mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:50:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447470 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #510 : nedelja, 08.01.2012 : 21:26:04 »

Grin Grin Moonbeam, ja, tapasji ste dali šolo skoz
bom Tarči povedala, da pride Murioti na počitnice   Grin Grin


Tole sta moja prva dva mačka ever. Ej, na začetku nisem imela pojma, kako in kaj 
So bili dnevi, ko sem obupano sedela za mizo in si mislila, tole pa ne bo šlo tkole.  Tongue 
Pa smo nekako preživeli in se marsikaj naučili, sploh o trmastih hudičkih  Evil
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #511 : nedelja, 08.01.2012 : 21:31:45 »

... ga je pa vedno čakala kje na skritem, višjem mestu in ko je prišel mimo, se mu je zabrisala s skokom na hrbet. Da ga je skoraj kap. 

  lubica
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #512 : nedelja, 08.01.2012 : 22:07:08 »

v bistvu je tako, da Tarči (razen zdaj) nikoli nič narobe ne naredi in ni nobene potrebe po vzgoji.
tak angelček sladki je   ljubezen
kaj pravzaprav pa ena luštna mucica sploh lahko narobe naredi?

ljubezen oh, Rava, jaz te tako rada berem Kiss
Ampak ... bi te pa tudi mal poslala v našo nemško pasjo šolo, a veš Evil Saj veš, da sem bila jaz včash samo in izključno mačja in sem zato ob prehodu na "pasje" ziher marsikatero stvar malo po "mačje" (čist v tvojem stilu Tongue ) zakvačkala. In zdaj imam lepo posledice. Moj ljubki nežni črni angelček je tak cuker, da ni za verjet, ampak, verjemi, sem videla mojo vzornico NoJinx, kako svojega RES (po mojem) angelskega G. Psa nadere, ko je "gluh" in nimam tudi jaz čisto nič slabe vesti, kadar hoče moje "nežno angelsko bitje" nekaj po svoje red delat. Ga včasih tudi čist po mačje zgrabim za kožo na vratu, ko mi hoče pred mano požet kako svinjarijo ali pa kakega gosta. In popolnoma enako je doživel NVM Miško, ubogi lačni sirotek angelski, ko je samo probal z mize nekaj s krožnika ukrast. Samo enkrat in nič več  Evil (velja za mačka, pes je še malček butast in mu je treba večkrat kaj povedat).
Hočem reči, da se mi zdijo mačke od zmeraj bolj prefrigane in brihtne, ko je čas za kažin, hkrati pa odločna beseda in/ali kretnja (špric vode, frc po riti, kar hočeš) pri njih hitro deluje.

Mame ne smemo bit softiči, a veš. Vsak mulc si kdaj zasluži eno po riti, tudi tanajbolj pridne punčke. Tiste so pa sploh tahujše zlobnice lahko (verjemi mi, jaz sem bila taka, pa še edinka, ravnateljeve hčerkica s kitkami) Tongue  Evil
Saj bejbika ti ne bo "zamerila", boljše da ji ti postaviš mejo z eno po riti, kot da začne ona raztegovati svoje nerganje na lulanje, pa kako sesuvanje pa take mačje monade, ki znajo biti pa res kriza.
Kar pogumno, zajet sapo pa en fajn žleht "ššššššššššššššiiiicccccc" proti lubiki spusti, naravnost v lepo facico, kadar bo spet probala Mačotu grenit  Smiley Mi smo s tabo, sej to veš, a ne Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #513 : nedelja, 08.01.2012 : 22:47:44 »

 Grin mamaF, ti si zakon! Sem se narežala sedaj...

Rava, kakorkoli boš naredila/nič naredila, ne bo narobe. Se boste vsi skupaj kaj naučili- in pač iskali nove rešitve, ali pa uživali v tem kar je. Samo ne sekiraj se preveč, ker to pa bodo živali čutile in se ti tudi zna poznati v družinski klimi. In ne pozabi nam poročati.  Wink

Če bo pa res res kriza, pa imaš za sabo en ogromen krizni štab mačkarc. Tongue
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #514 : ponedeljek, 09.01.2012 : 08:31:52 »

v bistvu je tako, da Tarči (razen zdaj) nikoli nič narobe ne naredi in ni nobene potrebe po vzgoji.
tak angelček sladki je   ljubezen
kaj pravzaprav pa ena luštna mucica sploh lahko narobe naredi?

Mamičko lahko prav potiho in naskrivaj ovije okoli mezinca, ne da bi mamička sploh kaj čutila ali slutila.  Tongue Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #515 : ponedeljek, 09.01.2012 : 08:34:38 »

...ja, permisivna vzgoja je ena največjih zablod v zgodovini Evil
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #516 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:26:01 »

moja punči nikoli nič narobe ne naredi  Angry  Tongue
samo zdajle malo pihca in renčka  Tongue

dejstvo je, da je bila v prvi vrsti, ko je bog delil luštkanost, ljubkost in take zadeve. ko je delil pamet, je pa malo špricala  ljubezen.
zaradi tega je tudi vprašljivo, kako bi si njena srčkana bučkica razložila kako kazen.

brihtkanega sladkca pa sem samo enkrat pošpricala s flavrpavr škropilko in zdaj je dovolj, če mu jo samo pokažem.

zaenkrat bom poskušala s preusmerjanjem pozornosti.
vsekakor pa mora Mačko ornk nabildati samozavest, da bo koga od njiju malo priklopil Evil.
če samo beži pred njima, onadva vesta, da ga je strah in ga še toliko bolj preganjata - hudobe moje male.
opažam, da se mu samozavest dvigne z igro.
prejle sva se ful igrala - po igri pa se je šel suvereno nafutrat, lulat in petposto ni šmerglal straž, ki so v zasedah čakale na prehodih in hodnikih.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #517 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:30:30 »

Opa, Mačo, dobro ti gre Cheesy Itak, zdaj vidi, da je "mama" na njegovi strani in je zmetraj bolj korajžen Smiley
Lubici pupici angelski pa enga Kiss v mojem imenu. Obljubim, da če bo pridna, ne bom več tule po njeni temi omenjala "nemške šole"  Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #518 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:57:58 »

... NVM Miško, ubogi lačni sirotek angelski, ko je samo probal z mize nekaj s krožnika ukrast...

srotej mali, v kakšnih razmerah ti živiš  Angry Cry

pri nas se s krožnikov prec poje  Tongue. mačja inšpekcija pride sicer povohat krožnik in ima popoln nadzor nad vsebino, ki pa jim je zaradi pretežno vegi kuhinje nezanimiva in neužitna  Evil.
edino Tarči zanima kak sirček in ga tudi dobi kak košček, da ga popapa s prsta.

Miško, ti kar k nam pridi, pri nas mački lahko talarje ovohavajo  ljubezen ljubezen
aja, pa čisto na koncu lahko tudi kako smetanco do konca poližejo, preden grejo talarji v stroj  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #519 : ponedeljek, 09.01.2012 : 15:57:58 »

moja punči nikoli nič narobe ne naredi  Angry  Tongue
samo zdajle malo pihca in renčka  Tongue

Ko kakšna mama, prisiljeno privedena na govorilne ure
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #520 : ponedeljek, 09.01.2012 : 16:07:57 »

Ko kakšna mama, prisiljeno privedena na govorilne ure

 
Logiran
nenab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 94


WWW
« Odgovor #521 : ponedeljek, 09.01.2012 : 17:03:46 »

moja punèi nikoli niè narobe ne naredi  Angry  Tongue
samo zdajle malo pihca in renèka  Tongue

dejstvo je, da je bila v prvi vrsti, ko je bog delil luštkanost, ljubkost in take zadeve. ko je delil pamet, je pa malo špricala  ljubezen.
zaradi tega je tudi vprašljivo, kako bi si njena srèkana buèkica razložila kako kazen.

Tole mi je pa ful, ful všeč bravo bravo bravo
Pa kolikokrat je to res!
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #522 : ponedeljek, 09.01.2012 : 19:43:39 »

vse napisano velja samo za Tarči, ki je milo skromno bitjece in se jo sploh scrkljat ne da.

Gusarček aka Center Galaksije je seveda iz druge zgodbe. če komu še ni jasno ... on je tisti zaradi katerega vzhaja sonce.
če njemu ne bi postavili omejitev in ignorirali stalnih zahtev po ne vem čem vse, bi nas že požrl.
to je pa res razvajeno bitje. obenem pa seveda najlušten, najhecen, najzgovornejši in najbister mucek.
moj lepi fantek  ljubezen ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #523 : nedelja, 15.01.2012 : 17:20:53 »

stanje po enem mesecu.

še pihamo, renčimo in se ne maramo, kadar smo skupaj.
danes se je pa zgodil en bistven premik.
Mačko je bil slabe volje, odkar sem včeraj pihajoči zgagi od mame prinesla. nič ni prišel na posteljo, nič se ni prišel igrat, zalezovalca sta ga spet ornk psihirala, tako da je bil spet ves presran.
ful se mi je zdel žalosten in sem ga skušala malce razvedriti. uspelo mi je, da sva se malo igrala na postelji.
mimo je prišel Gusarček, ki je bil tokrat za spremembo priden in ni nič pihal nanj.
Mačko pa skoči v luft (jst ne vem, kako tako bajsasta živalca lahko tako hitro skoči) in se zapodi za njim v kuhinjo, od koder se sliši strašno dretje in ravs.
hitro zaploskam in ko pridem v kuhinjo, Gusarček ves zmeden (in prašen  Roll Eyes ) prileze iz ene luknje v wtf stanju, na faci mu piše "kaj je zdaj to zaen hudič, sej zmeri jaz njega preganjam". Mačko je prvič pokazal, da je bil stritfajter.
oba sta bila ok, noben nič popraskan,

zgleda, da Mačko odreagira tako, da ful cajta tiši v sebi, se sekira, beži ... pol pa kar naenkrat popi*di in to ornk.

pri mačjih relacijah v roku enega meseca nekako ni nobenega izboljšanja. hmf  Undecided

kadar pa sta razbojnika pri moji mami, se vidi, da Mačko sicer počasi, ampak ziher napreduje.
zmeraj manj je plašen, če sem jaz zraven, se pusti božat tudi atiju, obožuje perota in izgleda zadovoljen muc.
maček je fantastičen - neizmerno prijeten značaj, lep, prijazenčkan, zdaj se že pogovarja ... če bi si ga človek izmislil, ne bi mogel bit boljši.  ljubezen ljubezen

je pa precej vzhajati začel in gremo na lajt brikete. giblje se čisto premalo.
mimogrede k debati v neki drugi temi o debelih mačkih - jst sem tudi ena tistih, ki je rekla, da ne bo mela debelih mačkov. zdaj mi pa ta pred očmi vzhaja in stres kompenzira s hrano.
kako naj grem zdele hujšat in s tem travmirat žvalco, ki zdajle počasi spoznava, da ljudje niso vsi taki kot tisti iz njegovega prejšnjega okolja, kjer je očitno kasiral ogromno brc, kar je v bistvu moral tvegati, če se je hotel najesti.

imamo pa nekaj zdravstvenih tegob in mislim, da bo čas za obisk veta (to bo spet travma  Sad ).
- piska ko diha - tudi če je bil malce bolan zaradi stresa ob spremembi okolja, bi se zdajle to moralo že nekako porihtati.
ful hitro se tudi zmatra. morda se zato tako malo giblje.
- včasih se mu ful spahuje.
- na podplatih ima konjsko trdo kožo, nekoliko je razpokana, včasih se odluščijo celi kosi. mislila sem, da zaradi zunanjega okolja. ampak sem počekirala mačke v koloniji v istem okolju, pa imajo normalne mehke blazinice. tudi če bi bilo to zaradi nevemkakšnih tal v zunanjem okolju, bi se zadeva v tem mesecu morala popravljati oz. zrihtati, vendar je stanje nespremenjeno.

gledam po netu, ki pravi, da je en od možnih vzrokov za takele podplate tudi alergija.
če se kdo kaj zastopi na mačke podplate, bomo hvaležni za vsako mnenje. zgleda pa to tkole. ni pa nič tko v živo razjedeno ali kaj vneto.




mislila sem ga peljati na VF. ali mi kdo lahko priporoči h kateremu vetu naj grem, da bo Mačko zagotovo v najboljših možnih rokah?

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #524 : nedelja, 15.01.2012 : 17:22:14 »

fotkamo ga ne, ker se še malo boji aparata. slikco podplata sem nahit stisnila, pol je bla pa že panika.
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines