mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:01:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447435 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #555 : nedelja, 22.01.2012 : 11:11:11 »

... pripraviš staro do tega ... previdno povohaš na razdalji pol metra, se nakremžiš ...

 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #556 : nedelja, 22.01.2012 : 12:22:29 »

gruntam, da bi za mularijo kupila fontanco, da bi več pili.

plastične se dobi relativno poceni (18-30€), vendar je treba menjati filtre, plastika in raznorazne baktrije pa so zelo fajn družba.
gledam eno keramično firme lucky kitty, ponudniki so različni, najceneje sem jo našla za 52€. reviewji jo precej hvalijo. http://www.lucky-kitty.co.uk/images/articles/85b4979a58eb9bb2bb22d0cb055be483_5.jpg

a mate kaj izkušenj s fontancami, a majo mački te zadeve res tako radi?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #557 : nedelja, 22.01.2012 : 12:41:23 »

ali ima morda kdo kak recept za homemade maèjo juhco/omako?

Jaz ne kompliciram - surovo meso, ce je direkt iz hladilnika, potem narezem na manjse kose in prelijem z vroco vodo, da se segreje na sobno T. Sicer pa dobijo v kosu, npr. perutnicko, bedro, vrat, ... Kuhamo ne.
Obcasno sicer dobijo kaksno vrecko ali konzervo, ampak to je res obcasno (npr. 1x mesecno).

Ta bolanim (obicajno dihurjem) pa razmoceni zmiksani briketi + zmiksano meso + jajce + b kompleks + kolostrum + se kaksen dodatek.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #558 : nedelja, 22.01.2012 : 13:43:40 »

Jaz ne kompliciram - surovo meso, ce je direkt iz hladilnika, potem narezem na manjse kose in prelijem z vroco vodo, da se segreje na sobno T. Sicer pa dobijo v kosu, npr. perutnicko, bedro, vrat, ... Kuhamo ne.
Obcasno sicer dobijo kaksno vrecko ali konzervo, ampak to je res obcasno (npr. 1x mesecno).

Ta bolanim (obicajno dihurjem) pa razmoceni zmiksani briketi + zmiksano meso + jajce + b kompleks + kolostrum + se kaksen dodatek.

Maja, a kosti zraven pojedo?

Mi smo šli čisto dol iz konzerv in dobita samo surovo. Konzervo občasno, mogoče kakšno ribo. Drugače pa tako kot so rekli, malo pokuhaš meso, dodaš še kaj noter in nastane taka fajn juha.

Pri nas bi fontano samo tkole  Shocked  gledali  Tongue
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #559 : nedelja, 22.01.2012 : 13:52:48 »

gruntam, da bi za mularijo kupila fontanco, da bi več pili.

plastične se dobi relativno poceni (18-30€), vendar je treba menjati filtre, plastika in raznorazne baktrije pa so zelo fajn družba.
gledam eno keramično firme lucky kitty, ponudniki so različni, najceneje sem jo našla za 52€. reviewji jo precej hvalijo. http://www.lucky-kitty.co.uk/images/articles/85b4979a58eb9bb2bb22d0cb055be483_5.jpg

a mate kaj izkušenj s fontancami, a majo mački te zadeve res tako radi?

rava, a se zanimajo za vodo, ki teče iz pipe ali se je celo bojijo? Fontana ustvarja tudi malo hrupa pri delovanju.

Mi nimamo fontane, pije pa Lauš vsak dan vsaj dvakrat vodo izpod pipe. Ostali preferirajo posodice.

Za spodbujanje pitja imajo posodice z vodo na vseh koncih in krajih (keramične, ker jih kovinske motijo zaradi odseva), vodo menjam vsaj dvakrat dnevno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #560 : nedelja, 22.01.2012 : 14:18:13 »

Rava, pri Jakobu se za ledvice odlično obnesejo RC young female (mu dajem za punčke, so manj "močne") - niso dieta, ampak  preventivna hrana pri mačkih, ki so nagnjeni k težavam z ledvicami, so jih že imeli ali ne pijejo dovolj. Edini briketi, pri katerih popije dovolj, urin je dovolj redek (sicer je veliko pregost), lula pa trikrat več, kot po običajnih. Mu jih pa mešam z navadnimi, ne dajem samih. Res priporočam. Jih pa nikakor ne dobiš povsod, če imaš težave, povej,  jih grem lahko jaz nabavit.
Ja, pa voda v čim večjih, pasjih posodah na več koncih. Iz malih ni užitna.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #561 : nedelja, 22.01.2012 : 14:53:48 »

Ja, pa voda v čim večjih, pasjih posodah na več koncih. Iz malih ni užitna.

Evo, to ja. Posodice, o katerih jaz pišem zgoraj, so prav tako velike pasje keramične. Ker iz malih se ne pije in pika  Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #562 : nedelja, 22.01.2012 : 14:55:57 »

Pasjih za prave, ta velike pesete. Napol bazenčki morajo bit.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #563 : nedelja, 22.01.2012 : 15:00:58 »

Pasjih za prave, ta velike pesete. Napol bazenčki morajo bit.

Pri nas isto. Večja kot je več se pije  Smiley  Majhne so baje za muhe  Tongue
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #564 : nedelja, 22.01.2012 : 15:27:31 »

Res je, jaz sem poleti uporabljala celo tisti starinski plitvi lavor z velikim premerom, je najraje hodil tja pit.  Smiley
Ker imajo res najraje tekoče vode (potok...), in ker se kupljena fontana pri nas ni obnesla, curek iz pipe pa je tudi težko pit, smo naumili sledeče: posodico za pitje daš v umivalnik, pod tekočo vodo in počakaš, da se toliko naponi, da začne voda teči čez rob posode. Po potrebi jo magari držiš v roki, pod rahlim naklonom. Potem pije tisti slap, ki se zliva čez. Gospod na takšen način celo popije kaj več, kot bi sicer. Včasih zadostuje že, da curek lovim z usločeno roko, in tudi to prej pije, kot pa neposredno iz pipe. Vem pa da marsikateri res nimajo težav piti direktno iz pipe.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #565 : nedelja, 22.01.2012 : 15:35:13 »

Maja, a kosti zraven pojedo?

Ja.

Meni se za spodbujanje pitja blazno fajn obnese "nepolivljiva" posoda buddy bowl (imajo jih v Dogetu, tako da verjetno smem link dat). Zadeva deluje tako, da je v eno posodo vtaknjen kot nek lijak in da se visina vode izravnava, ves cas, ko zival pije (in s tem znizuje nivo v lijakastem delu) voda "tece". Gibanje tekocine je sicer minimalno, ampak ocitno je dovlj, da jim je ok. Imajo to skledo ful rajsi kot Spelin "lavor", tudi ce je v obeh sveza voda. Zoprna stvar je edino odpiranje te posode (za ciscenje in menjavo vode), ker res mocno zatesni. Buddy bowl sem sicer vzela za "demolition group", ampak so ga imeli do pred kratkim na voljo macki in dihurji, ker so se uni trije norci namakali notri. Zdaj so se skulirali (no, do nekih mej) in bo treba ocitno pac se en tak pisker kupit.
Sem tudi jaz razmisljala o fontani, pa bi se najbrz tamale zverine kopale notri.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #566 : nedelja, 22.01.2012 : 15:47:00 »

Samo vsakič, ko grem jaz v kopalnico prileti za mano kot sneta skira, skoči na umivalnik in glasno zahteva vodo iz pipe. Sicer je pa voda boljša od koderkoli že pač, samo da ni iz kakršnekoli sklede. Voda iz sklede je namreč najboljša za polivanje (beri prčkanje vode iz sklede s tačko) in šele na drugem mestu, če res ni druge opcije, za pitje.  Angry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #567 : nedelja, 22.01.2012 : 16:04:12 »

Rava, pri Jakobu se za ledvice odlično obnesejo RC young female ... Jih pa nikakor ne dobiš povsod, če imaš težave, povej,  jih grem lahko jaz nabavit.
Ja, pa voda v čim večjih, pasjih posodah na več koncih. Iz malih ni užitna.
Tole smo tudi pri nas imeli (young male in female) in je super, samo tako zelo okusni so, da niso več kul za nvMM, ker je šlo preveč v slast (in kile gor).
Če ne drugje (na našem koncu jih ima moj vet), jih lahko po spletu naročiš pri uvozniku. (ti pošljem na ZS).

Kar se pa skled za vodo tiče - mi imamo v hiši dve zelo veliki rosfraj, in žlampata pes in maček iz obeh Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #568 : nedelja, 22.01.2012 : 16:39:50 »

Ja, tako kot pri vseh RC je treba zelo pazit na količino in jih nikakor ne imet ves čas na razpolago. Pa priporočam mešanje s kakšnimi običajnimi, če ni bolezni, za spodbujanje pitja je pol-pol več kot dovolj.
Je pa zanimivo, da se pri naših ne izloča le več vode, ampak po tem hodita tudi pogosteje kakat, tako da glede teže ni  razlike z drugimi. Običajno jih res dobiš pri vetu, jaz v matični trgovini uvoznika RC v Lj.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #569 : nedelja, 22.01.2012 : 17:49:14 »

če redijo, pol odpade. sladkec in punčka sta ravno pravšnja, sončece tolsto mora pa shujšat.
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines