mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:22:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447743 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1155 : sreda, 15.08.2012 : 13:50:34 »

Sracek mali  Kiss Kiss Kiss
Le tako naprej. Bodo tete te vseeno crkljale, tud kaksen vetrcek spustis   Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1156 : sreda, 15.08.2012 : 14:42:19 »

 Grin Grin Bravo, očitno gre zadeva lepo na boljše! Ti, sračko mali, le prdi, milo mačje bitje. Sicer pa.... Emica ga tudi zna spustit čez vse prdce. Ampak zdej je že precej boljše.  Smiley
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1157 : sreda, 15.08.2012 : 16:36:47 »

Naša Bamfa je spuščala Prdce med dudlanjem. Smo pa po menjavi briketov vsi normalno zadihali.
Gospodu Šparapesk pa želimo, da se prebava čimprej normalizira Kiss.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1158 : sreda, 15.08.2012 : 23:14:45 »

 Kakec veselje juhej  veselje
 ljubezen
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1159 : četrtek, 16.08.2012 : 19:38:34 »

Piki, kako rita?
Prosim, povej, da si danes tudi kakal, pa magari žmohtno....  Undecided
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1160 : četrtek, 16.08.2012 : 21:16:38 »

ene 2x dnevno kaka - je driska in to kar konkretne količine, tako da upam, da zdaj nič ne zastaja.
še vedno spušča bojne pline.
zaenkrat je to manjše zlo kot zaprtje, glede na to, da ima razširjeno črevo.
revčka pa še vedno napenja in ima trd trebušček Sad


malo se že igrajčka  ljubezen

je pa prav hecno, kako se crkljava.
najprej ga moram ujeti in na silo izvlečt iz kake luknje.
zraven piha, renči ....
potem se naredi čisto majhnega.
in pol se magari tudi 2 uri carta ležeč pod kovtrom zraven mene, nastavlja trebuščka ...
če gledam film in ga zraven čoham in mečkam ni v redu.
s tačkami me začne po faci otipavat, me opominjat, da je on glavni in hoče, da se z njim pogovarjam in ga gledam.
seveda mu ustrežem in film škilim na skrivaj.
ne vem zakaj mi moj šesti čut pravi, da bo tole v parih mesecih zelo razvajeno bitje  Roll Eyes  Wink
če se izvleče seveda - jst upam, da se bo Undecided
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1161 : četrtek, 16.08.2012 : 21:23:04 »

Ni druge, kot da bo vse v redu.   Kiss Kiss Kiss
Mocno mocno mislimo nanj  objem
Drzita se se naprej.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1162 : četrtek, 16.08.2012 : 21:57:33 »

Rava, sama še nikoli nisem povprašala veterinarja- ampak si dala morda delat tudi kakšen test na Giardiozo? Se mi zdi, da jo pri mačkih radi 'pozabijo'.
Če so vetrovi res smrdeči, napenjanje boleče, izmenjevanje driske in ne-driske pri isti prehrani,...bi sama verjetno prosila, da ga pregledajo še na to.
Kot rečeno,nisem še nikoli dala testirat in  nimam pojma koliko to stane. Teoretično ne bi smelo biti drago, ker so ciste vidne pod mikroskopom, če se ne motim.
Če pa kdo ve o tem povedati kaj več- nekdo z izkušnjami, bo bolje. Da ne sekam kje čisto mimo s tem predlogom...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1163 : petek, 17.08.2012 : 00:00:14 »

huh ... sem morala sploh pogledat, kaj je to zaen hudič - za tole pa res še nikoli nisem slišala.

glede na to, da ima razširjeno črevo, so rekli, da so raznorazne prebavne motnje normalne in da bo po vsej verjetnosti driskanje kar normalno in pogosto še en lep cajt.
rekli so, da je možnih 1000 vzrokov - od tega, da ga je tako bolela poškodba, da ni hotel iti kakat, da ga je bilo preveč strah, da bi sploh kakal itd.

če se bo pa to nadaljevalo v nedogled, bom imela pa to vsekakor v mislih. tnx alot za opozorilo.

glih pogosta pa k sreči ni. sem pogledala malo statistiko in ivz pravi takole:
2006  24 primerov
2007  17
2008  14
2009  9
2010  19
2011  32
tako da je verjetnost, da bi lih midva s Pikijem na tole nabasala, relativno majhna. vsaj upam, no.
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #1164 : petek, 17.08.2012 : 08:44:56 »

O, bravo, sračko  ljubezen! (slaba prebava)
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1165 : petek, 17.08.2012 : 09:23:21 »

glede na to, da ima razširjeno črevo, so rekli, da so raznorazne prebavne motnje normalne in da bo po vsej verjetnosti driskanje kar normalno in pogosto še en lep cajt.
rekli so, da je možnih 1000 vzrokov - od tega, da ga je tako bolela poškodba, da ni hotel iti kakat, da ga je bilo preveč strah, da bi sploh kakal itd.
Aha, razumem. (Sem namreč mislila, da razširitev ni vzrok za driske.) Potem se bo pa res težko boriti s tem.  Undecided Ker verjetno ne moreš ničesar storiti.
tako da je verjetnost, da bi lih midva s Pikijem na tole nabasala, relativno majhna. vsaj upam, no.
No, giardie ne iščejo kaj veliko. Niti pri ljudeh, pa je v resnici menda precej prisotna. Nekje v kotičku spomina se mi valjajo odstotki okuženih otrok v vrtcu, ki pa niso bili majhni.
Glede pogostosti- tukaj je en članek, kjer je pisalo: V letu 2002 smo na Zavodu za zdravstveno varstvo Koper opravili parazitološko analizo pitne vode v 31 vzorcih nekaterih zajetij naše regije, ki je pokazala prisotnost Cryptosporidium/Giardia lamblia v 13 vzorcih, v letu 2003 pa je bilo od 33 vzorcev pozitivnih sedem.
Verjamem, da je pitna voda zdaj boljša. Ampak ne nujno tista voda, ki jo pije prostoživečko- če že ni za okužbo kriva kakšna druga žival?
Kot si rekla, to je pač še ena opcija, v kolikor ni vzrok drisk razširitev. Zagotovo je pozitivno to, da bi se problem dal odpraviti s primernim zdravilom.
Mislim na vaju. In si želim najboljši možen razplet: Piki, ki bo še veliko let užival v uslugah podanikov. Kako zelo si to želim zanj. Kiss ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1166 : petek, 17.08.2012 : 09:43:00 »

Perota sva vzela in žverca je navdušena veselje veselje
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1167 : petek, 17.08.2012 : 10:02:20 »

Hihi....  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1168 : petek, 17.08.2012 : 10:05:47 »

Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1169 : petek, 17.08.2012 : 10:25:50 »

No, giardie ne iščejo kaj veliko. Niti pri ljudeh, pa je v resnici menda precej prisotna. Nekje v kotičku spomina se mi valjajo odstotki okuženih otrok v vrtcu, ki pa niso bili majhni.
Glede pogostosti- tukaj je en članek, kjer je pisalo: V letu 2002 smo na Zavodu za zdravstveno varstvo Koper opravili parazitološko analizo pitne vode v 31 vzorcih nekaterih zajetij naše regije, ki je pokazala prisotnost Cryptosporidium/Giardia lamblia v 13 vzorcih, v letu 2003 pa je bilo od 33 vzorcev pozitivnih sedem.
Verjamem, da je pitna voda zdaj boljša. Ampak ne nujno tista voda, ki jo pije prostoživečko- če že ni za okužbo kriva kakšna druga žival?
Kot si rekla, to je pač še ena opcija, v kolikor ni vzrok drisk razširitev. Zagotovo je pozitivno to, da bi se problem dal odpraviti s primernim zdravilom.

ko takole zveš, kakšni bičkarji in ostale male zverine se te vse lahko lotijo, si pri mojih letih že kar malo hvaležen, da si sploh še živ Wink

-------

sem klicala na vf. internistke pravijo, da je glede na stanje njegovega črevesja, trenutni cilj "skoraj driska", da gre vse sproti ven in da se črevesje ne deformira še naprej.
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines