mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:16:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 220   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tarica in Gusar  (Prebrano 447653 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1725 : sobota, 11.05.2013 : 18:56:08 »

Ja ... Roll Eyes



(na zadnji sliki je oposum)

No saj, ... ce lovec mladice kun razglasi za pasje, potem ...
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1726 : sobota, 11.05.2013 : 19:12:21 »

Saj sem že pisala, ko se je pred kakšnimi 20timi leti moji sestrični, ki je takrat živela na Švedskem nekje v prip*, med novoletnim ognjemetom strgala s povodca psička dalmatinka, so čez par dni poklicali iz sosednje vasi in povedali, da oni sicer niso našli psa, ampak neko čudno neimenovano žival, pa bi mogoče vseeno prišli pogledat in to čudo vzeli s sabo

Ne vem, kako je pri ujedah, sem pa pred kratkim brala, da sove imajo povprečno 5 jajc; vsak dan mati izleže enega. Potem se ptiči valijo po enakem vrstnem redu, tako, da je najstarejši star 4 dni, ko pride najmlajši. Ko jih starši hranijo, vedno začnejo pri najstarejšem. Če je dovolj hrane, so siti vsi, če ni, pa poskrbijo, da preživi najmočnejši.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1727 : sobota, 11.05.2013 : 19:20:37 »

Maja 
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #1728 : sobota, 11.05.2013 : 19:48:58 »

"... Very aggressive (I think he is scared) ..."
" ... Not very friendly ..."
 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1729 : sobota, 11.05.2013 : 20:27:13 »

Ne vem, kako je pri ujedah, sem pa pred kratkim brala, da sove imajo povprečno 5 jajc; vsak dan mati izleže enega. Potem se ptiči valijo po enakem vrstnem redu, tako, da je najstarejši star 4 dni, ko pride najmlajši. Ko jih starši hranijo, vedno začnejo pri najstarejšem. Če je dovolj hrane, so siti vsi, če ni, pa poskrbijo, da preživi najmočnejši.

sove letos spremljam prvič, o ptičih sama nimam pojma.
znalci ornitologi na forumu pravijo, da sove resno začnejo valiti, ko se izležejo 2-3 jajca.

lesna sova Klaara, ki je zvezda estonskega reality showa, je začela valiti po 3 izvaljenih jajcih.
prve tri sovice so se dejansko izvalile na isti dan, kljub temu, da je Klaara znesla na 2 oz. 3 dni.
tudi prejšnja leta je bilo tako.

letos je Klaara znesla pet jajc, zvalilo se je vseh pet sovic. tri so umrle  Cry 
glede na zapise v forumu je baje kajnizem in kanibalizem v ptičjih gnezdih (vsaj pri mesojedih vrstah) precej normalen pojav, tako da imamo mehkosrčneži probleme s tem.
razlika v velikosti je v dnevu, dveh ful izrazita, tamali se niso mogli prigrebsti do hrane, postajali so šibki.
zadevo spremlja folk iz različnih časovnih pasov, vendar nihče ni videl, da bi izginule mladiče Klaara odnesla ven.
kamera je k sreči postavljena tako, da nismo direkt videli, kdo jih je pomalical - mama ali bratje/sestre.
dokaj neugodno za spremljat, moram priznat. klinc pa narava.

dve sovici pa sta bili dovolj močni in zdravi, da sta preživeli to kritično obdobje.
obe sta bili izvaljeni v prvi rundi, od onih dveh, ki sta se izvalila naknadno, pa noben ni preživel Sad

pol je bila cela drama, ker nihče ni videl samca kaka 2 tedna in smo bili prepričani, da je gotof.
v tem primeru bi bili odpisani prav vsi mladiči.
zdaj pa se je spet pojavil. sicer ne vemo, ali je isti Klaus ali kak nov, važno pa je, da skrbi za familijo in nosi plen.

tamaladva zaenkrat lepo rasteta Smiley
http://pontu.eenet.ee/player/kakk.html

pri orlih pa so bila 3 jajca. eno se je strlo, iz drugega se ni nič izvalilo, en mladiček pa raztura. je pa prav ganljivo, kako skrben je ata orel Smiley
na forumu so znalci iz držav okoli baltika poročali, da se letos precej jajc od orlov ni izvalilo, pojav pa pripisujejo zapacanemu okolju.

zvečer imam odprto okno sov, podnevi pa orle, ker ponoči stream ne dela.

ful je zanimivo.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1730 : nedelja, 12.05.2013 : 02:09:42 »

Rava, moj možakar je nor na ptiče že od otroštva. Kot mulc je vedel za vsa gnezda, parkrat sta z bratrancem domov prišvercala mladega skovika ali sokola, po njivah nastavljala pasti za miši in jih mrtve shranjevala v tetinem hladilniku - za ujedo, valjda ... skratka, on jih je nekako preštudiral in pravi, da je to čisto nekaj normalnega, mislim na t.i. "kanibalizem", ki to v bistvu sploh ni. Ptice pač "očistijo" tisto, kar bi jim utegnilo "delati probleme" (infekcije, zajedalci, ima svega ob crkovini v gnezdu). "Neuporabne" (ja, svinjsko grd izraz, ampak z naravnega stačišča ne najdem bolj pametnega) mladiče požrejo tudi v svetu sesalcev. JBG Undecided
No, če mi lahko prosim posreduješ link do tega foruma, kjer se debatira o estonskih mladičih in starših, bom vesela (moj pa še bolj Smiley V zameno pa ti pošiljam enga strica, ki ga imam strastno rada že 20 let, ziher. Astor Piazzolla, itak ga poznaš - nima glih veze s ptiči in mački, je imel pa eno psičko Floro, ki jo je imel rad tako kot ženo Smiley Al tko nekako.
http://www.youtube.com/watch?v=rW-LM14H3LM
Aja, pa z njegovga računalnika ti bom poslala eno fotko lesne sove, ki jo imamo v bližini in mu jo je ratalo fotkat dva dni nazaj.

Pa pozdravi mi prosim Francija, Ma Čkota, Pikija, Tarči in Gusarčka. Kšno fotko dobit tudi ne bi škodilo Smiley Mi te mamo radi ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1731 : nedelja, 12.05.2013 : 09:21:51 »

če je res tako mahnjen na ptiče, ti zdajle par dni ne bo treba kuhat, ker se ga ne bo dalo odvlečt od računalnika  Cheesy
evo forum:
http://www.looduskalender.ee/forum/index.php

na http://www.looduskalender.ee so pa tudi bližnjice do forumov.
čisto na vrhu klikneš na gnezdo, ki te zanima. prec dol pod kamero imaš možnosti: Direct stream | News | Forum
direct stream je tavelika slikca, novičke in pa bližnjica do aktualnega foruma.

na forumu maš pa poleg aktualnih tem še cele zbirke opazovanj preteklih let, miljavžent zanimivih linkov .... v glavnem nema šta nema.

včasih pogledam tudi gnezdo Mel and Sydney - pegastih sov iz kalifornije: http://www.ustream.tv/channel/owlceanside
mladiči so ful grdkani pa kjut obenem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1732 : nedelja, 12.05.2013 : 11:17:28 »

Rava objem ti si svetska Smiley Hvalaaaaa!

Mel in Sydney pa ža pojest luštkana ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1733 : sreda, 15.05.2013 : 11:13:59 »

Tamau estonski orlič raste sto na uro. Že skuša hodit + kakat ven iz gnezda  Grin Grin Grin
0:45

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Lsvn8jFMM1U
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1734 : četrtek, 16.05.2013 : 08:55:30 »

za vrtičkarice: pri presajanju mačk je treba pazit na sadilno razdaljo
http://www.nakedcapitalism.com/wp-content/uploads/2013/05/400771_10151455098127993_1417872645_n.jpg
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1735 : četrtek, 16.05.2013 : 09:02:12 »

hihi, hud pridelek bo tole! Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1736 : četrtek, 16.05.2013 : 09:07:55 »

hehe  Grin Grin Grin
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1737 : četrtek, 16.05.2013 : 09:32:45 »

Genialno
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1738 : četrtek, 16.05.2013 : 10:32:10 »

Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1739 : torek, 21.05.2013 : 23:49:40 »

Ravaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Jaz sem danes na lastne oči videla dve, dve!!! mičkeni lesni sovi prisežem! Vsak večer ju slišim, ko grem z Rokom iz sprehoda (no sprehoda + piva pri borderjih:P ) in danes so mi blont možgani končno prišepnili, da ne nosim zastonj žepne meglajtke s sebo, a ne. In sem posvetila gor v krošnjo smreke, v tisto vreščanje in ju videla, kako čepita na veji in se dereta, da tastari pridejo domov z večerjo. Ful sta že velika in v svetlobi baterije so se jima oči svetile prav noro Cheesy Sem skoraj skupaj padla od veselja Cheesy
In to je praktično sredi vasi, bi se lahko reklo!

So imele že lani tam gnezdo, smo našli enega mladiča na tleh, je bil še čisto puhast, moj dragi je splezal na drevo in ga vrnil v duplo, pa smo ga čez dva dni našli mrtvega spet na tleh  Undecided So ga očitno izbacili ...

No, letos pa je očitno uspešno leto, ker sta kar dva in to zelo živa in zdrava, sem ful vesela. Lahko prideš k nam na eno nočno šetnjo, ma je treba pohitet, ker bosta verjetno že kmalu "osamosvojena".
V glavnem, ja, to sem hotla povedat, da sem ful važna in VEM da si mi vsaj malo fauš Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 220   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tarica in Gusar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines