mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:25:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447459 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1230 : četrtek, 23.08.2012 : 10:59:35 »

ponavadi se bojijo. ko se približuješ s čolnom, grejo v vodo, splavajo stran, se potopijo ali skrijejo med rastline na bregu.
tale Ma Čko pa se ni pustil motit med tem ko je kontemplativno nekaj prežvekoval. zen bajsi Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1231 : četrtek, 23.08.2012 : 11:09:22 »

Saj ne bi vedela, če ne bi tako poudarila, da je ... bistra. Wink Sem najprej pomislila na en drug barjanski vodotok, ampak je tam voda skoraj čisto črna - ful zanimivo za videt.

borovniščica je precej črna.
za raziskovanje s čolnom pa rabiš kar visok vodostaj.
če stopiš v mulj, se mimogrede ugrezneš čez kolena.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1232 : četrtek, 23.08.2012 : 11:26:00 »

bistra je krasna v praktično vseh pogojih.
tle sem šla sama raziskovat pozimi - fantje so me dali v čoln in me prišli iskat na cilj.

https://picasaweb.google.com/gornja.aba/Bistra3012010

https://picasaweb.google.com/gornja.aba/BistraLjubljanica822010


tle je bilo najhladneje, kar sem bila kdaj na vodi - zunanja temperatura je bila 7 pod nulo in obleka je ful zmrzovala na meni. malo se vidi na fotkah.

https://picasaweb.google.com/gornja.aba/Unica2712010#

-----

zdaj sem k pameti prišla* in se samotnih vodnih avantur ne grem več, spomin je pa še vedno lep Smiley


*seveda šele po tem, ko so me enkrat pozimi veje sklatile ven iz čolna, sem obvisela na drevesu sredi ene reke, z drevesa telefonarila spremstvu, naj grejo dol po reki iskat čoln, ampak uni so šli raje meni štrik metat in pol smo skupaj iskali čoln .... no pa take scene  Roll Eyes
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #1233 : četrtek, 23.08.2012 : 11:34:18 »

ja, noro....
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1234 : četrtek, 23.08.2012 : 11:39:56 »

Oooo Shocked, zelo lepo
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1235 : četrtek, 23.08.2012 : 11:41:19 »

čakamo na ponovno konjukturo, da cela ekipa nabavi dry suite, brez katerih pa se zimskih idil skoraj ne moreš it.
ampak zgleda, da se bomo še načakali  Roll Eyes
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #1236 : četrtek, 23.08.2012 : 11:52:12 »

borovniščica je precej črna.

Ja! Smiley Pa na Radenskem polju je tudi Podlomščica ful črna (ostalih nisem videla), trenutno ful plitva, ampak zelo zanimivo zgleda, ful urezana skledasta struga v enem delu.

Vau, hude fotke! A veš, da ko sem te do zdaj brala, kako se z macoti po postelji cartaš, si nisem mislila, da se ti tak odbitek (mišljeno čist pozitivno!).


zdaj sem k pameti prišla* in se samotnih vodnih avantur ne grem več, spomin je pa še vedno lep Smiley

*seveda šele po tem, ko so me enkrat pozimi veje sklatile ven iz čolna, sem obvisela na drevesu sredi ene reke, z drevesa telefonarila spremstvu, naj grejo dol po reki iskat čoln, ampak uni so šli raje meni štrik metat in pol smo skupaj iskali čoln .... no pa take scene  Roll Eyes

  vegi
Haha, super fantje, najprej punco rešit, pol pa čoln iskat - pravilna odločitev! Zgleda, da se morajo res kakšne take stvari zgodit, da te streznijo. Ampak je pa super dogodivščina!  Grin
Jaz sem morala kar na ful odrezat z adrenalinskimi zadevami, ker sama sebi nisem več zaupala; je bilo pa v drugem elementu - zraku. 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1237 : četrtek, 23.08.2012 : 12:15:06 »

ja, če si take sorte, da te mika akcija, je včasih kar problem pri kukanju čez meje lastnih sposobnosti.
z vzhajanjem emša in izkušenj, je to nekoliko lažje, ampak tistega nagona se pa vseeno ne da čisto zatreti.
eni se odločijo za popolno odpoved tem štosom, ampak so zamorjeni in jim nekaj manjka.
drugi se odločijo za fulgas, kar se utegne slabo končati.
eni pa poskušamo motovilit tam nekje vmes.
kar se vodnih dogodivščin tiče, smo zdajle našli kar dober kompromis med prevračanjem in varnostjo.

Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #1238 : četrtek, 23.08.2012 : 16:23:11 »

Mene prenehanje ni zamorilo, ker to ne pomeni, da nehaš živeti in samo še vegetiraš. Wink Zavedam se, da sem ga takrat ful sračkala Roll Eyes, čeprav mi pri kakšnih drugih zadevah samoohranitveni nagon čisto dobro dela. V zraku, na adrenalinu in endorfinih pa enostavno nisem bila sposobna trezno mislit, je bil popolnoma drug svet. Sem imela srečo, čeprav sem jo izzivala, ampak očitno so me angelčki gor držali. Enkrat sem pa prišla do tega, da lahko po hitrem postopku srečna umrem ali pa neham s tem in še kaj drugega sprobam in lepega doživim. Je bilo kar težko slovo, ampak saj si potem najdeš kak drug lep šport. Smiley

Rava, se že veselim tvojih naslednjih vodnih reportaž!  Cheesy
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1239 : četrtek, 23.08.2012 : 16:31:30 »

Ijej, lej ga, unutrija ljubezen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1240 : četrtek, 23.08.2012 : 17:26:54 »

jaz vsakih par let menjam šport.
zdajle par let veslam, pred tem sem se šla landkiting, prej paitball, prej plezarijo itd. ...

tudi tista avantura, ko sem na sredi reke plezala na drevo (hehe, nazaj k opicam), v bistvu ni bila življenjsko nevarna. reka me je nesla kaka dva kilometra in mi ni bilo nič hudega. edini problem je bil ta, da sem bila sama in nisem mogla ujeti čolna.
zdaj hodimo v skupini in če se kdo zvrne, drugi ujamejo čoln in je problem rešen.
vse reke študiramo glede na stopnje zahtevnosti in ker vemo, da smo v bistvu še vedno začetniki, gremo samo v brzice do max III. stopnje. kaj več kot mal potolčt se pri teh stopnjah praktično ne moreš.
je pa izredno zabavno Smiley
tle mi je uspelo posnet, kako se je zvrnil kolega (prvič v čolnu ever), ko sva šla skakat čez krkine kaskade Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=auiUrehXuRw
krka je izredno varna reka, seveda ob upoštevanju varnostnih ukrepov.
tale toboganček imam tudi ful rada http://www.youtube.com/watch?v=2mmbG8joIO4
tle pa lih tolk, da se nisem zvrnila Smiley http://www.youtube.com/watch?v=v9vEKS6LgO8

z zrakom nimam praktično nobenih izkušenj, si pa predstavljam, da fejst žgačka po želodčku.
ok ajd, enkrat sopotnica v jadralnem aviončku - če obstajajo nebesa, potem je to kot polet z jadralnim letalom. jst sem bla čist blažena. aja, pa en skok s padalom v tandemu - lebdenje v prostem padu je ravno tako zelo blizu moji predstavi o nebesih. če prej ne bi bilo treba iz aviona skočit Cheesy

z leti postajaš vedno bolj previden. recimo danes se ne bi šla za noben denar sankat tja, kjer smo uživali kot mulci in me kar v želodcu stisne, ko gledam tiste naklone Smiley
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1241 : četrtek, 23.08.2012 : 18:18:20 »

z leti postajaš vedno bolj previden.

Ja, res je. Ampak sliši se pa to tako grozno sram. To so včasih "ta stari" govorili.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1242 : četrtek, 23.08.2012 : 18:43:24 »

Ja, res je. Ampak sliši se pa to tako grozno sram. To so včasih "ta stari" govorili.

Grin Grin Grin

al pa v šoli - ko smo tulili "pazi, tastara gre". konkretna tastara je bila stara 24 let in čisto frišna s faksa prišla učit v srednjo šolo 
nam mulcem se je pa itak zdelo, kot da že malo po zemlji smrdi Smiley.
ene moje sošolke iz srednje šole imajo že vnuke, jaz se pa še vedno po rekah prevračam in ko kakšni rečem, če gre zraven, me malo ogorčeno gleda - kao da to ni več za naša leta.

po krizi, ki sem jo imela pri 30tih in ki je baje zelo pogosta, gre vse samo na bolje in ne bi šla nazaj.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1243 : četrtek, 23.08.2012 : 19:02:27 »

Pol je pa izkušnja s Pikijem čisto v kontekstu tvojega raziskovalnega duha.
Meni vožnja po Ljubljanici v bistvu ni bila všeč, polet z balonom tudi odpade.
Vožnja z malo cesno je tako kot da ne greš z avtobusom ampak z osebnim avtom, sicer pa je moj lajf tako adrenalinski, da pri 40+ delam in počnem samo še tisto, v čemer res uživam in se ne dam motit.
Pa ne, da sem se umirila, samo me že vsakdanje življenje včasih tako adrenalinsko našpona, da mi je ena sobota na kavču z mački v naročju precej blizu nirvane  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1244 : četrtek, 23.08.2012 : 20:14:06 »

a ti v zdravstvu delaš, mačja ?
Logiran
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines