mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:46:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447552 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #435 : petek, 07.10.2011 : 14:45:17 »

Samo da ste ok.
Ena anekdota od včerajšnjega obiska pri vetu (brez žvali, samo prehranski dodatki in hrana): so nekoč imeli nekega mucka s hudo alergijo na vse mogoče, bruhanje, driska, koža ipd. In ko so že obupali in hoteli narediti križ, se je ena iznajdljiva dohtarca Roll Eyes spomnila ideje: naj gredo kupit miško in jo dat mucku. In glej, vse je bilo super fajn in taisti mucek zdaj živi od (živih) mišk.
Mi je šlo malo na bruham bruham  , ko sem samo poslušala. Ne vem, kako rada bi ga morala imeti, da bi mu kupovala miške.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #436 : petek, 07.10.2011 : 14:50:10 »

Raje pomisli, kako rad bi on tebe imel Wink MAtr, meni bi Meli spomenik postavil
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #437 : petek, 07.10.2011 : 14:57:21 »

Se da kupit tudi mrtve miske (za kace & co.). Kar je cist isti smorn (vsaj jaz gledam na to tako) kot ce gres v trgovino po piscanca. Ali pa v koncni fazi po brikete, samo da so tam stvari notri zmlete, kot v pesto genovese ... Da grem nazja na misi - problem je, da ima kar precej mack, ki so vajene briketov, probleme ze s surovim mesom, s celim plenom pa niti ne vedo kaj tocno pocet (za tak primer je verjetno za zacetek uporabna ziva mis, ki spodbudi lovski nagon).
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #438 : petek, 14.10.2011 : 10:34:25 »

za mačkaraj sem kupila pesek z indikatorjem zdravja Nullodor
mačkon je kao ok (rumeno mačje scanje), pri tamali pa se polulan pesek obarva zeleno (go to vet alert).

a ma kdo kaj izkušenj s tem?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #439 : sobota, 15.10.2011 : 11:02:14 »

pri vetih sem se zmenila, da prinesem Taričino lulanje - no, to bo tud žur lovit  Roll Eyes

vrgla sem se v stroške in kupila vago.
fantek ima 5,5 kg, punči pa 4,9.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #440 : sobota, 15.10.2011 : 11:30:25 »

Upam, da pesek nima pojma in da je s punčko vse ok!  Kiss Pa veliko zabave pri lovljenju urina ti želim!  Roll Eyes

Saj tvoja mačka sta pa skoraj tako shirana kot moj!  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #441 : sobota, 15.10.2011 : 12:14:00 »

Ko sta moja dobila uroinfekt, je Šnapi kakšen teden lulala v banjo, potem lepega dne ni več niti hodila, Jakob je imel 41 vročine in ni ne jedel ne hodil. Tako da če je mucka sicer ok in ne daje nikakršnih simptomov bolezni, mislim, da ne gre paničarit. Potem sem še enkrat preventivno naredila kontrolo in nesla urin, pa so mi rekli, da bi mačka že sama opozorila, če bi bilo kaj narobe. Jaz mačkom bolj zaupam kot ne vem kakšnemu kemičnemu zvarku, lahko pa ima seveda prav.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #442 : sobota, 15.10.2011 : 14:16:20 »

[quote
Saj tvoja mačka sta pa skoraj tako shirana kot moj!  Wink

kriza & stuff ... hrana košta !!!
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #443 : sobota, 15.10.2011 : 14:42:11 »

Ko sta moja dobila uroinfekt, je Šnapi kakšen teden lulala v banjo, potem lepega dne ni več niti hodila, Jakob je imel 41 vročine in ni ne jedel ne hodil. Tako da če je mucka sicer ok in ne daje nikakršnih simptomov bolezni, mislim, da ne gre paničarit. Potem sem še enkrat preventivno naredila kontrolo in nesla urin, pa so mi rekli, da bi mačka že sama opozorila, če bi bilo kaj narobe. Jaz mačkom bolj zaupam kot ne vem kakšnemu kemičnemu zvarku, lahko pa ima seveda prav.

punči je ok in sploh ne zgleda, da bi bilo karkoli narobe - papa, panča, dirka in mulca namlati 2-3x dnevno.

imam en konc paranoje, kar se tiče mačjih ledvic. nekje sem prebrala, da mačku lahko delajo ledvice samo v nekaj odstotkih, pa za to ni nobenih vidnih znakov in maček zaradi tega nima nobenih težav.
moj ex mucek je bil čisto v redu, potem je kar naenkrat umrl v enem tednu zaradi odpovedi ledvic. takrat smo ugotovili, da je imel muc ledvice že čisto deformirane, polne nekih cist itd. - opozorila pa ni bilo nobenega. klinc, tut mačkom ni za zaupat in celo na njih se ne moreš zanest.

to, da nesem lulanje počekirat, je še najmanj kar lahko naredim.

lulanje začnem lovit v ponedeljek, trenutno so v paci trije metodološki pristopi k projektu:
- metoda by Sanco1a - en pokrovček ali podobno pod lulajočo mačjo rit
- metoda z nekega drugega foruma - polivinil čez pesek in pol odliješ lulanje
- metoda by vet - žvau gre lulat v riž (parboiled, ki ne vpija) in tisto pol odliješ

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #444 : sobota, 15.10.2011 : 21:14:28 »

Ooo, tele metode si pa velja zapomnit (no, vsaj zadnji dve)...  Smiley
Miška nabrita, ti si zdrava!  Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #445 : torek, 18.10.2011 : 16:08:53 »

eh ja ... po tem, ko je zadeva prvič ratala zelena, je bilo vsako nadaljnje lulanje normalno.

ker bejba izgleda v izvrstni formi, bomo postopek ponovili čez kak mesec, dva in okoli vetsov začeli skakat, če bo večkrat kako čudno lulanje.

mislm ... mularija mačja ... lih tok da te v skrbi spravi  Angry
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #446 : torek, 18.10.2011 : 16:20:16 »

za mojo lubico se zdajle naroča eno mačje ležišče.
pomagam si z guglovimi prevodi, ker ne znam nemško

... Die Unterseite des Katzenbetts ist mit Noppen besetzt und verhindert so ein zu starkes Verrutschen des Bettchens. ...
guglov prevod:
... Spodnja stran mačka postelja je napolnjena z mozolji in preprečuje prekomerno drsenje v jaslice ...

bomo raj kako drugo, ta z mozolji se mi kar naenkrat ne zdi taprave barve  Roll Eyes
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #447 : torek, 18.10.2011 : 16:37:54 »

Pa jaslic tudi nebi, a ne
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #448 : torek, 18.10.2011 : 18:14:11 »

Rava, mačja mularija je čisto ok Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #449 : torek, 18.10.2011 : 18:36:26 »

Rava, mačja mularija je čisto ok Wink

itak  ljubezen ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines