šnapko nimam večjih težav, pa je čist prava mačora. trmoglavka trmoglavka
Pazi, da ima pri čiščenju glavo vodoravno ali, če se da, malo obrnjeno navzdol. Če jo  dvigne, se ti cel postavi pokonci in potem ni nič.
 Pa pocajtajte se, no. Kiss Mi tudi redno uporabljamo Stomodine in se mi zdi kar fajn, samo Cikafloga, ki ga priporoča maja01, pa res ni prenesel. Grenek je.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #235 : sobota, 30.07.2011 : 15:17:33 »

Aja, kakšna pa je dnevna doza za Gusarčka?
Ma, ne vem, no. Da bi žival kar tako filali z antibiotikiza vsako figo, ni fajn, res, predvsem ker se organizem navadi in ne prime več. Jaz kure pri Jacotu ne bom več ponovila lep cajt, morda sploh ne bo potrebno več. Bi bilo super.
Da bi bili pa antibiotiki pa tako nevarni, če jih jemlješ pod zdravnikovih navodilih, pa tudi ne verjamem. Če pomislim, koliko Eflorana je Sančo pojedel zaradi svojih kroničnih gastro težav, čisto konkretne kure nakajkrat letno, do zadnjega obdobja, ko so se zadeve umirile. Pa konjske doze res hudih antibiotikov za borelijo in erlihijo, ki jih je jemal kar 6 tednov. Pa nismo imeli v 12 letih nobenih drugih bolezni, razen teh dveh omenjenih in se za svoja leta drži sila mladostno,  bistveno boljše od kakšnega vrstnika, ki res izgleda kot betežen starček.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #236 : sobota, 30.07.2011 : 16:04:08 »

5mg dnevno. je že velik fantek - 5,2 kg.

tehničarka pri njegovem splošnem zdravniku je rekla, da je naš mali trenutno njihov najhujši primerek.
jaz ene prave reference nimam, ker sem imela pred mnogimi leti tudi precej šorf mačkona. kadar me je vet videl v čakalnici, je bil hudo slabe volje, ker smo bili vedno vsi krvavi in Gusarček je v primerjavi z njim prava pupica.
verjetno se mi zato Tarči zdi tak angelček in poosebljena milina.

pri vsem tem, kar se loteva naših mrcin in v končni fazi tudi nas, gremo pač v izbiro manjšega zla.
mi bomo tole še dali skoz, upam pa tudi, da se navadimo tudi pucanja.
če vse to ne bo palilo, gredo pa zobi ven, kot je rekla Smetka, ker stalna vnetja v gobčku menda lahko grdo usekajo na notranje organe in je res čist brezveze, da bi ga doletelo kaj takega.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #237 : sobota, 30.07.2011 : 17:00:28 »

Joj, Gusar, hud maček, jst bi te pa rada videla Grin Grin Kiss
Ja, saj, mi tudi, 7,5 mg glede na težo, čeprav mi je tisti drugi veterinar, ki sem ga šla nato vprašat, rekle, da je doza 10mg. ??
Tudi meni so rekli, da stalna močna vnetja lahko povzročijo hude infekcije, še posebej so v nevarnosti starejši mački (običajno jim itak ne pregledujejo zob).
Držimo pesti.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #238 : nedelja, 31.07.2011 : 11:58:26 »

Joj, Gusar, hud maček, jst bi te pa rada videla Grin Grin Kiss

hm ...
kaj če bi (po pesjanarskem zgledu) naredili en sešn mačjih ketnarjev?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #239 : nedelja, 31.07.2011 : 12:54:51 »

Jst sem ful za, samo se bojim, da bi bilo za moja usodnejše od vseh bolezni in arcnij.
Jacota kar zvije , kakor hitro postavim transporter čez glavni vhod bloka in začne tulit kot obseden (budalo jedno se pomiri, ko ga postavim na tla klinike), Šnapka pa še po stanovanju pogosto tako hodi, kot da išče volka, ki ji bo vsak cajt skočil za vrat. 
Če pa lahko kje pogumnega Gusarčka Kiss kdaj vidim, bi bilo pa lepo.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines