mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:16:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447367 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #570 : nedelja, 22.01.2012 : 17:56:50 »

naša tastara je ravnokar dala kuhat mačjo juho.

2 litra vode
1 kost
25 dkg govejega stegna, narezanega na male kocke

to namerava kuhat na majhnem ognju kake pol ure.

potem pridejo not začimbe:
ščepec baldrijana (baldrijanov čaj v bistvu)
ščepec mačje mete

po tem namerava zadevo pokuhati še par minutk.

čisto na koncu pa bo dodala še narezano taostro travo, ki sta jo šla s fotrom danes nastrišt v gozd.

bože nas sačuvaj, baba je v kuhinji tok leva, da tega svet še ni videl in nima treh čistih. mar bi šla v štacuno pa kupila tiste tadobre juhce, ne pa da z nami takole krvoločno eksperimentira.

GMT

bomo poročali, če bo po kakem čudežu ratalo kaj užitnega
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #571 : nedelja, 22.01.2012 : 17:59:59 »

 Grin
Čist fajn gre vaši tastari  Wink

Vse za mačje riti, da bojo čimbolj site, čimbolj zdrave in čimbolj zadovoljne  ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #572 : nedelja, 22.01.2012 : 18:02:36 »

piščanca se ne upamo kuhati, ker bo šla spet kri ven spredaj in zadaj.
nekako smo naredili sintezo receptov, pa da vidimo.

po stanovanju imam nastavljene 4 skledice, pa vsi trije skupaj ne spijejo 2dcl dnevno. to se mi zdi premalo.
bodo dobili večjo stekleno zadevščino.

poleti je bilo kul, ko je bil na balkonu ajmar s ful postano vodo za sadike in sta ogromno pila.

večje sklede res bolj palijo, tnx za hint.
aja, veliko pijejo tudi, če zgleda, kakor da voda ni za njih, ampak za kak drug namen kot npr. za rože  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #573 : nedelja, 22.01.2012 : 18:14:58 »

"Tastara" bo ratala kuharca kot se šika Smiley Če nimate alergije na ribe, priporočam tudi slastno juhico iz navadnih osličevih filetov - lahko dodaš še malo naribanega korenčka ali bučke. Ko so kuhani, poberi ven morebitne kosti, jih z vilico zdručkaj, pa bo zelo podobno tistemu iz vrečke Wink Če hočeš, dodaš začimbe, ali pa tudi ne, odvisno od izbranega okusa jadcev. Take juhice si lahko skuhaš tudi 2 litra naenkrat, pa jo potem zamrzneš v jogurtovih lončkih in imaš na razpolago za lačno gospodo Smiley

V tiste kupljene juhice pa barabe trgovske ziher dajejo kako posebno aromo (podobno kot v človeške izdelke, saj veš, da te malo zasvoji poseben okus).

Aja, še okoli redilnosti RC briketov - odvisno od radodarnosti gospodinje in požrešnosti mačka. Če se boš držala minimalne priporočene količine, ne bo vzhajanja trebuščka. Problem je, če nasuješ "od oka", pa imaš mačka tipa MaliMiško, ki bi se nažiral do onemoglosti z RC, mama pa bi lačnemu revčku kar naprej dosipala v skledico. Z drugimi briketi pa teh problemov nimamo, lepo počasi hodi grickat svojo dnevno dozo in včasih celo kak briketek ostane za naslednji dan Tongue - niso tako noro okusni, da bi v enem šusu požrl cel dnevni obrok, kot se je dogajalo z RC. Ampak - mački so zelo različni, enim pa baje sploh ni toliko všeč Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #574 : nedelja, 22.01.2012 : 20:38:21 »

Ribice so seveda tudi opcija, če jo jedo morda celo najboljša, ker najbolj 'diši'. Ampak pri mojem je pa recimo kontra efekt. Kakor hitro je le ščepec ribjega kje noter, se bo skremžil in pobegnil. Mu je ogabno do konca. Zelo odvisno od muce katero meso bo 'palilo'. Naših 5 domačih mačkov ima 5 povsem različnih profilov prehranjevanja. In za ostale, ki sem jih spoznala, tudi ne morem enotnega vzorca potegniti- razen tega, da je pač treba eksperimentirati in najti kaj pri katerem zaleže. Zato se, Rava, nič ne sekiraj, če bo najprej vse izgledalo neuspešno. Jaz sem npr. potrebovala skoraj 1 leto, preden sem našla meso, ki ga je moj maček pripravljen jesti.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #575 : nedelja, 22.01.2012 : 20:53:56 »

Oj**emtiš  Shocked meni to zgleda k uni coprniški recepti "uzeti leđa od grbave srne, uši mrtvog fratra, lovorov list..."  Lips Sealed

V sočutju in skrbi z vami, M.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #576 : nedelja, 22.01.2012 : 21:40:12 »

V sočutju in skrbi z vami, M.

Preceddnica, nič naj te ne skrbi  Cool.
zadevo smo nadvse sumničavo proučili in tastari jasno dali vedeti, da si svoj čudaški zvarek lahko nekam vtakne  Evil.
GMT
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #577 : nedelja, 22.01.2012 : 21:44:41 »

Prjatučki ljubezen ljubezen objem
Jaco
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #578 : nedelja, 22.01.2012 : 22:14:21 »

Citat: rava
in tastari jasno dali vedeti, da si svoj čudaški zvarek lahko nekam vtakne

Ja, tako to mački izkazujejo spoštovanje do skrbnika in si trdno zaobljubijo, da mu pa take dobrote res ne morejo trgati od ust- in kar vse pustijo. Tongue
Po pričakovanjih, skratka.  Evil

Rava, ne vem ali je količina vode problem, ali tista trava... ampak moj tudi ni pil, če nisem naredila močnega jušnega 'koncentrata', torej mora biti razmerje vode in mesa v prid mesu... Pa najprej poštudiraj katero meso jim sploh 'diši'. Enim diši kurje, drugim goveje,... Mojemu drugemu mačku sploh ne morem ničesar 'uturiti'. Včasih blagovolji polokati malo sladke smetane, na srečo ni alergičen.
Mislim, da te čaka pestro leto polno eksperimentov.  Roll Eyes
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #579 : nedelja, 22.01.2012 : 23:25:10 »

Ja, tako to mački izkazujejo spoštovanje do skrbnika ...

hvaležne rešene živalce Smiley itak Smiley

Rava, ne vem ali je količina vode problem, ali tista trava... ampak moj tudi ni pil, če nisem naredila močnega jušnega 'koncentrata', torej mora biti razmerje vode in mesa v prid mesu...

tnx Smiley bomo preizkusili.
v samo travo sta se vsaj Tarči in Gusarček ful zapodila.
bomo še poskušali, čarovniške komponente pa bomo dodajali step by step.

Pa najprej poštudiraj katero meso jim sploh 'diši'.

z Gusarčkom sva prišla skupaj 30.9.2010, s Tarči 7.2.2011, Mačo pa je prišel 16.12.2011. s prvima dvema imamo že določeno kilometrino.
pravilo, ki 100% drži pri vseh treh: če na hrani piše "Trial pack", vsi trije na glavo skočijo vanjo. navdušenja je konec takrat, ko oddam redno naročilo večje količine zaradi količinskih popustov.

najraje bi videla, da bi pretežno jedli surovo meso. Gusarček poje par dek, potem meso vlači naokoli in pri tem neskončno uživa. Tarči se ob surovem mesu z gnusom obrne. Mačo pa bi vsaki dve uri pojedel čisto majhen košček.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #580 : ponedeljek, 23.01.2012 : 00:50:43 »

Pa jedo vsi enako sorto mesa? Pri nas namreč vsi jedo zelo različno. Eden bi pretežno piščanca, drugi govedino, tretja svinjetino, četrti ribe, peta je na srečo vsejed. (Pa ni tako samo pri naših mucah. Pri mesu in vrečkicah so veliko bolj izbirčne in specifične, kot pa pri briketih.) Tako da samo z enim mesom pri nas nikakor ne bi mogli shajati. Preverjeno vsaj pri mojem, ki se je pripravljen tudi po 2 dni stradati, če mu ne ustreza hrana. In to ne enkrat. Me je 'peljal' do hladilnika in do vseh mest, kjer je kdaj jedel in kazal, da je lačen- a ni šans da se pritakne druge papice.  Tretji dan sem jaz podlegla, recimo.
Pri nas je tako, da ko smo ugotovili kaj kdo je, potem več ni bilo problemov s siljenjem in izbirčnostjo. Le pot do tja zna biti malo daljša. In pripravljen moraš biti vsakemu delati svojo jed. V bistvu gre celo tako daleč, da če meso ni na pravo velikost narezano, je spet lahko problem. Pravi mali avtisti.  Kiss
Še ena stvar se je sčasoma izkazala kot uporabna, morda ti koristi pri Tarči. Tisti muc, ki ponavadi je piščančka, ga je najprej najraje jedel surovega. Za več ur seveda tega ne moreš kar tako nastaviti, predvsem poleti, ali pa v toplih prostorih. No, pa smo enkrat začeli s prelivanjem mesa z vrelo vodo. Za nekaj sekund, da beljakovine na površini koagulirajo. Meso ostane na sredini mehko in sočno, zunaj se pa lepo fiksira in 'prekuha'. (Kuhanega piščanca recimo ne mara kaj preveč.) Izkazalo se je, da mu to še veliko bolj tekne.
To, da pa Mačo je na vsaki dve uri, je pa super in za mačke nekaj normalnega. Nekatere menda jedo tudi po 10-15 krat na dan, če jim daš to možnost. Ampak zaužite porcije so potem seveda manjše. Na tak način žival nikoli ni obremenjena s polnim želodcem in tudi nikoli ni lačna. Zvečer pri nas jedo celo še v krajših intervalih, zjutraj tudi. Le popoldne in ponoči, kadar počivajo, takrat se ne zbujajo, da bi šli jest. Trije obroki bi bilo pri nas recimo nepredstavljivo. Wink Pa mislim da to ni tako nenavadno, glede na to, da je to podoben vzorec naravnemu, kjer v mraku in zori najraje lovijo. In takrat pojedo po več živali. Tako da jim zaenkrat nimamo namena tega profila 'odvzgojiti'.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #581 : ponedeljek, 23.01.2012 : 17:22:25 »

nič se ne bo mularija zmišljevala ali pa bognedaj jedla samo eno sorto hrane  Angry.
imajo stalno na razpolago AG brikete z dodatkom RC oral sensitive.
večerno crkljanje z malce konzervice bom prilagajala samo do določene mere.
en dan bo juhica, en dan ribe (ki jih ima Tarči strašno rada), govedina, puran itd.
če ne bodo jedli, pa nič. prostoživeča kolonija z veseljem pomlati ostanke.

naši ubogi mački imajo bad karmo kar se tiče hrane in tastare, ki ima fix idejo, da morajo biti prilagodljivi in se jim bo pri hrani pustila terorizirati samo do določene mere Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #582 : ponedeljek, 23.01.2012 : 17:40:25 »

bolj me skrbi to, da pri socializaciji ne napredujemo.
staroselca Mačota po enem mesecu čisto nič bolj ne marata kot prvi teden.

včeraj se je zgodilo nekaj zanimivega.

do sedaj sta oba staroselca že čisto renčala in pihala. recimo pri skoku na posteljo, sta kar tako iz navade, še napihala Mačota, ki ima pod posteljo svojo rezidenco.

Mačotu večerja ni bila všeč, ni jedel mehke hrane in je bil ful siten.

najprej mu je rutinsko zatežil Gusarček. Mačo se je zapodil za njim in se ustavil kak meter pred Gusarčkom. Mačo se je razkoračil, našopiril in stal na mestu. stala sem tako, da sem gledala tisto debelo rito in od zadaj je izgledal kot kak sumo borec  Grin Grin. Gusarček se je ulegel na bok obrnjen proti Mačotu, nekaj opletal z rokcami in se drl kot jesihar, čeprav se ga Mačo ni niti dotaknil.

ponoči mu je zatežila še punči, pihala, renčala in kao nekaj hotela skakat vanj. Mačotu je bilo tega zadost in je zaštartal za njo. hvalabogu je tamala (glupkana) enkrat za spremembo uštekala, da ne bo zaj*bancije in mu je ušla. tamala je lahka, hitra in spretna in je že zdavnaj zvozila par ovinkov, bajsi pa je imel hude težave, ker na gladkih tleh ne more odbremzat in se je lovil in zabijal v omare. za tamalo sem se ful bala, da bo kar rinila vanj in kako zidarsko pokasirala, vendar očitno ve, da je treba tudi zbrisat, če je treba.

preseneča me to, da je danes kar mir - terorista skoraj nič ne pihata nanj  Huh
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #583 : ponedeljek, 23.01.2012 : 18:21:31 »

O, rava, jaz pa ne bi rekla, da ne napredujete - tvoj zadnji stavek kaže drugače Smiley Mogoče se pa zdaj stvari postavljajo na svoje mesto. Očitno je tarčica zaštekala, da v nedogled ne bo mogla izzivat Mačota, čevapko pa, da se vendarle lahko tudi on postavi za svoje pravice. Očitno je tudi Gusarčku to probal dopovedati (pa ga je Gusarček probal prelisičiti z retoriko Tongue ). Če bo še naprej mir, ste na dobri poti. Glavno je, da se nehajo medsebojno terorizirat oz. psihirat, ko zagledajo eden drugega.
A se ti spomniš, kako so nas otroke stare mame znale v red spravit, če smo se garbali in si nagajali? " Vsi spat brez večerje," so zatulile, pa smo bili naslednje jutro tavečji prijatelji  Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #584 : ponedeljek, 23.01.2012 : 18:57:06 »

ne vem  Grin Grin
jst sem bila edinka, nkol v življenju nagajala  Roll Eyes  Evil
od stare mame pa nikoli doživela kazni in vedno dobila orehove palačinke in pomfri, ker sem samo to hotla jest.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines